Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 30.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лечение с Ибогаиннови  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 09:51



Има ли изобщо някой в БГ,който да се е подлагал на това лечение?Знам,че дава много добри резултати,но мисля,че в БГ малко са чували за него.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 10:26



Да, и е доста опасно. Във Франция имаше едно умряло момиче. Двамата които го "лекуваха" са в затвора.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Xиxи]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.08 11:29



Опасно е ако превишат дозата,но то с всяко нещо е така.Ето един сайт





Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
АвторAz (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 00:49



Аз нямам зависимост и не ми е било нужно лечение с Ибогаин, но мога да ти дам малко инфо-я. Имам опит в прилагането на Ибогаин и наблюдаването на приелият го.
В много страни е забранен.
Има халюциногенно действие. Не се прилага при хора с чернодробни и /или сърдечни проблеми. Това налага предварително да се направят две неща:
1. лабораторно изследване на чернодробни проби
2. елелтро-кардиограма с натоварване
Ако и двете изследвания са добри, няма проблем за прилагането на препарата. Приелият го, трябва да бъде под интензивно наблюдение, първите 4 часа. Всеки 30мин се мерят пулс и кръвно налягане. Наблюдаващият трябва да има и готови за ползване спринцовка и ампула антидот. Това е! Ефекта е много добър, но не може да се разчита само на Ибогаина. Необходима е интензивна и добра психо-терапия за продължително време. Сам по себе си Ибогаина не е панацея, а добър спомагателен метод. Ако имаш други въпроси - питай.





Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 22:20



заеби го тоя ибогаин.
miracle cure-а за опиоидна зависимост се казва бупренорфин.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано14.07.08 23:55



А Ибогаина за какви зависимости е?
Може ли да изпишеш името на предпочитаното от теб лекарство с латиница. Ще ми се да потърся информация за него.

Благодаря предварително!



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано15.07.08 00:39



Ибогаина е халюциногенно африканско растение, (всъщност растението се казва Ибога<Tabernanthe iboga>, а ибогаин е съставката)...не е лекарство за зависимости, макар, че може да се каже и че е...



Трудно е да ви го обясня...просто при халюциногенен трип хората понякога осъзнават какво нещо е зависимостта и какво нещо е свободата и какво губят ако останат със зависимостта си... с гъби също съм стигала до такова осъзнаване, но при ибогаина доколкото съм чела е в десетки пъти по-силно - дори до там, че да се заличи и физическа и психическа зависимост за години напред, само след един трип...

Има хора, които са постигали трайни успехи.... на негова база е разработено и лекарство, но не знам какво става с него - май е разрешено в едни страни, пък в други не... там където не го разрешават е заради халюциногенният ефект, който се получава, а не защото не е ефективно...но пък именно този ефект е лекуващият....но не съм сигурна точно и не ми се ще да говоря наизуст...

В голямата тема "тест" мисля, че се обсъждаше преди време, може да погледнете...

Както аз си го представям идеята е следната: "Подсъзнанието може всичко" (например чрез самовнушение хора са се излекували от рак, та какво остава за зависимост)...и най-вероятно посредством ибогаин човек така си пренастройва подсъзнанието, че е немислимо след като е преживял трипа да се върне към зависимостта... така действа...но си има и специфика на ползване...специална атмосфера, песни, настройка, място...нещо такова...а може и да не е така и да съм в заблуда, но това е, което аз знам...


А ако четете руски, и е добре обяснено всичко....всъщност и аз сега го намерих и се зачетох, но ми изглежда много добре и пълно обяснено всичко покрай Ибогата...

А бупренорфина за който питате.... на негова база са лекарствата субутекс и субуксон, които сега май се въвеждат БГ като лечебни програми - тези лекарства доколкото знам се състоят от бупренорфин и ревия....а дали има само бупренорфин като лекарство незнам... надявам се диаморф да разясни по-подробно какво знае, и за мен ще е интересно...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 15.07.08 01:04.



Тема Инфо за ибогаина (на руски)нови [re: Amme]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано15.07.08 01:10



Всъщност от руския сайт извадих следното инфо, което общо взето дава представа защо и как действа ибогаина и как се употребява...какво става след приемане и т.н... Много е интересно...



Тук ще го цитирам, а утре ще пробвам и да го преведа ако някой не разбира руски:

"Описание ибогаина:

Наименование: Ибогаин (ibogaine) -- 12-Methoxyibogamine.
Классификация по действию: психоделик.
Дозировка: 300 мг -- перорально (внутрь).

Ибогаин -- индольное соединение растительного происхождения, который был обнаружен в tabernanthe iboga или tabernanthe tnanii и некоторых других видах растений Западной и Центральной Африки. В этом растении обнаружено около 12 алкалоидов. Наибольший интерес представляют ибогаин, ибогалин, ибогамин, табернантеин и иболютеин, но все же самым интересным остается ибогаин.

Ибогаин в медицине:

Ибогаин применяется в наркологической практике.

Ибогаин влияет на те мозговые рецепторы, которые отвечают за зависимость. Вещество также стимулирует повышенное производство серотонина в организме, и, таким образом, препятствует возникновению абстинентного синдрома. Последние исследования с тестированием ибогаина на крысах, зависимых от алкоголя, показали, что ибогаин усиливает производство в мозговой ткани белков, успешно блокирующих тягу к спиртному.

Ибогаин обладает галлюциногенными свойствами, но не вызывает зависимости. Препарат, содержащий алкалоид ибогаин, позволяет прервать зависимость от химических веществ, при этом избавляет от проявлений абстинентного синдрома. Лечение ибогаином проводится в один прием. Однако может возникнуть необходимость повторно пройти курс лечения. Так как нередко пациенты после первого приема ибогаина вновь начинают употреблять наркотики, требуется время на осознание ответной реакции организма, и может возникнуть потребность еще раз пролечиться ибогаином. Опыт показывает, что для прерывания зависимости от химических веществ на длительное время многим пациентам потребовалось около двух лет, в течение которых они периодически лечились ибогаином.

Интересно, что 29 из 35 пациентов, которых лечили препаратом из экстракта растения Tabernanthe iboga, до этого безуспешно пытались лечиться другими способами. Около десяти процентов людей, прошедших лечение ибогаином, избавились от наркотической зависимости на два года и более длительный срок.

Положительные свойства ибогаина:

Снижает негативные физиологические проявления синдрома отмены (ломку). Пациентам, которые лечились от опиатной (героиновой) зависимости, удавалось с помощью ибогаина снизить негативные последствия отмены наркотика, а некоторым -- полностью избежать ломки. Это очень важный фактор при лечении зависимости, так как многие потребители боятся проходить лечение именно из-за ломки.

Одной дозы ибогаина человеком, стремящимся справиться с зависимостью от героина, метадона, кокаина или алкоголя, обычно достигает следующего:

Во-первых, полного снятия жестокого синдрома отмены, что позволяет детоксикации проходить безболезненно (у приблизительно 90% индивидов).

Во-вторых, снятия тяги к наркотикам на период от одной недели до трех месяцев (у приблизительно 60% индивидов). Наконец, открытия личностных причин, лежащих в основе наркозависимого поведения, что приводит к долговременному отказу от наркотиков (у приблизительно 30% индивидов).

Пациенты, прошедшие лечение, получают шанс хотя бы на некоторое время полностью избавиться от потребности в наркотиках. Опыт американских и европейских программ лечения ибогаином показывает, что, по крайней мере, несколько человек избавились от зависимости и потребности в наркотиках после первого сеанса лечения ибогаином на два года и более. Этот эффект может быть достигнут только в том случае, если пройдены все этапы лечения ибогаином, а именно визуализация, осознание и оценка, стадия неподвижности, и была обеспечена психологическая поддержка специалистов -- персонала программы или клиники во время прохождения лечения. Не часто при других методах лечения удается добиться того, чтобы человек перестал испытывать потребность в наркотике через 24 часа. Лечение ибогаином отличается тем, что пациент перестает думать о наркотике уже через 45 минут после принятия препарата. Когда пациент выспится и наберется сил после прохождения всех стадий лечения, он не ощущает потребности в наркотике на протяжении как минимум двух -- трех суток.

В отличие от метадона, ибогаин не вызывает привыкания, не требует систематического употребления, а, следовательно, обеспечивает большую свободу. Человеку может понадобиться дополнительный курс лечения (может быть, и не один раз), но при этом он не должен принимать ибогаин систематически.

Действие ибогаина:

Начало:

Организм реагирует через 45 минут после того, ибогаин принимается орально. Первая стадия продолжается на протяжении 2-2,5 часов: обостряется слух, звуки становятся вибрирующими и гулкими, наблюдается нарушение координации движений. Через 1-2 часа ибогаин может вызывать повышение давления на 10-15%, учащение пульса (особенно если до этого человек испытывал беспокойство и тревогу), замедление сердцебиения. Через 4 часа испытывается тошнота, начинается рвота, может вырвать несколько раз.

Визуализация:

Затем начинается визуализация: как фильм или сменяющиеся слайды, в которых отражены события из жизни. Начинаются галлюцинации, при которых люди видят себя со стороны и путешествуют по лабиринтам собственной памяти, под руководством таинственного "гида", которого некоторые называют "духом ибоги". Происходит пересмотр собственной жизни, важных моментов или переживание сильных ощущений. Ибогаин вызывает сдвиг сознания и приводит к осознанию на уровне некогда пережитых психологических травм. Употребление ибогаина позволяет пережить подавленные в себе проблемы и страхи и по-другому посмотреть на себя и окружающий мир. Стадия визуализации длится обычно 3-5 часов, затем просмотр резко обрывается.

Оценка:

Если человек применял ибогоин в сакральных или лечебных целях, то после стадии визуализации должно произойти осознание и оценка увиденного и, следовательно, отношения человека к собственной жизни и принимаемым решениям. За свою жизнь каждый принимает решения, и иногда кажется, что можно поступить только так и не иначе. Пересмотр ситуаций под действием ибогаина позволяет вернуться к каким-то ситуациям, переоценить их и увидеть альтернативные пути решения. Это может подвигнуть изменять решения, принимаемые в настоящем, в том числе захотеть избавиться от зависимости.

Выход:

Эта стадия сменяется состоянием неподвижности и покоя, когда человек лежит полностью неподвижный и дремлет. Это состояние отличается от паралича или сна, так как пациент способен встать и пойти, испытывая при этом определенные трудности.

Ибогаин вызывает временное нарушение сна. Может произойти сбой биологических ритмов. Продолжительность сна снижается до 3-4 часов в сутки. Может потребоваться месяц и даже больше, чтобы сон постепенно наладился."


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 15.07.08 01:15.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Amme]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 01:38



Buprenorphine е просто опият - полу агонист - полу антагонист.

Subutex е чист бупренорфин доколкото знам.

Subuxone е смесица от бупренорфин + налтрексон. Налтрексона е сложен за да не се инжектира лекарството (според това което четох), но явно не е толкова ефективно - някои пак го инжектират успешно (бупренорфина има много силни връзки върху опиятните рецептори - и в добро количество избутва налтрексона).

Не знам дали е вълшебното лекарство - все пак говорим за заместително лечение което не е кой знае колко по-различни от другите такива. Има предимства пред метадона, но има и недостатъци. Едното предимство е че по-лесно се спира (според това което съм чел), и че няма еуфоричен ефект (въпреки че има анти-депресивно действие явно). Предимство е също и дългият му полу-живот (до 48-72 часа при някой хора).

Недостатък е че човек трябва да е чист преди да го вземе (както с Ревията), иначе влиза в адска абстиненция която не се избива с нищо. Също е и опасно - взимането на други опияти не помага за абстиненцията а и може да вкара човек в свръх доза. Абстиненцията от Ревията трае няколко часа - от бупренорфина може да трае дни наред ! Друг недостатък е че не може да се дава на хора с висока доза тъй като действието му отслабва във високи дози (ефекта му на антагонист надделява над ефекта на агонист, и пак вкарва в абстиненция). И накрая - заради дългия полу-живот, абстиненцията от бупренорфина е доста дълга, макар и по-лека от тази на метадона.

Това го казвам не от личен опит ами от неща който съм чел или чувал. По-едно време исках да мина на бупренорфин за да спра метадона - лекаря ми ме разубеди. В някой държави предпочитат бупренорфин, в други метадон и за съжаление тези решения се дължат по скоро на политически ориентации от колкото на медицински доказан ефект. Иначе и хероин щеше да се използва.

Може би е добро решение за стабилизирани хора които могат да издържат няколко дена да са чисти преди да почнат лечение. Но със сигурност не е лекарството - чудо !

(иначе нямаше да има вече наркомани)



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Xиxи]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 12:13



не е "просто опият". антаг. на му рецепторите, агонист на другите 2.
един скорошен коментар който мернах из едни форуми:

"Screw the methadone!
Methadone is good for supplementing an addiction, suboxone is good for leaving an addiction.
Methadones halflife alone makes its a two faced bitch. Sub has no illusions, no sorta buzz, its off or nuthin'."



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 19:50



от opiophile.org ли е това? четох нещо в този дух съвсем наскоро там. ти регистриран ли си?



Тема Re: Инфо за ибогаина (превод)нови [re: Amme]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано15.07.08 23:00



Ето и превода, който обещах, за нечетящите руски, които се интересуват от темата. Предварително се извинявам, ако съм допуснала някакви неточности при превода, но нямах особено време да го оглеждам за грешки и се надявам да няма много...



Описание на ибогаина:

Наименование: Ибогаин (Ibogainе) – 12- Methoxyibogamine.
Класификация по действието: психеделик
Дозировка: 300мг. – перорално(вътрешно)

Ибогаинът е индолно съединение от растителен произход, който се съдържа в tabernanthe iboga или tabernanthe tnanii и някои други видове растения в Западна и Централна Африка. В тези растения са открити около 12 алкалоида. Най-голям интерес представляват ибогаин, ибогалин, ибогамин, табернантеин и иболютеин, но най-интересен от тях си остава ибогаина.

Ибогаин в медицината:

Ибогаин намира приложение в наркологичната практика.
Ибогаина влияе на тези мозъчни рецептори, които са отговарни за зависимостта. Веществото също така стимулира повишеното производство на серотонин в организма и по такъв начин възпрепятства възникването на абстинентен синдром. Последните изследвания при тестване на ибогаин на плъхове, зависими от алкохол, показват, че ибогаина усилва производството в мозъчната тъкан на протеини, успешно блокиращи влечението към алкохола.

Ибогаина има халюциногенни свойства, но не предизвиква зависимост. Лекарството, което съдържа алкалоида ибогаин, позволява да се прекъсне зависимостта от химически вещества, като при това се възпрепятства проявяването на абстинентен синдром. Лечението с ибогаин се осъществява при един прием. Въпреки, че може да възникне необходимост от повторен курс на лечение. Понякога някои пациенти след прием на ибогаин отново започват да употребяват наркотици, затова е нужно време за осъзнаването на ответната реакция на организма и може да възникне потребност от още едно приемане на ибогаин. Опитът показва, че за преодоляване на зависимостта от химически вещества за дълъг период от време, на много пациенти са били необходими около две години, в течение на които периодично се лекуват с ибогаин.

Интерсно е, че 29 от 35 пациенти, които се лекували с лекарство, направено от екстракт от растението Tabernanthe iboga, до това време безуспешно са се опитвали да се излекуват по други начини. Около 10 процента ото хората, провели лечение с ибогаин, са се избавили от наркотичната си зависимост за две години или по-продължително време.

Положителни свойства на ибогаина:

Намалява негативните физиологични прояви на синдрома на липсата (абстиненция). На пациентите, които се лекуват от опиатна (хероинова) зависимост, се отдава с помощта на ибогаин да понижат негативните последствия от спирането на наркотика, а някои – напълно да избегнат абстиненцията. Това е много важен фактор при лечението на зависимости, тъй като много потребители се страхуват да проведат лечение именно заради абстиненцията.

От една доза ибогаин, човекът, стремящ се да се справи с зависимостта от хероин, метадон, кокаин или алкохол, обикновенно стига до следното:

Първо - пълно намаляване на жестокия синдром на абстиненцията, което позволява детоксификация да премине безболезнено (при приблизително 90% от хората).

На второ място, премахването на влечението към наркотиците в период от една седмица до три месеца (при приблизително 60% от хората).

Накрая, откриването на личностните причини, лежащи в основата на наркозависимото поведение, което довежда до дълговременен отказ от наркотиците (при приблизително 30% от хората).

Пациентите, преминали лечение, получават шанса, макар и за определено време, напълно да се избавят от потребността си от наркотици. Опитът на американските и европейски програми за лечение с ибогаин показват, че в крайна сметка, няколко човека са се избавили от зависимостта и потребностите си към наркотиците още след първия сеанс на лечение с ибогаин за две и повече години.

Този ефект може да бъде достигнат само в случаите, когато са преминати всички етапи на лечението с ибогаин, а именно - визуализация, осъзнаване и оценка, стадий на неподвижност - и е обезпечена психологическа поддръжка от специалисти – персонала на програмата или клиниката, по време на провеждане на лечението.
С никои от другите методи на лечение не може да се достигне до това, човек да престане да изпитва потребност от наркотика само след 24 часа. Лечението с ибогаин се отличава с това, че пациентите престават да мислят за наркотика даже 45 минути след приемане на лекарството. Когато пациентът се наспи и набере сили след преминаването на всички етапи на лечение, той не изпитва потребност от наркотика в продължение на минимум две-три години.

За разлика от метадона, ибогаина не предизвиква привикване (пристрастяване), не изисква систематична употреба, а следователно, обезпечава по-голяма свобода. На човека може да е необходим допълнителен курс на лечение (може би не веднъж), но той не е длъжен да приема ибогаина систематично (редовно).

Действие на ибогаина:

Начало:

Организма реагира 45 минути след като ибогаина бъде приет перорално. Първият стаий продължава 2-2.5 часа: обостря се слуха, звуците стават вибриращи и дълбоки, наблюдава се нарушение в координацията при движение. След 1-2 часа ибогаина може да предизвика повишаване на кръвното налягане с 10-15%, очестяване на пулса (особено ако преди това човека е изпитвал безпокойство и тревога) или забавяне на сърцебиенето. След 4 часа се усеща гадене, започва повръщане, на човек може да му се повдигне няколко пъти.

Визуализация:

След това започва визуализация: като на филм или последователни диапозитиви, в които са отразени събитията от живота на човека. Започват халюцинации, при които хората виждат себе си отстрани и пътешестват в лабиринтите на собствената си памет, под ръководството на тайнствен водач, който някои наричат „духът на Ибога”. Извършва се преглед на собственият живот, на важните моменти или на преживените силни усещания. Ибогаинът може да доведе до промяна на съзнанието и да доведе до осъзнаване на нивото на някога преживените психологически травми. Употребата на ибогаин позволява да се преживеят потъналите дълбоко в нас проблеми и страхове и по-друг начин да погледнем себе си и окръжаващият ни свят. Етапа на визуализация обикновенно продължава 3-5 часа, и след това визуализирането рязко спада.

Оценка:

Ако човек е приел ибогаин с ритуална или лечебна цел, след стадия на визуализацията трябва да стигне до преоценка на видяното, и следователно – на отношението на човека към собственият му живот и приетите решения. В своя живот всеки взема решения и понякога изглежда, че е възможно да постъпи само по един единствен начин и по никакъв друг. Преразглеждането на ситуацията под въздействието на ибогаин позволява на човека да се върне към минали ситуации, да ги преоцени и да види алтернативни пътища и решения. Това може да го насърчи към промяна на приеманите в настоящето решения, включително да поиска да се отърве от зависимостта си.

Изход:

Този етап се сменя със състояние на неподвижност и покой, когато човек лежи напълно неподвижен и пасивен. Това състояние се различава от парализиране или сън, тъй като пациентът е способен да стане и да тръгне, но все пак би изпитал определени трудности да го направи.
Ибогаинът може да доведе до временно нарушение на съня. Може да предизвика нарушение в биологичните ритми на организма. Продължителността на съня може да спадне до 3-4 часа на ден. Може да е необходим месец или повече, за да се върне сънят към нормалното.


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 16.07.08 00:07.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Trickster]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 00:55



Информацията от руският сайт не е пълна. Ибоган-а няма лечебно действие само по себе си. То е начален (пръв) етап в рехабилитационна програма. До момента, няма изработено лекарство на база на корена Ибогаин. Нито една фармацефтична компания не е заинтересувана. Ибогаин-а има действие подобно на ЛСД, но за разлика от него, халюцинациите не са приятни. Дозата от 300млг, както пише в руският сайт е само началната, пробна доза. Общата доза се изчислява на база килограм тегло. След сеанса с Ибогаин, трябва да започне интензивна рехабилитационна програма. Тогава има добри резултати. Усилията на лекуващият се са също много важни. Ибогаин не е лекарство, а мощен начален тласък в лечението на наркотични зависимости. Прилагането му трябва да става само под наблюдение на опитен специалист и след добри резултати от изследване на черният дроб и сърцето.

Колкото до лечение с Метадон - това е някаква перверзия на българските доктори. Метадона не лекува, само се придобива нова зависимост. Метадон се дава само за една седмица, при намаляващи дози (стигащи до нула) на лекуващи се от хероинова зависимост, с цел по-леко преодоляване на хероиновата абстиненция.

Ако се интересувате от повече информация за Ибогаин, пишете ми тук. Имам доста опит с наркозависими, лекувани с Ибогаин. При прилагането му е задължително наличието на препарат, който действа като противоотрова (антидот).



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 08:40



За метадона не съм съгласен. Лечение за една седмица не е възможно - за абсолютно никоя зависимост. При зависимост не се лекуват абстинентния синдром ами целия начин на живот. И това за една седмица не става, колкото и да е тъпо. Иначе всички щяхме да сме "бивши".

Метадон се дава в цял свят и за момента, заедно с другите заместителни терапии, дава най добър резултат.

Перверзията в България и в Щатите са клиниките. Метадона трябва да бъде предписван от нормални лекари. Клиниката може да е опция в началото, за хора които не са стабилизирани. Но после е по-нормално да се предписва по един път на месец, точно с цел зависимия да няма контакт с други зависими и да си вземе живота в ръце.

Искам само да попитам - какво като има човек зависимост към метадона ? Ако дозата е стабилна, страничните ефекти са нулеви. На метадон можеш да водиш напълно нормален и ефективен живот. И едва ли някой от страни може да каже че пиеш метадон. В крайна сметка, много хора пият антидепресанти - каква е разликата ? Ами диабетиците ? И те са зависими от инсулина си до-някъде, но какво от това ?



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 08:44



Не е пълен антагонист на му ами полу-агонист и полу-антагонист явно. Може и да греша де, но това са технически детайли които не са толкова важни за нас.

В Щатите много обичат бупренорфина защото се предписва от нормални лекари за разлика от метадона. Но според мен това не е качество на самото вещество ами просто ефект от политиката им (метадон там се дава само в клиники).

Не оспорвам че сигурно има терапевтично действие, поне толкова добро колкото на метадона. Просто казвах че трябва да се внимава - че не за всички е решение, че хора с високи дози не могат да го пият, и че човек трябва да е чист преди да го почне.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Xиxи]  
Авторsubutex (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 21:35



Субутекса в който има само бупренорфин може веднага да се вземе на другия ден от зависимия без да има някакви неприятни последствия и оправя кризите много добре. Той не взаимодействасва с налоксон или налтрексон затова е толкова добро лекарство. Субоксона съдържа бупренорфин и налоксон не налтрексон и заменя суботекса след около две седмици когато организма напълно се е изчистил от хероина или морфина.Но все още не са го пуснали нито в програмите нито по аптеките. Суботекса е много по добър и по малко токсичен от метадона. Ако някой знае дали може от някъде да се намери в бг да пише.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: subutex]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 23:07



Драги форумци, доколкото не ме лъже паметта, идеше реч за лечение с Ибогаин. Тази субстанция, няма нищо общо с бупренорфин, налоксон, налтрексон или метадон. Ибогаин не се ползва като поддържащо лечение. Той се приема еднократно, в началото на лечението. Не е необходимо болният да е чист. Копира много добре абстинентните явления още в самото начало. Може да се приложи отново след не по-калко от 6 седмици. Не се препоръчва да се прилага повече от 2-3 пъти в годината.
Моля, правете разлика между различните препарати и методите на лечение.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано25.07.08 23:56



А къде в България се прилага лечение с Ибогаин? И какви са условията, изискванията, заплащане и т.н? Ако знаете разбира се и ако изобщо го има в БГ...




La Hija de La Noche

Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: subutex]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 06:36



Според това което знам дори чистия бупренорфин е полу-антагонист на му рецепторите и не трябва да се взима докато не си изчакал поне 48 часа след последното взимане на хероин (или 72 часа ако си на метадон). Иначе за Налотрексона - явно не обръща напълно действието на самия бупренорфин тъй като връзките са му по-слаби. При високи дози действието на антагонист е по-силно от действието на агонист и за това има таван над който не трябва да се минава (30мг май). Поне така пише тука (не знам до колко е вярно):

http://www.wikipedia.org/wiki/Buprenorphine

Аз лично не съм убеден че скоро ще измислят лекарство-чудо което да лекува зависимости без никакви странични ефекти.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Trickster]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано27.07.08 15:08



не, lycaeum.org.
opiophile е затворен за регистрации май.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 22:10



Какъв е антидота за Ибогаин?Каква е препоръчителната доза Ибогаин и могат лида се намерят капсули с ибогаин?



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано28.07.08 00:42



еба ли му майката тате..
антидот предполагам рисперидал.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
Авторdrago (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 19:31



az se podlojih na iboga le4enie v uk predi 2 meseca biah s mnogo tejka smesena zavisimost heroin-metadone i za 12 4asa vsi4ki fizi4eski simptomi iz4eznaha.Ba6ta mi e kapitan dale4no plavane i be6e skoro v gabon ot tam idva ibogata donese mi 1kg.suha rootbark substancia.za vuprosi-0884006116



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: drago]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 19:41



Сподели повече. Физическите симптоми ясно, но как влияе на психиката. Как точно се записа за лечението и колко струва?



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: drago]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано02.11.08 20:30



Пишете на кирилица!



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: drago]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано02.11.08 21:01



Iboga is outlawed or restricted in Belgium, Denmark, France[1], Sweden, Switzerland and the United States. Root material and extracts thereof is obtainable through various European smart shops.

значи може да се поръча нейде по нета.
щом макови глави съм си поръчвал от UK...
google "iboga purchase" и ръчкай.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Maм]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано02.11.08 21:05



иначе съдейки по структурата на ибогайна, май не е ЧАК толкова по-различно от ЛСД, само с МНОГО продължително действие..

в UK вече чувам от много места, че е едва ли не някаква публична тайна, че наркоманите масово спирали с кетамин..
не мога да споделя личен опит, но ми се струва напълно възможно. поне със сигурност мога да кажа, че е достатъчно дисоциативен, за да блокира всички физически симптоми. иначе сто про е също толкова страшно да се гледа отстрани...

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 09:03



"иначе сто про е също толкова страшно да се гледа отстрани..."

То на страшни гледки съм се нагледала. Убедена съм, че преодоляването на физическите кризи не са толкова голям проблем за сина ми (доказвал го е многократно). Проблема е после, все си мисля за добра психо терапия, но за да е успешна трябва да вярваш в нея и наистина да искаш да спреш, а ако искаш ще опиташ всички възможни начини за да разбереш кой е твоя. Но коя ли съм аз и какво ли разбирам, тъкмо си мисля че вече съм наясно и изведнъж съм в изходна точка.......



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 09:21



Та мисълта ми беше дали помага за психическата зависимост.
И какво става с теб? Хепатита...
Понякога ми идва да ви набия, толкова умни хлапета, знаете толкова много, и накрая пак ТОЙ побеждава. Даже веднъж бях тръгнала към махлата, толкова бях набрала, посред зима си беше оставил якето за една доза. Лошото, е че няма да помогне, но питали ли сте се до какви състояния можем да достигнем родителите? Стаията на Коцето е вярна - същите като при зависимите - депресия, агресия, апатия, еуфория.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Maм]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано03.11.08 11:47



разкарай го някъде извън БГ, далеч от нездравата му среда.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Mam]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано03.11.08 11:57



аз на 12ти съм пак на биопсия (тука държат да си правят нещата по техния си начин), но показателите ми са пъти по-добри отколкото някога са били в БГ, и като цяло съм се хванал в ръце вече.

даскалъка тука е яко гърч, повече отколкото очаквах, но специалноста е такава, че за 3 семестъра излизаш квалифициран химик, биотехнолог и микробиолог. явно понеже имат остър недостиг на лабораторен пролетарият и спешно наваксват. малко трудно ги оркестрирам нещата, и с работата и всичкото, ама що годе се оправям.

все още се занимавам и с "глупости" (по преценката на майка ми) - имам един шкаф пълен с всякакви екзотики - кратом, кава, салвии, аяуаски, лабораторна стъклария, златни корени, тинктури (всъщност не знам как бих се справял в ежедневието без някои от тези неща..), но тежките психеделии ги държа за някой път като ми е по-спокойно и нямам 100 неща на главата - вероятно по коледа.

кратома и кавата между другото помагат и с физическата абстиненция, и след това...

драсни един ПМ ако те интересува повече.
мисля, че мога и ибога да ти изровя.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 13:12



Чакаме да видим дали ще има дело или не, щото ако има е ясно - с една условна и в момента с пробация...
Иначе плана е такъв, беше решил в комуна в Испания, нарочно не искаше в BG. Не съм сигурна доколко ще му помогне комуната, ако има много религия, напоследък дори не иска да се споменава за Господ, не че е бил много религиозен, но е палил свещички, носил е кръст (продаден естествено). А иначе съм мислила за чужбина, макар и там не зная сигурно трябва да му намеря работа или да се свържа с някой. Преди време Nevron беше общала да помогне за Испания, но засега да мине другия проблем.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 13:41



"квалифициран химик, биотехнолог и микробиолог"
"имам един шкаф пълен с всякакви екзотики - кратом, кава, салвии, аяуаски, лабораторна стъклария, златни корени, тинктури"
Навремето ходихме на практика

.

Ще ти пиша, но пак казвам - физическата не е чак такъв проблем за него, писала съм ви на колко висока доза е бил и се е справял без лекарства, самият е казвал 10 дни все ще ги изкарам, проблемът е после, само с изолация последния път издържа 2 месеца, но депресията е страшна и при първия проблем и първото излизане се започва въртележката, за дни се връща към състоянието преди спирането. Дори мога да кажа, че с лекарства не е успявал, може би защото те все пак също са наркотици, но дозата е малка, колкото да избие кризата, а му се иска да си е надрусан.
В момента работи, не съм го виждала много надрусан като преди, но пък си се друса всеки ден.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
АвторLulu (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 16:13



diamorph,
В коя държава учите,ако не е тайна ,разбира се?



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Lulu]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано03.11.08 17:33



Дания. :)

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Mam]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано03.11.08 17:39



какво си учила ти?

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:15



Е не съм химик, а икономист, макар в гимназията да бях запалена по химията и определено имах интерес, клубове на химика, кръжоци.... Но смениха преподавателката и нещо интереса ми секна.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Maм]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:22



Но икономиката ми е от полза. Станала съм спец в предоговаряне на кредити и лавиране между кредитни карти, но Великият комбинатор Остап Бендер е казал, че финансовата бездна е най-дълбоката и в нея човек може да потъва цял живот.

.. както и
проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се.



Тема ... за давещите сенови [re: Mam]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 10:33



Всеки е сам в нещастието си. Дори и животните при болка се изолират да си ближат раните. Никой не обича да парадира с това коолко е нещастен, може би и затова интернет пространството е толкова уютно - инкогнито си ближем раните и си споделяме неща, които не бихме споделяли дори с близки хора.
Поне съдя по себе си, когато дойде някой в къщи и той е друсан, толкова ме е срам и толкова ми е неудобно, но не мога да им кажа, вижте сега не му обръщайте внимание, друсан е и явно е превишил дозата, а или казвам, че е бил на рожден ден и са се почерпили, нищо че е по къс ръкав и ръката му е със следи от игли, или бързам да го помоля да си влезе в стаята си, за да не го разпитват. Когато е в ремисия, не говори с никого и тогава казвам, че спи, че има грип, когато ме попитат за него роднини от провинцията почвам едни опашати лъжи, че работи в друг град и т.н. Май е заразно, предпочитам никой да не идва в къщи, да не се налага да лъжа, да си изгася осветлението да затворя очи и да си страдам.
Защо имам чувството, че ако споделя с приятели, по-скоро ще предизвикам съжаление, ще започнат да си коментират, о горката с този неин неблагодарник, колко и е тежко, ще ме ожалват с други общи познати и ще си чукат по главата, че на тях им се е разминало. И най-важното е, че няма с какво да ми помогнат, защото никой не може да помогне, какво ще направят - ще му кажат - Ти как може да правиш такива неща! Не виждаш ли колко е лошо! Тревожиш майка си, вместо да и помагаш! и после ще се приберат при семействата си, а аз ще съм сама и ще се чудя къде е, как е. И това просто ще оправи положението - той ще си каже, да бе я какви ги върша и ще спре да друса, ще започне работа, ще срещне любовта, ще имам внуци.
Та наистина:
"проблемът на давещите се е проблем на самите давещи се"



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Mam]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано04.11.08 13:28



нищо не ебавам от икономика, но от известно време се каня да се пообразовам. по коледа като имам време мисля да почна ей това книжле:



______________________________________
exterminate all rational thought.

Редактирано от diamorph на 04.11.08 13:28.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 14:20



Ха! Това е интересно! Звучи като Дванадесетте стола, които цитирах.

Всеки ебава

от икономика и всекидневно взема икономически решения - при определен бюджет за какво да изхарча парите - в този клуб за повечето е ясно, но в "другия" живот не е така. При излишък - къде да инвестирам?
На някои икономиката им се струва скучновата, особено в частта счетоводство и имат известно право, но и там си е изкуство и има достатъчно място за интерпретации ;). Но на мен освен, че ми е професия ми е интересно, особено финансовите анализи и бизнес планирането, в момента се интересувам от борсовите сделки с акции, деривати, хедж, налага ми се и в работата, но наистина е интересно, особено на международните борси при това вариране на цената на нефта и финансовата криза.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Mam]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано04.11.08 19:18



маркс първи се е сетил, че света се върти около икономиката. :)

като цяло отдавна не мисля, че е скучна, даже обратното - тия истории с федералния резерв в щатите, и динамичната навързаност на всичко в глобален план... всъщност днешно време си като слепец ако не разбираш основите на икономиката.



ето едно клипче пред wallstreet stock exchange в NYC.

а 12те стола помня на времето баща ми като ме зариби, че ме забавлява повече от всички книжлета на пратчет взети заедно.

______________________________________
exterminate all rational thought.

Тема Re: ... за давещите сенови [re: Mam]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано04.11.08 19:30



на метадон не може ли да мине?

звучи като добро момче иначе... :)
звучи като мен, ако бях затънал съвсем...

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: diamorph]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 12:07



федералния резерв в щатите, и динамичната навързаност на всичко в глобален план...

... и вълните на Кондратиев;
... и връзката между икономическите кризи и дължината на полата.



Тема Re: ... за давещите сенови [re: diamorph]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 12:17



на метадон не може ли да мине?

Беше на субститол, приятелката му го убеди, за метадон не е говорил.

звучи като добро момче иначе...

Какво да ти кажа, като не е надрусан (или поне не много) си е моето момче
макар и доста мълчаливо. Но като е много надрусан, просто не мога да го позная - абе изобщо доктор Джекил и мистър Хайд.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Mam]  
АвторXиxи (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 13:08



Значи да слагаме черта на късите полички ?

Като гледам накъде е тръгнала банковата криза - направо не ми се мисли - горките жени. Ще умрат от жега ! А за мъжете дори не искам и да мисля - тежко им се пише !



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Xиxи]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 13:21




Живи да ги оплачем.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Димo]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано06.11.08 11:37



http://www.maya-ethnobotanicals.com/product_buy.phtml/herbid_024/category_visionary

ето ви ибогаин.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: drago]  
Авторhornet (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 00:14



Драго, би ли се срещнал с непознат (мен), за да говориш за лечението си? В момента работя над проучване, свързано с ибогаина, и искам да разбера колко ефикасен е бил в твоя случай. Видях,че си публикувал номер, но все пак искам да попитам как си настроен към лична среща. Благодаря.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Xиxи]  
Авторel-mahiko (Нерегистриран)
Публикувано08.06.10 00:41



hi4 ne sum suglasen s tova 4e na methadon si kato normalen 4ovek! bqh 5,5 god na methado,i sega kogato se izlekuvah s iboga razbrah kolko opiqnen i murzeliv sum bil dokato vzimah med!!!!!



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.04.12 09:03



Знаете ли къде може да се проведе с Ибогаин законно и професионално ле4ение. Бихте ли ми дали насоки или адрес на такава клиника.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
Авторsunnyfl (Нерегистриран)
Публикувано11.04.12 19:39



Такава клиника официално няма в БГ. Познания по въпроса имат Диаморф и
Димо, но Диаморф някъде изчезна. Аз проведох такъв курс с Ибогаин на моя син
в къщи и за съжаление без успех. Но това си беше негов избор, спря метадона
и след 4-5 седмици го почна отново. Изобщо, за да има ефект от Ибогаина, човек
трябва твърдо да е решил да спира опиатите. Ако нещо повече ви интерисува
пишете на лични.



Тема Re: Лечение с Ибогаин [re: sunnyfl]  
Автор .Malkia. (непознат )
Публикувано16.05.12 09:36



На кой да пиша на лични на тебе немога, а ме интересуваше Искам да Се лекувам



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Az]  
АвторJeni (Нерегистриран)
Публикувано03.09.12 09:44



Zdravey,moje li da mi dade6 telefon za vraska iskam da pomogna na brat si koyto e zavisim bil e i v komuna v Ispaniya ni6to ne pomaga .Blagodarya predvaritelno



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: Aз]  
Автор ralica9 (непознат )
Публикувано18.10.17 23:15



Molq za pomosht!!!!Nasochete me kam nqkoi koito pravi detoks s iboggain.



Тема Re: Лечение с Ибогаиннови [re: ralica9]  
Автор Visita (непознат )
Публикувано03.12.17 17:05



Здравейте, искам само да ви кажа как го направихме ние с моя син през началото на септември 2011 год. Изписах от Америка с PayPal от Reset.nu - 1 gram HCL/TA и oт- Iboga World 1 gram TA. Костваше ми около $500. Така бях посъветвана от ИБОГА УЪРЛД когато ги купувах. С такова количество направихме лечението. Оказа се доста голямо количеството, според мен можеше и малко по-малко. Казвам го, защото синът ми беше 3 дена в несвяст, първият ден пиеше по малко вода и ставаше до тоалетната, втория и третия ден спря да пие вода, беше неадекватен и това много ме изплаши . И така купихме някакви евтини лекардтва /2-3 лв/ в капсули от аптеката, изпразнихме ги и ги напълнихме с Ибогаина. Сутринта синът ми легна в леглото и през 15-20 минути вземаше по една капсула. По едно време вика - някакви сенки се появяват и след това се унесе. И така минаха 3-те дни, захраних го първо с чайчета, сокчета, леки супи и се чувстваше много изтощен. Но полека лека дойде на себе си, най-големият му проблем беше, че не можеше да спи. Почти цяла седмица се мъчи с безсънието . Спря да взема Метадон, той тогава беше на 30 мг метадон / в Щатите, не знам на какво се равнява в БГ/. Лечението го направихме в Бг и там ми изпратиха Ибогаина, защото в Щатите е забранен. Минаха 2-3 седмици и той почнал да взема хероин и след още 1-2 седмици мина пак на метадон. И така нищо не се получи от това лечение. Убедих се, че той самия трябва да е силно убеден да спре с употребата на хероин, иначе няма да помогне. Ибогаин е като един начален тласък, да ти помогне да се пребориш сам по-нататък с пристрастеността си. Може би трябваше да го направим пак след месец или два, но той не пожела. От тогава вече 6 години е на приливи и отливи, ту взема хероин, ту спира. От март 2012 е в Щатите и не се е връщал в Бг, вдигнал е Метадона на 100 мг. Но напоследък не взема хероин, дори има 7-8 месеца не се дрогира. Истината е, че не реши ли сам да спре, няма кой друг да му внуши това !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.