Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Изтръпване на пръстите на ръкатанови  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано26.02.06 13:23



Вече втори ден безименният и малкият пръст на лявата ръка са ми изтръпнали. Каква може да е причината? И имате ли представа какво да направя?



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 15:06



не се притеснявай, моя мъж го имаше същото преди 1 година. казаха му, че било станало от притискане на нерва към костта на предмишницаа (той специално работи на компютър и от това е станало). мина му за няколко дни. имаше и едни хапчета, които пи, но сега не се сещаме нито, аз нито той за лекарството...нещо противовъзпалително с Т беше...ама какво точно не помня...но нищо страшно, успокой се!



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Mapия]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано26.02.06 16:10



И аз работя много на компютър. Почнах да си мисля да не би да е от това, че ръката ми напрекъснато е облегната на подлакътника на стола. Може пък да се притиска нещо.
Благодаря, успокои ме.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор Akyпyнkтypиcт (д.м.н.)
Публикувано26.02.06 16:25



Възможно е да е сърдечен проблем, или неврогенен, зависи и от други симптоми ако имаш.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор _snowqueen_ (sincera)
Публикувано26.02.06 19:28



Брезичке, да не те плаша, ама като е лявата ръка, защо не минеш да споделиш с някой доктор? Защото от компютъра подобно се получава на тази, с която държиш мишката....



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: _snowqueen_]  
Автор Sinn3r (Heaven)
Публикувано27.02.06 04:36



Ами то ако беше нещо със сърцето едва ли щеше да му изтръне малкия и безименния пръст. Вижте дали се засяга целия безименен или само тази част която е към малкия. Кутрето и външната част на безименния пръст се интервират от n.ulnaris.

http://studcom.urz.uni-halle.de/~smibu/Studium/Bilder/Nervus%20ulnaris.jpg

Обърнете с кой лакът по-често се подпира мъжа ви. Ако е лявата най-вероятно се касае за неврит - мъжът ви може да пийне малко Невробекс - да се интересува в аптеката по колко.

Редактирано от Sinn3r на 27.02.06 04:38.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
АвторPipinela_ (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 11:48



Притиснат нерв е най-вероятната причина. Ако не мине от самосебе си, иди на лекар да ти предпише нещо - ще се оправи:))



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
АвторЖaнин (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 16:48



Изобщо не се притеснявай. Имах същото изтръпване - от работата с компютъра е. И точно на лявата ръка се получава, защото на нея се облягаш когато работиш (особено ако играеш дълго на някоя хубава игричка:)))))).Просто трябва да се самонаблюдаваш и да се отучиш да се облягаш продължително на лявата ръка. Успех!



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор Бepeзka! ()
Публикувано27.02.06 19:38



Благодаря на всички, които се включиха. Като начало махнах подлакътниците на стала.
Утре ще си купя невробекс.
На лекар не ми се ходи, защото като си помисля, колко часа ще загубя в чакане пред кабинета - направо ми призлява. Пък и проблемът ми се струва дребен, поне засега.
Надявам се да не е сърцето... нямам други симптоми. А какви са те при сърдечен проблем? Кажете ми за всеки случай, ако се появят да знам и за бягам на лекар.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Авторv1v1v1 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 09:42



Може да е от шипове. На мен миналата година почна да ми изтръпва дясната ръка, после ми се схана гърба. пратиха ме на снимка и ми откриха шипове. След като пих хапчетата ми мина, сега в момента ми изтръпва дясната ръка. Пия Мидокалм и до кризата с гърба не се стигна. Отиди на лекар ако до седмица не ти мине.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано28.02.06 11:28



това, че при един човек е било така, не означава че и при теб е същото. има си лекари, които след преглед ще ти кажат.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема нервус улнариснови [re: v1v1v1]  
Авторизтpъпвaнe (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 13:39



Нервус улнарис инервира малкото пръстче и половината от безименния пръст. При притискането му (напр. при работа с РС) се получава влошаване на трофиката му и първите симптоми са изтръпване, мравучкане), ако притискането продължава може да се стигне и до пареза. Затова обърнете внимание на позицията на лявата си ръка, периодично я раздвижвайте, променяйте положението й. Витамин В комплекс е подходящ, но ще помогнат и масажите. Добре е да си правите през деня целенасочена гимнастика и на врата, откъдето идва шийният плексус(в ляво и дясно и съдържа улнарния нерв).
Този нерв можете да го напипате с пръст, когато го поставите зад кокалчето на лакетната става, притиснете и ще почувствате кото ток стигащ до малкото пръстче и безименния пръст



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: v1v1v1]  
Автор tampela (finland)
Публикувано01.03.06 14:51



Mnogo e vazmojno da e ot shipove!Az ot mnogo vreme sam v tova sastojanie.Racete mi iztrapvat,ne mojeh da spja dori.Spasenieto e vav fizioterapijata!Masaj,magnitno pole i el.foreza.Lekarstvata v tozi sluchaj bjaha izlishni,no naj-dobre se konsultiraj s dobar lekar!



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: tampela]  
Авторv1v1v1 (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 16:52



Личната ми лекарка каза, че е необходимо поне един път в годината да се ходи на санаториум , тя лично е дискова херния и се чувства много добре през годината като спазва поне един път да отиде.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Авторлъkи (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 08:01



Здравей, аз от два месеца съм така , самоче при мен освен тръпненето има и болка. Откриха ми изкривяване на гръбначня стълб и от там се притиска нерв. Пих какво ли не.Много инжекции и лекарства а болката не отшумява. Вече втори месец съм по болници, нагревки. Моя съвет е да отидеш на лекар докато е още рано. Аз много се държах и за това сега съм на тоя ред.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
АвторSemina (Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 23:09



lo6o urosqvane .



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Semina]  
Авторизтpъпвaнe (Нерегистриран)
Публикувано07.03.06 14:28



Лошото оросяване се проявява с промяна на цвета на ръцете респ. пръстите от бял до ливиден(синкав), още с промяна на локалната температура - пръстите стават по-студени, още лошото оросяване на ръцете при младите жени се дължи най-често на спазъм на артериолките и се провокира от студена вода, от стрес, от студеното време навън.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръкатанови [re: Бepeзka!]  
Автор danail.antonov@abv.bg (непознат )
Публикувано08.06.17 08:28



Моля ако може помогнете,ударих си силно лакътя и вследствие на това ми изтръпнаха кутрето и безименния пръст на лявата ръка.Вече пети ден е така двата пръста са изтръпнали и лакътя като го опъна на горе ме боли,напивам някакво топче на сгъвката на лакътя,имам само алга сан за мазане дали става да го ползвам дайте ми съвет ако можете защото се намирам в чужбина и нямам лекарства.



Тема Re: Изтръпване на пръстите на ръката [re: danail.antonov@abv.b]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.06.17 10:30



Какво значи нямам лекарства, в чужбина съм? Какъв съвет искаш? Трябва да отидеш на ортопед или невролог, защото изглежда като притиснат нерв. Ще ти кажат какво трябва да правиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.