Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: deLake]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано23.01.08 19:11



Знаеш ли какво винаги съм презирала истински? Мижитурки с много его и с малко смелост да спрат, когато знаят, че грешат. Словестните нападки са само признак на истинска слабост. И безсилие.
Ти в никакъв случай не го вземай лично, не говоря, разбира се, за теб :)

Кой е истински опечален няма никаква значение, значение има само, че Клементина Орлеанска е Орлеан, докато Шарл 10, както явно не знаеш, е Бурбон. Така че, ако ще се търси някаква връзка с Н.В. Симеон 2, то тя ще е от страна на баба му Мария Луиза, праправнучка на Шарл 10.
Нещо, което да не разбра в аргументите ми?
Защото е смешно, казвам го отново, когато може да се има някаква точност, тя да се заобикаля от удобство или защото на теб не ти стиска да я признаеш.
Но какво ли да се очаква от българи историци, та дори и само аматьори?
Всичко друго, но не и истинска история



Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-тинови [re: _magotin_]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано23.01.08 19:15



Е, аз какво казах според теб?


Онова, което ти нарече "много интересна теория"
Не съм казала, че Сталин не е искал да продължи или че е бил доволен от резултатите, казах, че е смешно да се твърди, че понеже е бил разочарован е пробутал парада на Жуков. Дори да не е бил постигнал всичките си цели, това си остава една огромна победа за страната му. Да не говорим, че логически, ако искаш да скриеш от народа, че си разочарован, отиваш лично да водиш парада за да не решат те, че настина си.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-тинови [re: mellisa]  
Автор _magotin_ (боколобър)
Публикувано23.01.08 19:24



Че той е на трибуната и дават специален салют за него.

Обаче никакви близки кадри.



Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-ти [re: _magotin_]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано23.01.08 19:30



Надявах се, да се сетиш


Което само потвърждава, че причината не е, че не е бил доволен от постигнатото.
Той може и да не е бил, но не чрез оставяне на приемането на парада на Жуков го е израчил.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!

Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: mellisa]  
Автор deLake (sir)
Публикувано23.01.08 20:25



Кой е истински опечален няма никаква значение, значение има само, че Клементина Орлеанска е Орлеан, докато Шарл 10, както явно не знаеш, е Бурбон. Така че, ако ще се търси някаква връзка с Н.В. Симеон 2, то тя ще е от страна на баба му Мария Луиза, праправнучка на Шарл 10.


Знаех си, че имаш идея в страни от въпроса. А аз исках да посоча най-пряката, а най-подходящата връзка. Шарл предпочел да абдикира, но да си остане с реакционните възгледи. В замяна на това Луи- Филип се заиграл с либерални и идеи, станал крал на Франция - но последен. Та аз свързах екзекуцията на Луи, с екзекуцията на княз Кирил Преславски и събирането на Симеон с БКП във власта ... и идеята беше да се стигне до момент за размисъл как може да свърши и за сегащното НВ едно такова съжителство.
От друга страна именно покрай Клементина се е вдигало шум за връзката на нашите Кобурги с Франция. Мария Пармска за нашата история е по-известна като кръщелница на папата.

__________________________________




Тема Re: Тук може да изкажете съболезнованиянови [re: deLake]  
Автор mellisa (минаващ)
Публикувано23.01.08 20:39



А аз исках да посоча най-пряката, а най-подходящата връзка
След като не го вдяваш вече два дни на български, на какъв език да ти го кажа, че да схванеш?
Клементина Орлеанска не е нито най-пряката, нито най-подходящата връзка за да се говори за Симеон, Борис и Фердинанд като наследници на Бурбоните и роднини на Луи 16. С Клементина можеш да стигнеш до испанските и италианските Бурбони чрез майка й, дори до Луи 14, ако минеш през майката на баща й, но много преди това най-пряка връзка с Бурбоните имаме с Шарл 10. Което струва ми се споменах няколко пъти.
А Луи-Филип не е крал на Франция. Луи-Филип е крал на Французите. И ето ти още нещо, в което ако не правиш разлика, няма за какво повече да си говорим. Ти явно нямаш дори минималната основа за това.

Говорили си ламята и змеят. По едно време змеят казал:
- Да помълчим малко, че ми стана горещо!


Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-тинови [re: _magotin_]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.01.08 21:45



Така си е - пратили ги на тежък труд в лагерите, страната разрушена, тогава и сами руснаците са мрели от глад и болести. Който нож вади...





Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-тинови [re: Cтapинap]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.01.08 21:50



НАистина, Сталин е имал пареза на лявата ръка, но могли са да пригодят някак автомобила или церемониала, ако идеше реч за това. Скромен, скромен и над нешата е бил Бащицата, зтова пуснал Жуков да се надува като пуек на бял кон, макар че не друга а желязната воля и гениалнита стратегия на др. Сталин донесоха Великата Победа.



Тема Права си нема никаква логиканови [re: mellisa]  
Автор фaмyлyc (щастливец)
Публикувано23.01.08 22:04



ако беше обявено пред народа една година преди това че ще стигнат до арипелага Оркни и Фарьорските острови а не са стигнали - тогава има логика да пуснат по-малкия като някакво пронание за "непълноценна победа". Ама така...
Бе - Сталин си е скромен и справедлив, но и Бащица. Той е можел да гледа на всичко само като Баща, отгоре, не да се връцка на коня, от позицита на върастта го разбирам. Все пак е бил и на 65 годин огава!.

Редактирано от фaмyлyc на 23.01.08 22:06.



Тема Re: Днес на тая дат беше обезглавен Луи 16-тинови [re: фaмyлyc]  
Автор Cтapинap (пристрастен)
Публикувано23.01.08 22:26



Няма как да стане драги ! И ако не си гледал или участвувал в достатъчно "паради" няма и как да го разбереш...ако и да знаеш много по-добре от всички тук , що е пареза на лява кунка.ВЕрвай ми !

Единствения изход бил Сталин да приема парада на 24 06 1945 г.....пеша !

Да ама не !

Това не е бил мижав български парад от "демократично време" с пет-шест "роти" от по 40-60 души.

Само фронтовите полкове от по 1000/= 10 роти по 100/ души са били 11/=на 110 истински роти/ ! Ами академиите,ами курсантите,ами НКВД,ВМС,граничари и прочие ?

Сиреч по най-груба сметка" пешото приемане" от таваришча Сталин е щяло да бъде около 1-1,5 часа ,поне според краткото филмче за парада.


И дълбоко,дълбоко не съм "сУгльасен" /с езика на другаря Лилов/с мнението ти за това ,че "желязната воля и гениалнита стратегия"на таваришч Сталин донесли " Великата Победа"...Но това е съвсем, съвсем друга тема




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.