Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 18.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: вечната империянови [re: Caбaзий]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано09.03.07 12:17



Ми той човека хубаво си посочи - Зерган-Забриган и Аспарух-Аспорик, предполагав, че който е казал Кур е имал предвид връзката с името Курт, но да кажем, че това е сапо предположения докато другите прилики са очевидни. Освен бих посочил и приликата на Папак и всички останали -ак-ове от имената в текста с имената на Елак и Ирнак, въпреки, че в Именника е Ирник. Само дето няма да направя връзка иранци/перси и българи, ами че по-скоро българите са били ираноезични, но - скитите и сарматите също са били такива, така че чак по Иран да ходя - по-скоро бих направил връзка българи-сармати. Общо взето всички тия са били конни бойци - перси, парти, скити, сармати. А диодор казваше, че сарматите били колония от мидийци докарана по ония места от скитите след като се завърнали у дома след като владяли Азия около 28 години.



Тема класификациянови [re: Last_Roman]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано09.03.07 12:28



Общо взето всяка една от теориите включва "филство" към нещо чуждо-(изработено отвън) като тюрки, славяни, иранци, шумерци, извънземни и т.н.

1.тюркофилски
1.1. тюркска(стандартна)
1.2. хунорска
2. Иранофилска
2.1. Памироферганска
2.2. Прикавказка(сармати и т.н.)
3. Славянофилска
3.1. Автохтонна ( българи наричани ту словени , ту траки)
3.2. Славянско море -всичко претопява!!
4. Семитофилска -българите са от шумер, асирия, палестина и египет
5. Извюънземнофилска



преходи между различните подточки и точки е възможен, но май с това се изчертпва цялата историческа наука за произхода.
Хубаво ще да посочим по един характерен предсатвител на всяка от школите..



Тема Павел...нови [re: dedo_minu]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано09.03.07 12:39



не е българско, а най-вероятно похристиянченото еврейско име Савел.
Тук считай,че съм те напсувал , като и всички чуждопоклонници дето кръщават децата си без да мислят.
Сестра ми кръсти дете си Борис защото поне за това име се знае,че е Българско, а не семитско.!!
Пък и колко българин може да бъде човек дето почита чужди пророци и чужди книги!!
патриоти-идиоти сте всички и цялата сган самонарекли се националисти!!
Бъдете проклети, клоуни тъпи!!

Редактирано от Caбaзий на 09.03.07 12:43.



Тема Re: Павел...нови [re: Caбaзий]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано09.03.07 12:43



Прощавай, твоите деца как се казват?



Тема Re: Павел...нови [re: Caбaзий]  
Автор mellisa ()
Публикувано09.03.07 12:52



Пък и колко българин може да бъде човек дето почита чужди пророци и чужди книги!!
-----------
Бе знам ли, колко българин е бил Борис, след като е решил не само да почита, но и да наложи чужд Бог (Исус) и чужди книги (Стари, Нови Завети разни...)

?



Тема Re: Павел...нови [re: Kossoman]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано09.03.07 12:55



прощавай, аз съм малък

баща ми се казва Атанас, и по стара традиция трябва да кръстя детето си на негово име, но аз няма да го направя . схващаш ли??



Тема Re: Павел...нови [re: mellisa]  
Автор Caбaзий (възкръснал)
Публикувано09.03.07 13:05



Носи българско име. и сестра ми кръсти детето си Борис -защото е българско име , а не на името на този слаб държавник-гъркофил..
а разни дядо минювци, елтмировци, йолоденевци и прочие откачалки са вредни.



Тема Re: Павел...нови [re: Caбaзий]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.03.07 13:06



Не го кръщавай Сабазий в никой случай -кво му е лошото на Танас?То ако името правеше човека ся да зема да те бастисвам ли квото е правил моя съименник Светослав руски?

Да ма па Светослав Тертер казват не бил лош



Тема Re: Павел... [re: Caбaзий]  
Автор mellisa ()
Публикувано09.03.07 13:22



Да бе, пък Михаил кво чудно българско име, не ми се говори


Ама ти не ми отговори - великият български владетел с великото българско име, по твойта логика къв българин е, след като е взел чужда религия и книги?


Cupitor Impossibilium

Тема Re: НАЛИ ОБЕЩАХ НА РИМЛЯНИНА...нови [re: _magotin_]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано09.03.07 13:27



Зико си е срещано сред българите
Нема що-комитата си посочи източника -някой някъде си казал Зико на Апостола.
То само тая заядлива реплика е достатъчна за да разберат нормалните хора колко струваш.На всеки "Зико" съответстват поне 50 000 Васковци,Васовци и Васета






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.