Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:45 19.04.24 
Природни науки
   >> Химия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за електролиза за златонови  
Автор nenasiten69 (непознат )
Публикувано15.07.13 23:42



здравей те, ако може някои тук да ми помогне в усъвършенстването ми за направата на електролиза за злато имам я но не работи пълноценно, ще се отблагодарея подобаващо, ако не желаете да пишете тук , пишете на ...
mareid@abv.bg
благодаря



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: nenasiten69]  
Автор Alkoholok (degustator)
Публикувано16.07.13 18:14



Дай-малко повече информация, ще позлатяваш ли, ще рафинираш ли, какъв е разтвора, каква е целта на занятието обеми, идеи ?



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: Alkoholok]  
Автор nenasiten69 (непознат )
Публикувано19.07.13 10:50



здравей, ще рафинирам на основа сярна за количество като обем материал и киселина като съотношение спрямо вана, анод, катод, напрежение, температура това не ми е ясно.... като основният материал са часовници, пинове, крачета от куплунзи



Тема Re: въпрос за електролиза за злато [re: nenasiten69]  
Автор Totopet (познат)
Публикувано26.07.13 12:53



"Колеги, може ли някой да каже защо ми е замърсено среброто като го вадя по метода от клипчето на 29 стр., с медна тръбичка. Отлага се по нея, уж всичко е наред, но като го топя се вижда, че има много шлака и губи цвет"

http://bg-draga.com/viewtopic.php?f=27&t=22&p=44813&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B8#p44813

Редактирано от Totopet на 26.07.13 12:55.



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: Totopet]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано27.07.13 11:17



Ами след медната тръбичка рафинираш ли го с електролиза и накрая в какво и как го топиш? По този метод - редукция с мед ако не го рафинираш трудно ще излезе много чисто.



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: Totopet]  
Автор nenasiten69 (непознат )
Публикувано28.07.13 16:15



здравей, защото според мен не ти е чиста медната тръбичка, тя трябва да е от чиста анодна мед, после като свалиш среброто много е важно да го промиеш на филтър с гореща вода за да изчистиш медният остатъ1ен окис и си го топи но сухо директно с резак, това е от мен



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: nenasiten69]  
Автор Arctur (член)
Публикувано28.07.13 20:01



"здравей, защото според мен не ти е чиста медната тръбичка, тя трябва да е от чиста анодна мед"

Ти, какви други видове мед, освен "чиста анодна мед" си срещал на пазара?





Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: Arctur]  
Автор nenasiten69 (непознат )
Публикувано30.07.13 09:48



вземи която и да е тръбичка претегли си я като грамаж ,разтвория и после направи редукция ,сиши , топи и пак мери и ще разбереш колко ти е чиста, поздрави от мен ...



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: Arctur]  
Автор nenasiten69 (непознат )
Публикувано30.07.13 09:51



другото което е че може и да не е разредил достатачно азотната с разтвореното сребро и тя да му яде от медта и така да му замърсява среброто.... с мед работят хората които бързат а в тази работа никога не се бърза, каквото и да работиш



Тема Re: въпрос за електролиза за златонови [re: nenasiten69]  
Автор Arctur (член)
Публикувано01.08.13 17:21



Това не е отговор на въпроса ми.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.