Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:12 01.05.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Металокерамика-алергиянови  
Автор sladka (gotina macka)
Публикувано19.12.05 19:18



Зуболекарката твърди че имам алергия от металокерамиката която ми е направена преди 7г.Много ми кървят венците там кудето е металокерамиката-а е на цели 6 зъба и ако се окаже че не е алергия не мога просто еи така да си я сменя-това е много скъпо.Не може ли по някакъв начин да се излекува.А и то не се знае дали е алергиа но не мога да си отрежа зъба за да се провери метала дали ми прави алерги.А как иначе да се изследва?!?



Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: sladka]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.12.05 08:25



Много неприятен случай! Аз имам алергия към определени метали, за никела знам със сигурност, защото не мога да нося бижута, които не са от благородни метали (добро оправдание, нали ). Мислех, че в зъболекарската техника ползват много нискоалергизиращи, но вероятно е възможно да се развие алергия и към тях. Ако се притесняваш, че зъболекаря те лъже, най-добре си направи консултация с още някой.
Дано не се наложи да се сменя. Съчувствам ти




Тема Re: Металокерамика-алергия [re: sladka]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано20.12.05 09:05



Искрено ти съчувствам, защото в този случай единственото е да се сменят всичките коронки и то на златна основа. Ако се съмняваш се консултирай с още някой стоматолог... Предполагам сте изключили възможността от възпаление на венците и събиране на храна в основата на коронките? Правили ли сте дренаж? Пробвай да ги почистваш много добре, масажирай с четката дълго и продължително венците, нищо, че ще кървят. Има най-различни води за уста, но ти препоръчвам да си вземеш от българските билкови със смрадлика и прополис...



Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: Millena]  
Авторmontesuma (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 10:48



Класическата амалгама е от никел и живак и още нещо, колкото и парадоксално да звучи. Едното е силен алерген, другото отрова, но за комбинацията не знам. Металните коронки мисля, че задължително са на никелова основа, но затова може да се пита зъболекаря за състава. А според мен една консултация с алерголог и евентуално изследване биха били полезни.
Милена извинявай, че писах на теб, но предполагам, че питащия ще го прочете и тък.



Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: montesuma]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано20.12.05 18:24



Виж това, че в металокерамиката е включен никел не го знаех. Добре, че нямам такива пломби! Но пък имам няколко амалгамени . Не съм имала проблем с тях, явно съм късметлия, защото твърдо реагирам към бижута от "тенекийки".




Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: Millena]  
Авторtwiggie (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 18:40



съжалявам,че се включвам късно в темата.значи първо-в амалгамата няма никел-състои се от сребро и живак,а не от никел и живак.второ- в металокерамиката никел също няма-сплавите се делят на неблагородни-хром-кобалтови,ванадиеви и прочие и благородни-злато,платина.много рядко има алергия към сплав за металокерамика,макар и да не е невъзможно(към три или тетравалентния хром съм срещал в литературата),аз лично в моята практика не съм имал.но дали е алергична реакция,дали е биметализъм,дали е нещо друго без изследвания не би могло да се установи-като за целта ти трябва алерголог,най-добре със стоматологична насоченост.такива в софия има в градската стоматология и в стом.факултет.ако е алергия или биметализъм трябва да се сменят конструкциите.



Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: twiggie]  
Автор MillenaМодератор (s interes)
Публикувано28.12.05 14:52



Много благодаря за включването. Чудесно е човек да чуе специалист.
Весели празници на всички!




Тема Re: Металокерамика-алергиянови [re: Millena]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано28.12.05 17:43



Извинявам се за подвеждащата информация, явно не съм слушал добре. Все пак специалистите са си специалисти.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.