Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 24.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: deLake]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано24.01.08 21:37



Баси, ти все още имаш нахалството да шаваш!
Някои хора не знаят кога да спрят с тъпотиите си.
Нищо, аз мога да си карам рака докато те наритам в миша дупка, не ми пречи.

Да, за добро или за лошо знам доста повече от теб по темата. Което не е трудно, предвид, че ти явно нищо не знаеш. Дадох ти уикипедия, защото е като за теб - лесно четиво, смелено на разбираем език. Съжалявам, че съм те надценила, вярвайки, че ще го разбереш обаче.

Ако беше мислил, преди да пишеш, щеше да знаеш, че след печалното събитие предмет на темата на трона след като Наполеон е пратен в изгнание продължават да стоят предците на Мария Луиза, а чак след това и тези на Фердинанд! Или пак да си обясняваме кой е Шарл 10 и кой е Луи-Филип?
Разликите между крал на Франция и на французите е ОГРОМНА!
Титлата крал на Франция не съществува при Меровингите, погледни кога се появява и тогава ела да ми говориш пак.
Толкова съм възмутена от глупостите ти, че нямам думи.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: deLake]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано24.01.08 21:39



Бе ти чуваш ли се? Спри се, че ставаш смешен.
Я провери кой наследява Луи 16 след Наполеон и тогава ела да говориш пак.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: mellisa]  
Автор deLake (sir)
Публикувано24.01.08 21:49



Ако беше мислил, преди да пишеш, щеше да знаеш, че след печалното събитие предмет на темата на трона след като Наполеон е пратен в изгнание продължават да стоят предците на Мария Луиза, а чак след това и тези на Фердинанд!
Приеми факта, че кралете свършват с предците на Фердинанд, а не на Мария Луиза. Може по-близките опечалени да не изключват по-далечните от правото да скърбат за тъй печалното събитие, но при правото на престолонаследие определено е така.



Титлата крал на Франция не съществува при Меровингите, погледни кога се появява и тогава ела да ми говориш пак.

В интерес на истината нито Меровингите, нито Бурбоните са знаели, че носат титлата крал - бълг. аналог на тяхната титла. Но всички са си крале на Франция. А най-ужасното е, че са си били такива независимо от това, дали някой ден ще осъзнаеш тази простичка истина. Крал на Франция е общото название на титлата на фр. монарси - иначе самите монарси според настроението си за влагали различни словоформи за да опишат августейшия си сан.

__________________

__________________________




Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: mellisa]  
Автор deLake (sir)
Публикувано24.01.08 21:52



Титлата крал на Франция не съществува при Меровингите, погледни кога се появява и тогава ела да ми говориш пак.
Да не би да е Луи 14?



_______________________




Тема Re: Тук може да изкажете съболезнования [re: deLake]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано24.01.08 21:56



Ти явно вече дори не знаеш какво говориш.
Изпитвам истинско отвращение към хора, които нямат дори малко смелост в топките си за да знаят кога да спрат за да не се излагат и да не падат толкова ниско.
Махай ми се от главата преди да съм те заплюла от презрение.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: mellisa]  
Автор deLake (sir)
Публикувано24.01.08 22:32



Ти явно вече дори не знаеш какво говориш.
Изпитвам истинско отвращение към хора, които нямат дори малко смелост в топките си за да знаят кога да спрат за да не се излагат и да не падат толкова ниско.
Махай ми се от главата преди да съм те заплюла от презрение.


И това навярно трябва да ме убеди, че Меровингите не са били крале на Франция и че Луи Филип, макар и да е получил фр. трон по правото на престолонаследие, не е имал правото той и потомците му да се опечалени за гулотинирането на Луи? Леле, съвсем се оплете в измишльотините си!

____________________




Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: mellisa]  
Автор Дpeйk (General)
Публикувано25.01.08 09:46



Като цяло съм съгласен, но реално на практика и Фердинанд е пряк наследник на Бурбоните, все пак първият Орлеан е класически Бурбон.







Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: deLake]  
Автор Дpeйk (General)
Публикувано25.01.08 09:54



Сега:

1. Реално чак Юго Капет е крал на Франция, неговите предшественици са били крале на Западнофранкското кралство (това е Франция след Вердюнския договор от 843г., ако не ме лъже паметта за датата).

2. Луи Филип не е реален престолонаследник, той узурпира трона по време на т.нар. Юлска революция. Истинският наследник е първородният син на Шарл 10, а имено Дук Ангулем.







Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: Дpeйk]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано25.01.08 12:38



Пряк, ако се гледа линията на кръвта. Защото разбира се, Орлеаните са Бурбони и тяхната линия е кадетно разклонение, също както съществуват директните Валоа, Валоа-Ангулем и Валоа-Орлеан (тези са други Орлеани, идват от брата на Шарл 7, който също е херцог на Орлеан - тази титла е нещо като запазена титла за Мосю, вторият брат на краля - и който е дядо на Луи 12 и бащата на Франсоа 1).
Но точно защото преките наследници на Бурбоните - испанските, в това число и Хуан Карлос - не признават до някъде претенциите на графа на Париж, наследник на Орлеаните (и трона?) днес, те не могат да се считат за преки наследници на Бурбоните. Кръвни да, със сигурност, няма как да е иначе, но династични си остава спорни. И въпреки, че Луи 14, качвайки на испанския трон внука си подписва декларация, че неговите наследници от тази линия ще се откажат от всякакви претенции, днес има един племенник на Хуан Карлос, чист Бурбон директен законен пра(n)внук на Луи 14, който може и претендира за френския трон. Защото, аргументират се те, когато Луи 14 е подписал отказа от френския трон на испанските бурбони, той не е мислил сигурно никога, че няма да остане нито един истински такъв на края. А просто се е подсигурявал срещу нещо като някоя нова сто годишна война, в която един човек ще претендира по право за два трона.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Всъщност,нови [re: mellisa]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано25.01.08 14:23



сега си дадох сметка, че съм написала нещо невярно.
Не Луи 14 се отказва от правата на своя внук над френския трон, а самият Фелипе 5ти (въпросният внук) го прави.
Извинявам се за заблудата.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.