Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:44 16.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херния [re: hoo]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано08.09.07 13:03



Акважим - какво е това ? Аз смятам на плуване да ходя , но и там някой стилове (жабешка примерно ) не ми я препоръчват ..





Тема Re: Дискова херниянови [re: alkor1]  
Авторtuska (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 11:15



Със скенер установиха че имам протрузии на два прешлена с размер до 2 мм и МЕДИАННА ДИСКОВА ХЕРНИЯ насочена към канала на гръбн.мозък с размер 6 мм. по мнение на един невролог засега не съм за операция и ми предписа само прахчета за болките. Те не са силни, но неприятни в областа на ябълката и седалището. започнах да се уморявам и чувствам крака си малко по-различен от другия. Търся информация за добър лекар/ не знам точно дали невролог,неврохирург или ортопед/, както и какви други методи има за диагностициране за да съм сигурна в диагнозата. Страхужам се да не е нещо друго още по-жестоко/ Преди 3 години съпруга ми получи болка в рамото и няколко доктори го лекуваха за радикулит, с МРТ се установи жестоката истина, оперирахме прешлен ,но беше късно-само за 3 седмици си замина/ рак/Затожа сега се страхужам да не би доктора ми даа е сбъркал, сега съм сама и искам да взема мерки докато не е станало късно. Моля за информация



Тема Re: Дискова херниянови [re: alkor1]  
Авторkristi (Нерегистриран)
Публикувано09.09.07 22:47



Aquagym това са подводни екстензии, дори и да не плуваш самото ходене във/под вода пак помага, а плуването гледаи по гръб- поне така ми каза професора. Но за да имаш ефект плуваи поне месец. успех





Тема Re: Дискова херниянови [re: hoo]  
Автор zogranistan (непознат )
Публикувано11.09.07 08:57



Здравейте и от мен!От Варна съм и открих ,4е и тук се прави озонова терапия,
та реших и аз да я опитам след 13г мъки и какви ли не други методи.
Имам херния на Л4-Л5 и Л5-С1 доказана със скенер,като се забелязва вече и шип...Последно се оправих преди 2г с масаж,електролечение и блокади+мануална терапия от специалист,който прави и блокадите.Казва се д-р Кехайов и преди имаше кабинет в дом"Младост".
Но сега отново ме боли зверски и почнах озонова терапия.
След 6 инжекции няма подобрение и затова трябва да отида в София за т.нар нуклеопластика ,при която се впръсква озон директно в диска и уж било много по-ефикасно.Има около 85% успех при този метод.
Операцията е под пълна упойка и продължавала 10-15мин и е доста по-безопасна от конвенционалния жид операции уж...
После се изчаква да се излезе от упойката и 2-3 дни няма никаква болка.След това обаче отново се появява и се налагат о6те 4-5 инжекции с озон.И да се надяваме край!
В събота съм в София на опеация .
Очаквайте да пиша дали съм се оправил:)

Ако ви интересува-операцията се прави в МБАЛ "Св.София"
на бул."България" 104
Поема се от здравна каса,а ако не сте осигурени -около 1500лв

Във Варна инжекциите се правят от д-рЕ.Константинов в Градска болница
ето и негови телефони:
052/613 103
0889 909 404

П.П. Инжекциите не са по здр.каса и са по 50лв едната

Успех!



Тема Re: Дискова херниянови [re: hoo]  
Автор zogranistan (непознат )
Публикувано11.09.07 20:05



Ето какво представлява нуклеопластиката ,намерих го на на руски:

http://www.sante.ru/articles/article.aspx?id=23



Тема Re: към От4аяна [Кирилицата]нови [re: tyfi]  
Авторfeniks (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 22:10



е задължителна

Редактирано от bira_more на 19.09.07 00:33.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: man]  
Авторfeniks (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 22:14



е задължителна

Редактирано от bira_more на 19.09.07 01:09.



Тема Re: Дискова херния [Кирилицата]нови [re: kristi]  
Авторfeniks (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 22:34



е задължителна

Редактирано от bira_more на 19.09.07 01:08.



Тема Re: към От4аяна [Кирилицата]нови [re: feniks]  
Авторфeниkc (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 01:13



направи си компрес сас урина- това важи когато болките са в краста. Плат,вестник,памук,на които се нарасва урината.Преспива се с тоя компрес. На сутринта болката е изчезнала.Опитаи- ако не помогне,няма да нажреди. Успех.



Тема Re: Дискова херния [re: kristi]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано19.09.07 13:22



Процедурите Акважин ?! Някои знае ли за какво иде реч и колко струва ( В Спартак ги имало )
Или направо на луване да се запиша ,но това с плуването само по гръб не ми харесва ...

... И пишете след последния коментар



Редактирано от alkor1 на 19.09.07 13:26.




Страници по тази тема: << 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.