Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 18.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Мобифон
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Състояние на батериятанови  
Автор мeтъл Джyмa (не(-)познат)
Публикувано23.02.02 03:33



Имам Dragon. В упътването му пише, че иддържа до 18 дена StandBy и до 3 часа и половина разговор. Моят издържа до 4 дена и 10-тина минути разговор. В местния клон на Мобиком (в Монтана) твърдят, че не може батерията да се е скапала, защото била на не повече от 2 години, а трябвало да се направи сервизна настройка, защото апарата не разпознавал кога е изтощена батерията. Това щяло да струва до 14 лева. Това възможно ли е или гледат само как да ми измъкнат някое левче? И още нещо. Знам, че показател за качеството на батерията е някакво число (при разреждане спада до нула, а при зареждане се покачва и колкото по голямо стане толкова по добра е батерията). Има ли я тази измервачка на Дракона и ако "да" как да стигна до нея и колко горе-долу трябва да е това число?
Благодаря предварително.

Малко повече толерантност!


Тема Re: Състояние ....нови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор 44mag (IP\TCP)
Публикувано26.02.02 14:40



Тези батерии са NiMz (никел метал хидридни).Една от основните характеристики при работата с тях е ,че трябва да се из4акват да пълен заряд или разряд.При интензивна употреба живота на датерията се скъсява т.е. една батерия има точно определени цикли на заряд и разряд...при достигането им или батерията умира или силно се влошават нейните характеристики.Много батерий са ми минали през ръцете и мога да препоръ4ам следното:Почисти си конекторите на батерията ,ако има черни точки ги отстрани....Ако не е там проблема по добре да ти рациклират батерията струва 30 лв.с ДДС и труда т.е. "черупките"
си остават старите само компонентите се подменят и батерията е чисто нова.(ако рециклираш батерията не задравяй да направиш 16 часов първоначален заряд).Поздрави!

Не може да имаш всичко и душата в рая!


Тема Това не е лош резултат!нови [re: мeтъл Джyмa]  
АвторU. (Нерегистриран)
Публикувано26.02.02 17:28



нито един драгон не издържа повече от 5-7 дни с малко разговори на ден. батерията ти си е ОК. ако вземе да ти пада за ден при 3-4 минути разговор, тогава мисли за нова или за рециклиране.

U.



Тема Re: Състояние ....нови [re: 44mag]  
Автор мeтъл Джyмa ((не)познат)
Публикувано27.02.02 06:29



Да, знам че трябва да се разреждат и зареждат докрай (електрониката е мое хоби и професия), но не знам дали предишният собственик го е знаел (мобифона е мой от два месеца) още повече, че буксата за зарядното се беше разпоила и до колко е зареждана един господ знае. На туи отгоре мобифона е зареждан само с форсираното зарядно (защото няма друго) и това още повече е влошило състоянието на батерията.
Относно рециклирането - няма смисъл. В нашия клон на Мобиком (в Монтана) ми казаха, че нова батерия (поне аз за нова попитах) струва 36лв ама не знам дали включват ДДС-то (някои магазинери умишлено го забравят).
В момента батерията издържа 3-3,5 дена (нощем го изключвам) с около 10-тина минути разговор за този период. Ако не говоря - на7-8 дена (повече не мога да издържа) индикатора си стои пълен, но в момента на осъществяване на връзка изключва моментално.
Както писах в предишния си постинг, чувал съм, че мобифоните имат накаква мерачка на батерията. Дракона има ли я и как се стига до нея?

P.S. Относно "сервизната настройка" има ли я в действителност или работата е "мижи да те лажем"?!?

Many Thank's!!!

Малко повече толерантност!

Редактирано от мeтъл Джyмa на 27.02.02 07:11.



Тема Re: Състояние ....нови [re: мeтъл Джyмa]  
Автор 44mag (IP\TCP)
Публикувано27.02.02 15:10



Да ти кажа не съм чувал за такова не6то "поне при нас няма...."

Не може да имаш всичко и душата в рая!


Тема Re: Това не е лош резултат! [re: U.]  
Автор amateur (любител)
Публикувано19.03.02 11:40



Абе и на мен така ми казаха ама като я рециклирах и сега е като самолет.



Тема Re: Състояние ....нови [re: 44mag]  
Авторzzz (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 13:23



А има ли някой престава колко струва рециклиране на батериа за N540 (или пък нова) ? И ако я рециклират, какви елементи ще ми сложат - оригиналните са Li-Ion.



Тема Re: Състояние на батериятанови [re: мeтъл Джyмa]  
Авторpeter (Нерегистриран)
Публикувано14.04.02 14:14



Може ли някой да каже къде мога да рециклирам батерия на Benefon Spika и колко би струвало? Благодаря предварително!



Тема Re: Състояние ....нови [re: zzz]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано15.04.02 17:59



Ако те интересува, мога д а ти посоча магазини в Русе, където има нови батерии - аз имам същия мобифон.
Ако ти върашат работа - обади се!



Тема Re: Състояние ....нови [re: Cвeтпeн]  
Авторpeter (Нерегистриран)
Публикувано16.04.02 00:13



Моля те, кажи ми къде в Русе има такива батерии и колко струват. Благодаря ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.