Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 20.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Авторпaтил (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 17:04



Ако си от Пловдив, бихме могли да си помогнем взаимно. Не се отчайвай. Операцията може да почака.



Тема Re: към От4аянанови [re: Oтчaянa]  
Автор tyfi (непознат )
Публикувано05.04.06 18:11



Здравей моля те кажи ми как откриха дисковата херния за6тото аз съм бременна и не мога да правя ренген и моля те какви бяха симптомите.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Oтчaянa]  
Автор APPEAR (непознат )
Публикувано05.04.06 18:28



Doz.Marinov ot Aleksandrovska me operira.
99,9 ot tezi operacii sa bez uslojneniq i se vazstanovqvash napalno.
Strashno e zashtota vsqka operaciq nosi risk,no nevrohirurzite operirat uspeshno diskova hernia.



Тема Re: към От4аянанови [re: tyfi]  
Автор APPEAR (непознат )
Публикувано05.04.06 18:35



ne vsqka bolka v krasta e diskova hernia ,na skener se razchita po-qsno ot drugi snimki.Protivovazpalitelni pomagat ako nqma hronichno povtarqshta se bolka.KONSULTIRAI SE S NEVROLOG



Тема Rе;здравей [re: APPEAR]  
Автор tyfi (непознат )
Публикувано05.04.06 18:58



Ами аз 6те отида на невролог оба4е като не като не може да се направи скенер как 6те уто4ним за какво става въпрос.Може и да не е дискова херния може и да е плексит.Болката е ужасна и маи е не6то хрони4но за6ото из4езва и пак се появява и то на много кратък период от време.



Тема Tyfiнови [re: tyfi]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 09:59



Привет!
Според мен неврологът ще може по симптомите да определи с доста голяма точност каква е причината. На мен лично двама лекари ми казаха, че имам дискова херния, та дори и на кои точно прешлени. Направих си скенера, защото така и не можах да повярвам... Но ти ако искаш да си сигурна може би да направиш ядрено-магнитен резонанс. Казват, че е безвреден, НО пак се консултирай с лекар – аз нямам НИКАКВИ познания в тази област. Другото, което ми хрумва е, че може сега състоянието ти да се е влошило от бременността, т.е. тежестта натоварва гръбнака и болката се усилва (но и това е обяснение на човек без особени познания в областта). Мисля, че най-важно е да си намериш добър невролог и всичко ще се изясни. За жалост аз още не съм открила такъв и не мога да те посъветвам, но ако се случи ще пиша.
Успех от мен и не се тревожи много – забелязах, че и това се отразява зле, поне мен ме заболява повече като се притесня...
Стискам палци всичко да е наред и с раждането




Тема Как... [re: пaтил]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 10:05



... да си помогнем?
От София съм.
Сигурна съм, че може да почака операцията, но лошото е, че тази непрекъсната болка направо може да те побърка ... Да не говорим пък как се ходи на работа, когато не си спал цяла нощ . Извинявам се за оплакванията - просто с всеки ден става все по-трудно да се боря с отчаянието.



Тема Благодаря [re: APPEAR]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 10:10



Мерси, APPEAR. На мен ми похвалиха също проф. Романски от същата болница - явно или са добри там, или имат късмет с операциите . Ако се стигне до там, вероятно и аз в Александровска ще отида.
Четох за високата успеваемост на този вид операции (в световен мащаб, не за България), но лошото е, когато познаваш представители от този 1%...
Всъщност то има няколко начина, по които можело да се направи операцията, като единият позволява на пациента да си тръгне след няколко часа (съмнявам се обаче това да се прави тук). На теб обясниха ли ти какво точно са ти правили?



Тема Re: Благодаря [re: Oтчaянa]  
АвторИckpa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 12:07



Здравей Отчаяна!

Напълно те разбирам… аз преживях този кошмар преди 1 година. Имам медианна дискова херния L4-L5 L5-S1 и то с големи размери. Бях се отчаяла напълно, 6 месеца лежах по болници, на инжекции и болкоуспокояващи и НИЩО не помогна. Побърквах се от болките в кръста и изтръпналия ми ляв крак. Почнах да не си усещам пръстите на крака, въобще не можех да ходя. Склоних за операция при проф. Романски. Майка ми се срещна с него и той като видял снимката казал, че категорично съм за операция и то спешно. Както и да е – щом няма друг начин…
Тогава случайно една позната ме насочи към един доктор – мануален терапевт и ме посъветва да опитам при него и той да си каже мнението.
Реших за последно да направя преглед при доктора. На следващия ден щях да влизам за операция… но и до ден днешен не съм оперирана.

Този доктор ме лекува с мануална терапия 2 месеца. От ден на ден ставах все по-добре. Болките в кръста постепенно намаляваха, започнах пак да си усещам левия крак…. и “проходих” отново.
Цял живот ще му бъда благодарна, за това че ме изправи на крака (а аз бях един от най-тежките му случаи в лекарската му практика)

Обади му се, човекът е много точен и ако не може да ти помогне, ще ти каже направо. Казва се Д-р Мерджанов - 0887566344



Тема Скъпа Искра [re: Иckpa]  
АвторOтчaянa (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 13:16



От сърце ти благодаря!! Още утре ще му се обадя, пък дори и да не помогне, за тези няколко минути, в които се чувствам толкова по-добре, ще съм ти безкрайно благодарна
Бъди здрава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.