Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Продължавам да пиянови  
Автор tasartir (минаващ)
Публикувано04.10.12 07:09



Продължавам, въпреки, че забременях... толкова го исках това бебе.... пих през цялата си бременност. Не родих изрод, Слава Богу. Кърмя и пак пия. Има ли изход? Отчаяна съм, че няма да мога да се измъкна от алчните лапи на алкохола... силен е!



Тема Re: Продължавам да се връщам..нови [re: tasartir]  
Автор stefko_aa (Загорец)
Публикувано04.10.12 07:52



„Ако само някакъв морален кодекс или по-добра житейска философия бяха достатъчни, за да се превъзмогне алкохолизма, много от нас щяха отдавна да са се възстановили. Ние обаче открихме, че такива кодекси и философии не могат да ни спасят, колкото и усилено да опитвахме. Можехме да искаме да имаме морал, можехме да искаме да намерим утеха във философията, можехме с цялото си сърце да желаем тези неща, но ни липсваше необходимата сила. Нашите човешки резерви, начело с волята, не бяха достатъчни - те напълно се проваляха.
Проблемът ни се състоеше в липсата на сила. Трябваше да намерим сила, чрез която да живеем и това очевидно трябваше да бъде Сила, по-висша от нас. Но къде и как можехме да открием тази Сила?”...

Гл.ІV от Голямата книга-„Ние агностиците”.


Здравей,Тасартрир.



Когато се ожених на 19 години,бившата ми жена беше бременна с първия ни син,който се роди пет месеца след брака ни,а след още седем месеца докато бях в казармата спрях да пия за първи път в съзнателния си живот за близо една година.Тогава бях все на 19 години и не престанах още от тогава до сега да правя постоянни и напразни опити да спра да пия „завинаги” или да се науча да пия „като другите хора”.След две години ни се роди и втория ни син...
Сега съм почти на 48 години,не пия само днес,не вземам никаква дрога,на пуша цигари и се чувствам сравнително добре,имайки в предвид как постоянно съм бил през целия си живот още от дете,като тези ми състояния бяха една от основните причини да започна да пия и да не мога да живия без жизненоважния за мен ефект от алкохола...Лично по себе си видях,а и все още на моменти виждам за каква болест става въпрос-за болест,а не каквато и да е лиготия,слабохарактерност и тн. тн-нещо,което постоянно са ми го набивали в главата,и в което вярвах на 100%,което пък ме караше още повече да се затварям в себе си и още повече да пия на умиране.След като през тия години пробвах всякакви начини да не пия и да живея без да пия,след като обиколих доста специалисти в областта на алкохолизма,изпих хапове с килограми,след като сам се опитвах да направя това,което никога съм нямал дори и минимален шанс да направя,няколко пъти опитвах да се трепя,често се молех да не се събудя на сутринта,бях три пъти в кома от пиене,помлян отвсякъде,доста пъти „преспал” в отрезвителното,оставен от жена,деца и от всички,които са ме познавали,аз имах огромния Късмет да оживея.
През 2006 г. преди да се хвърля през терасата,или да нараня майка си в съседната стая при поредното ми излизане от запой и от полицията,Имах невероятния Шанс Бог да ми изпрати помощ чрез човек от Анонимни Алкохолици и благодарение на това,което намерих там и действията,които ми бяха показани,и които се старая да правя, днес и сега съм чист и съм трезвен вече пета година.Въпреки,че останах трезвен една година преди последния си запой през зимата на 2007,аз се отделих от АА,отново се опитах сам да се справя и не успях...Върнах се обратно в Анонимни Алкохолици и сега се старая да правя това,което ми се предлага така,както милиони по света го правят ден по ден, и се радват на трезвеността си и не спирам да се връщам.
Една съществена част от тези действия в АА е споделянето с други хора, за което съм ти благодарен-че мога да споделя накратко къде бях,какво се случи и какво е сега с помощта на Бог,и Анонимни Алкохолици.
Желая ти един спокоен,трезвен ден,Тасартир,като можеш да се свържиш с някой от нас,който простичко да ти покаже как бе могла да живееш без алкохол и нуждата както от пиене,така и от хапове-променящи съзнанието.

Бъди здрава и до скоро,Тасартир!

Бъди себе си.

Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано04.10.12 08:51



Честито, tasartir,
Да ви е живо и здраво бебето! И майка му да оцелее, за да се грижи за него.
Ако не бях алкохоличка щях да ти напиша: "Ето, мила, вече имаш сериозна причина да спреш. Това дете е твоя отговорност и ти не можеш да подлагаш живота и здравето му на опасност." Само че съм алкохоличка и знам, че тези бла-бла дори няма да те докоснат. Както и мен не ме докосваха, когато пиех и не исках никой да ми се меси в живота. Исках да си пия и да ме остават на мира всички "загрижени" за моето здраве и живот, които ми дотягаха с натякванията си и с постоянното вменяване на чувство за вина. Е, като изтрезнеех малко, сама си дуднех, сама си вменявах вина и се опитвах да се съм загрижена за себе си. Но това траеше обикновено най-дълго около 2-3 часа - колкото бяха периодите ми между два маратона.
Още няколко раждания да имаш и още много щастие човешко да се изсипе върху теб от рога на изобилието като нов дом, топло семейство, добър съпруг, здрави родители, добри приятели - не е достатъчно, за да спреш а пиеш. Не хубавите и не лошите събития в живота му карат алкохолика да спре. Той не може да спре заради никого и заради нищо, освен ако не поиска заради самия себе си.
Но ти знаеш и това. Както знаеш и какъв е изходът, и къде да ни намериш. Ние сме си все тук и се радваме на всяко твое завръщане. Защото се молим този път да се случи чудото и с теб. Както с нас.
Връщай се, това помага.
Прегръщам те с надежда и ще се моля за теб.



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: tasartir]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано04.10.12 09:53



Лошо наистина,твърде лошо е.
Когато се роди сина ми,може би за първи път наистина реално се замислих в живота си макар и тайничко и не смеейки да го изреча на глас пред други,до какво би довело моето семейство и детето ми за в бъдеще с моето пиене.?
Преди това като че ли морето ми беше до коленете и нямах отвоворност към нищо и никой.
Но вече нещата се бяха променили.
Бях семеен с дете.
В дух на съпричастност се опитвах безброй пъти да спирам цигарите и да не пуша пред жена ми.
Обаче не успях.
Намалих алкохола драстично.
Но не спрях.
Но като цяло,многоп по-малко и по-нмарядко се наливах здраво следе като се роди детето ми.
Устисквах с по няколко бири вечерите или няколко чашки,но тенденцията на алкохолизма си каза своето.
На един алкохолик пиенето и чашките никога не са му достатъчни и с времето започнах да се крия да пия,както и да пуша.
Понеже жена ми беше поставила нещо като строг ултиматум или правила относно пиенето ми.
Уж не пиех и не пуших,а започнах да го правя тайно.
Напълно си давах сметка че бях започнал да ставам много двуличен и двойствен.
Живеех таен живот след 8 сутринта.
Щом ги изпратих на училище и на градина малкия и тичах към магазина да взема п4,5 бири и до 10 сутринта ги изпивеах преди работа,както и лека полека започнаха да не ми стигат.
Поч1нах да разреждам ракиите оит бг където си ги носихме лятото,тайно пиех и тайно пушех и обезмирисвах и тераси и апартамент със свещи и ароматизатори,както и по цял ден жабурчих води за уста,дъвки и какви ли не други похвати.
Открих ключа за палатката,чесън

.
Но жена ми с времето взе все повече да ме подозира,какво толкова съм се влюбил в чесъна,защо набързо влизам в баняята да сваля алкохолната пот под душа,да се жабуркам касто луд преди да се срещна с нея под душа,да гледам да не се прегръщаме и докосваме,понеже намирисвах и на алкохол и на цигари.
Не веднъж убивахме ласките и секса заради лъжите ми.
Бях започнал наред с това че не понасях света около мен,да не понасям и себе си,незнаейки как да прекратя всичко това.
На най-важните си срещи по лекари и интервюта съм ходил пиян до козирката с изцъклени от набързо изпият скришно алкохол.
След едно грандиозно ходене по доктори в друг град относно тромбофлебита ми и неработещата вена на левия ми крак,така слезнах от влака,че направо паднах по очи пиян като задник в 11 сутринта.
Още в 7 започнах със скритите бири от вечерта.
Хванах по ранен автобус тичайки за бутилка уиски към магазина за алкохол.
В Норвегия само в специални магазини с решетки на тях се продава,като в затвор,и може би е по-добре че имат драконовски мерки срещу алкохолиците си.
На път във влака почти изпих 700 грама уиски на големи глътки в тоалетната на влака.
Като слезнах в града слезнах с плонж от влака,понеже виждах двойно и не видях добре стълбата,а и бързах да се изпикая и да потърся бира някъде.
Беше само 11.а до 14 когато имах час за лекаря имашер часове на пиене.
Изпих няколко бири по път за лекаря.
Там се трупясах за ужас на някакви стари хора.
Не бях и забелязал че се бях опикал ама яко.
Чак при лекаря го забелязах,когато пръв ме забеляза той.
И тръгна да звъни на моята лична лекарка.
Викам му моля те,не звъни,не викай санитари и не ме пращайте никъде в изтрезвително.
Ще успея да се прибера някак си.
Съобщи на личната ми,но не ме изпрати никъде.
Докато излезна за минути нанякъде не издтржах повече и повърнах в една мивка.
Тъкмо прикрих следите и той се завърна.
Прибирайки се към къщи просто отидох и си признах всичко до край на жена си.
Защо не и вдигах на звъненето,защо я лъжех в смсите,разбрах накрая че ми трябва истинско дълготрайно спасение.
Сигурно стотици пъти е трябвало да бъда изритан отвкъщи,но нямам думи за да благодаря на съпругата си,едва ли има по-добър и търпелив човек на света,за да живее с животно като мен.
Намерих АА и спасението си.
И макар и отдавна да не ходя в АА,те ми дадоха нужния тласък за да отскоча от трамплина.
И вече не си правя уговорки и вътрешни сметки че мога изобщо да докосвам алкохол,както и цигари.
Прекалено голям лукс е и за мен и за здравето ми,и за близките ми.
Семейството ми е по-важно от мен и от алкохолизма ми.
Та замисли се и ти,кое е по-важно,ама наистина.
Опитай се да изтрезнееш ама ако може за повече от няколко дни,и си дай равносметка,пък после тръгни редовно на АА сбирки,и знай,че щом си спряла,това е новото ти аз.
И нямаш моралното право да пропиваш отново.
И ако пушиш,зарежи и цигарите.
При мен взаимно се допулваха цигарите и алкохола.
Неведнъж съм пропушвал пиейки и обратното.
Защото в това си сама,и някаква сила там отгоре както казват в АА,но според мен не си ли помогнеш сама за да стане пречупването,и господ не може да ти помогне.
Все повече се убеждавам с всеки един ден,че човек има неподозирани сили.
Сами сме си богове,но цял живот търсим божеството някъде си там в неизвестното.
Затова толкова ме привлича ТАНТРА напоследък и практическата и доктрина.
Тантризма казва,че ти сам си си бог и чудесата са вътре в теб.
Покрай даоизма и тантризма спрях със всички вредности.
Повярвах ,че мога много повече отколкото си мисля че мога.
И се получи.
Дано осъзнаеш,че ти си си най-добрия приятел и най-злия си враг.
И разруши това,което те разрушава.
Това е единственния възможен път,повярвай ми.
Пълно въздържание,без илюзии.

Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема За моята бременност и кърмененови [re: Xapakиpи]  
Автор Xapakиpи ((минаващ))
Публикувано04.10.12 11:10



На 32 г. вече имах постоянен приятел и забременях. По прин­цип много исках дете, но ме безпокоеше фактът, че никога не съм чиста от алкохол, за да зачена. След като нямах вечер без пиене е ясно, че детето ни е заченато след употреба. Благодаря на Бог, че нищо фатално не се случи с малкия човек! През бре­мен­ност­та нямах особено желание за алкохол и пиех по една чаша червено вино на вечеря. Сметнах, че съм се освободила от проб­лема с неконтролируемото пиене. Когато обаче започнаха конт­рак­циите и чаках мъжа ми да дойде с колата и да ме откара в ро­дилното, докопах една бутилка с ракия от запасите на нашите и „за кураж” отпих няколко големи глътки.

Имаше сериозни усложнения, детето се роди полузаду­ше­но, омотано в пъпната си връв. Обдишваха го, сложиха го в кувьоз, на системи. Прескочи трапа, милиятр Благодаря на Бог. Едва сега мога да предпо­ло­жа (без да съм категорична, защото това са Божи работи), че много вероятно е тези стотина грама ракия да са предизвикали усложнението. Кърмих дълго след раждането. Болестта беше в мен, нито за минута не си беше тръгвала. На четвъртия или пе­тия месец, когато кърменията се разредиха, започнах да си правя схеми на пиене, които да ми позволяват хем да си вземам малки дози, хем това да не се отразява на бебето (спиртът да не влиза с кърмата в него). Прочетох маса литература за колко време се раз­граж­дат напълно 30 г алкохол и след „стриктни” изчисления за­поч­нах с комбинациите...



Тема Re: Продължавам да пиянови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано04.10.12 14:43



finntroll73 , тантризма не е само един клон . Има напр. Left Hand Tantra , където се употребява алкохол и наркотици
Но едва ли си последовател на тези тантристи





Тема Re: Продължавам да пиянови [re: ratna]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано05.10.12 08:39



Да знам за това за употребата,но знам вече кое трябва и кое не трябва.
По-скоро аз използвам от всяко нещо това което е рационално и което не вреди.
Та тантризма ми допада,но без тая част за освобождението от натрупаното напрежение чрез динамична медитация включваща опиати или алкохол,както и пушене.
Просто си съставих аз покрай даоизма,покрай тантризма,покрай АА,и покрай всичко като духовна философия,едно мое си просто правило-Прави това което не вреди и на теб и на близките ти.
И гледам да поставям другите хора пред мен,доколкото егото ми го позволява.
Имам предвид близките ми и хората на които държа.
И се стремя да живеч по правилото което е закачено на стената на всеки клуб в АА предполагам-Приеми това което никога не можеш да промениш,промемени това което можеш и е по силите ти,и имай мъдростта да направиш разликата между двете.
Перефразирах го,но във същия смисъл е посланието.



Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Re: За моята бременност и кърмененови [re: Xapakиpи]  
Автор finntroll73 ()
Публикувано05.10.12 08:48



Какво да кажа,просто ме остави без дъх,наистина ли за алкохолика няма нищо свято???
Незнам дали бих направил това което ти си сторила като жена-алкохоличка ако бях и аз жена.
Та едно дете е най-святото,нали заради тях ние съществуваме възрастните.
За да ни бъдат те малките учители.
Незнам,просто никога не съм можел да разбера майки пушеши и пиеши по време на бременност,както и наркоманки.
При наркоманките е ясно,зависимостта към твърдата дрога е силна и там закачиш ли се шанса да се откачиш е нищожен.
Обаче жени пиещи и пушещи по време на бременност,незнам идва ми в повече.
Трябва да си супер егоист-алкохолик да решиш целенасочено и адекватно да убиваш човешки живот.
Понеже измъкванията не вървят.
Човешки живот е заложен на карта.
Забременеш ли би трябвало да бие камбаната в главата-КАКВОТО БИЛО-БИЛО СЪС ПИЕНЕ ,ПУШЕНЕ И ЗАВИСИМОСТИ.
Обаче наблюдавам доста често противното.
Благодаря на бог че жена ми не беше като мен по време на бременноста си.
Благодаря на бог или силата там отгоре че ме свърза със правилния човек измъкнал ме от блатото на алкохолизма.
Преди всичко живота си днес и това което съумях да бъда днес го дължа на жена си.



Прошката е най-вече да си простиш сам на себе си!

Тема Re: Продължавам да пиянови [re: finntroll73]  
Автор ratna ()
Публикувано05.10.12 09:27



Приеми това което никога не можеш да промениш,промемени това което можеш и е по силите ти,и имай мъдростта да направиш разликата между двете.

Велико !!!



Тема Re: Продължавам да пия [re: ratna]  
Автор kethen (емоционална)
Публикувано05.10.12 10:08



Молитвата за смирение е следната :

Господи, дай ми смирение, за да приема нещата, които не мога да променя,
смелост, за да променя нещата, които мога,
мъдрост, за да прозра разликата между едните и другите,
търпение, за нещата, които изискват време,
брагодарност за всичко, което имам,
толерантност към хората с различни проблеми,
свободата да живея извън ограниченията на своя предишен опит,
способността да чувствам Твоята любов към нас и нашата любов един към друг,
и ни дай силите да станем и да пръдължим отново дори когато това ни се струва невъзможно !

Тази молитва ми помага много.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.