Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:58 13.05.24 
Здравна
   >> ХИВ и СПИН
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема децата и СПИНнови  
Автор socialen_rabotnik (минаващ)
Публикувано14.08.06 15:33



Натъкнах се на нещо потресаващо като статистика:
"Броят на децата, останали сираци вследствие на СПИН, ще се увеличи на 16 милиона през следващите четири години по оценка на експерти, съобщава електронното издание “Яху Нюз”. Такова е заключението от доклад, изготвен от УНИЦЕФ, съвместно с Програмата на ООН за СПИН (UNAIDS) и Инициативата за борба със СПИН на американския президент, който беше представен на международната конференция по проблемите на СПИН в Торонто."
Имате ли предства има ли такива деца в България? Алтернативата в тези случаи е отглеждане на децата от близки и роднини, но ако те нямат желание за това? Мисля,че НПО-тата в сферата трябва да предложат проекти в тази насока и най-вече т.нар социална работа с общността.



Тема Re: децата и СПИНнови [re: socialen_rabotnik]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано14.08.06 16:33



В България веднага се сещам за един проблем, свързан с децата. Имам предвид децата които са ХИВ+. При едно евентуално желание от страна на родителите да ги дадат в детска градина /разбирай и начално училище/, персоналът трябва да бъде обучен как да работи с тях. Реално погледнато персоналът не е обучен, а дори да е обучен, не желае да работи с такива деца. Последиците са ясни.
Разбира се, и в България има деца с ХИВ+ родители. Много неща трябва да се направят, ама виж, даже и проблемът с училището на малки ХИВ+ деца не е уреден, да не говорим за другите проблеми.
Малко се отклоних от темата, ама това се сетих сега.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: децата и СПИНнови [re: socialen_rabotnik]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 16:35



Социални работниче, това което си прочел, разтълкувано означава следното:
"Давайте пари, иначе ще падне небото да ви измОри!"



Тема Re: децата и СПИНнови [re: julkata_]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 16:45



Колко ХИВ+ деца има в България?

Може "специалистите", които работят с тях да помогнат България да не прахосва луди пари за лечението на "заразените" либийски деца при онези западни "специалисти".

Мич работи ли с неплатежоспособни заразени деца? Демек - изпросил ли е кинти от държавата, та да работи с тях? (двусмислието е умишлено)



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано14.08.06 18:03



Нямам данни колко ХИВ+ деца има в България, но има. Не са много, но пък се предполага, че бройката ще расте. Преди няколко месеца се роди здраво бебе от ХИВ+ майка, което може да се постига със съществуващата терапия, стига майката да си знае статуса и да иска такава намеса. Но по този въпрос предварително знам какво ще кажеш, та няма смисъл да си чупя пръстите.
НПО-тата, които работят с хора с проблема, не работят специално с деца. Работят доколкото да помогнат за лечение и други проблеми, към които имат отношение. С тях трябва да работи държавата, защото те не бива да се изолират. Точно по тази причина и написах за проблема с детските градини и училищата. Това е проблем, който ги кара да се изолират, пък и родителите им нарочно да ги изолират.
За либийските деца не съм компетентна и си го казвам. Не следя случая сериозно, само ако чуя нещо по новините, но то е повече за сестрите.

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 23:13



Виж защо не гледа в неделя Сблъсък по БТВ?
там Тончето каза много неща, и няма нъжда да питаш тук реторично с кавички!
И коя е тая просакиня Мича?
Мисля че е крайно време да спреш да пишеш с кодовите имена на Планинските заразено жени!



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Aнo]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 10:07



Потвърденова, що се правиш на ударена, става въпрос за твоя адепт -

!



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано15.08.06 17:27



Е доживях да разбера кого бълнуваш постоянно.
Явно тоя човек има таланта да те стряска така, както никой тук не може.


Да взема да се почерпя за негово здраве.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: децата и СПИНнови [re: no one]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 11:58



О, Мич, здравей!



Тема Май модераторката не модерира като хората!нови [re: Tomov]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:39



Изобщо не мисля, че трябва тука да седят мнения отъ някакъв си тъумен селски събект за жена му Мича Потвърденова и неговите интриги, а да трие наляво и надядсно мненията на компетентните хора!Мисля, да взимам по-драстични мерки в моите постинги!



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано16.08.06 17:41



Да де да го поздравим дружно. МиЧ е пич.



------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:41



ми то беднячките от един северозападен район на България и 2 стинки некмат и все това им се върти в главата!



Тема Re: децата и СПИНнови [re: no one]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:47



бате тоя човек луд ли е?



Тема Re: децата и СПИНнови [re: no one]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 17:59



да ама като пика клека, кво ни интересуваът тея мрящи от пъпки мичи пичи.... дфето този ги е снимал и ги показва в клуб Либия?
За какво така се гаври с тупшовете на децата си!?



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Ano]  
АвторTomov (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 18:37



Ти не добре.





Тема Re: Май модераторката не модерира като хората!нови [re: Aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано16.08.06 21:18



Ано, какви драстични мерки ще ми приложиш?



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: децата и СПИНнови [re: Tomov]  
Авторaнo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 17:39



а ти? Не забравяй че съм ти пшисала многократно! Ако имаш проблеми с жена ти Мича довери мки се! Мога да ти намреря нещо подходящо дето бързо ще ти подейства!
Разкажи ми повече за нея!? С какво се занимава? Кога си и го предал и такива. Кога дечицата които показваш на снимки в Клуб Линия се родили и защо не сте ползвали някой метод за създаване на здраво поколенмие както всички правят? Защото не вярваш че има вирус на ХИВ ли? Довери ми се! Все още не е късно...има начини за преодоляване на стигмата и дискриминацията!



Тема Re: Май модераторката не модерира като хората!нови [re: julkata_]  
Авторaнo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 17:40



такива за превенция, защото според някои няма нужда от нея, щото хив не съществувал.... колко жалко!



Тема Re: Май модераторката не модерира като хората!нови [re: aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано22.08.06 20:41



Добре, ха да те видим как ще дадеш нещо от себе си като информация, а няма само да се заяждаш



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: Май модераторката не модерира като хората!нови [re: julkata_]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано22.08.06 21:52



всъщност аз съм се объркала но това е от инжекциите във вената!



Тема Това би билонови [re: Ano]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано23.08.06 13:55



едно логично обяснение за наличието на всичките ти постове, 3/4, от които изтрити.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 00:20



е аз да не съм от толерираните малцинства ЛГТБ та да е обратното?
за съжаление и малките деца, виждат, на коя част от шлаката на обществото постингите на са изтрити!



Тема Re: Това би билонови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано28.08.06 00:25



Ако се понавика достатъчно, мога да ти пожелая лека нощ.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано28.08.06 18:47



да знам ги тея леки нощи от какиучките!
Това че съм проблемна значи ли че с мене не трябва да се работи ми беше въпроса, в лучея че не си вдянала да ти го кажа директно?



Тема Re: Това би билонови [re: Ano]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано28.08.06 21:13



С проблемни хора се работи по принуда, а не по желание. При мен и двете отсъстват. Това от какичките.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:02



Ми като не ставаш за СПИН-активиска за какво се вреш тък?
Аре не ми отговаряй! Затапила съ,м те оище преди 4-5 поста!



Тема Re: Това би билонови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.08.06 14:38



Желанието ти да си отгоре е умилително. Все пак - ако имаш конкретни забележки към мен си има лични бележки. Кудкудякането ти идва в повечко за форумно пространство. Щях да ти го кажа на лична Само и Отдавна, ако приемаше такива.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
АвторAno (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 14:50



сма ли си говориш?
Нявмам намерение, да получавам какварто и да е излишна информация от такива създания като тебе!



Тема Re: Това би билонови [re: Ano]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.08.06 15:00



Очевидно не си говоря сама, след като ми отговаряш.
Аз си давам труд да разчета значението на Опити за думи като ''какварто'' и ти Пак недоволстваш...

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано29.08.06 15:13



а ти продължаваш и продължаваш да се натискаш и ме сваляш!



Тема Re: Това би билонови [re: Aнo]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано29.08.06 20:04



Това беше опит за шега предполагам.
Захващай се пак с йодните изпарения и послушай модката. Мястото на идиотиите ти просто не е тук. Всъщност не знам къде е, ама за пред хора не е.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: децата и СПИНнови [re: aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано29.08.06 23:18



Ти "стигма" знаеш ли какво значи,ма????

Само Бог може да ме съди!


Тема Re: децата и СПИНнови [re: beizbolista]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано30.08.06 16:38



Да нали я даваха по телевизията! Един отвор дето през него минаваха!
В случея ще позволя малко разтълкуване по проблема пред тебе, тъй както виждам че с четенето на неточни брошури малко си настрана от проблема, щом си позволяваш да питаш тъй интелигентно.
Думата се изпозлва и за затварянето на различните от страна на обществото т.е. то не може да приеме хомосексуалните, наркоманите, а в българия и дори заразно и не-заразно болните. Т.е. Обществото не приема различните. В България проблема е насаден от 45годишното комунистическо управление.
Сега доволенли си? Дали наистина да не си смениш генеколога, щотото от неговите брошури нищо няма да научиш! От него самия също де, след като така му се доверяваш, че после питаш същите въпроси на които ти е отговорил по форумите.



Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано30.08.06 16:44



и тъй като си говорим за стигма, да кажа: стигматизирана стигмира.
Какво да се прави, този клуб е събрал рисковите групи, хомо, хора подлагащи се на чести инвазионни манипулации, и нарко, явно всички си търсят начините за предпазване от ХИВ, но по междуси дори не се приемат. Да какво да се прави.



Тема Re: децата и СПИНнови [re: Aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано30.08.06 22:56



Леле колко си язвителна,просълзих се от умиление!
Тази последната "смешка" с гИнеколога можеше да я пропуснеш,нищо не каза.
Не си оборотна,каквато отчаяно се опитваш да се изкараш.
Пък като си намериш мъж като мене да те води по гИнеколози си ги сменяй.Аз съм намерил най-добрия за моята си принцеска.Пък и не може тука звездата на манежа да ми дава акъли относно лекарите на приятелката ми и детето ми,ае въз!

Само Бог може да ме съди!

Редактирано от julkata_ на 30.08.06 23:00.



Тема пак да повторянови [re: beizbolista]  
АвторAнo (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 12:34



След като си намерил най-допбрия гинеколог за твоята принцеска, въпросите към тебе са два:
1. Защо задаваш същите въпроси на които той ти е отговорил по форуми в интернет?
Изводите които аз правя е че не му вярваш и се съмнявапш в неговата истиност => не го хвали повече!
2. Защо си имал незащитен сексуален контакт с друга жена след като приятелкката ти е принцеска?
Изводите които си правя че че на моменти изобщо не си държал на нея, и си позлвал друга "принцеска" => изибщо не я хвали повече и нея.

Наитина ако имаш проблем свързан със ХИВ статуса си, то тука ще намериш човек който може би ще ти помогне много. Ако обаче си наясно с отрицателния си ХИВ статус, излишно е да хвалиш този или онзи лекар, и да защитаваш мъжкото си достойство пред някой които изобщо не ги интересува защо си изневерявал на "принцеската" си незащитено!

ае въз да я утепаваш, за да не я боли повече психиката!



Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор no one (мнителен ;))
Публикувано01.09.06 11:39



Всъщност не си права, че си толкова категорична относно връзката на стигмата със твоето самочувствие.

Бих казал, че дали си стигматизирана не зависи от теб, а от това за каква те смятат хората или обществото както е прието да се изразяваме.

Ако имаш предвид това, че някой може и да се самостигматизира (не претендирам за точния израз), то тогава съм съгласен с примера в твое лице.

Аналогията смислово може да се отнася и до дискриминацията.

------------------------------
Е да, ама не!


Тема Re: Това би билонови [re: no one]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.09.06 13:58



Излизаме доста оф, но имах предвид следното: когато човек не се самостигматизира и околните й/ му започват да приемат този човек за нормален. Ако човек се крие, мижитурчи, притеснява се от това, което е, тогава и останалите се съмняват дали това скрито, сподавено, неприето е наистина в реда на нещата... Нещо от рода на - щом самия човек не се приема, то остава другите да го правят.

Обществена стигма винаги е имало към тези, които са смятани за различни от нормата на времето. Нищо ново не казвам (няма и да кажа, де). Въпроса е не кои са стигматизираните, а защо обществото има Нужда да стигматизира по принцип? Канализиране на отрицателна енергия за мен. Тази енергия не може да се насочи към нормата, трябва нещо извън. Където са различните.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead


Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано01.09.06 14:21



Права си. Ако човек се приеме сам такъв, какъвто е, във всяко едно отношение, и ако пребори страховете си, нещата стават съвсем различни. Аз винаги съм се възхищавала на такива хора, защото така си осигуряват собствената свобода. "Свобода" в онзи смисъл-да мислиш на глас, да има какво да кажеш и да не се страхуваш да се покажеш. Мисля, че когато има повече такива хора, тогава обществото ще се промени и ще приеме "различните" като част от себе си.
За съжаление при хората, които са ХИВ+, е доста трудно, тъй като обществото се страхува от тях. Масово хората не знаят нищо по този въпрос и това невежество води до отхвърляне, проблеми с работа, близки, приятели и т.н. Все пак съм сигурна, че след време /може би/ тази преграда ще падне.
За да се върна на темата, сега се сещам, че четох статия за Русия, където на ден се откриват по 100 нови ХИВ-серопозитивни. Статистиката показва, че 22000 бебета са ХИВ+, а много от тях са изоставени от майките си. Та там една бременна ХИВ+ разказва, че лекарите в болницата я третират по различен начин и я карат да махне детето. Грозна картинка.....

In joy and sorrow my home's in your arms...


Тема Re: Това би билонови [re: julkata_]  
Автор sometimes_somewhere (Should I?)
Публикувано01.09.06 14:45



Замислих се за видове отхвърляния на различните (може би поради дисидентско присъствие тук) (всъщност май не сме пък толкова оф, все пак дискутираме малцинствени групи като цяло и ХИВ + са определено там). Трябва да престана със скобите



Та, стигматизирането е едно от тях, а друго е отказа да видим. Тоест непризнаване на Съществуването им, което за мен е също обидно. Когато те стигматизират, битието ти е факт, макар и неприемлив. Във втория случай отричат, че изобщо те има в тази ти конфигурация, състояние, мироглед...

Да, грозна картина е... и скритатата и явната дискриминация. И изобщо грозно е всяко отношение, представялващо вкопчване в себе си Въпреки нуждата на някой, протегнатата ръка.

Nobody can be exactly like me. Even I have trouble doing it. Tallulah Bankhead

Тема Re: пак да повторянови [re: Aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано01.09.06 17:25



Хех аз принцеската още не я познавах тогава


А питах съвсем друго свързано с книгата,което ми беше неясно ае мълчи вече!

Само Бог може да ме съди!

Тема Re: пак да повторянови [re: beizbolista]  
Автор Aнo (Анонимната)
Публикувано02.09.06 10:01



О определено, ще млъкна, след катъо умственият ти е неспособен да възприеме високоителигентна написана брошура, та питаш за нея по форуми, и организиции които се занивават с хив и спин. Ако самия ти генекологк, хората от форумите и организациите не са ти обяснили, то не виждам аз що трявбна да те светвам на това и онова. Сега доволен ли си?



Тема Re: пак да повторянови [re: Aнo]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано02.09.06 10:35



НаркомАно,спри се.
Питах Юлчето по въпроса,който ме вълнуваше,от теб мнение не искам и нека да ти кажа нещо-и за в бъдеще няма да искам.
Не ме вълнува драйфала ли си,друсала ли си,срала ли си,или всичките тези действия на веднъж.
Вече ми писна да ти слизам на наркоманското и невъзпитано ниво ,държиш се все едно не си отгледана от хора,а си откърмена от вълчица в гората!
Писна ми да разпитваш като обезумяла ама изневерявал ли съм на жена ми,ама хив позитивен ли съм,ама защо ако не съм влизам тука.Ми влизам защото ме вълнува тематиката на форума и няма да спра защото някоя си там в състояние на делириум ми рови в личния живот.Ми Хив негативен мъж съм на 26 години,който живее с приятелката си,бивш спортист в момента работещ като офис мениджър във фирма,която се занимава с рекламна дейност.Сега доволна ли си?Много се надявам инфото да те задоволи,понеже ми писна да ти давам лични обяснения.Капиш?

Само Бог може да ме съди!


Тема За последен пътнови [re: Aнo]  
Автор julkata_Модератор (bla bla)
Публикувано02.09.06 10:39



ви предупреждавам и двамата да спрете с личните нападки. Тези отношения си ги уточнявайте на лични бележки или както искате, ма не занимавайте хората тук със себе си и отношенията помежду ви.
Отсега нататък ще трия такива постинги без предупреждение, да си знаете, да няма хър-мър.
Пишете по темата!



In joy and sorrow my home's in your arms...

Тема Re: За последен пътнови [re: julkata_]  
Автор beizbolista (sportistche)
Публикувано02.09.06 10:42



Аз съм съгласен,Юлке!
Написах всичко за да спре да ме разпитва!
Край,спирам!

Само Бог може да ме съди!


Тема Re: децата и СПИНнови [re: socialen_rabotnik]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 12:40



коя общност?



Тема Re: Това би билонови [re: sometimes_somewhere]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 12:42



е, да, преводачите са все и вся, всичко знаят и се врат да осиновяват деца, обаче пишат в интересни клубове. мда.


Broken Hands * 2015



Тема Re: децата и СПИН [re: no one]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 12:43



ти какво дириш тука?
нещо не ти се вижда профила - да не си оно?



Тема Re: Това би билонови [re: Aнo]  
Автор funy77 (антифашист)
Публикувано25.12.20 12:45



що се правиш на интересна Ано...
бегай в клуб любоф и си активирай снимките, вместо да четеш морал на другите.


Broken Hands * 2015




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.