Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:54 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор BashMaistora (непознат )
Публикувано06.07.06 23:45



Търсех друго в нета, но с интерес прочетох всички мнения.
Не бъди отчаяна

.
Почти всеки ден помагам с мануална терапия на по няколко болни хора от какви ли не болести.
Няма болки в гръбнака, и където и да е другаде по тялото, които да не могат да се лекуват консервативно.
Имал съм случаи и с болки(лекарска диагноза плексит) от преди 40(четиридесет) години. Изчезнаха за 40 секунди и повече(бях при него след 3 месеца) не се появиха.
Като чета за лекарствата аз имам свое мнение:
Коя фармацевтична фирма ще произведе панацея(дори и за една болест)?
Нали за нея си изгубен клиент след излекуването
.
Предварително уточнявам, че не си правя реклама.
Не вземам пари и няма да си дам нито телефона, нито адреса, нито името.
Но горещо ти препоръчвам да си намериш кадърен лечител. Между нас също има мошеници.



Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
Автор BashMaistora (непознат )
Публикувано06.07.06 23:54



Пиша пак, защото забравих да уточня, че днес при мен беше мой колега с майка си. Диагноза дискова херния. Естествено дошла след като "опрял ножа до кокъла", т.е. предложили и операция.
Когато всичко приключи(за около 2(две) минути(естествено е да е без болка), тя невярващо попита това ли беше.
А и много пъти съм онемявал от израза"трябва да те отворим, да видим какво има", сякаш си кутия цигари.
И да знаеш, за хернията няма значение нито теглото, нито годините.



Тема Към Башмайсторанови [re: BashMaistora]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 10:28



Когато става дума за дископатия, мога да си представя как помага мануалната терапия. Но ако е повреден самият диск, обясни ми, моля те, какво може да му се направи??
Мерси!



Тема Re: Към Башмайсторанови [re: Oтчaянa]  
Автор docks (непознат)
Публикувано07.07.06 16:12



Нямам време да чета всички мнения,но пътя за лечението ти е следния:
1.Консервативно лечение включващо противовъзпалителни средства,ана-
лгетици,миорелаксанти.2.Когато болката намалее-физиотерапия и балнеосанаториални процедури.И задължително почивай,не работи,ако трябва месец.Индикации за операция-ако имаш
слабост в крака,или след като горните действия не помогнат.Задължително си
направи магнитен резонанс/искай направление от невроложката/,не скенер-той не дава точна нформация/.Относно мануалната терапия-понякога помага,но може и да станеш по зле-въпрос на твой избор е!
Не те съветвам за акупунктура.
И една забележка към колаген-коремните преси не се правят за "отпуснатата
коремна мускулутура",а за заздравяване на паравертебралната мускулутура.
Иначе общо взето добре го е написал.

Който търси-намира.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от docks на 07.07.06 16:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от docks на 07.07.06 16:23.



Тема docks,нови [re: docks]  
Авторoтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 16:51



много ти благодаря наистина...
можеш ли да ми препоръчаш балеосанаториум?
коревните преси как се правят - някои ми казват със свити крака трябвало, че иначе по-зле? някакви други упражнения? съжалявам, че питам тук, но никой от специалистите не ми каза нищо смислено...

ПП Късно е за съвета за почивката - изкарах си кризата на крака - тъкмо започнах нова работа и проклетията се влоши. както и да е, сега почти не боли и май е време да се захвана с по-дългосрочното лечение.
Хиляди благодарности още веднъж!!



Тема Re: Дискова херниянови [re: BashMaistora]  
Автор BashMaistora (непознат )
Публикувано07.07.06 23:14



На въпроса ще ти отговоря със следния пример:
Януари 2005г. при мен дойде един човек живеещ в Чикаго(българин).
ЯМР - правен там(в USA) преди около 2 години и половина(преди да дойде). Диагноза дискова херния(мисля беше L4-L5). Снимките (2300$ е платил) естествено нямат нищо общо с тези които съм виждал правени у нас. Все едно гръбнака е пред теб.
Ходил е през това време при трима лекари в USA и двама в България.
Предложението е било на всички операция.
Причината за това според него е, че в USA струва 45000$(той е застрахован, т.е. застрахователя плаща).
След 3-4минути болката намаля. След 20-30 минути му донагласих всичко и разбира се не можеше да повярва, че успокоението не е временно.
Февруари 2006г. При мен дойде брат му и ми каза, че за тази година не е имал никакви проблеми с гръбнака(работи като шофьор в USA) и рамото(то се оправи за около 30-40секунди)
Не се хваля, това е нормално за всеки, който го може.
Ако аз имам проблеми с гръбнака(случва се) хващам някой който не го е страх и ми го оправя. Ако стане нормално остатъчните болки изчезват за 3-4 часа. Ако се нарани някой нерв или мускул, се налага да пия витамини (обикновено Neuralgin).
Ти си прецени дали може да се лекува херния с мануална терапия.



Тема Re: docks,нови [re: oтчaянa]  
Авторadreana (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 09:48



аz са6то се интерисувам от информаzиа zа балнеоле4ение ж Павел БаняЧ zени, терапии, санаториуми и т. н. ..



Тема Re: docks,нови [re: adreana]  
Автор docks (непознат)
Публикувано08.07.06 12:57



Павел баня е при доказани дискови хернии,тъй като само там доскоро правеха екстензии,но условията за спане не са много добри.В НОИ има списък на санаториумите в България,избираш си един.Обикновенно хора с подобни страдания ходят в санаториум,където са били и преди и са имали голямо
облекчение.
И до баш майстора-голяма реклама си правиш,само не се опитвай да правиш
"мануална терапия"при шийни дискови хернии.
Относно коремните преси-правиш "прави" и "обратни"-аз така ги наричам за горната и долната част на коремната мускулутура.Едновременно с това разбира се ти и заздравяваш гръбната.В единия случай лягаш,запъваш краката удобно под леглото и започваш,след това се обръщаш хващаш се с ръцете за леглото и повдигаш краката/по трудно е/.Правиш ги всеки ден поне достигни
200.

Който търси-намира.


Тема Re: docks,нови [re: docks]  
АвторBash Maistora (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 21:30



Не си правя реклама.

Реклама се прави на продукт който се продава или заменя за някаква печалба(не задължително финансова). Аз пари не вземам. Не очаквам и други облаги.
Имам успехи и със шийните прешлени(и то не малко

).
Предварително уточних, че няма да си дам нито адрес, нито телефон, нито друг начин за връзка.
Разбира се, че невинаги става за 2-3 минути, понякога не и с една интервенция, но в общи линии става бързо, почти винаги безболезнено и обикновено е ефикасно и трайно.
Смешно ми се струва да се правят 10-15 процедури. Не ми се е налагало повече от 3-4 пъти

НАЙ-ВАЖНО Е ДА СЕ ПРАВИ НЕ ОТ ПЕЧАЛБАРИ, ЗА КОИТО БОЛНИЯ ИЗГЛЕЖДА КАТО БАНКНОТА. МОШЕНИЦИ ИМА НАВСЯКЪДЕ



Тема Re: Дискова херния [re: Oтчaянa]  
АвторЧOPTA (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 09:24



От Варна съм , и аз имам този проблем с дисковата херния от 9 - 10 месеца.За сега съм се доверил на един лекар, няколко пъти ми е бил инжекции , получавам временни успокоения , но не и пълно отшумяване на болките,а има и моменти , когато се гипсирам напълно.Не ми и помогна лекарството МОВАЛИС ,което го пих около месец.За санаториум съм чувал за ПАВЕЛ БАНЯ и искам да знам , дали има и други такива санаториуми.И освен това някои от леченията , които ги прочетох тук се отнасят за лекари главно в София.Ако някой знае нещо и за Варна , ще съм му благодарен за информацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.