Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: MamaBuba]  
Авторilin (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 09:40



е задължителна

Редактирано от bira_more на 04.01.08 13:29.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: Oтчaянa]  
Авторros (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 16:38



е задължителна

Редактирано от bira_more на 07.01.08 13:58.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: ilin]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 20:53



В момента съм на Павл баня в санаториум Милениум.Лекувам дискова херния със нечовешки болки.Бях тук октомври и бях се оправила за 1 месец,но се понатоварих малко домакинска работа,децата и от 2 седмици живея в ада.Пия нивалин,милгама и трамадол за силните болки и пак не спя.Правя екстензии водни,хидрогалванична вана,лечение с електростимулация,ултразвук и някакъв вакум с ток.Ефекта за сега е 0.Пиша легнала с едно руло под краката и умирам от болка.Сама съм и няма кой да ми помогне.На моменти ми иде да се гръмна ама няма с какво,а и имам две прекрасни дечица.Може да ви е смешно това което пиша,но е действително и го пиша през сълзи.И най-страшната мисъл е че няма лечение а само подобряване на състоянието.И никога няма да бъда същата каквато бях преди,няма да танцувам да ходя по екскурзии в чужбина не съм пълноценна.Половин човек съм все едно и вече имам май нужда и от психолог,заради депресията в която съм след като осъзнах действителноста.А съм на 38 години живота трябваше да е пред мен и да е хубав.



Тема Re: Дискова херниянови [re: ilin]  
АвторSurgery (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 00:27



В момента лежа в болница "Токуда". От дискова херния. И понеже в болницата има интернет, ровя насам натам.

Хора, не отлагайте операцията.

Ако отидете да ви оправят колата, и майстора каже "лагера е износен и трябва да се смени", не вярвайте на съседа, който е отстранил "виенето" на лагера с помпане на гумата, добавка към бензина или смяна на маслото...

Та ето какво казва сухата статистика за резултатите от оперативно лечение:

http://orthopedics.about.com/cs/herniateddisk/a/ruptureddisk_3.htm

<цитат>

What are the potential complications of a discectomy?
The most common problem of a discectomy is that there is a chance that another fragment of disc will herniate and cause similar symptoms down the road. This is a so-called recurrent disc herniation, and the risk of this occurring is about 10-15%.

Most patients find relief of much, if not all, of their symptoms from a discectomy. However, the success of the procedure is about 85-90%, meaning that 10% of patients who undergo a discectomy will still have persistent symptoms. Patients who have symptoms for long periods of time, or severe neurologic deficits (such as significant weakness) are at higher risk of incomplete recovery.

Other risks of surgery include spinal fluid leaks, bleeding, and infection. All of these can usually be treated, but may require a longer hospitalization or additional surgery.

<цитат>

Превод (приблизителен, не съм медицинско лице):

Какви са потенциалните усложнения от операция?

Най-често срещаният проблем от операцията е, че има шанс за херния на друг фрагмент от диска (бел. прев. - доколкото разбирам, става въпрос за същия опериран диск), което ще доведе до същия проблем. Това е така наречената рекурентна херния и рискът от такова повторение е около 10-15%.

За повечето пациенти операцията води до облекчение от повечето, ако не и от всички симптоми. Независимо от това, успехът на процедурата е около 85-90%, което означава, че 10% от пациентите подложили се на операция ще продължат да имат същата симптоматика. ПАЦИЕНТИ, КОИТО СА ИМАЛИ СИМПТОМИТЕ ЗА ДЪЛЪГ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ, ИЛИ ЗНАЧИТЕЛНИ НЕВРОЛОГИЧНИ ОТКЛОНЕНИЯ (КАТО НАПРИМЕР ЗНАЧИТЕЛНА СЛАБОСТ) СА С ПО-ВИСОК РИСК ЗА НЕПЪЛНО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.

Други рискове от хирургическата намеса включват утечка на гръбначно-мозъчна течност, кървене и инфекции. Всички тези усложнения могат обикновено да бъдат третирани, но може да изискват по-дълга хоспитализация или допълнителна операция.

Е, какво по-точно обяснение от статистическото?

Само се молете да не сте в 10-те процента. Няма пълно щастие...



Тема Re: Дискова херния,нови [re: MAЯ]  
АвторEмилия (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 21:51



Хиляди благодарности на Мая която публикува номера и името на този човек от Казалнъшкото село Копринка.Обадих му се,разбрахме се кога може да ме приеме.
На 03.01.08г. отидох при него и той ми пригледа гърба и кръста и ми каза че няма нищто срашно.След това ме сложи да легна по-корем и ме накара да правя някакви движения с краката и главата след което се чуваше леко изпукване.
Не осетих никакви болки и той ми каза да внимавам много и да не правя рески движения.
Днес е 08.01.08г. и се чуствам много добре нямам никакви болки.
Ако решите му се обадете на 0898263247 - Силко.





Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор Reptile (REAPER)
Публикувано09.01.08 17:03



Моят скромен опит с остеохондроза - показва, че единственото нещо, което работи са стероидите!
Още при първи симптоми и доагностика - до 5 бързи "Дипрофоса". Аз лично се оправям само от един. Правил съм цели курсове с НЕстероидни и ефект НЯМА!ю
Познавам хора, на които са им вливали стероиди венозно + орално и първите дни ЙОК...
Най-важното е възпалителният процес да се ОВЛАДЕЕ в началото, ако се задълбочи става хроничен и води до одебеляване и уплътняване на обвивките на наервите, което води до дразнене в каналите на нервите ОЩЕ повече т.е зациякляне!
След, като началното възпаление се овладее вече се ползват манулани терапевти, озони, Павел Баня и всичко, което дава добри резултати!
Прилагайте мигновено подтискане още в началото и няма да съжалявате!
Аз години съм търпял, болка и съм изпил сума обезболяващи, докато моят Брат(лекар) не ми направи по собствено усмотрение стероиди, въпреки всички уверения колко са опасни!
Всъщност стеродите ВЪОБЩЕ не са опасни на фона на стреса, мръсният въздух, цигарите, алкохола и генномодифицираните храни....все неща "нормални" за повечето хора!

ПОЗДРАВИ



Тема Re: Дискова херниянови [re: H3]  
Автор eac (непознат )
Публикувано10.01.08 10:34



На пазара има корсет, който се нарича DiskDr. Някой знае ли къде може да се намери? Имало много добри резултати от носенето му.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор eac (непознат )
Публикувано10.01.08 10:39



Някой знае ли къде може да се намери корсет, наречен DiskDr? Получавали се много добри резултати от носенето му.

Редактирано от eac на 10.01.08 10:42.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата] [re: Лили]  
Автор eac (непознат )
Публикувано10.01.08 10:54



брат ми носи колан ДискДр. Имало го в Павел баня. Сега тои няма болки. Питай д-р Гечев за него



Тема Re: Дискова херния, специално до Магинови [re: Mira]  
Автор lavender (старо куче)
Публикувано12.01.08 00:43



ето ме и мен


дълга ми е историята и ходенето по мъките,в момента се опитвам да направя труден избор и се озовавам тук
Мира,постинга ти направо ме хвърли в музиката защото сега разбирам,4е има едноскопски метод и тук.Знаех за клиника в Германия по т.н.Нуклеопластика и с еопитвах в Гугъл да търся инфо.....
Ще се възползвам от контакта,който си дала
накратко-дискови хернии от Ц2 до Ц6(шийна област),шипове(3 бр).......И най-страшното е:стеноза на миело.....(някакъв канал,не е пред мен заклю4ението)).Демек -навлизане на телата в гръбна4ния мозък и липса на ликвор от Ц2 до Ц6....

за седмица направих 3 консултации с неврохирурзи,с 2ма невролози,зав.катедра по кинезитерапия и рехабилитация към МА.Вси4ки до един са категори4ни-спешна операция.НО!не мога да се реша

трявба да го реша до няколко дни и ако ДА то къде и койКЛоня към Токуда с опериращ зав.отделението или пак там но Габровски......
Или Бусаркси,Романски......Не знам.........

Искам ендоскопската операция,но не знам дали НУКЛЕОПЛАСТИКАТА се прави тук.До момента никой не ми спомена 4е ДА,прави се.Разбрах го слу4айно,но пък е в Германия.....Предупредиха ме,4е вкарването на озон при Мазнейков е доста опасно и ве4е се отри4а в Европа...С това няма да рискувам....

е,кво ли ми остава а?Помагайте,моля ви




Страници по тази тема: << 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.