Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 19.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Тема Как се справяте с последиците  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано04.06.03 22:46



от еднократно предозираното физическото натоварване?

От една седмица насам карам всеки ден около час ролери, без обаче да прекалявам с натоварването. Днес се наложи да карам по бързо от обикновено иначе щях да закъснея. Когато карам с нормална скорост пулса ми е около 160 - 170(меря го с puslmesser - не съм наясно как се превежда точно на български, нещо като часовник е), днес беше около 210.
В момента обаче ми е много зле. Гади ми се, вие ми се свят и нямам никакви сили, а мина почти час и половина. Има ли нещо с което да мога да успокоя симптомите?

Благодаря за съветите.


& asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm...


Тема Re: Как се справяте с последицитенови [re: Ckитницa]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 23:40



Пулс над 200 е доста, особено ако го подържаш продължително. Колко време си кара ла така? Напиши по-ясно.
Обаче... изхвърли пулсометъра... от него има полза, но не и ако ще се притесняваш допълнително.



Тема Карам принципно около часнови [re: Fal]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано05.06.03 00:27



а пулсометъра ползвам за да следя дали не карам прекалено бързо. От това което съм чела за да има от карането ми тренировъчен ефект и да се изгарят мазнини трябва да карам продължително, но без да се пренатоварвам. В моя случай тренировъчния ми пулс е между 160 и 170, и аз обикновено гледам да се придържам в тези рамки.
Днеска закъснявах и вместо един час нормално каране направих около 45, от които може би 25 бяха с пулс над 200. През деня също не съм яла, почнах разтоварваща водна седмица, но ми се провали идеята щото пих 2 айскафета. И подозирам че просто съм си изразходвала всичката бърза енергия. Но след това ми беше наистина кофти и понеже преди не ми се е случвало, не знаех какво да направя


& asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm...


Тема Re: Карам принципно около часнови [re: Ckитницa]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано05.06.03 00:33



raztovarvashtata vodna sedmica e dobre da ia sychetaesh s chetene na spisania na udoben divan. Kofeina ti e problema tam...i na men pulsa mi se vdiga na 200 s kofein i trenirovka i glad. Ohhh...kak da ti kaja che pravish gluposti bez da mi se obidish. Pregledaj si osnovno dietata (ili lipsata na takava). Zabravi gi tezi pulsometri i si karaj za shtastie.

some things never change, and some do


Тема Re: Как се справяте с последицитенови [re: Ckитницa]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 00:33



Чак 210 ме съмнява да си стигнала. Както и да е, случвало ми се е подобно нещо и вълшебно лекарство няма. Просто лежиш като умряла, почиваш и ше са оправиш..тва е



Тема Re: Карам принципно около часнови [re: Ckитницa]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано05.06.03 00:35



a da, hapni si neshto sladko ili izpii edin Gatorade

some things never change, and some do


Тема туйнови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано05.06.03 00:51



споряд пулсометъра бря
Да не мислиш, че знам колко мий пулса иначе.
Аха...лежа ся и зяпам тв


& asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm...


Тема Мдамнови [re: gal]  
Автор Ckитницa (!geisteskrank..)
Публикувано05.06.03 00:58



подозирам, че тва не беше най умната идея на светаИмам предвид гладуването и това екстремно каране, ама иначе щях да си изпусна филма и затова реших да се поразбързам.
Аз си карам за удоволствие, да се разтоваря след цял ден над учебниците и да постопя малко сланинкиИ изобщо не се занимавам нещо професионално или задълбочено. И туй нещо дето ми го каза в другия пост изобщо не ми е ясно какво точно трябва да е
Просто щото ми стана лошо и затова попитах...


& asozial!
the ocean wide salted red
reminds me what to do before i'm...


Тема za iziasniavaneнови [re: Ckитницa]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано05.06.03 10:11



Znachi veche po principa na opitite i greshkite shte znaesh che na gladno ne se kara i izobshto na gladno nishto ne se pravi. Pii dostatychno voda, obezvodniavaneto e problem pri mnogo hora, koito se chuvstvat zle sled trenirovka. Ako ti stane super zle- hapvaj si neshto sladichko ili pii sportna napitka (kato Gatorade naprimer ili IsoStar ili kakvoto ima okolo teb). Prava si, ne e naj-umnata ideia na sveta, no sega pyk nauchi neshto za tialoto si, koeto ne znaeshe predi. I vzemi da se hranish s poveche beltychini (protiv "slaninki"), i na men mi e typo ot uchebnicite i te razbiram che iskash da si go izkarash na rolerite, ama leko che niama da stignesh do izpitite taka.
been there, done that.
Uspeh

some things never change, and some do



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.