Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 18.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 18:56



Тая днешна новина след години ще бъде считана за историческо събитие.
---

СЛЕД ГОДИНА И ПОЛОВИНА
29 Юни 2006, четвъртък
След година и половина задължителната военна служба отпада. Решението депутатите приеха окончателно с промените в Закона за отбраната и въоръжените сили. Предвижда се броят на професиналната ни армия да се попълва през следващите няколко години. От 1 януари 2008-ма година няма да има наборна военна служба. Младите мъже, които към този момент са в казармата, ще бъдат уволнени, дори и да не са отбили напълно службата си.
Още по темата тук:



---
Браво за края на робството!
Едно умно решение да вземат в нашия парламент, до което Русия и Немция тепърва ще трябва да стигат.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано29.06.06 22:27



"Браво за края на робството!
Едно умно решение да вземат в нашия парламент"




Държава без армия, остава само едно географско понятие.
Това е само началото на робството...



България на три морета



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 22:32



Държава без армия, остава само едно географско понятие.

Научи се да четеш. Никой не ти говори, че ще оставаме без армия.

Това е само началото на робството...

Що, кой ще ни пороби?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Лицето на лицемерието...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:02





... се крие зад златен кръст, а очите гледат надолу, веждите са свъсени.

Некой може ли да ми каже в коя свещена книга пише, че кръстът трябва да се размахва с повод и без повод? Къде пише, че без него не може да мине ни сватба, ни кръщене, ни опело?

Да размахваш кръст, е същото като да размахваш миниатюра на гилотина или брадва на палач. И подлагат им го кръста на безумците, а те го целуват сервилно, мислейки, че с туй се доближават до Бога.

УжасТ!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 29.06.06 23:06.



Тема А лицето на благия човек...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:04





...сиреч на истинския духовник, не се нуждае ни от калимявка, ни от кръст.

Добрият човек си личи отдалеч.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано29.06.06 23:15



Никой не ти говори, че ще оставаме без армия.

Така наречената 'професионална армия" ше бъде само пушечно месо. жертвано за осъществяване и узаконяване чужди интереси, нямящи нищо общо с една истинска българска национална доктрина.
Гледал ли си внимателно рекламните клипове пропагандиращи т. нар. "професионална " армия?
Какво ще кажеш за тези взводове за терор, трениращи нападение над мирни жители, прониквайки в къщи им и извеждайки ги неизвестно накъде.
Това българска армия ли ще бъде?
А замислял ли си се някога, че всеки мирен гражданин и данъкоплатец би могъл да се окаже в положението на извежданият с качулка на главата от тези професионални "войници " статист във въпросните клипове?


България на три морета



Тема Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано29.06.06 23:52



Така наречената 'професионална армия" ше бъде само пушечно месо. жертвано за осъществяване и узаконяване чужди интереси, нямящи нищо общо с една истинска българска национална доктрина.

1. Българска нац. доктрина няма. Ако има, посочи ми де да я прочета, че ми е интересно.

2. Пушечно, не пушечно месо, който е отишъл там, отишъл е по собствено желание. Наборните роби никой не ги пита.

Гледал ли си внимателно рекламните клипове пропагандиращи т. нар. "професионална " армия?

Не, защото не ме интересуват лично, а и не ме вълнуват професионално.

Това българска армия ли ще бъде?

За да ти отговоря, трябва да ми поясниш прилагателното "българска".

А замислял ли си се някога, че всеки мирен гражданин и данъкоплатец би могъл да се окаже в положението на извежданият с качулка на главата от тези професионални "войници " статист във въпросните клипове?

Когато баща ми беше кадрови военен преди двайсетина години и все още ми беше интересно да ходя при него на работа, съм виждал как ДОНЕСОХА като куфар един наборен войник с военна полиция. Влачеха го и го ритаха от портала на поделението в Саранци до момента, в който ми се изгуби от очите в една от сградите. За протокола: насилието беше излишно, защото момчето не се съпротивляваше. Дори не съм сигурен дали беше в пълно съзнание.

Разпищях се пред баща ми и той отиде да провери. Голямото прегрешение на момчето беше, че е кръгъл сирак, отгледан от баба си. А бабата била болна на легло в едно от селата край Саранци, та затова внукът не се явил след изпратената му повиквателна, за да може да я гледа.
Поради този "грях" отишли да го вземат с военна полиция, ДОНЕСОХА го в поделението, което е най-близо до селото му, за да може през отпуските да ходи да си наглежда бабата. Колко милосърдно!

За България беше много важно тоя селянин да бъде обучен за войник. Нищо, че обучението за стрелба с пистолет отнема точно 10 минути. Поне за толкова време се научих аз. Естествено за България беше много по-важно точно този войник да храни немските овчарки в поделението, мигар не можеше да е друг, вместо да храни немощната си бабичка у дома. Изключения - никакви! Чудя се, за какво назначават хора за чиновници, след като същите негъвкави и бездушни решения могат да взимат компютри. Пък и по-евтино ще излиза.

След този случай в казарма не съм влизал и когато ми се е налагало по един или друг начин да ходя някъде с баща ми, стоях пред портала. Военни, полиция, данъчни, социални и всякакви други са чисти паразити за данъкоплатеца. Да ми ядат четирибуквието!

Както аз нямам нужда от кърлежите, така и другите нямат нужда от тях. Казвал съм го, и ще го повторя:

СВОБОДАТА Е ВЪТРЕШЕН/ЕЗОТЕРИЧЕН ПРОЦЕС

Ни армия ми требе, ни полиция. От тях кой ще ме пази?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 29.06.06 23:58.



Тема Re: Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано30.06.06 00:53



Когато баща ми беше кадрови военен преди двайсетина години и все още ми беше интересно да ходя при него на работа, съм виждал как ДОНЕСОХА като куфар един наборен войник с военна полиция.

Това войниче може само да радва, че не е било арестувано от днешните антитерористи.
Не вярвам да е бито, но със сигурност било остригано, задължитекно няколко дни арест, през това време оборудвано с едно малко досие като неблагонадежден и способен да измени и на социалистическото отечество.
Кратка извадка от въпросното досие неизменно му е вгорчавало живота два - три месеца след всяка смяна на работно място. Обикновено това е бил срока за задействане на мерките, и много вероятно в последствие да е получавал упорит отказ от съответният профсъюз да му издаде необходимото тогава удостоверение за кандидадстване.
Това е идилийка в сравнение с фашизма с човешко лице наречен "нов световен ред" и неговите методи на действие.
При социалистическият режим се наблягаше на превъзпитаване, докато днес, в годините на "демокрацията" има къде къде по-многобройни, нехуманни и рафинирани методи на въздействие върху инакомислещите.



България на три морета



Тема Re: Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: Atilkese]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 01:40



При социалистическият режим се наблягаше на превъзпитаване, докато днес, в годините на "демокрацията" има къде къде по-многобройни, нехуманни и рафинирани методи на въздействие върху инакомислещите.

Социализъм, капитализъм, демокрация... все високопарни термини за изразяване на Голямото или Малкото зло. Кое да изберем? Едно от тях?

Аз викам: РУК (бустрофедон) за държавите и всички досегашни държавни системи. При положение, че не си слагаме сами хомота, служейки на вменени "идеали" и таман измислени "ценности", на които още не им е изсъхнало мастилото, ха да видим как ще ни въздействат!

Мислиш, че не са опитвали да ме (пре)възпитават?

О хо! Опитваха и още как, ама досега не са ме пречупили, няма и да ме пречупят. Ни в казарма успяха да ме вкарат, ни да повтарям като папагал глупостите на Бакалов, ни ме уплаши боят на ченгетата. Писменият ми отказ да нося оръжие и до днес перифразирано се ползва за макет на желаещите да постъпят на алтернативна служба*.
Два университета трябваше да сменя. Късаха ме на изпити, щото отказвах да рецитирам с патос дебилщини. На поправки не съм се и явявал.
Накрая завърших в трети университет една специалност, дето е въпрос на лично творчество и никой копче не може да ми каже за собственото виждане върху същността на нещата. Който търси - намира.

Направиха ме по-силен. Благодаря им.
---
* Ще ме рафинират, викаш. Днес съжалявам, че писах оная молба до военното окръжие. Ако тогава бях с днешния акъл, другояче бих постъпил. Изобщо нямаше да им обръщам внимание. Какво? И мен ли насила ще закарат в казармата? Добре, могат. Ами после? Насила ще ме строяват всяка заран на плаца? Насила ще ме карат да държа оръжие? На ръце ли ще ме носят при походите? Някой пръстчето ли ще ми натиска върху спусъка, за да се уча да стрелям по мишена?

НИЩО НЕ МОГАТ ДА МИ НАПРАВЯТ!

А аз мога да дам пример. Нека ме бутат в ареста. Дреме ми.
Блажени са мъчениците и ония миротворци, които страдат в името Господне.

Нов завет, Глава 5
9. Блажени миротворците, защото те ще се нарекат синове Божии.


Страхът от наказание и репресии.
Това е основата на всяка държава като цяло и всяка институция в частност. В момента, в който им покажеш, че не те е страх, те стават отрепки в краката ти, каквито са си в действителност. От тая година спирам да плащам данъци - а да видим какво ще ми направят кърлежчетата кръволоци.


---
Не си ми отговорил на въпроса:
Какво робство ще дойде от професионализацията на армията?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 30.06.06 01:51.



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор VPopov (Наблюдател)
Публикувано30.06.06 09:20



Мдаааа,

Мъж който не е помирисвал барут не е мъж.

Мъж който не е виждал собствената си кръв по оксидираната стомана не е мъж.

Шъ съ напълни държавата с гейове.





Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: VPopov]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 13:45



Мъж който не е помирисвал барут не е мъж.
Мъж който не е виждал собствената си кръв по оксидираната стомана не е мъж.


Значи не съм мъж.
Бих се примирил с алтернативата, ако и за нея нямахме подобно кухо умотворение:

Жена, която не е раждала, не е жена.

Ми не съм раждал, тъй че и жена не съм.

Я, премъдри ми приятелю, кажи на по-простия си другар с някоя мъдрост, какъв съм???



-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано30.06.06 18:59



+ Напоследъкъ се проявявашъ, като словоблудникъ. Отритшашъ държавата и доброволната принуда, която налага тя - МА НАШАТА, А ДРУГИТЕ? Сигуръ е отъ много тшетене и отъ жегата? Или ти предстои влизане въ казармата?
+ Ако е отъ тшетене и отъ жегата, летшимо Е - спирашъ да тшетешъ и отивашъ на басейна, реката, язовира, морето или планината!
+ Ако ти предстои влизане въ родната казарма, не е добре!
+ Когато по времето на тшифуто-сотсиализма, ме пратиха на турската гранитса, отидохъ съ гордостъ и желание да служа на БОЛГЪ+АРИА и БОЛГЪ+АРИЙСКИАТЪ РОДЪ. Билъ съмъ и въ турско - по задатши, въ реална бойна обстановка! БЕхъ готовъ да се бия и да ПОБЕЖДАВАМЪ, ако не ме убиятъ! И на последното бЕхъ готовъ! Заради моите предтси - дедовтси и прадедовтси, баби и прабаби, страдали отъ турскио гнетъ и насилие!
+ Сега е тшифуто-капитализъмъ, а ти и останалите патсифистшета на какво сте готови?

+ АРИЙ+СТО+КРАТЪ +

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 30.06.06 19:21.



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 19:34



БЕхъ готовъ да се бия и да ПОБЕЖДАВАМЪ...
+ Сега е тшифуто-капитализъмъ, а ти и останалите патсифистшета на какво сте готови?


Готов съм да продължавам да побеждавам, без да се бия, както съм правил през целия си живот.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 19:54



Отритшашъ държавата и доброволната принуда

1. Отричам СМИСЪЛА от държавата.

2. Доброволна принуда - това се нарича оксиморон и обикновено се използва в басните и вицовете.

Ако е отъ тшетене и отъ жегата, летшимо Е - спирашъ да тшетешъ и отивашъ на басейна

Вероятно е от четенето. Но няма да спра да чета и никой не може да ми казва какво да правя с живота си.

Ако ти предстои влизане въ родната казарма, не е добре!

1. Не ми предстои влизане, не ми е предстояло, няма и да ми предстои. Въпрос на личен избор.

2. Родната казарма - хех. Ни ме е заченала, ни ме е родила казармата, ни ме е хранила, ни ме е образовала, ни виждам каквато и да е полза от нея.

БЕхъ готовъ да се бия и да ПОБЕЖДАВАМЪ, ако не ме убиятъ! И на последното бЕхъ готовъ! Заради моите предтси - дедовтси и прадедовтси, баби и прабаби, страдали отъ турскио гнетъ и насилие!

Имаше период, в който и аз търсех причините за гнета и насилието екзотерично - по Турция, Гърция, Румъния, Сърбия, Русия... Това време мина и категорично отхвърлям старозаветното.

В момента, в който си решиш проблемите езотерично, започваш да виждаш света по друг начин. Факт е, че съм ходил веднъж в Турция и турчолята за три дни се държаха по-вежливо с мен - българина, отколкото всичките ми сънародници накуп за последните три години.
Разбирай го както искаш.

В резюме мнението ми е, че за ДНЕШНА България не си струва да пролееш и капчица кръв. Човек не може да израства духовно, ако се разпокъсва да служи на бирник, кмет и цар. Държавата като идея е отживелица, особено за място като Балканите. Да опъваш граници и лепиш етикети върху земи, в които живеят толкова различни етноси, е пълно безумие. Вечно ще трепериш и от турци, и от шиптари, и от сърби, па и от наште макета.

Ако си струва да лееш кръв за нещо и да умираш, то е за научаването на тия хора да живеят заедно с всичките си различия. Първата крачка е да им избиеш от главите шовинистичните идеи за възстановяване на "антични граници", в които живее "чист народ". Махнеш ли тая базисна предпоставка за всевъзможни бесове, останалото е въпрос на търпение и просвета.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Ти си типичен богомил!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:08



Ей заради такива като тебе са ни праснали гърчолята в 1018г.



Тема Re: Ти си типичен богомил!нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 20:13



Ей заради такива като тебе са ни праснали гърчолята в 1018г.

Поемам цялата вина за 1018-та, както и за всяка друга година, за която се присетиш.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Ти си типичен богомил!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:27



Ми виж си разсъжденията бе човек. Не те обвинявам в нищо. Само знаме че си свестен и ще се радвам да се освестиш.



Тема Не става така, друже!нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 20:30



Без тия приказки дето уж се разбират от само себе си. За какво да се освествам? Какви приказки трябва да си гледам?

Ей ти задачка да ме освестиш. Дай ми пет бетонни причини, поради които идеята ДЪРЖАВА е манна небесна за човечеството и непременно трябва да продължава да съществува. Идеален шанс имаш да ме затапиш.

Не държа да са пет. Може и едничка или само две. Но да е нещо, на което да не мога да възразя.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 30.06.06 20:32.



Тема Re: Не става така, друже!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано30.06.06 20:33



Слабо ме интересуват държавите, интересува ме Българската държава. 5-те причини ще ги имаш, но утре.



Тема Re: Не става така, друже!нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано30.06.06 20:36



Слабо ме интересуват държавите, интересува ме Българската държава. 5-те причини ще ги имаш, но утре.

Чакам с нетърпение.

Имам да пиша друго сега, но ще гледам поне повърхностно да ти предложа пет аргументирани идеи против идеята държава. И от мен го чакай утре.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 30.06.06 20:37.



Тема Re: Не става така, друже!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 16:32



5 причини, поради което трябва да уважаваш идеята за държавност.

1.История славяноболгарская и Паисий Хилендарски.
2.Георги Раковски.
3.Васил Левски.
4.Правилата на живот.
5.Международната защита.



Тема + редакциянови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 18:18



5 причини, поради което трябва да уважаваш идеята за държавност.

Благодаря.
Очаквах да се постараеш повечко. Не знам дали да разглеждам причините сериозно или да считам, че се майтапиш, но все пак да ги разгледаме:

1. История славяноболгарская и Паисий Хилендарски.

В образователната система на държавата България не се изучава нищо от онова, написано в "История словеноболгарская". Следователно България не уваважа Паисий. Ето ти една причина да НЕ уважавам лицемерната идея за държавност.
Когато държавата и нейната образ. с-ма почнат да уважават Паисий, тогава това може да бъде прието като причина "ЗА" държавността.

2. Георги Раковски.

В образователната система на държавата България не се изучава нищо от онова, писано в съчиненията на Георги С. Раковски. Още една причина да НЕ уважавам лицемерието.
На парламентарно ниво няма нито един, който да може да цитира националната доктрина, съставена от Раковски. Ако има такъв, който може, той/тя не го прави, което на практика е все едно.
Още една причина да НЕ уважавам лицемерието на държавата.

3. Васил Левски.

Васил Левски умря с наивната идея за държава, в която и българинът, и турчинът, и чифутът са равни пред законите. Такова нещо е невъзможно във формата на държавата. Полицаи (!!!) в прав текст ти казват*, че едни винаги са по-равни от другите, и същите полицаи (!!!) го приемат за нещо съвършено нормално.
Още една причина да НЕ уважавам лицемерието на държавата с нейните приказки за имагинерни права и свободи.

Разделението на касти (прослойки) - формално или просто реално - автоматично създава привилегировани и потиснати. В държавата подобно разделение е неизбежно. Условно изключение правят кастите ОТ СТАРО ВРЕМЕ, но там пък имаме "варварство", а не "държави". :-)

4. Правилата на живот.

Основна причина да отричам идеята за държава! Никой не може да ми налага морални правила, правила на живот, къде да ходя, какво да правя, на кого и какво да се кланям, както и на кого да пълня гушата с абсурдни данъци.

Всеки човек е свободен. Държавата ВМЕНЯВА силно ограничаващи свободата правила, както и някакви дългове (напр. военния)... а ако питаш с какво си длъжен на държавата, няма да има кой да ти отговори.

5. Международната защита.

Международната защита е върхът на лицемерието. По-добре си запознат от мен с новата ни история, тъй че е излишно да ти припомням колко помагаха Немция, Англия и Франция за идеята "Свободна" България, а и как помагаха след като тази идея стана факт.

То и до днес си личи как в България (!!!) на международна защита се радват циганите (!!!). Но положението е аналогично по цял свят.
Кеф ти "защитата" в Косово, кеф ти Африка.

---
* Най-пресен пример имаш в разследването на В. Иванов за Нова телевизия и случаят със Стоичков и сините лампи. Изключително показателен репортаж, въпреки че става дума за нещо не особено сериозно. Ами ако тръгнем да говорим за сериозните неща?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 01.07.06 19:06.



Тема Re: назад към природатанови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 18:39



Да живее родово-общинният строй!



Тема Re: + редакциянови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 19:17



Както забелязваш въобще не ми се мисли по този въпрос. Възможно е да е породено от факта, че не съм очаквал в 2006г. да се разисква въпрос, решен от човечеството преди столетия.

Като оставим настрана идеологията, липсата на държава поражда следните простички неща:
-да те причаквам всеки ден пред магазина, да ти плясвам по два шамара и да ти отнасям покупките.
-да вляза с бухалка в къщата ти, да те намлатя и изхвърля и да заживея в твоя дом/с опция да насиля и жена ти/.
-да ти крада мисловните творения и да си приписвам авторството им.
В международен план означава:
-афганистанци, иракчани, пакистанци и всякакви други да подпалят 2-3 квартала в София, да се самонастанят и да не можеш да ги изгониш.
-турците например всеки август да пристигат, да събират ожънотато вече зърно и да си занимават.
-да те затварят всеки път в изолатора на някое летище на което кацаш, за да те оставят 1 месец под карантина, защото си с неизвестен произход.



Тема Re: + редакциянови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 19:57



да те причаквам всеки ден пред магазина, да ти плясвам по два шамара и да ти отнасям покупките.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

да вляза с бухалка в къщата ти, да те намлатя и изхвърля и да заживея в твоя дом/с опция да насиля и жена ти/.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

да ти крада мисловните творения и да си приписвам авторството им.

Случва се и при наличието на държава във всяка държава.

афганистанци, иракчани, пакистанци и всякакви други да подпалят 2-3 квартала в София, да се самонастанят и да не можеш да ги изгониш.

Замени пакистанците с цигани и това също се случва. При наличието на държава.

турците например всеки август да пристигат, да събират ожънотато вече зърно и да си занимават.

Замени турците главно с цигани и това също се случва, при това не само с житната реколта, а и при наличието на държава.

да те затварят всеки път в изолатора на някое летище на което кацаш, за да те оставят 1 месец под карантина, защото си с неизвестен произход.

1. Не ми трябва държава, за да се определям като българин от български произход.

2. Като съм против идеята за държава, това включва всички държави, а не само България.

3. И каква е тая държава с тия закони, която ще ме поставя един месец под карантина, ако съм здрав и декларирам произход? Ще ти кажа: параноичната държава, каквато е всяка държава.
Държавата се управлява със страх и от страх. Така управлява и старозаветният лъжебог - губиларят Яхве. Сиреч разделението на държави е дело на Сатаната.
---
Горният ти отговор е инфантилен. Спориш сам със себе си.

1. Свободата, за която говоря, изключва и родово общинния строй.

2. Отделно стои въпросът със завръщането КЪМ природата. Ми хубаво... работи СРЕЩУ природата. А дано поне се повиши БВП на държавата след изсечените и изнесени гори. Нека реките от масляци, вливащи се в морето, станат океан! Земята още тежки метали може да понесе. Пък и какво им е на минипарниковите ефекти в големите градове, когато са резултат от движението на услуги и финанси... в името на прогреса на държавата.
Чудим ти се на акъла.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Мрън, мрън, мрън...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано01.07.06 20:57



...бла-бла-бла...
Хубаво че знам на колко години си, щото щях да си помисля че си на 60.



Тема Благодаря ти, Безценно!нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано01.07.06 20:59



Хубаво че знам на колко години си, щото щях да си помисля че си на 60.

Приемам го за комплимент.



---
PS: Хммм, не помня да съм ти казвал на колко години съм! Ти да не ме следиш и проучваш? Поласкан съм.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от ЙoaнMизийckи на 01.07.06 21:00.



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор sokoli (непознат )
Публикувано03.07.06 22:21



Естество на мъжа е да е воин. Но човек от човек се различава, и оръжие от оръжие. А и стратегиите са най-различни. Има видими и невидими доспехи; така и противниците някъде се виждат някъде – не. Който придобие ясен поглед, че да различава враг от приятел, ще случи целта. Ако ли не – остава си марионетка в ръцете на сили, които и сам той не желае.



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: sokoli]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано03.07.06 22:53



Естество на мъжа е да е воин.

Още с първото изречение вменяваваш идея, без да я подкрепяш с каквито и да било размишления.

противниците някъде се виждат някъде – не. Който придобие ясен поглед, че да различава враг от приятел, ще случи целта.

При херметичните учение е по-лесно. Премахваш врага, който е вътре в тебе, след което враговете от външния свят автоматично изчезват, защото околната действителност е огледало на вътрешния ти свят.

Ако ли не – остава си марионетка в ръцете на сили, които и сам той не желае.

Така е. За да не си марионетка в ничии ръце, е целесъобразно да се научиш да си бъдеш самодостатъчен.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано04.07.06 18:56



+ (Самодостатътшенъ)? Това съмъ го срешталъ нЕкаде?! Май въ опита за книжка на Капка, за ОР+ПЕЙ?!



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.07.06 19:03



Когато тая дума е писана за първи път, дядовците и бабите на Капка още не са били родени.

А па идеята за самодостатъчния андрогин е стара като света.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано04.07.06 19:12



+ Ти да не си андрогинъ? Не вЕрвамъ! Та даже и ониа (Андрогинъ), съ какво е билъ (самодостатътшенъ)? Нали живее като пие и иаде поне?! На земиата!?
+ Айде да не се утшиме за основни нешта, А!



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.07.06 19:21



Та даже и ониа (Андрогинъ), съ какво е билъ (самодостатътшенъ)? Нали живее като пие и иаде поне?! На земиата!?

И откога която и да било религия се занимава с материалната страна на нещата?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: Йoaн Mизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано04.07.06 19:42



+ Има една, койато не баламосва и разглежда нештата въвъ техното единство - материални и духовни!
+ РЕ+Лигата е само Една! Другите са опити.

Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 04.07.06 19:44.



Тема Re: Благодаря ти, Безценно!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Йoaн Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.07.06 19:49



+ Има една, койато не баламосва и разглежда нештата въвъ техното единство - материални и духовни!

Оная, която измисли лозунга "Здрав дух в здраво тяло"?



Сега сериозно - за единство на материално и нематериално можем да говорим само на ниво Чистилище, сиреч земята. Нагоре по спиралата немаш материя.

+ РЕ+Лигата е само Една! Другите са опити.

Аз бих се изразил по-иначе. Истината е една, а различните религии повече или по-малко успешно се опитват да ни доближат да тая абсолютна Истина.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Баси подкупа!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано05.07.06 16:29



Служителите на ГДБОП и Полицията заловиха данъчен служител искал подкуп за милион и петстотин хиляди лева. Спецакцията е проведена вчера, в момента в който служителят получавал първата част от поисканата сума – 135 хиляди лева.

Преди около месец 36-годишишният служител на столична данъчна дирекция А.А поискал огромния подкуп от бивш собственик на предприятие, в чиито банкови сметки били запорирани 29 милиона лева. Служителят е трябвало да осигури разсрочено разплащане на декларираните от бизнесмена данъчни задължения. Данъчният се консултирал със свой познат, собственик на фирма за размера на подкупа и схемата по която да бъде получен.




---

Горкичкият... сигурно вече ги е бил похарчил на ум.
И сега съжалява, че са го хванали, а не за това, което е сторил.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Ислям vs. Православие. Да си примерим...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано09.07.06 00:53





Липсва само бръшлянът по топк... по арките.
---

Това ли е начинът?
"Хе, хе, моята църква е по-голяма от твоята джамия!"
---
Не! Не е това начинът!

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Ислям vs. Православие. Да си примерим...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.07.06 11:02



Ибиса в Газа ли се намираше?



Тема Re: Геноцид спрямо арабите?нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.07.06 10:06



Израел бомбардира международното летище на Бейрут


При въздушни удари по селища в южен Ливан са били убити най-малко 27 цивилни
13.07.2006
Израелската авиация бомбардира в четвъртък сутринта писти на международното летище на Бейрут, съобщиха световните информационни агенции.

"Летището е използвано като център за прехвърляне на оръжия и продоволствия за терористичната организация Хизбула", която в сряда отвлече двама израелски войници", заявил военен говорител пред Ройтерс.

Два израелски изтребителя Ф-16 са изстреляли най-малко пет ракети срещу пистите на летище "Рафик Харири". Ливанската противовъздушна отбрана открила огън по нападателите със зенитни картечници. Летището е
затворено за полети. Повредени са две писти. Два пътнически самолета са били отклонени за летището в Ларнака, Кипър.

А най-малко 27 ливански граждани, между които 10 деца под 15-годишна възраст, са били убити при поредицата израелски въздушни удари по селища в южен Ливан.

Тринайсет души пък са били ранени при израелски въздушен удар рано сутринта срещу сградата на палестинското външно министерство в град Газа.

Пострадалите там палестинци, сред които били и шест деца, са от съседните сгради и са били ранени от хвърчащи стъкла.

Израелската армия потвърди, че е нанесла удар по министерството, като отбеляза, че то е ръководено от "Хамас" и е било използвано за "планиране на терористични атаки".

Къщи и коли в района на министерството са пострадали сериозно от силата на експлозията, разрушени са третият и четвъртият етаж на сградата.

Същевременно "Хизбула" съобщи, че от ливанска територия е бомбардирала позиция на израелската армия в Северен Израел.

"Ислямска съпротива", въоръженият клон на "Хизбула", посочва в съобщение, че през нощта е подложила на артилерийски обстрел центъра на командването на контингента на Галилея в Бранит в отговор на "продължаващата агресия на израелския враг".

Операцията на "Хизбула" бе извършена след увеличаването на израелските въздушни удари, насочени срещу десет моста, свързващи Южен Ливан с останалата част от страната.

Израелската авиация извърши близо 50 нападения след залавянето в сряда сутринта на двама израелски войници от ливанската групировка Хизбула.

Един цивилен ливанец е бил убит, а десет са ранени при серия от бомбардировки, осъществени от хеликоптери и срещу няколко селища в района на град Тир в Южен Ливан.

Въздушните удари продължават военната офанзива, която Израел предприе в ивицата Газа след отвличането на израелски войник преди две седмици.

Израел декларира, че няма да разменя затворници, намиращи се в израелски затвори, за двамата израелски войници, заловени от ливанската шиитска групировка "Хизбула".

Не преговаряме с терористични организации, каза пред Ройтерс Гидеон Меир, високопоставен представител на външното министерство.





Тема Re: Геноцид спрямо арабите?нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано13.07.06 13:22



Като извадено от Вехтия завет, а?



-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Насилие и...нови [re: koмитa]  
Автор ЙoaнMизийckи (Чудотворец)
Публикувано13.07.06 13:28



ЛИЦЕМЕРИЕ - двата фундамента на учението от Моше.
---

САЩ - ЛИБИЯ
13 юли 2006, четвъртък
Съединените щати отмениха санкциите за либийския въздушен транспорт, съобщи представител на Триполи. Това е последният знак за заздравяване на връзките между бившите врагове, коментират наблюдатели. Решението бе обявено по време на визитата на американския заместник-държавен секретар Пола Добриански в Триполи. По време на срещата си с либийския премиер, тя е обявила, че Вашингтон отменя всички ограничения за въздушния транспорт, наложени на Либия, включително и върху продажбата на самолети. Новината дойде две седмици след като Либия бе извадена от списъка на държавите, финансиращи тероризма. С това се отбеляза завръщането на страната на международната сцена след години в изолация. На 15 май Съединените щати подновиха дипломатическите си отношения с Либия, с което бе сложен край на 25-годишната битка с либийския лидер Муамар Кадафи, който според администрацията на Буш се е отказал от тероризма.


---
САЩ приятели ли са ни при горното положение?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-


Тема Re: Къде е ООН в случая?нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.07.06 22:13




Ескалация на напрежението в Близкия изток /ОБЗОР/





13 юли 2006 | 21:11 | Фокус



Повече от 50 души загинаха, а други 87 бяха ранени в резултат на въздушните удари на ливанска територия, които израелските военновъздушни сили предприеха, след като радикалната шиитска групировка “Хизбулла” отвлече двама израелски военнослужещи. По данни на ливанската полиция, сред загиналите има и чужденци – двама кувейтски граждани и имигрант от азиатски произход, чиято националност не е известна. От израелска страна бяха убити девет военнослужещи и двама цивилни граждани в резултат на обстрела на северен Израел и сблъсъци с бойци на “Хизбулла”. Броят на ранените е около 90.
Ръководството на Арабската лига взе решение за свикване на извънредно съвещание на министрите на външните работи на страните-членки на организацията, на която ще бъде обсъдена ситуацията след навлизането на израелските войски в Ивицата Газа и израелско-ливанският конфликт. Съвещанието ще се проведе в събота в египетската столица, където се намира щаб квартирата на Арабската лига.
Израелските въоръжени сили не изключват възможността за сухопътна операция в Ливан, в рамките на офанзивата, последвала отвличането на двамата израелски войници от “Хизбулла”, заявява генерал Алуф Уди Адам – командир на израелското северно командване. На въпроса дали сред целите на Израел може да стои лидерът на “Хизбулла” шейх Хасан Насрала, генерал Адам отговаря: “За ликвидирането на тероризма са легитимни всякакви действия”.




Тема Re: Такива сме си, май.нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано15.07.06 15:08



Аполитично - Преобладаващо токсично

[ 2006-07-15 ] Веселина Седларска
Един призрак броди из България. Той е кривата ракета, на която Космосът й пречи. Където и да е, все е под кривата круша. Не е непременно мъж, в случая думата "той" е за удобство. Но непременно е недоволен и невинен. Потърпевш. Жертва. Съдник.
Той е човекът, който знае всичко, освен това как да оправи собствения си живот. Ако ви хрумне идея, той е първият, който ще ви каже "тц, няма да стане". Той е магарето, запънало се на средата на моста. По-негативен е и от катод. Той е символът на нашенския негативизъм. Той живее във всеки от нас - у едни е заел някое малко ъгълче, дреме и от време на време се събужда, за да извика своето "Не!". У други е окупирал всяка тяхна клетка. Най-често /и при мен е така/ е по-средата на тези две крайности.
Той е в сложни взаимоотношения със света. Най-вече поради факта, че му се е паднало да живее точно в държавата, която е жертва на световната конспирация. Той знае, че "и сме по-красиви, и сме по-добри", но големият лош свят решава как ще се живее у нас. По някаква странна причина гадният голям свят непрекъснато се занимава с шев и кройка на нашия малък свят. Това е световната конспирация на лошите ония срещу нас, добрите. По тази причина той мрази авторите на световната конспирация /те може да са мръсните евреи, тъпите американци или гадните руснаци/. Но има една тайна, толкова голяма и важна, че той я пази и от самия себе си - всъщност той обича конспирацията. Обича я, защото тя му дава всички обяснения и го освобождава от всички усилия. Не му се налага да действа, да се променя, да поема отговорност - защо да го прави, след като и без това всичко е решено от конспирацията? Заговорът срещу България му е удобен, толкова му е удобен, че дори не се сеща, че самият той го е измислил - заради удобството си.
Напоследък същата добра работа му върши и корупцията. Даже още по-добра - корупцията наистина я има, в огромна наличност е и става за обяснение на всичко. Не му се налага да предприема каквото и да било, защото и без това успяват само корумпираните. За себе си е избрал най-устройващата го дейност, свързана с корупцията - мърморенето против нея, възмущението, учудването му от размерите й. Това го извисява. Така той е над корумпираните - съди ги. Но не е чак толкова извисен, че да се бори срещу тях. Теорията му е, че не го прави, защото и тази борба се печели от по-корумпираните сред корумпираните.
Макар и да се прави на всезнаещ, той не обича да знае. Знаенето разширява пространството, а той има самочувствие в теснотията. Там е мащабен. Освен това всяко ново знание застрашава малката, но затова пък солидна негова конструкция. Разклаща го, загризват го съмнения, може да се наложи - о, ужас! - да се променя. Невежеството не го тормози по този начин, невежеството е блажено.
Той не подкрепя, той отрича. Предварително е против, по принцип е несъгласен. Аргументите нямат значение за него. Той е измислил поговорката, че не ще акъл, а пари. В природата му е да мрази хората от широкия свят, които казват обратното - че имат нужда от акъл, за да си направят пари. Но най-много ги мрази за това, че и без да им е дал своя неоценим акъл, те си правят парите.
Нямаше да има нужда въобще да го портретуваме, ако не беше толкова голяма част от народната ни съдба. Често го откривам в себе си, чувствам, че се разширява, и отказвам да го храня с нещата, от които расте. Откривам го и в хората около себе си, поднасят ми себе си като чаша с отрова, която, кой знае защо, изпивам. Виждам го в хората над себе си, в хора, които са толкова високо, че токсичността им стига до всички. И тогава разбирам, че само на пръв поглед ужасяващият наш негативизъм изглежда дребен и маловажен. По-страшен е, отколкото искаме да си признаем.
_________________




Тема Вече съм по-спокоеннови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано03.08.06 10:44



Н. Василев: Не всичките 100 хил. служители в държавната администрация са корумпирани
Бих казал, че не всичките 100 хил. служители в държавната администрация са корумпирани. Това каза министърът на държавната администрация и административната реформа Николай Василев в “Здравей, България” като представи обучителните филми, подготвени от министерството за предотвратяване на корупционни практики сред държавните чиновници.



Уф, бях се уплашил, че са всичките. А то се оказало, че може би имало 1-2 хиляди от всичките, които може и да не са корумпирани. На вас не ви ли олекна?

Само не разбрах... Н. Василев в коя категория се самокласифицира?




Тема Re: Вече съм по-спокоеннови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.08.06 10:48



В леворезбовата

.



Тема В смисъл?нови [re: koмитa]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано03.08.06 11:23



И той ли е дупедавец?




Тема Re: В смисъл?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано03.08.06 11:53



Ъхъ

. Такива ни управляват. Лидера на най-големия ни синдикат е същия.



Тема Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.08.06 15:29





Мел! Мел! Мел!

Има ли друг от Холивуд, който толкова откровено да говори за чифутите? Немааа!

Мел! Мел! Мел!


Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 04.08.06 15:35.



Тема Re: Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор aryavarta (awaken)
Публикувано04.08.06 15:45



да не си гледал "страстите христови"? :)



Тема Re: Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано04.08.06 16:05



Много ме кефи случката- дай линк към източника на описанието на събитието?

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: Craig]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.08.06 16:09



E па то това е от една седмица. Пусни сърч в Гугъл за Gibson и anti-semitic, има го на хиляди места.

Цитатът е от тук:



---
Още:

---
И още:


А на IMDB.com имаше почасови ъпдейти.




Тема Re: Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано04.08.06 16:11



Сенкю вери мач.

Смел Гипсов е мъж на место, много ме кефи да чета такива стейтменти като тоя дето го е написал в събота

Редактирано от Craig на 04.08.06 16:13.



Тема Изненадан съм, ченови [re: Craig]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.08.06 16:16



юдейската PR машина в Дойчланд не се е задвижила, за да отбележи и заклейми назидателно действията на лошия анти-семит. Или просто ти е убягнало?

PS: Иначе, да, Мел е пич! Не се ебавам като казвам, че ми е идол.


Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 04.08.06 16:18.



Тема Re: Изненадан съм, ченови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано04.08.06 16:23



Да не би да искаш да кажеш че някой в българия е отбелязал събитието и го е заклеймил назидателно?

Юдейските работи по принцип трудно се задвижват в германия

.
Това което Хитлер е направил с евреите, разбира се няма връзка и е много лошо- и за него има също не по-зле написани стейтмънти от гипсовите.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Майкини сладки...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано04.08.06 16:27





...еднояйчни близначета. Да им изядеш дробеца.


Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 04.08.06 16:46.



Тема Re: Мел Гибсън е новият ми идолнови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано05.08.06 14:06





From Associated Press, Times Staff Writer
8:30 AM PDT, August 1, 2006


Mel Gibson's statement, released to the news media early today, five days after his drunken driving arrest in Malibu:

There is no excuse, nor should there be any tolerance, for anyone who thinks or expresses any kind of anti-Semitic remark. I want to apologize specifically to everyone in the Jewish community for the vitriolic and harmful words that I said to a law enforcement officer the night I was arrested on a DUI charge.

I am a public person, and when I say something, either articulated and thought out, or blurted out in a moment of insanity, my words carry weight in the public arena. As a result, I must assume personal responsibility for my words and apologize directly to those who have been hurt and offended by those words.

The tenets of what I profess to believe necessitate that I exercise charity and tolerance as a way of life. Every human being is God's child, and if I wish to honor my God I have to honor his children. But please know from my heart that I am not an anti-Semite. I am not a bigot. Hatred of any kind goes against my faith.

I'm not just asking for forgiveness. I would like to take it one step further, and meet with leaders in the Jewish community, with whom I can have a one on one discussion to discern the appropriate path for healing.

I have begun an ongoing program of recovery and what I am now realizing is that I cannot do it alone. I am in the process of understanding where those vicious words came from during that drunken display, and I am asking the Jewish community, whom I have personally offended, to help me on my journey through recovery. Again, I am reaching out to the Jewish community for its help. I know there will be many in that community who will want nothing to do with me, and that would be understandable. But I pray that that door is not forever closed.

This is not about a film. Nor is it about artistic license. This is about real life and recognizing the consequences hurtful

Редактирано от N*ы{b}l©®™ на 05.08.06 14:07.



Тема Думите му могатнови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Чудотворец)
Публикувано05.08.06 14:32



да се тълкуват много двусмислено.
Въпреки че уж се извинява, според мен продължава да се гаври с тях.

I am in the process of understanding where those vicious words came from

Ха ха... сравни го със становището му, че "чифутите са виновни за всички войни по света" и получаваш отговора на риторичния му въпрос в "извинението".

Човек е най-искрен докато е пиян.
Пределно ясно е, че бие отбой, щото иначе ще бойкотират новия му филм.




Тема Въпрос до Комитанови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Jew_Hater (Gibson rulz)
Публикувано08.08.06 22:37



или до другите юристи в клуба (вкл. и Трънчо, ако е трезвен).

Въпросът ми е следният:

Имам ли право да съдя Министерство на образованието и науката за нанесени дълбоки и трайни психологически травми в твърде крехка възраст?
Случаят е такъв. Във втори клас ни ходиха от училище в Казанлъшката гробница (по-точно нейното туристическо копие), където в рамките на двайсет минути изнасилиха детството и невинната ми психика не един, а цели три пъти.

1. Още с влизането ми обясниха как траките са били много любвеобвилни хора. Семейството е било издигнато в култ и затова след смъртта на мъжа неговите съпруги едва ли не се избивали коя да бъде погребана жива с него. Конете му също настоявали за права да пренесат господаря си на гръб във вечните ловни тракийски полета. И цялата тази смъртоносна любов...

2. ...изведнъж е, цитирам, "ИЗМРЯЛА". Това беше краткото, но живописно описание за съдбата на траките, което получих от моля другарката. Сигурно съм пребледнял и съм изглеждал на ръба на истеричния рев, защото другарката от клас "Б" се намеси да уточни, че може би траките са отишли да живеят на друго място. Струва ми се, че нямаше предвид ловните полета, а че просто са си събрали багажа и са отишли примерно в Испания. Явно е имала предвид готите.



3. Тогава екскурзоводът се намеси авторитетно и поправи началните даскалици, че всъщност безграничната любов на траките е била посечена от славянски и прабългарски мечове, за да им вземем земята. Мисля, че ако ме беше прилъгал със захарен памук и ме беше изнасилил в тъмницата на гробницата, нямаше да ме нарани чак толкова.

Случаят е съвсем истински, кълна се в автохтонните ми гени. Затова питам, без изобщо да се ебавам. Днешното Министерство на образованието и науката явява ли се наследник на онова от Тошово време? И да се явява, и да не се, мога ли да осъдя някого?
Може би направо държавата? За едно левче само, чисто символично, не е за парите.
Считам, че един такъв съдебен процес би могъл да довете до създаването на рейтинг система каквато има за филмите и видео-игрите. Не може истории за посичането на любовта и поголовното измиране да се предлагат на малолетни. Заради онези 20 минути, в които първо учителките ми се гавреха с невинната ми психика, а после баткото-екскурзовод блудства с чистото ми съзнание, днес изпитвам нескрита омраза към науките и проявявам симптоми като на Ханибал Лектър, което не е никак на добре.
---
Бонус въпрос: Някой да желае да ме представлява в съда?



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: Jew_Hater]  
Автор alkoholik (наздраве)
Публикувано08.08.06 22:48



Ем имаш,ен можеш и още как!!!


Треба да се пипне тук-таме написаното и....готово!!!

Яз имам желание да ОТСУДИМЕ МОН ,ама нема как да те представлявувам,оти редко изтрезневам ........лека френд...



Тема Определено ще се пипненови [re: alkoholik]  
Автор Jew_Hater (Gibson rulz)
Публикувано08.08.06 22:58



тъжбата. Например до най-малките подробности ще опиша как съм се чувствал в онова тъмно подземие. Стоя във вечните покои на едни любвеобвилни траки, пред нозете ми са кокалите им. Добре облечен съм, но усещам хладина. Може би от едни невидими укоряващи очи, които ме пронизват. Те са... и ми нашепват:

- Ти, шибано мелезче между славяни и прабългари. Ти си потомък на ония, които ни затриха, за да тъпчат с мръсните си, криви крачета земята ни, ЛЮБОВТА ни... МРАЗИМ ТЕ, МРАЗИМ ТЕЕЕЕЕЕ!

А едно тъничко гласче (може би на нероденото им тракче) добавя:

- И идвассс, помияр такъв, да бессспокоиссс вецния сън на мама и тати. Расскарай се... вън, куце проклето! Син на убийци! Син на СГАН!

Хората от стенописите по тавана ме гледат смразяващо. Само боята на една от жените леко се е разтекла по лицето, сякаш плаче. Но защо? Въпрос, който и до днес ме мъчи.



---

Ще ги осъдя копелетата. По един или друг начин, но ще ги осъдя.
Да не ми е името Стаменов, ако не го сторя!

Редактирано от Jew_Hater на 08.08.06 23:18.



Тема Re: Въпроснови [re: Jew_Hater]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано08.08.06 23:26



Заради онези 20 минути, в които първо учителките ми се гавреха с невинната ми психика, а после баткото-екскурзовод блудства с чистото ми съзнание, днес изпитвам нескрита омраза към науките и проявявам симптоми като на Ханибал Лектър, което не е никак на добре...

Тук си изключително точен в дисекцията на казуса, учителките и баткото-екскурзовод са били редом с подрастващите не само археологическите обекти, те им дишали във врата и в кръжока по авиомоделизъм, и в училищните бригади, дори кварталните отговорници са се вживявали в ролята на "батковците-екскурзоводи"... те били длъжни да знаят всичко за всеки.



Aтака в защита на Свещенната Българска Земя!
България на три морета




Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: Jew_Hater]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.08.06 23:33



Никой, ама никой няма да се съгласи, да образува дори преписка по този въпрос.



Тема Re: Определено ще се пипненови [re: Jew_Hater]  
Автор Atilkese (Аспарух)
Публикувано08.08.06 23:46



...как съм се чувствал в онова тъмно подземие.
Стоя във вечните покои на едни любвеобвилни траки, пред нозете ми са кокалите им.
Добре облечен съм, но усещам хладина. Може би от едни невидими укоряващи очи, които ме пронизват. Те са... и ми нашепват:
- Ти, шибано мелезче между славяни и прабългари. Ти си потомък на ония, които ни затриха, за да тъпчат с мръсните си, криви крачета земята ни, любовта ни...
А едно тъничко гласче добавя:
- И идваш, помияр такъв, да беспокоиш вечния сън на мама и тати. Раскарай се... вън, куче проклето! Син на убийци!

Хората от стенописите по тавана ме гледат смразяващо. Само боята на една от жените леко се е разтекла по лицето, сякаш плаче. Но защо? Въпрос, който и до днес ме мъчи...


Ти ли написа това?
С такава дарба не бих си губил времето във форумите.




Aтака в защита на Свещенната Българска Земя!
България на три морета




Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: koмитa]  
Автор Jew_Hater (Gibson rulz)
Публикувано08.08.06 23:53



Никой, ама никой няма да се съгласи, да образува дори преписка по този въпрос.

Тогава ще ги съдя в Страсбург.
И понеже вече ще съм много ядосан, ще заведа успоредно дело и по въпроса за ученическите бригади. Те си бяха чиста експлоатация на детския труд. Бил съм седемгодишен, когато в продължение на цяла седмица вадех картофи от сутрин до вечер. И накрая ми платиха левче! Което допълнително срина психиката ми.
Вервай ми, по-добре ще е да образуват преписка в България!



Тема Re: Определено ще се пипненови [re: Atilkese]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 00:01



С такава дарба не бих си губил времето във форумите.

Кой ти каза, че е писано ексклузивно за форума? Това е монолог на Бойко Страшников, герой в дебютната ми книга. Прототипът на персонажът е Йоан Мизийски, така че не е съвсем фикция.



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: Jew_Hater]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.08.06 10:25



То не е преписка, а да образуват дело/въобще няма да образуват/. Единственото за което можеш да ги осъдиш е за морални терзания и максимума, което може да вземеш е 1 000лв./защото глобата в тези случаи е административна, не може да е наказателно делото/. Съмнявам се в Страсбург, въобще да ти обърнат внимание. Но пък си струва да опиташ.



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 13:53



Единственото за което можеш да ги осъдиш е за морални терзания

Ми точно за това иде реч!

максимума, което може да вземеш е 1 000лв.

Не! Ще ги осъдя за левче. Има символика в този един, самотен лев.
Щото после ще ги осъдя и за единия лев от бригадата. Знаеш ли колко хора ще се присетят покрай мен за тия бригади и каква експлоатация бяха? Ако повлекат и други крак, може и да успея да съсипя икономиката на Булгаристан.

После ще ги съдя за дискриминацията в университета и за тва, че никой не ми каза за Чернобил, а ме оставиха да се къпя и радвам на пролетния дъжд. Очертава се дългосрочна работа, така че който и да ми става адвокат, ще очаквам да ми направи отстъпка от хонорара.



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: koмитa]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано09.08.06 14:39



Вероятно ще му обърнат внимание. Предвид на лошото състояние на здравеопазването има голяма вероятност да му отпуснат средства за лечение.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: Craig]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 14:47



Да не намекваш, че съм невменяем?



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: John_of_Mysia]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано09.08.06 14:52



за бога, ни най-малко!

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: Craig]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано09.08.06 15:08



Не споменавай напразно името Господне.

За другото - добре, радвам се, че е така, защото ми дойде до гуша да те уча на това и онова. Например, че само бедните са невменяеми, а богатите сме...ексцентрични.

BTW мисля да си ми основен свидетел, ако нямаш нищо против.



Тема Re: Въпрос до Комитанови [re: John_of_Mysia]  
Автор Craig (**Prost**)
Публикувано09.08.06 15:27



Немаш проблеми-скоро не съм ходил в старсбург, а ми се е дояло кисело зеле.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Снимки на 3 децанови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано10.08.06 19:08



от кърджалийското село Панчево.



Без коментар.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: John_of_Mysia]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.08.06 19:09



Знаеш ли защо е така?

Редактирано от koмитa на 10.08.06 19:10.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано10.08.06 19:12



Знаеш ли защо е така?

Кое защо е така? Защо са хубави дечицата ли? Ми щото са българчета.

Редактирано от John_of_Mysia на 10.08.06 19:12.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: John_of_Mysia]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.08.06 19:13



Ясно, не знаеш.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано10.08.06 19:15



Ясно, не знаеш.

Да, не знам за какво говориш. Просветли ме, моля ти се.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: John_of_Mysia]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано10.08.06 23:05



В Източните Родопи мюсюлманското население е с изключително смесен произход. Освен ислямизираните българи, там са заселени разформировани еничарски корпуси/българи, сърби, гърци, албанци, власи, арменци, грузинци, малоазиатски и близкоизточни народи/, юруци, тюрки. Съвсем нормално е дори само в едно село, да срещаш различни типове и физиономии.

Редактирано от koмитa на 10.08.06 23:06.



Тема Re: Снимки на 3 децанови [re: koмитa]  
Автор John_of_Mysia (The Magi)
Публикувано10.08.06 23:21



Черничкото се нарича Кадрие. Може да е турче или българо-мохамеданче, не съм питал.

Червенокосият момък се определя като българин, а също и русото девойче, за ужас на дедо Миню. Иначе всички знаем, че са славянчета.



Редактирано от John_of_Mysia на 10.08.06 23:23.



Тема И пак за православната църкванови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано14.08.06 18:01



Повече от 10 години некропола на най-старата църква в архитектурния резерват Арбанаси плува в отпадни води. Септична яма залива двора на храма Свети Димитър, откъдето се разнася зловонна миризма.


---
Колко символично...

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 14.08.06 18:03.



Тема Православието такова каквото трябва да бъде!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано19.08.06 03:07



Дуалистично и държавоненавистно!



Един невероятен философ на Сръбската православна църква.

Цитати:

"Всичко това, пред което хората се кланят: прогрес, култура, цивилизация, работа, длъжност, морал, отечество, роднини всичко това са вампири, които изсмукват кръвта, които смучат, смучат..."
Жестоко казано!
---
"Дяволът е лъжец и човекоубиец, а Господ употребява и неговото зло за спасението на човека."

+

Дяволът е съборен от небето и Господ е определил на човешкия род да наследи небесните обители. Затова дяволът ни завижда със страшна завист.

Дуализъм в действие!
---
Ако всичкото православие беше такова, да сме цъфнали и вързали или поне да съм първи почитател. Ама не е, да му се не знае гъркоглупоюдейската простотия.

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 19.08.06 03:12.



Тема Старо, но златнонови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано19.08.06 22:41





Приятно слушане.



Тема Чии са тия думи?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано20.08.06 01:37



"Едно се иска от вас: Първо трябва да се освободите от Мойсея и от това, което Господ му е говорил, и после да се занимавате с Христа. Сегашното християнство е християнство с еврейска черупка. Всичко, което едно време евреите са вършели, сега християните го вършат."

Зиези, ти ли измисли термина "юдеохристиянство"? Много е сполучлив.



Тема Нема спасение за вас!нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано20.08.06 22:13



Вие, тюркобългарите, винаги си бяхте идолопоклоници, а и днес продължавате да бъдете такива. Засрамете се!



Кога ще престанете да целувате кръстове, знамена и чужди гъзове, а ще влезете в правия път?



Тема Re:Национализмът в Япониянови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.09.06 11:17



Национализмът се възражда в Япония
Водещи политици отдават почит на военнопрестъпници
Вийланд Вагнер

Снимка: Интернет
В храма Ясукуни японските националисти отдават почит на едни от най-големите военнопрестъпници от Втората световна война.
Нападателят пристигна на зазоряване. Първо подпали дома и офиса на депутата Коичи Като, който се числи към все по-намаляващата група на либералите в долната камара на японския парламент. Когато пламъците се разгоряха, той разпори корема си с дълъг нож - ритуално самоубийство според кървавата традиция на самураите.
Политикът и семейството му не си бяха у дома по това време, така че къщата изгоря, без те да пострадат. Извършителят, който бе член на крайнодясна организация в Токио, също оцеля след харакирито.
Въпреки това случаят предизвика силно вълнение в Япония заради своето символично значение: десен фанатик нанася изключително брутален удар срещу един либерален политик. Още по-учудваща обаче бе реакцията на управляващите. В течение на дни нямаше никаква проява на неодобрение, никакво възмущение. Политическият елит мълчеше. Едва две седмици по-късно премиерът Джуничиро Коидзуми осъди нападението с половин уста, тъй като жертвата е смятан за аутсайдер в собствената си партия. Всъщност Като се числи към управляващата от десетилетия в Япония Либерално-демократическа партия (ЛДП). Той обаче е един от малцината, които се противопоставят на националистическата тенденция и се осмели да критикува премиера. Коидзуми редовно посещава шинтоисткия храм Ясукуни, в който са почитани като светци едни от най-големите военнопрестъпници от Втората световна война. Светът също не разбира това връщане на Япония към миналото, към национализма. Това е обратната страна на прехвалената реформаторска ера на Коидзуми.
Колко дълбоко е затънала Япония в национализма през последните пет години и половина при управлението на Коидзуми, ще си проличи на 20 септември, когато приключва мандатът му като председател на ЛДП, а по този начин и като премиер. Неговият най-вероятен приемник се ползва с толкова голяма популярност, колкото и самият Коидзуми, и създава впечатление, че олицетворява още по-ярко стремежа на Япония към хегемония, наследен от миналото. Той се казва Шиндзо Абе, на 51 години, и в момента е главен секретар на кабинета. Абе обяви кандидатурата си миналия петък.
Като премиер Абе ще трябва да пренапише наложената от Америка през 1946 г. конституция, която забранява участието на Япония във военни действия, и да преразгледа военната роля на Токио като партньор на САЩ в региона. В бъдеще островната империя се очаква да може да подкрепи суперсилата в случай на война. Това е част от новата стратегия на Вашингтон срещу растящото влияние на Китай. Подобно на Коидзуми, Абе ходи на поклонение в храма Ясукуни. За разлика от сегашния премиер обаче той отказва да заклейми еднозначно като военнопрестъпници генералите и адмиралите на победената японска империя. Освен това той отказва да осъди агресията срещу Китай и срещу Корея преди и по време на войната.
Коидзуми публично подкрепи своя потенциален приемник. Неотдавна той посети историческото селище Хаги в избирателния район на Абе в Югозападна Япония. Тук в средата на 19 век самураят-идеолог Шоин Йошида привлече цяло поколение от бъдещи управници в борбата за сваляне на консервативното централно правителство. Само чрез радикални реформи, учеше екзекутираният през 1859 г. патриот, нацията може да бъде спасена от влиянието на Запада. Само така Япония можела в края на краищата да разгроми Америка, Русия, Англия и Франция и да разшири властта на императора върху всички държави. Йошида бе идейният предтеча на реформите, чрез които Япония се превърна във водеща сила в Азия в края на 19 век, преди да се сгромоляса през 1945 г.
Във външнополитически план Абе едва ли ще има успех, ако си позволи да черпи твърде често вдъхновение от миналото. При управлението на Коидзуми Япония загуби значителна част от влиянието си в Азия. Заради неговите поклоннически пътувания до храма Ясукуни Китай и Южна Корея отказват да участват в срещи на върха с японския премиер. Ако Абе иска да изведе страната от изолацията, той трябва да протегне символично ръка на съседите си, които са изключително важни за Япония и в икономически план. Китайците и корейците ще следят много внимателно колко често новият премиер ходи на поклонение във военната светиня и как се държи там.




Редактирано от koмитa на 08.09.06 11:18.



Тема Национализмът в Япониянови [re: koмитa]  
Автор dedo_minu (член)
Публикувано09.09.06 07:15



"връщане на Япония към миналото, към национализма............

Това е част от новата стратегия на Вашингтон срещу растящото влияние на Китай."


Това е навременно и разбираемо, основано на общи и взаимни интереси, които не е ясно дали в някой бъдещ момент няма да престанат да са толкова взаимни, но поне в момента може да играе роля на балансиращ фактор .....



Тема Българофобията превзе още една крепостнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано10.10.06 02:16



Ректор на Тракийския университет сам наредил свалянето на флага на БНС

ДИЛЯНА ДИНЧЕВА

Зам.-ректорът на Тракийският университет в Стара Загора Динко Динев сам взел решението да заповяда на студента Желязко Събев да свали българския трикольор със знак на младежката организация БНС от балкона на стаята си в общежитието. Това каза проф. Динев за "Монитор" вчера. В опровержение до вестника той поясни, че не македонски студент е заявил, че трикольорът му пречи, както гласи цитираното от "Монитор" съобщение на БНС, а че това е негово решение. Наистина Желязко Събев живеел с македонец и турчин в една стая, но те не са се оплаквали от знамето, според зам.-ректора. По негово мнение български флаг може да има балкона, но ако е вариантът, описан в Конституцията, без знака на младежката организация. Други допустими знамена, според него, са само на ЕС и на учебното заведение.

"ОПАСНО Е ДА СЕ ЗАИГРАВА С НАЦИОНАЛИЗМА."

"Аз, ако става въпрос, съм по-българин от тях", каза още проф. Динев. Той заяви още, че не може в университет да се прави пропаганда. Според него това противоречи на както на Закона за висшето образование, така и на Правилника на Тракийски университет.
БНС не е регистрирана по Закона за политическите партии, припомниха оттам.От Съюза заявяват, че не е правилно да се прилага чл. 7, т. 3 от Правилника на университета като в същото време се нарушава правото на български граждани да членуват свободно в организации.
Съгласно прокурорско постановление от 15 януари 2004 г. изобразяването на знака IYI върху флага на Република България не е престъпление съгласно чл. 108, ал. 2 от НК, защото използвания символ "представлява старобългарска символика", припомнят в позицията си БНС.


---
Айде сега малко пояснения и от жълтата преса. Когато следвах в Тракийския университет, същият този Динко Динев - тогава все още далеч от перспективата да става шеф - бе замесен в див скандал. Стана известно, че е склонен да пише тройки на неособено добрите студентки срещу... задоволяване на нагона.

Историята излезе наяве, след като ревниво гадже (не студент на университета) бе заварил благоверната си на калъп върху бюрото на Динев, която е заработвала тройката, но не с трите си дупки, а ръчно. Както и да е, нравите на днешния зам. шеф щяха да останат неразкрити, ако рогоносецът не беше потрошил материалната база на университета на път за излизане.

Отиваме една сутрин и заварваме витрините по коридорите изпотрошени, навсякъде смърдеше на презервационни течности, наоколо бяха разпилени кокали и разлагащи се тъкани. При такава гледка на целия етаж похожденията на Динев нямаше как да се потулят. Момичето си призна. Последваха я и други, като имаше слухове, че писал слаби оценки, само за да му се молят после бъдещите дофтурици да им прасне тройката.

Отстраниха го за известно време, само за да се върне като шеф и да може да уволни един от най-добрите антрополози на България (същият, който учеше, че "официалната история не обяснява българите") и на негово място да учи студентите, че е

ОПАСНО ДА СЕ ЗАИГРАВА С НАЦИОНАЛИЗМА?!?

Явно да се чукаш с възпитаничките си не е против правилника на ТУ, но да се вее български флаг с български символ, и то в общежитието, е нещо незаконно? WTF?

Редактирано от Йoaн_Mизийckи на 10.10.06 02:21.



Тема Сетих се и още нещо...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано10.10.06 02:46



Същият този изрод сътвори и една от трите причини да прекъсна следването си там. Самият университет се намира извън града. Може да се каже, че е кацнал на хълма над едно от близките села. Оттам, а и от други селища, често водят болни животни или карат направо умрели, за да се учат студентите по вет. медицина по тях.

Дни преди лятната сесия на 1998-ма докараха един измършавял кон. Беше привечер и си тръгвах към квартирата. Докато чаках автобуса, вързаха коня навън. Рекох си, че щом разберат шефовете за него, ще го приберат, ще опитат да му помогнат, а ако не става, в най-лошия случай ще го евтаназират. Да, ама не! На сутринта конят си беше там. Беше нощувал болен и вързан - без храна и без вода.

Това беше преди секс-скандала. Господата Димитър и Динко Диневи не направиха нищо за животното, въпреки че нееднократно бяха молени, особено настоятелно от по-милостивите бъдещи ветеринари. Оставиха добичето да умре навън - не е нужно да ви описвам какви температури се достигат в полето, че конят не бе в състояние да яде набраната от студентите храна, а и въжето му бе толкова късо, че с мъка се навеждаше да пие вода... камо ли да лежи!

Тъй като и във факултета по хуманна медицина се нагледах на твърде сходни "хуманни" постъпки, рекох си, че това не е за мен. Мисля да пиша на...

d _dinev@uni-sz.bg

... че не можеш да си "по-българин" от българин, който вее българския флаг, особено ако преди това е спорно дали изобщо си човек, а не грухтящ нерез студенткоосеменител и конеубиец. Българин значи благороден, а няма нищо благородно в това да убиваш благородно животно като коня.



Тема Трак. университет - ционистко сборище?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор Йoaн_Mизийckи (Мизантропец)
Публикувано10.10.06 02:57





На такива ми приличат. Лично мнение.

Дори се вижда нещо като Давидовата звезда пред сърцето на "големия шеф".



Тема Re: Трак. университет - ционистко сборище?нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано10.10.06 09:01



+ Бехъ те помолилъ нешто за статиите ми въ ПДФ, да ги прехвърлишъ въ другъ форматъ. За подсещане:
--------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------

Клубове / Религия и мистика / Езичество
Информация за клуба
Тема Re: Кой каза Тангра? А Р(АзУМъ? [re: Caбaзий]
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано 11.06.06 14:38



14:34 11.06.06

Клубове / Наука / Хуманитарни науки / История
Информация за клуба
Тема Религия и Реч, Време и Народ от Емил Захариев. Темата е видяна: 248
Автор Vencci R* (R*Я)
Публикувано 01.06.06 16:36



1
АВИТОХОЛ
РЕЛИГИЯ И РЕЧЬ, ВРЕМЕ И НАРОДЪ
ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ
Частъ I
+ Цельта на този редъ отъ мисли е, да хвърли новъ
погледъ върху известни факти, отъ историята на древните
БОЛГЪ+АРИИ и така да доведе до нови изводи за
РЕлигията, РЕчта и историята на БОЛГЪ+АРИЙСКИЯТЪ
НАРОДЪ.
+ Известно е, че Богьтъ на БОЛГЪ+АРИИ-ТЕ е ТангРА.
Историческите и археоложки аргументи, въ полза
на това твърдение са оскъдни. Ще спомена само Михаилъ
Посновъ - “История на христианската църква”, който
цитира Шести Канонъ, приетъ на Първия Вселенски Съборъ
въ Никея - 325 година следъ (О)РИСТА. А Той запо
чва така : “ДА СЕ СПАЗВАТЪ ДРЕВНИТЕ ОБИЧАИ,
ПРИЕТИ ВЪ ЕГИПЕТЪ...“!? Впоследствие Шести Канонъ
остава, но текстътъ е промененъ!? За ЕГИПЕТЪ въобще
не става и дума!? Съ какво е пречилъ ЕГИПЕТЪ, на
елинските и латински прелати? Ами щелъ е да подскаже
на верващите читатели, че основите на така нареченото
“х(о)ристианство”, се намиратъ въ “Египетската Верска
Доктрина”. Ще се видатъ паралелите между Т/АТЪ+УМЪ
и Богъ Духъ, РА и Богь Отецъ, Йосифъ и Озирисъ, Изида
и Дева Мария и ХОРЪ и Х(О)РИСТОСЪ!?
+ Основни понятия, като : РЕ+ЛИГА/религия/,
КРЪСТЪ+ВА/тсъркъ+ва/, БА/ВА - Душа, КА/КИ/ЧИ -
жизнена сила/тело/, както и Имената на Основните “Египетски
Богове”, се използватъ отъ х(о)ристианската цивилизация
и отъ насъ БОЛГЪ+АРИИ-ТЕ! Затова понятието
на БОЛГЪ+АРИИТЕ за “убавото мЕсто”, където
отивать душите на праведниците, се наРИча - РА+Й. Въ
христианската доктрина, душите на праведниците отивать
при Богь Отецъ. Отъ което следва, че РА е Името на Богь
Отецъ. Това понятие използватъ и останалите СлОвенски
народи. За сведение на туркофилите, турките го произнасятъ
/ГЬОЗЕЛЪ БАХЧЕ/, което значи /убава градина/.
+ Да се запитаме отъ де идва Т/АНГЪ+РА? Знаятъ се
подобни названия на Богь, които обхващать обширни географски
райони, въ почти цЕла Азия, като : Тангра+маню,
Ченгри, Тенгри, Шенгри, Тангара, Тангароа. Има също
подобни топоними - Ангора, Ангара, Анкара(Анкира)!?
Въ Европа има интересни топоними като ТАТЪ+РА, КАРЪ+
ПАТИ/хоръ+бати/, Панония.
+ Видно е, че понятието е съставно.
+ Ако разложимъ съчетанието Т/АНГъ+РА, получаваме:
Т/АНГъ(кхъ)РА, (АНГъ+РА), като последните две, са
известни понятия отъ Египетскиятъ Пантеонъ на Боговете!(
1)
+ Ангь(кхъ) е Панделката на Живота, която държат
всички Египетски Богове;
+ РА е името на Бога-Слънце.
+ Следователно Т/АНГЪ+РА означава - Животворниятъ
РА! Същата МАНТЪ+РА, повтаря и попа въ ТСЪРКЪ+
ВАта - Животворниятъ Богь!
+ Знае се, че БОЛГЪ+АРИИ-ТЕ отъ всички небесни
светила най-много са почитали Слънцето/известните
въпроси до папа Николай, отправени отъ Царъ/КнЕзъ
Борисъ I /.
+ Ако отидемъ къмъ археоложките данни, колкото и
оскъдни да са, колкото и оспорвани, като САК+РОвището,
намерено въ Малая Перешчепина - днешна Южна
Украйна. Намерено случайно отъ пастирчета, отъ селото
Малая Перешчепина. На 13 километра отъ градъ Полтава,
на 11. 06. 1912 година. Огромното количество златни и
сребърни предмети, предизвикало иманярска треска средъ
селяните на селото, което било собственостъ на графъ
Бобрински. Благодарение на графъ Бобрински, предметите
били събрани и описани, акуратно и професионално.
+ Презъ 70- сетте години на 20-ти векъ отъ САКЪ+РОвището
се заинтересувалъ широко известниятъ въ науч-
ните среди Археологъ и Историкъ, професоръ Йоахимъ
Вернеръ, който е описалъ и изследвалъ и БОЛГЬ+
АРИЙСКО-то САКЪ+РОвище въвъ ВРАПЪ, АЛБАНИЯ.
Изключително подробното и професионално изследване
на САКЪ+РОвището отъ Малая Перешчепина,
довежда професоръ Й. Вернеръ до Пръстените, намерени
тамъ, съ Монограмите изписани върху тЕхъ. За раз-
читането имъ професоръ Й. Вернеръ се обръща къмъ известниятъ
ономастъ, професоръ Зайбтъ отъ Виена, отъ
Института по Византология, къмъ виенскиятъ Университетъ.
За да разберать читателите, кое ме накара да подложа
на съмнение разчитането на професоръ Зайбтъ, ще
цитирамъ цЕлата 45-та страница отъ книгата на проф. Й.
Вернеръ -” Погребалната находка отъ Малая Перешчепина
и Кубратъ, ханъ на Българите”: “”Гръцките монограми
на двата пръстена - печата/прил. 32/ биха били също
така ОТ РЕШАВАЩО ЗНАЧЕНИЕ, за отъждествяването
на хана от Малая Перешчепина и може би дори по-убедителни
от доказателната стойност на археологическите
улики, ако можеше да бъдат НЕДВУСМИСЛЕНО РАЗ-
ЧЕТЕНИ! Четенето на В. Н. Бенешевич и предложението
на В. Финк, не дадоха ползотворен резултат. Госпожа
А. Банк ми предостави през юли 1983 г. в Ермитажа восъ
чни отпечатъци от двата пръстени-печата, чиито снимки/
прил. 32/ изпратих за експертиза и на д-р В. Зайбт от
Института за византология към Университета във Виена.
След завършване на ръкописа си получих в писмо от 17.
11. 1983 г. следното становище : “Пръстенът с по-простия
монограм е възможно да е византийско производство,
докато за другия не бих поддържал същото. По-простия
монограм би могло да бъде разчетен теоретично БАТРАХОУ,
но изведената от вътре вероятност и условията, при
които е открита находката, говорят повече за форми като
ХОБРАТОУ, ХРОБАТОУ, ХОБУРТ и т. н.. Следователно
бихме се доближили много до буквени комбинации, доказани
във връзка с КОБРАТОС/сравни Моравчик/, но само
с Х вместо К. Откъм монограма не може да се изведе
улика за точния последователен ред на отделните букви в
разчитането. Вторият монограм е най-вероятно комбинация
от индивидуално име и титла на ранг или длъжност.
Ако приемем тъждествеността на собственика на пръстена
и следователно същото име, цялостното разчитане на
ХРОБАТОУ ПАТРИКИУ би било съвсем възможно. При
2
АВИТОХОЛ
такова тълкуване своеобразната, НЕ СЪВСЕМ ВИЗАНТИЙСКА
БУКВА на отпечатъка, накрая, вляво, трябва
да се чете В, а накрая вдясно лигатурата П и К. ДВЕТЕ
РАЗЧИТАНИЯ БИХ ИСКАЛ ДА ПРЕДЛОЖА КАТО
ВЪЗМОЖНОСТИ. ТРЯБВА ДА СЕ ВЗЕМЕ ПРЕДВИД,
ЧЕ ОТ ОНОВА ВРЕМЕ СА ДОШЛИ ДО НАС МНОГО
МАЛКО ИМЕНА.””
+ В. ЗАЙБТ ПРЕДЛАГА ДВЕТЕ РАЗЧИТАНИЯ ИЗРИ
ЧНО КАТО ВЪЗМОЖНОСТИ.
+ НО НЕЗНАЙНО ЗАЩО, НАШИТЕ ИСТОРИЦИ
СА ВЪЗПРИЕЛИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯТА НА ПРОФЕСОРЪ
ЗАЙБТЪ ЗА АКСИОМА?!
+ Отъ всичко казано до тукъ следва, че разчитането
на трите пръстена-печати , направено отъ професоръ Зайбтъ
и потвърдено от Д. Витановъ, може да бъде оспорено.
Споредъ мене то може да бъде сведено до:
1. ХО(У)РБ/ВАТ (ХОР Б/ВАТ) - за първиятъ пръстенъ.
+ ХОР Б/ВАТ - царски титул, указващ божествен произход.
+ Съвременни варианти: ХОРВАТ, ГОРБАТко, ГОРБАТшов
- лични имена; ХЪРВАТ - национално име.
2. КО(У)РТ ХО(У)Р Б/ВАТ, (КОРТ ХОР Б/ВАТ) - за
останалите два пръстена. КОРТ/КУРТ - тогава съдебна
титла. Въ съвремието - лично име.
Монограми от златни пръстени-печати открити в гроба
на Хор Б/ват (Кубрат) в Малая Пересчепина (Украйна).
+ Ако се приеме ХОРБАТ за вэрно, присъствието на
Соколътъ с усукана въ краката му змия, става съвсемъ
логично.
+ Соколътъ е символъ на Богь ХОРЪ, а змията - на
бога на злото СЕТЪ, САТЪ, Сатан (чичото на ХОРЪ).
Така името на ХОРЪ се свързва съ легендата отъ Египетския
пантеонъ на Боговете, въ която той побеждава
чичо си САТЪ - узурпаторъ на царския престол и убиецъ
на баща му Озирисъ(САКЪ и СОКЪ).
Двойките Лъвове от същото погребение, които са символ
на земна сила и плодовитостъ споредъ Египетския
пантеон на боговете, са царски атрибутни символи.
От казаното досега следва, че “Именникътъ на БОЛГЪ+
АРИЙСКИте Канове” е сгрешенъ още при първото
словосъчетание - Авитохолъ. Следва да се чете:
1 АВИТЪ (О) ХОР или АВИТ(УС) ХОРЪ, което ще
рече - праотеца (прародителя) ХОРЪ.
2 КОРмисошъ или КОРмесий също може да се про-
чете като ХОРмисошъ, ХОРмесий или ХЕРмесий.
Едно такова разчитане прави връзка с тракийския Херосъ
(Хермесъ), гръцкия Херакълъ и латинския Херкулесъ.
В средна Азия са известни имената на племената САКи,
СОГ(К)ДИИ и ХОРезмии. САКъ и СОКъ са египетските
имена на ОЗИРИСЪ - бащата на ХОРЪ. Имената на племената
вероятно произлизатъ отъ задължението на групи
хора да извършват ритуали в честъ на САКъ и СОКъ(ОЗИРИСъ)
и ХОРЪ.
В заключение ще си припомним малко БОЛГЪ+
АРИЙСКА РЕч и ХОРтуване:
В сила са три основни правила:
1. Сричките са думи в думите. Пример: Култ+у+Ра
2. Сричките се произнасят отляво надясно и отдясно
на ляво и се разместват. Пример: РА-АР; Зора-Роза.
3. Имената на главните “Египетски” богове са корени
на думите - срички.
+ РА - РА+й, РАйко(а); боенъ викъ - (у-РА)
РАть - РАтувамъ;
РАдость, РАданъ, РАдко(а), РАдетель, РАдее;
РАста, РАло, РАлчо.
РЕлигия, РЕчъ, РЕдъ, РОдъ;
РАйко изгря - народенъ изразъ за изгрева на слънцето.
+ ХОРЪ - ХОРа, които играятъ ХОРа, ХОРтуватъ и
иматъ видъ знаме ХОРугва ХАРесвамъ, ХАРизвамъ, ХАРтисвамъ,
ХАРенъ.
+ САКЪ и СОКЪ - САКЪ + РА, Чакъ+Ра, чекръкъ?
САКЪ+РАленъ(САКЪ+РАлно) - свещенъ, свещенно;
Тази мантра си е цяла манДра. САКЪ+РОвище,
САКЪ+РОвенно
САКамъ - искамъ, СОКЪ - плодовъ;
САКАР(А) - планина, СОКолъ - птицата симболъ на
Озирисъ.
ЦАКо - име, ЦОКо - име;
САКиРА - бРАдва, (Ц)СОКамъ - за малки деца и животни;
3
АВИТОХОЛ
САКалиби - обичащите бога САКъ;
(С)АКинакъ - вид мечъ.
+ БА/ВА (ДУША) - ба+ба, ба+ща, бор+ба, вършит+
ба, гоз+ба, дел+ба, еж+ба, жерт+ва, косит+ба,
резит+ба молит+ва, наред+ба и т. н.
+ КА/КИ/ЧИ(жизнена сила, тэло) - ка+ка, май+ка,
тет+ка, чичо и т. н.
+ Пътятъ за доказване на тези взаимовръзки е дълъгь
и сложенъ. В случая е по-важно посоката да е вярна.
Използвана литература:
1. Луркеръ, Манфредъ. Богове и символи на древен
Египетъ. (Енциклопедичен справочникъ). 1995 г.
2. Проф. Вернеръ, Йоахимъ. Погребение Малая Переш
чепина и Кубрат - хан на Българите. 1988 г.
3. Костовъ, Георги. Погребението на хан Аспарух в
светлината на археоложките данни. 1995 г.
4. Погребенията в Малая Перешчепина и Вознесенка.
5. Манетонъ. История на Египетъ и генеалогия на
царете (Хоръ - 300 г.). През Еузебиус и Йосиф Флавий.
6. Проф. докторъ Ценовъ, Ганчо. Кроватова България.
1998 г.
7. Раковски Георги Стойковъ - т.4 оть събр. съч./Анонимната
Зографска история, открита оть
Раковски, където Кубрать е споменать неколко пъти
като ОР+БАТЪ! /
Дата: 22.02.2000 г.
Частъ II
СОКОЛЪТЪ ОТЪ ВОЗНЕСЕНКА
Напоследъкъ се разгоря дискусия, относно произхода
на погребенията въ Малая Перешчепина и Вознесенка.
Списание Авитохолъ, въ брой 26 отдели голэма часть оть
страниците си за статия и интервю на директора на истори
ческия музей въ Запорожие - Г. И. Шаповаловъ, както и
статия на Дориянъ Александровъ.
Оть 1930 година/когато е открито съкровището оть
Вознесенка/, та до сега, са изказани доста противоречиви
мнения относно произхода му. Оть гробъ на князъ Светославъ/
Михаилъ Милеръ/, кипчакско/М. И. Артамоновъ,
А. И. Семьоновъ и др./, до БОЛГЪ+АРИЙСКО/ Г. Ф.
Корзухина, С. А. Плетньова, акад. Омелианъ Прицакъ,
откривателя му В. А. Гринченко и естествено учени оть
БОЛГЪ+АРИА, като проф. Станчо Ваклиновъ, Д. Димитровъ,
Рашо Рашевъ, проф. Петъръ Петровъ, проф. Димитьръ
Овчаровъ, Пламенъ Цоневъ, Йорданъ Вълчевъ,
Георги Костовъ и др.
Най интересниятъ за науката предметъ отъ погребението
въвъ Вознесенка е Сребърниятъ СОКОЛЪ.
Както се вижда, елементите, които требва да се отбележатъ
са 1. ЗМИЯТА - усукала се въ краката на Сокола
2. МОНОГРАМА - на гърдите на Сокола
3. ХРИЗМАТА на крилото на Сокола - която представлява
Четрилистна Детелина съ Кръсть, разделящъ
листата на половина и надписъ - ДОХ, ДУХ /ДОКС/, снимана
отъ такъвъ ракурсь, че почти нищо не може да се
види ясно.
4. ДВАНАЙСЕТТЕ пъпки на гърба на Сокола, разположени
2x6 и кръстчета на всэка отъ тэхъ.
5. Нечетливият надписъ на опашката на Сокола, който
Гринченко така и не е успэлъ да разчете.
6. Перата на опашката на Сокола - Петъ на брой.
За Змията и Сокола, представящи опозитните сили на
СЕТЬ/САТЪ и ХОРЪ, съмъ писалъ въ брой 12/13 на Авитохолъ.
4
АВИТОХОЛ
Дванайсетте пъпки, разположени въ ДВЕ редици по
ШЕСТЪ и кръстчетата върху техъ, заедно съ ПЕТТЕ
пера, представляватъ елементите на единъ КАЛЕНДАРЪ!!!
/което ще доказвамъ въ следваща статия/
Монограма на гърдите на Сокола е обектъ на най
ожесточени спорове. Очерталите се две тези са:
1. Приемащите, че това е римски орелъ, войскови знакъ
на знамето на римскиятъ легионъ. Четене - ПЕТРОСЪ!
Тази теза защитавать Л.А. Мацулевичъ, Гринченко,
Шаповаловъ, Артамоновъ, Семьоновъ и др.
2. Изброените по-горе, болгъ+арийски ориентирани
учени, защитавать тезата, че Сокола не е римски и четенето
требва да е ЕСПОРЪ.
Моята теза, е че този Соколъ нема наушникъ за поставяне
на пръть, не е с разперени криле и затова не е римски
воински символъ! Освенъ това римскиятъ орелъ не притежава
елементите отъ 1 до 5, на Сребърниятъ Соколъ!
Най вероятното четене на МОНОГРАМА е ОРПЕЙ
или ако се приеме, че въ горната часть има комбинация
отъ Т/Р - ОР+ТО+ПЕЙ или ОР+ТИ+ПЕЙ! Както правилно
отбелезва и Шаповаловъ въ интервюто от бр. 26 на
Авитохолъ - нема никакво /С/ въ този монограмъ!? Това
разчитане кореспондира и съ тезата, че СОКОЛА олицетворява
Богъ ХОРЪ, както вече съмъ отбелезалъ въ
статията отъ бр. 12/13 на сп. Авитохол . Такова разчитане
прави връзка между двете погребения - въ Малая Переш-
чепина и Вознесенка, ако се приеме за верно четенето на
пръстените отъ М. Перешчепина, а именно ХОРЪ+БАТЪ
и КОРТЪ ХОРЪ+БАТЪ!
Библиография:
1. брой 26 на Авитохолъ
2. Пламенъ Цоневъ “Хомо космикусъ” - 1980г
3. Йоахимъ Вернеръ “Погребалната находка отъ Малая
Перешчепина и Кубратъ - ханъ на българите, изд. БАН
София 1988г.
4 Георги Костовъ “Погребението на ханъ Аспарухъ въ
светлината на археологическите данни” 1998г.
Часть III
МАСОНИТЕ - ИСТОРИЯ И СЪЩНОСТЬ /МАСОНИТЕ
СЛЕДВАТ БЪЛГАРСКИ ТАЙНИ/
Ръкополагането на Великъ Майсторъ на Българската
Масонска ложа ми дава поводъ да направя кратькъ
исторически обзоръ на това тайно общество. Легендите
разказват, че то води началото си оть Седемте АРХАТИ
- /АРГАТИ/, преживели последния потопъ и посели
семената на цивилизацията средъ подивялото човечество.
Тези АРГАТИ, и всички преди и следъ тяхъ, се наричатъ
съ много изрази, които поясняват
различните им същности:
1. Последователи на Хоръ;
2. Синове на Вдовицата;
3. Синове на Светлината, с което подчертавать, че
Слънцето /РА/ е единъ от главните им обекти за поклонение;
4. Озарените /илюминирани/, което означава, че
Слънцето /РА/ ги е осветило със светлината на познанието.
Хоръ е син на Изида /АЗИТА/, съпруга на Озирись /
АЗАРЪ/, царъ на Горенъ /Белъ/ и Доленъ /Червенъ/ Египетъ.
Зелениять цветъ е цвета на Озирисъ - богъ на живата
природа приживе, а мястото на пребиваване се нарича
САКАРЪ.
САТЪ /САТАНЪ/ е братъ на ОЗИРИСЪ и чичо на
Хоръ. Черенъ е неговиятъ цвяъ. Той убива братъ си и взема
престола и царството му.
Озирисъ става царъ на мъртвите, а мястото на пребиваване
се нарича СОКАРЪ.
Но Изида ражда сина на Озирисъ - Хоръ. Отглежда го
тайно и когато той пораства, влиза въ двубой съ САТАНЪ.
Хоръ побеждава и си връща престола на Бэлъ и Червенъ
Египетъ./ Оть тамъ идва българският обичай за ежегодно
закичване съ мартеница./
Най-известните масонски ордени презъ Средновековието
са Тамплиерите /Храмовниците/, съ символни цветове
черно и червено и Хоспиталиерите /Болничарите/,
със символни цветове бело и червено. Илюминатите отъ
по-късно време е едно течение, което докарва много беди
на човечеството.
Тамплиерите и Хоспиталиерите произхождать отъ
Бугрите и Катарите, а те на свой редъ - отъ Богомилите,
които пъкъ заедно с манихеи и павликяни, водятъ началото
си отъ официалната българска доктрина ТАНГРИанството,
или съюз на РА /РЕ/. Отъ тамъ и РЕ-лига /РЕЛИГИЯ/,
или - последователи на Слънцето.
Юдеите също са се “допряли” да гореспоменатата верска
доктрина, като въ Изходъ отъ Стария Заветъ добре е
описана кражбата на Свещените знания /Свещения Кивотъ/
от Моше /Мойсей/ и завличането на златото на египтяните
отъ последователите му.
Оттамъ Моше е символъ на МОШЕ+НИКЪ въ целия
словенски светъ.
Но кои са синовете на Вдовицата? Нормално е да си
помислим, че освен озарените по РИ.ДУ.АЛ /РИТУАЛ/
има и озарени по рождение.
Тоестъ, генетично произлезли от Хоръ - сина на Вдовицата
Изида /АЗИТА/.
За разлика от словените, които се себенаричат ЛЮДИ,
българите се самоназовавать ХОРА. Нема другъ народъ
по земята, който да се нарича по този начинъ.
Съ други думи, българите могатъ да бъдать наречени
ХОРИСТИАНИ, а верската им доктрина - ХОРИСТИАНСТВО.
Хористианството може да се разглежда, като
морално-етична част на ТАНГРИанството.
БОЛГ+АРИЙ, БОЛГ+АРИЯ, вероятно са верски по-
5
АВИТОХОЛ
нятия родени в слОвЕнска среда.
Въ всички христиански храмове присъства знака, който
се тълкува ХР(Христось), но той трябва да се чете ХОР
( Х+О+Р).
+ ХОР+ИСТИЯ - тържествена одежда на висш сановник
в църквата, златоткана, обсипана със знака на ХОР.
+ ХОР+АРИУМ - шал към одеждата, златоткан, обсипан
със знака на ХОР. Въ тези случаи връзката е явна.
Въ заключение бихъ посочилъ, че българските масони
вероятно са двойно озарени - веднъжъ по рождение,
втори пътъ - по РИ. ДУ. АЛЪ. По смисъла на ТАНГРИанството
Великъ ДУ.АЛЪ /ДУЛО - двойникъ/ на РА може
да бъде само царять - ХОР-фараонътъ /БА.РА.ОНЪ. - душата
на РА в ОНЪ/. Само той може да премине пътя К/
РОС/Т.ТАУ. Само той може да бъде ХОРЪ.БАТЪ.
Използвана литература :
1. Рудолфъ Кохъ - “Книга на Знаците”
2. Жанъ Доресь - “Тайните Ръкописи отъ Египетъ”
3. Морись Котерелъ - Пророчествата на ТутАнкАмонъ”
4. Роберъ Амбеленъ - “Смъртоносната тайна на Тамплиерите”
5. Линъ Пикнеть, Клайвъ Принсъ - “Прозрението на Тамплиерите”
6. Рьоне Нели - “Ръкописите на Катарите”
7. Жанъ Блумъ - “РЕНЪ льо ШАТО/вестготи, катари, тамплиери/”
8. Аланъ Олфордъ - “Боговете на новото хилядолетие” Ломасъ и
Найть - “Ключътъ на Хирамъ” Мартъ, 2001г.,
Часть IV
ВЕРСКИ ВОЙНИ
+ Всеизвестна е тезата, че Атила е предводител на варварите
езичници или така нар. хунски съюз, като се пропуска
факта, че той е римски гражданин и говори (знае)
латински език.
+ Предлагам за дискусия следната хипо+теза: ТАКА
НАРЕЧЕНИТЕ “ВАРВАРСКИ НАШЕСТВИЯ” СА
ВСЪЩНОСТ - ВЕРСКИ ВОЙНИ, ПОРАДИ ПЪРВАТА
СХИЗМА ВЪ ХОРИСТИАНСТВОТО, А ИМЕННО ПОДМЕНАТА
НА ШЕСТИ КАНОНЪ, ПРИЕТЪ НА ВСЕЛЕНСКИЯ
СЪБОРЪ ВЪ НИКЕЯ И ВЕДНАГА ЗАПОЧНАЛАТА
СЛЕДЪ ТОВА, БОРБА ЗА ПОДМЕНАТА МУ.
ТАЗИ МЕЖДУОСОБИЦА ИМА ДВА ПЕРИОДА - ОТЪ
НИКЕЯ - 325Г., ДО АЛЕКСАНДРИЙСКИЯТЬ СЪБОРЪ
- 362 Г. И ДО ЦАРИГРАДСКИЯТЪ - 381Г.
+ХУНИТЕ/УНИТЕ/ОБЕДИНЕНИТЕ/ - АРИИ/АРИАНИ/
- ЗАПОЧВАТЪ ВЕРСКА ВОЙНА СРЕЩУ ФАЛШИФИКАТОРИТЕ
НА ШЕСТИЯ КАНОНЪ! ТАМЪ СА
СЛОВЕНИ, ГЕРМАНИ И УГРО-ФИНИ, НАЧЕЛО СЪ
ВОДЕЩАТА /УПРАВЛЯВАЩАТА/ КЛАСА - БОЛГЪ+
АРИИТЕ!
+ ЛИТЕРАТУРА: “ИСТОРИЯ НА ХРИСТИЯНСКАТА
ЦЪРКВА” ОТЪ МИХАИЛЪ ПОСНОВЪ.
+ ШЕСТИ КАНОНЪ: “ ДА СЕ ПАЗЯТЪ ДРЕВНИТЕ
ОБИЧАИ ПРИЕТИ ВЪ ЕГИПЕТЪ, ЛИБИЯ И ПЕНТАПОЛЪ....

+ Ще разширя хипо+тезата: Отъ това, което съпоставихъ,
следъ прочитането на частъ от “История на християнството”
отъ М. Посновъ, се оказва, че всички големи
военни конфликти въ периода 325г - 717г., гравитирать
странно, около провежданите поместни и вселенски събори
по онова време!?
+ Съборите са Поместни и Вселенски:
+ АПОСТОЛСКИ СЪБОРЪ ВЪ ЙЕРУС+АЛЕМЪ/49-
50г./
+ Арабски - 244 г, Басра
+ Лионски - края на II-ри векъ
+ Елвирски - З06г.
+ Римъ - 313г.
+ Арлъ - 314г.
+ Анкира - 314г.
+ Милано - 316г.
+ НеоКесарийски - 316 и 324 г.г.
+ Антиохия - 324г. - поместни
+ ПЪРВИ ВСЕЛЕНСКИ - НИКЕЯ - 325г.
+ Антиохия - 341г.
+ Сердикийски - 343-344гг.,Медиоланъ и Сирмий също
- /третирать АРИАНСКАТА ЕРЕСЪ И СМУТОВЕ/
+ Лаодикийски - 345г.
+ Картагенски - 345 - 348г.г. !?
+ Цариградски - З61г.
+ Александрийски - 362 г.
+ Галски - 374 г.
+ Сарагоса-380 г. - поместни
+ ВТОРИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДСКИ - 381г
+ Картагенски - 387г.
+ Цариградски - 394г. ?
+ Галски - 394г.
+ Картагенски - 396г. ?
+ Толедо - 400г.
+ Галски - 401г., - поместни
+ ТРЕТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЕФЕСЪ - 431г.
+ Цариградски-431г. - поместенъ?
+ Цариградски-448г. - поместенъ
+ Ефески-449г - поместенъ
+ ЧЕТВЪРТИ ВСЕЛЕНСКИ - ХАЛКИДОНЪ-451г.
+ ПЕТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДЪ - 553г.
+ ШЕСТИ ВСЕЛЕНСКИ - ЦАРИГРАДЪ 680-681Г
+ Цариградъ-712г.
+ Цариградъ-716г. - поместни
+ Иконоборческиять поместенъ съборъ - 754 г., вероятно
Цариградъ.
+ СЕДМИ ВСЕЛЕНСКИ - НИКЕЯ - 787г.
Цитатъ оть речта, произнесена на 16-тото заседание
на Шестия Вселенски съборъ /Константинополъ 09.08.681
година/ отъ презвитеръ Константинъ оть гр. Апамея (Сирия):
“Казвам се Константин. Презвитер съм на светата
Божия църква, която се намира в Апамея, в провинция
Втора Сирия. Ръкоположен съм от Аврамий, епископ на
Аретуса. Дойдох при нашия свети събор, за да ви поуча,
че ако бях изслушан, нямаше да претърпим онова, което
6
АВИТОХОЛ
претърпяхме тази година, сиреч каквото претърпяхме във
войната с БОЛГ+АРИА. Защото аз поисках още от начало
да дойда на събора и да помоля да стане мир, така
щото да се извърши нещо, което да обедини двете
страни, та нито едните, нито другите, да се измъчват,
СИРЕЧ НИТО ТИЯ, КОИТО ИЗПОВЯДВАТ ЕДНА
ВОЛЯ, НИТО ТИЯ, КОИТО ИЗПОВЯДВАТ ДВЕ ВОЛИ.”
ГИБИ, т. III,
София, 1960 г.
Отъ читателите очаквамъ да откриятъ войните
водени по странно стечение на обстоятелствата около
нэкои отъ съборите.
18.07.2004 г.
www.ot izvora.com - дневника



Редактирано от XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ на 11.06.06 14:39.




---------------------------------------------------------------------



Тема Re: Сетих се и още нещо...нови [re: Йoaн_Mизийckи]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано12.10.06 18:51



+ Д. Диневъ е турска уруспия!



Тема !!! ИМА НАДЕЖДА !!!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано23.11.06 23:17



"Казват, че боговете създали хората по свой образ и подобие. Затова всички имаме от техния порив да творим. Можем да бъдем съзидателни по най-различни начини: писане, рисуване, музика, изобретяване на нови пособия и още безброй уникални занимания според интересите на всеки от нас – кулинарно изкуство, градинарство или ораторство. Важното е да се почита този порив. Като го правим, изцеляваме не само себе си, но и околните. Ако не го правим, убиваме не само телата си, но и духа си. Когато не творя, се задушавам в тишината."

---

"Щом имаме заложби, трябва да ги проявяваме, защото в противен случай ще експлодираме на нежелани места или ще затънем безнадеждно в чувства на безсилие. Великият замисъл е да канализираме своята жизненост по начин и със скорост, които природата е предвидила за нас."

---

"Предположението ни, че сме откъснати от живота, съвсем сами и ненужни, е отрова. Няма значение колко пъти и колко жестоко съдбата ни е показвала тъмната си страна – това е само горчива измама, която съставлява част от патологичната биология на убежденията. От материална гледна точка лесно можем да видим, че представата за откъснатост от вселената е една измама. Не отиваме “прах при прахта”, а сме одухотворена прах. Ние сме част от вселената с временно съзнание и никога не можем да сме извън нея."

---

"Има и хора, които ходят на психолог, без дори да отварят дума за духовните си потребности. Други пък опитват изцеление само по духовни пътища – в търсене на Бог или универсален разум - без да съзнават, че е не по-малко важно да открият и утвърдят личния си разум, тоест себе си. Здравето е стабилно, само ако почива и върху трите опори: тяло, разум (душа) и духовна връзка. Независимо коя опора изключите от цялото, ще последва дисбаланс и болест."

Цитатите са на юдеина Габор Мате, дами и господа!
Има надежда и ще се сбъдне пророчеството, че...

"новото учение ще усвоят, разберат и приложат руснаците, германците, евреите и българите."

Преди ми се струваше невъзможно за евреите. Вече не!
Отивам да си изведа кучето под дъжда и да се наплача на воля... от радост!

-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 23.11.06 23:20.



Тема Отказвам се от българско гражданствонови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 19:19



в момента, в който ми изискат това:



"личните карти ще се издават с електронен чип, който съдържа необходимата информация за представяне на самоличността, а до 2009-та ще имат и пръстов отпечатък."


-:-:-


Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 19:24



Нема ли да е по-готино от личната картата да се люшка и мънинко флаконче с ДНК материал? А снимките да са две - в профил и анфас - като на всяка държим пред гърдите си затворнически... пардон: единен граждански номер.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Setebos (новак)
Публикувано07.12.06 19:35



google for "Somalia anarchy"





Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Setebos]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 19:38



Кво?

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.12.06 20:03



Много филми гледаш.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 20:05



Поясни се.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданство [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано07.12.06 20:06



До тогава има доста вода да изтече ... много неща могат да се случат.
И все пак ако вземе че стане къде ли ще се бяга?
Или ще трябва да се хваща Балкана???



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.12.06 20:10



Ти си знаеш.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 20:20



Ще видим. Не до гуша ми дойде, а вече прелива - драйфа ми се - от техните глупости. Как пък ще им давам пари за нови документи, и то такива като от картотеката на Централния софийски затвор. Пичка им лелина!

За какво ми е това гражданство? За страхотното здравеопазване, за чувството на защита от полицията, за честта да плащам безумни данъци, за да мога да подам поредните документи в съда, за да се съдим със Софийска вода... ха ха!

Балканът винаги е решение - изконният закрилник на поробения и низвергнат български народ.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.12.06 21:21



Хайде веднъж завинаги да спреш да разглеждаш форума като поле само и единствено за твоята лична изява. Вземи да поспреш с манипулациите, пробите, ролите и каквото е там още.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 21:28



Защо?

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.12.06 21:39



Щото утрепа клуба, що.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 21:52



Според мен отново си зациклил нещо.
От последните ми ДЕСЕТ теми само ТРИ са по-провокативни и спокойно можех и да не ги пускам. Ако си на друго мнение, направи бърз анализ на всяка тема да видим коя и с какво ти пречи.

Понеже си твърде мързелив, за да го направиш (а и не можеш), бъди спокоен - от януари се махам. Принуден съм от обстоятелствата и няма да има връщане. Живейте си както искате, КАКТО ВИ КАРАТ ДА ЖИВЕЕТЕ ПЪДАРИТЕ, а в частност ти води клуба в каквато си искаш посока.

Лека ти нощ.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано07.12.06 22:03



Отдавна съм спрял да вярвам на заклинанията и обещанията ти. Едно е да ти пазя задника, да не те изритат насилствено от клуба, съвсем друго е да обръщаш целия клуб на ЕТ "Йоан Мизиийски". Пък както виждам си и неблагодарен. И не бери грижа-всичко чета. Ама то много за четене няма.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано07.12.06 22:22



Няма логика да ме търпиш, па и закриляш, ако ме считаш за безполезен. Противоречиш си.

Затова просто си кажи какво искаш.
Ако искаш да се разкарам, нямаш грижи. Вече ти го предложих, когато последния път предприеха акцията срещу теб, за да натирят мен.

Според мен обаче

1. или не знаеш какво искаш

2. или правиш показно пред критиците си, че ме държиш под някакъв контрол.

И в двата случая не ме кефиш.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано07.12.06 22:48



В отговор на:

Ще видим. Не до гуша ми дойде, а вече прелива - драйфа ми се - от техните глупости. Как пък ще им давам пари за нови документи, и то такива като от картотеката на Централния софийски затвор. Пичка им лелина!



Aми то властта у нас си е окупационна ... това е положението. Поне аз я възприемам като чужда и окупационна.
В отговор на:

Балканът винаги е решение - изконният закрилник на поробения и низвергнат български народ.



Ами то накрая ще ни изтласкат там ... но не се сещат какво ще се случи като ни върнат в естествената ни среда- тогава ще се запали огън. И много нещо ще изгори.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 10:10



Тъй като мен НИКОЙ не ме контролира, само показваш каква параноя те тресе и как навсякъде съзираш заговори, акции и други нещица. Дали те кефя или не ми е все тая, щото и ти отдавна не ме кефиш. Много пъти съм ти писал защо. Пък ти каквито щеш обяснения ми давай що се държиш така. Извинението е като гъза, всеки си го има. Ти просто загуби реална представа между реалността и фантазията, манипулацията и истината. Не искам да се махаш от клуба, а да престанеш да го обсебваш. Написах ти го вече, това не ти е ЕТ "Йоан Мизийски". Престани да се изживяваш като последна инстанция, да си на всяка манджа мерудия и по-дяволите, започни да пишеш исторически теми. Това което ти пишеш, отдавна няма нищо общо с историята, а прилича на някакакъв тест за създаване на ново религиозно течение, тип секта. Ти може и да си вярваш какво вършиш, но аз не ти вярвам и не считам че повече е нормално да продължаваш. За това че ти си вече извън контрол, виня нося само и единствено аз, затова и аз ти казвам-спри се. Не ми се прави на умряла лисица и да ми задаваш смешни въпроси тип-"поясни се" или "защо мислиш така" или "кой ти каза да правиш така", а просто се вземи веднага в ръце.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 10:12



Ами то накрая ще ни изтласкат там ... но не се сещат какво ще се случи

Ще ви огладней гъза и като видите, че никой не ви търси, ще се върнете обратно.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 11:06



Ще ви огладней гъза и като видите, че никой не ви търси, ще се върнете обратно.

Така ли работи репресивният апарат и на ВМРО? Бравос.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 11:15



Къде пък видя репресия?



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 11:39



Тъй като мен НИКОЙ не ме контролира, само показваш каква параноя те тресе и как навсякъде съзираш заговори, акции и други нещица.

Достатъчно е, че сам не можеш да се контролираш.

Дали те кефя или не ми е все тая, щото и ти отдавна не ме кефиш. Много пъти съм ти писал защо.

Това си е твой проблем. Що го правиш и мой?
Ще ти кажа що го правиш. Най-често избиваш кочината, когато напиша нещо срещу държавния апарат. Те това ти е проблемът, а не църковните въпроси или нещо друго. Мисленето ти е на политик, поведението (управлението на клуба) ти е на политик, от теб ще стане страшен политик.
Но не го приемай за комплимент.

Ти просто загуби реална представа между реалността и фантазията, манипулацията и истината.

Какъв си ти та ще ми казваш кое е реалност и кое е фантазия? Кое е манипулация и кое истина? Кое е истината? Твоето ли? Па взел да ми разправя за последна инстанция и не знам си какво.

Не искам да се махаш от клуба, а да престанеш да го обсебваш.

И да искаш, и да не искаш, от януари се махам. А дотогава ще пиша каквото си искам, както поискам и когато поискам. За да промениш това мое решение, ще трябва да приложиш репресивния апарат на малката си власт. Тренирай си още от сега политическата кариера.

Престани да се изживяваш като последна инстанция, да си на всяка манджа мерудия и по-дяволите, започни да пишеш исторически теми.

1. Изживявам се последна инстанция колкото и всеки друг.

2. На всяка манджа мерудия ли? Смешко, недей да лъжеш. Много добре знаеш, че пиша само в теми за произхода на българите и за историята на църквата.

3. Считам, че пиша исторически теми. Ако ти не считаш така, дай дефиниция за "историческа тема". А аз ще си преценя дали ще се съглася с тази дефиниция или не.

Това което ти пишеш, отдавна няма нищо общо с историята, а прилича на някакакъв тест за създаване на ново религиозно течение, тип секта.

Научи се да правиш разлика между ТЕМА и ПОСТИНГ. Смешно е модератор да не различава двете неща.

Имам си думата с двама-трима човека по тия въпроси, затова и си говорим, а ти нямаш никакво право да ни казваш да преставаме. Проблемът, че писаното не ти харесва, си е твой. Що ни четеш?

А да смяташ катарството и богомилството за НОВО религиозно течение, което НЯМАЛО ВРЪЗКА С ИСТОРИЯТА, е равнозначно да нямаш връзка с действителността и истината.

Ти може и да си вярваш какво вършиш, но аз не ти вярвам и не считам че повече е нормално да продължаваш.

Ако щеш ми вярвай и считай каквото си щеш.
Иначе много правилно не ми вярваш. Да вярваш в човек е глупаво. Всички хора са грешни и грешат, затова едното на ум - "Бъдете будни!" - е особено важно. Вяра може да има само в Бога. Истинският.

Не ми се прави на умряла лисица и да ми задаваш смешни въпроси тип-"поясни се" или "защо мислиш така" или "кой ти каза да правиш така", а просто се вземи веднага в ръце.

Нямаш грижи. Но искам реципрочност. Да не слушам повече раздувки за "реалност и фантазии" и "неистини и истини". Защото всеки път като ми кажеш нещо за истина, ще искам да ми докажеш тази истина. А щом трябва да я доказваш, значи...



-:-:-


Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 11:41



Къде пък видя репресия?

Що се правиш на разсеян?

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 12:44



Тогава:

1.ВМРО днес няма репресивен апарат.
2.Дори да имаше, не би действал така.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 12:46



Да се спори с теб е все едно да очаквам отговор от грамофон.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 12:55



1.ВМРО днес няма репресивен апарат.

Защото ВМРО няма власт. А ако имаше?
Репресивния апарат си е изграден. Как ще ме убедиш, че който и да е на власт няма да се възползва от него?

- сигурен ли си, че ако ВМРО е на власт и откажа да си издам лична карта с идиотски затворнически елементи, няма да бъда ПРИНУЖДАВАН да давам отпечатъци, че и да си платя за това?

- сигурен ли си, че ако ВМРО е на власт и изказвам свободно мнението си за управлението, (без)действията на БПЦ, поощрявам хората да не плащат поне 1/3 от данъците, за които няма никакви основания, няма да бъда РЕПРЕСИРАН?

2.Дори да имаше, не би действал така.

Можеш да гарантираш само за себе си.
Но и да ми даваш гаранции, аз си имам очи да виждам и уши да чувам.
За пробван и добре познат продукт всякакви гаранции са излишни.

-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 08.12.06 13:00.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 13:10



Да се спори с теб е все едно да очаквам отговор от грамофон.

За да чакаш отговор, първо трябва да зададеш въпрос, уважаеми.

Дотук разбрах само какво НЕ искаш.
Но не получих отговор на въпроса КАКВО ИСКАШ?

Нека ти помогна да си формулираш изискването ясно:

- Ти НЕ искаш да пиша по определени теми - ранната история на българите и църковната история. Ако не искаш да пиша по тях, е все едно да ме гониш, защото за друго нямам интерес и желание да пиша тук.

- В същото време казваш, че НЕ искаш да се махам.
---
Обобщено:

1. Или набираш смелост да ми кажеш, че януари е дошъл по-рано.

2. Или си гледай работата до януари - стискай зъби, не ме чети, прави що щеш.

Кое да бъде? От теб се иска само да посочиш 1 или 2. Повече не мога да те улесня.

-:-:-

Редактирано от Иoaнн_Mизийckий на 08.12.06 13:11.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 13:16



Отговора ми не е нито 1 нито 2. ти си пълен грамофон.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 13:17



Даже ще ти зашием кучешка кожа за задника, та да се различаваш лесно.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 13:21



Отговора ми не е нито 1 нито 2. ти си пълен грамофон.

Като съм грамофон, тоест някаква даденост, какво си тръгнал да бучиш?
Значи отговорът е 3 - правиш твърде прозрачно показно за критиците си.
Четвърто положение няма.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 13:23



Абе ти въобще чете ли какво съм написал по-горе?



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 13:25



Даже ще ти зашием кучешка кожа за задника, та да се различаваш лесно.

Отде ще я вземеш тая кожа?
Ти ли ще убиеш кучето? Може би с лопата в някои приют, както правят назначените от държава изверги?
Или ще чакаш псето да си умре от глад? Гладът сигурно може да се уреди.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 13:27



Да, четох, само хленчиш.
Разрешение на ТВОЯ проблем не предлагаш никакво, въпреки че ти предлагам сътрудничество.

КАКВО ИСКАШ?
Чакам отговор в изречение до 200 знака.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 13:51



Няма да трепем кучето. Живо ще ти го пришием.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 13:52



Самозабравил си се.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 14:00



Тва ли е само? Окей, благодаря за анализа.

Ако се присетиш за друго, знаеш къде да ме намериш.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 14:01



Няма да трепем кучето. Живо ще ти го пришием.

Самозабравил си се.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Setebos (новак)
Публикувано08.12.06 20:30



ИМА Stateless места на тази планета!!! Там няма паспорти, няма държава, граници, данъци, митнически контрол... Някои наблюдатели казват, че в някои отношения Сомалия е по-добре от други "държавни" страни в Африка -- щото там в Африка е по-добре май без държава, отколкото с корупция...
Просто ти посочвам пътя на надеждата. ИМА алтернатива! Сега! ...и е на близо даже... сомалийската анархо-кланистка критархия работи безпроблемно от 1991 година насам, и хората там май нямат никакво намерение да си организират централно правителство.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Setebos]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 20:44



Бих могъл да му препоръчам още Сибир, Патагония, Амазония и други места, където няма да ходи войник, няма да плаща данъци, няма да му взимат данъци.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 21:20



Всички тия неща и много други се постигат и тук, в България.
Въпрос на желание, малко храброст и познаване на условията.
Така че никъде нема да ходя. Напротив - оставам.

В нашата мила родина твърде много се навъдихте сервилните мушмороци, които и курче ще си рисувате пред името, ако ви кажат отгоре, и око ще си извадите, ако на някой му харесват повече лични карти с полуслепци. Некой требе да ви неутрализира сервилитета, тъй ще имаш да вземаш да ходя в Сибир.

Оставам! И душата си продадох на чужденци, за да си осигуря нужната трибуна, от която да се изпращат послания за родолюбие, опазване на личното достойнство, личното имущество и богатство от ненаситни кърлежи, на здравето, и всичко онова, което на което ще плюнеш, стига да ти дадат команда. Много хубава трибуна, обезпечена и висока. Почва се от януари!

Малко по малко, година след година ще ви издухваме, робски душици.
Ай със здраве.

-:-:-



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано08.12.06 21:22



Ти не си добре, от мен да го знаеш.



Тема Re: Отказвам се от българско гражданствонови [re: koмитa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано08.12.06 21:36



Много съм си добре даже - и духовно, и материално.

-:-:-



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: koмитa]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано09.12.06 13:17



"Бих могъл да му препоръчам ..."


Комита, с кого всъщност дискутираш?

Не виждаш ли, че клуба е обект на психоаналитичен експеримент провеждан от Иван Стаменов.

Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник, Калипсо, dedo minu ... опитвал ли си се някога да узнаеш чия нервна система бълва постингите на въпросните никове?


БЪЛГАРИЯ НА ТРИ
МОРЕТА




Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.12.06 19:08



Дядо Миню, псевдотрезвеник и баш майстора са абсолютно различни хора от Йоан. За другите не знам.



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано09.12.06 19:26



Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник, Калипсо, dedo minu ...

А слугинята Анхела е всъщност отдавна изгубената дъщеря на доня Вилянуева.



-:-:-


Тема Re:Атилкесе, копривена метла и Еванови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано09.12.06 19:46



Също така няма абсолютно никакви доказателства че Атилкесе, копривена метла, Ева и още 1-2 периодично появяващи се ника, не са едно и също лице.



Тема Re:Атилкесе, копривена метла и Еванови [re: koмитa]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано11.12.06 20:07



+ Кажи нешто по-конкретно, молимъ те!



Тема Военните: Българите са траки!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано12.12.06 12:35




---


Скоро - траките са българи! 2007...

-:-:-


Тема Re: Военните: Българите са траки!нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано12.12.06 13:56



В отговор на:

Скоро - траките са българи! 2007...



Много се надявам да е скоро. И все пак защо 2007-ма???



Тема Re: Военните: Българите са траки!нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано12.12.06 14:22



Много се надявам да е скоро. И все пак защо 2007-ма???

Защото няма време за достатъчно обработка през 2-те седмици до края на 2006-та.



Трябва да се пишат сценарии, да се снимат филми, а за тях да се намират пари.

-:-:-


Тема Re: Военните: Българите са траки!нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано12.12.06 15:29



Имах предвид че 2007-ма е по-скоро отколкото съм се надявал да има развитие.
Да се пишат сценарии и снимат филми- това звучи обещаващо- чакам с нетърпение.
Някъде беше писал че пишеш книга- да я чакаме ли скоро или ще е сценарий?



Тема Re: Военните: Българите са траки!нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано12.12.06 16:13



Имах предвид че 2007-ма е по-скоро отколкото съм се надявал да има развитие.

Имат планове за десетина такива дискове с филми за България.
Пари има - усвояват се средства по различни културни програми на ЕС.
Би било лудост да не се възползваме...

Да се пишат сценарии и снимат филми- това звучи обещаващо- чакам с нетърпение.

Преди да е станало грешка сценариите не ги пиша аз и нямам намеса в този екип. Моята роля е чак на финалната права.

Някъде беше писал че пишеш книга- да я чакаме ли скоро или ще е сценарий?

Няма да е сценарий, книга си е - "Самодивските извори". Наполовина е готова, но трябваше да направя пауза за 4 месеца, тъй като работех по други неща. Сега се върнах пак да пиша. По-скоро преработвам старото, защото след "почивката" го гледам с различни очи и НИКАК не ми харесва как се е получило.

Иска ми се на 22 септември идната година да е премиерата обаче... Божа работа. Когато и да излезе, ще се чуе. Ако не се чуе, ще се размирише.



-:-:-


Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано17.12.06 00:39



Сетебос е Калипсо...


Добре де,както и да е...

За Сетебос:
Това за Волщица беше много ,много добро попадение...
Разреши ми да го ползвам когато му дойде времето...


"Трудно се намира черна котка в тъмна стая,особено ако я няма вътре." Конфуций



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано18.12.06 21:26



"Сетебос е Калипсо... "

Не преначавай нещата.

Аз казах:
Иван Стаменов = Headhunter, Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник, Калипсо, дедо миню (dedo minu)...

Нямам нищо против превъплъщенията на Иван, дори му се възхищавам и ги следя с голям интерес.




БЪЛГАРИЯ НА ТРИ
МОРЕТА




Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.12.06 21:31



Ти не си у ред.



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано18.12.06 21:47



Само това ли успя да измъдриш след месец отсъствие?
Аз пък се отвращавам от твоите превъплъщения: от тюркофил, през фиромец, та чак до гръкоман.

Facta, non verba!

Редактирано от Last_Roman на 18.12.06 21:48.



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор Иoaнн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано18.12.06 21:51



Ехеее, то май по-лесно беше да кажеш кой НЕ ми е превъплъщение.



Ей ти го верният списък:

Nimbus(TF)
Telephus
Rex Mysorum (Mysorvm, Moesorum, Gothorum, Paenorum и прочие -rum)
Thiras
Божомил
StarGate-SG1
Йоан Мизийски
Иоанн Мизийский
John of Moesia

Като сравним реалния с твоя, виждаме колко си далеч от Истината.

-:-:-
Имате пълна свобода в установените граници на приетото.

Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: Иoaнн_Mизийckий]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано18.12.06 22:41



"Nimbus(TF)
Telephus
Rex Mysorum (Mysorvm, Moesorum, Gothorum, Paenorum и прочие -rum)
Thiras
Божомил
StarGate-SG1
Йоан Мизийски
Иоанн Мизийский
John of Moesia...



Ааа, послъгваш малко.

Не са за пренебрегване персонажите от кривото ти огледало - Headhunter, Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник, Калипсо, дедо миню (dedo minu)...

Я си признай без бой още превъплащения.

"Jew hater" например.






БОГ ДА ПАЗИ МЕДИЦИТЕ В ЛИБИЯ

Редактирано от Atilkese-Acпapyx на 18.12.06 23:03.



Тема Re:Setebos, Баш Майстора, Псевдо трезвеник...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Setebos (новак)
Публикувано19.12.06 19:50



К'во беше това за Волщица?



Тема Предсказанията са вече фактнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано07.04.07 11:19



"Великата духовна топла вълна, която идва сега в света, руши ледовете и ги превръща във вода."

+

"След бялата раса идва шестата раса - светещата. Хората ще се наричат синове Божии. За нея ще се измени и природата, и климатическите условия. Сега лошите мисли и желания на хората са образували един тъмен пояс около Земята.
Причината за студа е егоизмът. Един ден, когато хората се хармонизират по мисъл и по чувства, Земята ще бъде обвита в топла обвивка. Тогава от Слънцето ще идва такава енергия, че даже и Северният полюс ще бъде обитаем."


+

"Сега се извършва преустройство на земната материя. От Слънцето идват грамадни магнетични течения, които повдигат континентите и ги тонират. Тая Земя е грешна, пълна с нечистотии, трябва да се прочисти."

+

"Магнетичната вълна, която идва, има въз-можност да изгори цялата земна кора. Духовните хора ще се присбособят веднага към новите условия, а светските хора и материалистите ще се лутат, ще бягат по Земята, покой няма да имат."

+

"Средиземно море ще се влее в Каспийско. В Азия ще се образуват много и големи езера. Балканският полуостров постепенно ще спада, ще потъва. Средиземно море ще се приближи до Родопите и затова няма смисъл България да се бори за излаз на Бяло море. То само ще дойде. Някои крайморски градове ще потънат. Пристанище ще бъде един по-вътрешен град."
---
Глобалното затопляне - отразяване по новините на пресконференцията.





Тема Re: Предсказанията са вече фактнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор TlNlT (новак)
Публикувано07.04.07 12:44



Некои и сега се наричат Божи Арии, а местото Божа Ариа!
Те затова силите на Злото газ(метан) пикат! Газпром - весел дом!?

Редактирано от TlNlT на 07.04.07 13:05.



Тема Re: Не го раздавай чувствително, че ако се отприщя аз!нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор avatarx (Mr.)
Публикувано10.04.07 15:06



Ей, с това момченце дето го описваш плаках, плаках.... Горкото то! Интересно само как ли се е случило? Щото по закон немогат да го вземат. Аз също съм виждал подобни случаи всъщност. Спомням си как един образ беше забегнал от караул в пълно бойно да се видел с гаджето си например. (Абе откъде я измисли тази военна полиция преди 20 години? Май си пропуснал някои детайли, ама нейсе!) Верно, че един майор го зашлеви. От друга страна пък не го дадоха на военния съд да го съди. Та още се чудя дали този майор беше жесток или не.

Avatarx


Тема За колекцията от Ванганови [re: TlNlT]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано11.04.07 12:33



"България е благословена страна! Не случайно Силите ме изпратиха тук."

"Българското писмо е едно от най-старите на земята."

"Българите ще станат духовни водачи на човечеството, защото са съхранили качества, които другите народи нямат. Ние сме много стар народ и това един ден ще го разберат всички."

"Нужен ни е един Бог, един владетел и единен български народ."

"Гордейте се, че сте българи! Не отстъпвайте от род и родина! Не се продавайте на Америка за пари!"

"Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град."

"Македония е българска земя. Тя не е държава, а част от българската територия."

"Деца, в България ке стане добре... Ке се живее добре!"

"Не се карайте, всички сте Божии деца. България ще се оправи - чакат я добри дни."

"Ще дойдат добри дни за България и за народите, които помагат на нашата държава. Защото тя ще бъде уважавана и тачена от велики държави. Ще мине време, България ще изправи снага, самочувствието на хората ще порасне."

"Българите са силни - вижте за какво се пее в песните ни и ще разберете как са живяли предците ни. Тачете празниците - те са средство за оцеляване."

"Всеки народ си има звезда, която го зарежда със светлина и енергия. Но има и изключения. Някои народи нямат звезда, а планета. Един ден тези народи няма да могат да оцелеят. В необикновената за тях атмосфера ще се задушат. Народ, който има планета вместо звезда, ще угасне както свещ при силен вятър. България има не само една звезда, а цяло съзвездие."




Тема Още от Ванганови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано11.04.07 12:50



"Трябва да бъдем добри и да се обичаме, защото бъдещето принадлежи на добрите хора и те ще живеят в един прекрасен свят, който сега ни е трудно да си го представим."

"Във всеки човек има и добро, и зло. Така е устроен човекът. За мен щастието се корени в търпението на човека."

"Човечеството ще преживее много природни и обществени катаклизми, бурни събития. Постепенно ще се променя и общественото съзнание. Ще дойдат тежки времена, хората ще се разделят на групи по вяра. Ще дойде на света най-старото учение."

"Свидетели сме на бурни събития. Промени настъпват във всички области на живота, разтърсват земята, падат доктрини и диктатори. Развенчават се стари митове, променят се понятията, разкрепостява се консервативното мислене, всеки изминал ден е наситен с нови неща до краен предел. Но това не е случайно - нищо не е случайно. Затова съзнанието ни трябва да се променя към добротата. Земята навлиза в нов отрязък от време - времето на добротата. Това ново състояние на планетата не зависи от нас. То идва независимо дали го желаем или не! Новото време изисква и ново мислене, друго съзнание, качествено нови хора, за да не се нарушава хармонията във вселената."

"Много хора се стремят да се нагодят към днешните промени, но това няма да им помогне да влязат в бъдещето. Те са били нужни за времето, което си отива. Други, добри хора сега ще служат на бъдещето и на опазването и развитието на живота."




Тема Re: Барабар Петко с мъжете...нови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано12.04.07 14:29



България се включи в обуздаването на Иран
12 април 2007 / News.dir.bg
Министерският съвет взе решение България да се присъедини към санкциите, наложени в края на 2006 г. на Иран от ООН заради отказа му да спре обогатяването на уран, предаде БТА.
Мерките предвиждат забрана на износа на материали и технологии с възможна двойна употреба, които биха могли да допринесат за развитието на забранените ядрени дейности на Иран. Налага се забрана за оказване на техническа и финансова помощ, както и на инвестиционни, брокерски и други услуги, свързани със забранените стоки и технологии. Забранява се влизането или преминаването през българска територия и се замразяват финансовите активи и фондовете на 12 физически лица и 10 организации, определени от Съвета за сигурност и изброени в приложение към постановлението. Предвидени са изключения от режима, свързани с разходи за лечение и лекарствени средства, за покриване на задължения, произтичащи от договори, сключени преди 23 декември 2006 г., и други хипотези, изрично посочени в постановлението. Съветът за сигурност на ООН и Съветът на ЕС призовават държавите-членки да предотвратят обучението на ирански граждани на техните територии или от техни граждани по дисциплини, които биха могли да допринесат за развитието на забранените ядрени дейности на Иран, информират от МС. Преди 3 дни Иран съобщи, че е започнал да обогатява уран за промишлени цели.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Бугараш у францушконови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано12.04.07 22:53







Тема От Гилем Белибаст...нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано14.04.07 19:07



...който е последният известен катар, изгорен през 1321 г. Докато го водят към мястото за екзекуция, той изрича своето пророчество:

"Al cap de set cent ans,
verdeja lo laurel."


В превод:

"След 700 години лавровите дървета отново ще разцъфнат."



Тема Няма по-нагли същества от евреитенови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано20.04.07 13:22



Наречете ме антисемит, ксенофоб, каквото си щете, но ми дойде до гуша от сополивите историйки, в които чифутите се изкарват невинни жертви - и винаги били такива от 3000 и кусур години. Ако не гледаме как от най-дълбока древност са ходили немили-недраги из пустините на фона на многострадални мелодии; ако не гледаме как са най-многобройните и невинни жертви през ВСВ, гледаме това:



Резюме на филма: Лошите римляни разрушили Втория храм, където било складирано цялото познание за света и вселената. Било дадено на чифутите директно от "бог" (кавичките от мен), след което било записано по окултни принципи в Тората. В свещената юдейска книга е Пътят, Истината и Животът, но тя може да бъде открита, само ако сте гений и четете "между редовете".
Четете Тората, уважаеми зрители. Там е Истината.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреитенови [re: Rex_Mysorum]  
Автор TlNlT (минаващ)
Публикувано20.04.07 18:46



Месод и Роже Сабах - (Тайният код на библията): На иврит Зло се произнасяло - РА!? А (ЯХ ВЕ), което си е ЯХ - една от проявите на Сет, Сат, Сатан, Шейтан и ВЕ(БА) - понятие за Дух, Душа.
И какво излиза - Рабин, Равин значи Злобин, Зловин?!



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреитенови [re: TlNlT]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано21.04.07 04:27



Сатан, Шейтан и ВЕ(БА) - понятие за Дух, Душа.

И откога Сатан и Шейтан са понятия за "дух" и "душа"? На арабски (семитски език) "шейтан" си значи дявол, а Сатан дори не се нуждае от превод.

И какво излиза - Рабин, Равин значи Злобин, Зловин?!

По нашенски: злодей
Юдейските злодеи успяха да комерсиализират и опорочат иначе нелошата юдейска кабала. Правят кабалистки църкви, смесват ортодоксалния юдаизъм с езотеричния, изобщо правят изврати, от които да ти се додрайфа. Мисля си, че ако чифутите станат масово кабалисти, ще започна да ги харесвам. Но не би...



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреитенови [re: Rex_Mysorum]  
Автор TlNlT (минаващ)
Публикувано22.04.07 14:23



Чети по-внимателно: ВЕ*БА=Дух, Душа!



Тема Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 19:43





Равин изнасилил 13-годишно момче, докато работи като вицепрезидент на институт, занимаващ се с еврейските ценности.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано27.04.07 19:49



Забеляза ли какъв типичен семитски вид има този равин? Очевидно Палестина му принадлежи.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 19:54



По външния му вид личи, че му принадлежат земите на запад от Висла.
Що никой не говори за еничарите на юдаизма? А, да, то беше казано в един от текстовете в края на клипчето.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.04.07 20:57



А какво са виновни евреите за това?

Червен картон


Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано27.04.07 23:38



Днес български православен поп е задържан в Първомай за блудствени действия с 13 г. момиче. Коментари?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 23:50



Какво да му коментираш? Както и на това, че ТОЧНО СЕГА "нашата" БПЦ реши да канонизира жертвите от Батак.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 23:52



А какво са виновни евреите за това?

Ми нищо. Евреите никога не са виновни, дори когато са виновни за престъпления срещу деца.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано28.04.07 02:16



А в коя страна не съвършават престъпления срещу деца?

Редактирано от tonza на 28.04.07 02:26.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: tonza]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 02:28



в коя страна не съвършават престъпления срещу деца?

В коя страна няма евреи?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор tonza (ентусиаст)
Публикувано28.04.07 02:31



Правилно ли те разбирам че престъпления срещу деца съвършават само евреи?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: tonza]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 02:50



Да!

Под "евреи" разбирам юдеи, юдео-"християни" и мюсюлмани. Всичко, щом има юдейска жилка за мен е еврейско!

Примери от юдейски и юдеохристиянски свещени книги:

"...двамата сина на Иакова, Симеон и Левий...взеха всеки своя меч и смело нападнаха града и избиха всичкия мъжки пол; убиха с меч и самия Емор и сина му Сихема...и всичкото им богатство и всичките им деца и жени откараха в плен..."

"Аз ще мина посред Египет, и ще умре всеки първороден син в Египетската земя от първородния син на фараона...до първородния син на робинята..."

"...и избиха всички от мъжки пол...убиха и мадиамските царе...убиха с меч Валаама...Мадиамските пък жени и децата им синовете Израилеви ги взеха в плен...и всичкия им имот заграбиха...и всичките им градове...и всичките им села с огън изгориха...И заробените и плячката и заграбеното представиха пред Моисея, пред свещеник Елеазера и пред обществото на синовете Израилеви... И се разгневи Моисей на военачалниците: защо оставихте живи всички жени?... Избийте всички деца от мъжки пол, избийте и всички жени!..."

"когато Господ (Иехова) , Бог твой, го предаде в ръцете ти, погуби с острието на меча всичко мъжко в него. Само жените, децата, добитъка и всичко, що има в града, всичката му плячка вземи за себе си..."

"И предадоха на заклятие всичко, що беше в града - мъже и жени, млади и стари, волове, овци и осли, всичко с меч изтребиха."

"... израилтяните избиха всички гайчани,... Погиналите в тоя ден мъже и жени, всички гайчани, бяха 12 хиляди... само добитъка и плячката синовете Израиллеви поделиха помежду си..."

"И обществото изпрати там дванайсет хиляди души, мъже силни, и им дадоха заповед, като казаха: идете и поразете с меч жителите на Иавис Галаадски, и жените, и децата."

"И Доик идумеец отиде, нападна върху свещениците, и уби в оня ден осемдесет и пет мъже... порази с меч и Номва, свещенически град; уби с меч мъже и жени, момчета и кърмачета..."
---
А ето чистото и непоюдейчено християнство какво проповядва:

ГЛАВА 18.

1. В оня час учениците се приближиха до Иисуса и рекоха: кой ли е по-голям в царството небесно?
2. И като повика Иисус едно дете, изправи го посред тях
3. и рече: истина ви казвам, ако се не обърнете и не станете като деца, няма да влезете в царството небесно;
4. и тъй, който се смири като това дете, той е по-голям в царството небесно;
5. и който приеме едно такова дете в Мое име, Мене приема;
6. а който съблазни едного от тия малките, които вярват в Мене, за него е по-добре да му надянат воденичен камък на шията и да го хвърлят в морската дълбочина.


Разликата в отношението към децата според мен е очевидна и не се нуждае от коментар.



Тема Демохрачиянови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 14:29



"С глоба до 5 хил. лв. ще се наказва пък лице, което проповядва фашистка или друга антидемократична идеология или насилствено изменяне на установения от конституцията обществен и държавен строй. Досега предвиденото в закона наказание бе лишаване от свобода до три години или глоба от сто до триста лева."



Разбрахте ли, нямате право да мислите различно от установения обществен и държавен строй! Нямате право да мислите, че демокрацията още на теоретично ниво е шизофренична идеология, която е напълно неприложима на практика. Нямате право да твърдите, че демократични държави всъщност няма, защото дори тази поправка в закона го доказва.
Нямате право да мислите, защото установеният ред мисли вместо вас.

Шибани кретени, демокрацията ви не струва 5 стинки, вие 5 бона ще ми искате. Пак много евтино си я оценявате... ЦМО!



Тема Re: Демохрачиянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 14:34



"Депутатите приеха и текст, според който лице, опетнило "по какъвто и да е начин" герба, знамето или химна на България, ще се наказва с лишаване от свобода до 2 години или с глоба до 3 хил. лв."

Размина й се на Камелия. Ако правилно разбирам текста, пак ще може да се увива гола със знамето, защото няма да го петни с лице, а с дупе и бозки.

Редактирано от Rex_Mysorum на 28.04.07 14:35.



Тема Re: Ся що изопачаваш?нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.04.07 17:52



Хората въобще не говорят да мислене и дискутиране, а за проповядване. Правиш ли разликата?

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Демохрачиянови [re: Rex_Mysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано28.04.07 17:54



Ай ся, що се правиш на луд? Подобни текстове съществуват дори в Гамбия. Това са съвсем нормални постановки за законова защита на националните символи.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано28.04.07 19:12



Даже ако се абстрахираме от факта, че християнството е започнало като юдейска секта, тогава пак остава въпросът:
"... и който приеме едно такова дете в Мое име, Мене приема;
а който съблазни едного от тия малките, които вярват в Мене, за него е по-добре да му надянат воденичен камък на шията и да го хвърлят в морската дълбочина"
Какво ще става с онези, които просто приемат едно дете. Без да е в нечие име. И ако някой съблазни едно дете, което Не вярва в Него? Щом не вярва, тъй му се пада, така ли? Старичък е тоя въпрос, ще знаеш...



Тема Re: Ся що изопачаваш?нови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 20:53



не говорят да мислене

Значи мога да си мисля нещо, но трябва да си трая? Сори, ама каква е разликата с режима отпреди 18 години?

и дискутиране, а за проповядване.

Как ще се определя кога дискусията е преминала в проповядване?

Правиш ли разликата?

Ами не и го казвам съвсем откровено. Ще ти дам пример тази тема за офтопиците. В нея пиша, за да пораждам ДИСКУСИЯ. Но понеже в повечето случаи си говоря сам, излиза, че ПРОПОВЯДВАМ. А може и понякога да проповядвам умишлено... е и?
Какво стана със "свободата на словото"?

Нямам право да се съмнявам, че човекът произлиза от маймуната. Нямам право да се съмнявам в Холокоста. Нямам право да пея химна, че ако изкарам някой фалшив тон, може да решат, че се гавря с него. Нямам право да се съмнявам в демокрацията.
Много демократично/тоталитарно/фашистко, все едно е.



Тема Re: Демохрачиянови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 21:11



Ай ся, що се правиш на луд?

Не знам дали съм луд, но сигурно съм много кух, щом не виждам смисъл в тоя закон. Как се петни химн? Журито на "Мюзик Айдъл" ли ще оценява всяко изпълнение?
Как се петни герб? Тоя на покрива на сградата на Народното събрание дали ежеминутно го лъскат до блясък? Все пак пише опетнено "по какъвто и да било начин"!
Същата работа и със знамето.

Подобни текстове съществуват дори в Гамбия.

Обаче се съмнявам, че в Гамбия има пишлемета като нашето Мите, на което да му пречат голи мадами, покрити с едното знаме. Сега ми е некомфортно да си обувам боксерките-трикольорки.



Предлагам закон, наречен "Гащите-знаме". Ченгетата да правят случайни проверки и ако някой си го е прибрал, без да го изтръска хубаво... 5000 лева глоба!
А, ама то такъв закон вече имало и дори го обсъждаме.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано28.04.07 21:17



Старичък е тоя въпрос, ще знаеш...

И почти няма философски или богословски труд по темата, в който да не му е отговаряно.

християнството е започнало като юдейска секта

Нищо подобно. Преди да почне да обучава учениците си Ицо ги кара да направят едни неща, след които по моите критерии и дума не може да става за юдаизъм.





Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано29.04.07 02:04



Ти си един провокатор, ще знаеш. Това клипче е измишльотина някаква от началото до края и няма нужда да го доказвам, мисля. След като си наясно, че и въпросът е стар, и многократно му е отговаряно, що го поставяш пак? Пък на какви неща толкова е обучавал учениците си Иисус, дето нямат връзка с юдаизма? Ами той просто е прибрал повечето от Йоановите ученици. Трябва ли да го доказвам? Според тебе юдаизмът е нещо точно определено, ама според Флавий по това време самите юдеи са имали бая разногласия по въпроса какво точно е юдаизма. И като Ицо ги е обучил толкова правилно учениците си, що се е налагало после апостолите (същите тези ученици!) да чепкат въпроса с обрязването? Отмяната на обрязването не беше ли инициатива на Павел (дето не му е пряк ученик на Ицето) - другите били против. И не са ли същите тези правилно обучени ученици онези, които понякога преобръщат нещата (противно на всякаква логика) за да намерят нещо от Стария завет, което да обяснява случката. Останал съм с убеждението, че когато това не става - нагласят случката. Да не говорим пък, че всеки непредубеден човек, който прочете някое от Евангелията ще остане с впечатлението, че Ицо е обучавал банда идиоти. Тука в интерес на истината трябва да кажа, че тъй като са записани доста по късно може би обяснението е, че са писани за идиоти. Но така или другояче, остава впечатлението, че не са били много умни тия ученици. Което пък поражда въпроса "Защо тогава Ицо се е занимавал с тях?" Шантава работа.


Но като си толкова навътре в нещата, чакай да ти задам един въпрос, чийто отговор нещо не намирам. Подозирам, че това е някакъв код, но не знам къде да търся отговор.
Евангелие от Йоана, 1:47:
"47. Иисус видя Натанаила да отива към Него и казва: ето истински израилтянин, у когото няма лукавство.
48. Натанаил Му казва: отде ме познаваш? Иисус отговори и му рече: преди Филип да те повика, когато ти беше под смоковницата, видях те.
49. Натанаил Му отговори: Рави! Ти си Син Божий, Ти си Царят Израилев.
50. Иисус му отговори и рече: ти вярваш, понеже ти казах: видях те под смоковницата; по-големи неща от това ще видиш."
Та въпросът ми е: За какво си говорят тия двамата? На съвременен език преведено (приблизително) е като да кажа на някого: Видях те до будката за вестници. И той да ми каже: Учителю, ти си син Божий. Ти си царят на България. Пробвах няколко пъти - не стана. И с дървета пробвах - пак не стана. Съобщението, че съм видял някого под сливата предизвика само повдигане на вежди. Можеш ли да ми обясниш за какво става дума?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 02:15



Ти си един провокатор, ще знаеш.

Добрутро.

Това клипче е измишльотина някаква от началото до края и няма нужда да го доказвам, мисля.

Напротив, докажи, че този материал на NBC, раздухван от още стотици медии, сред които Channel 4 и CNN, е измишльотина.

Пък на какви неща толкова е обучавал учениците си Иисус, дето нямат връзка с юдаизма?

Личи си, че Новия завет ти е съвършено непознат. Самият Ицко ти дава отговорите от типа: "Моше ви учеше на тази и онази гадост, аз пък ви казвам - правете точно обратното!"

И все ми се чини как казах, че ги е накарал да направят(!) нещо, за да ги направи нечифути още преди(!) да се заеме с обучението им, но ти няма как да обърнеш внимание на тази подробност, защото православието и като цяло днешното "християнство" не обичат да я популяризират.

И като Ицо ги е обучил толкова правилно учениците си, що се е налагало после апостолите (същите тези ученици!) да чепкат въпроса с обрязването?

Ами защото докато Ицо им е обяснявал в прав текст за обрязването, някои от учениците му (реално един от тях) е лапал мухите. Във всяко стадо си има ялова овца, както във всеки клас си има такива като Петър.

Да не говорим пък, че всеки непредубеден човек, който прочете някое от Евангелията ще остане с впечатлението, че Ицо е обучавал банда идиоти.

Дали това е така, ще ми кажеш, след като прочетеш "някое от Евангелията".



Но така или другояче, остава впечатлението, че не са били много умни тия ученици.

Ами на мен нашият Павел ми се вижда доста умен, при престоя си в Мизия проявява и прозорливост, определено е смирен, въпреки че отнася и бой, и затвор, а от онези негови писания, достигнали до нас, си личи, че е бил доста читав човек.
И не случайно точно той и Андрей стават кръстители на "скитите", сиреч българите.
Иначе твоето мнение си е твое, няма да те лишавам от него и да споря, защото нямам никакви твои аргументи, за които да се хвана. "Оставам с убеждението" и "всеки непредубеден човек ще каже..." не са аргументи.

Можеш ли да ми обясниш за какво става дума?

Ами елементарно е. Натанаил се впечатлява от това, че Ицо го е видял чрез гадатеските си способности на място, за което иначе не би могъл да знае, освен ако не е Този, за когото се представя - а именно ясновидец и Син Божи. И понеже Натанаил вярва заради такова "дребно" нещо, Ицо му казва в общи линии: "Пич, това е нищо, тепърва ще почнеш да вярваш."
После му обяснява как ще се отвори небето и какви чудеса тепърва предстоят.
---
Добавка: И преди да си помислил, че Натанаил и Филип са поредните наивници-идиоти, ще ти обърна внимание, че техните пророци предричат идването на Ицо, дават насоки как да бъде разпознат, а това кара Натанаил толкова прибързано да поверва. Както аз го разбирам, с думите си Ицо му казва, че не всеки, който привидно отговаря на дадено описание, непременно е този от описанието... нещо, което се повтаря и по-късно, когато се отваря дума за Антихриста, Последните дни и рояците от лъжепророци, които ще говорят от Негово име.

Редактирано от Rex_Mysorum на 30.04.07 02:26.



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано30.04.07 04:57



Ами елементарно е доказването. Клипчето започва с някаква гола или полугола снимка на набедения "равин". После го гледаме как си джитка из къщата. Снимката е правена в домашна обстановка. Човекът изглежда безгрижен. Де да знам, може би на тебе ти е обичайна практика да пускаш журналята из къщата си и да те снимат - в спалнята, в кухнята... Допускам, че някои хора биха ги пуснали, но все пак - след някакво правдоподобно обяснение. Та кой снима, преди да се появи разобличителя, и какво обяснение е дал за присъствието си в къщата? Ако се съди по човечеца, обаче, съвестта му е напълно чиста. Освен това обичайна практика на всяка що-годе уважаваща себе си медия е да представи и другата страна. Не е етично, наистина, да се показват деца -жертви на педофили, но те го правят. Или показват възмутените родители, съседи или колеги на изверга. Показват и ареста, защото педофилията си е престъпление и те прибират полицаи. В дадения случай, ако тоя наистина е педофил, не им мърда на журналистите обвинение във възпрепятстване на правосъдието - първо го предупреждават, че е разкрит. Ами той така може да се укрие или да укрие или унищожи важни улики. Абе какво да ти разправям - текстовете са много съдържателни. Нищо от това не е вярно.
Колко примера искаш за случаи, в които Ицо е казал, че трябва да се придържат към Закона? Я пак ги прочети! И си помисли малко по-изтънко - ако Ицето отрича Закона, това означава, че реже клона, на който седи. Ако Закона и Пророците не са прави и авторитет, за чий тогава Ицо е дошъл. Ами те са единствените, които го легитимират.
Павел наистина може да е по-умен. Павел обаче не е ученик на Ицо. Ти може и да вярваш в посмъртното (евентуално послевъзнесно) обучение, ама в Евангелията ясно е написано, че Павел не е негов ученик. Всъщност, докато Ицето се е опитвал да набие в дървените глави, че трябва да се спазва не буквата, а духа на Закона, Савел усърдно е преследвал същите тези ученици и последователи.
Бе ти да не си учил нещо богословие. Щото аргументите ти издишат в случая с моя въпрос. Че къде ще да е това място, където по Ицово време не е имало смокини. Смокинята и лозето са представата на юдеите за рая. И в дадения случай означават нещо. Ако не знаеш какво е просто си кажи, не ми вади солидния аргумент, че го бил видял с гадателските си способности.
Превеждам за всички. Ако аз кажа "Натанаиле, видях те с кипа", това не означава, че имам гадателски способности. "Кипа" е онази еврейска шапчица, която евреите носят по традиция. Това означава, че човекът спазва Съботата, почита и познава Закона и т.н. Все едно му казвам, че знам кой е, какъв е и в какво вярва.
Никой ли не знае какво означава смокинята?



Тема Re: Няма по-нагли същества от евреите - 2нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано30.04.07 05:22



Снимката е правена в домашна обстановка. Човекът изглежда безгрижен.

Добре, човекът е невинен.

не ми вади солидния аргумент, че го бил видял с гадателските си способности.

Добре, няма да го вадя.



Тема Re: Тема за СТРАНИЧНИ (офтопик) ДИСКУСИИнови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор БaшMaйcтopa (член)
Публикувано08.05.07 14:48



Привидно няма връзка с историята (но всъщност има):
Невиждано! Морето в Балчик се отдръпна с 15 мерта само за минута


малко като в стария завет или като предупреждение ...

И малко за Йоан Мизийски (ще му хареса- много по предсказанията на Дънов ...):
от вчерашния 24 часа:
според вестник Елевтеротипия кошмарен сценарий сочи че топенето на ледовете ще промени картата на Гърция. Голяма част от страната ще бъде залята с вода. Пирея ще се превърне в остров на Халкидическия полуостров ще загуби единия си ръкав. Със сателитни снимки учените ще преценят кои райони ще потънат (в Свиленград да се готвят за строеж на пристанище )

Редактирано от БaшMaйcтopa на 08.05.07 14:55.



Тема Благодаря + нещо и от меннови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано08.05.07 15:00



За мен е предупреждение. Преди да залее сушата е нормално да се отдръпва... Но едва ли проблемният кулминационен момент ще настъпи преди по-рано от 20 години.

---
Онзи ден попаднах на предупреждение от някакви немски учени, според които пчелите намалявали с незнам си колко процента на година и скоро щели да са изчезнал вид! Това го беше предсказала Ванга в средата на 80-те. След пчелите ще изчезват и други животни, както и растения - беше споменала поименно чесъна.

<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!


Тема Хванаха дрога във Ватикананови [re: ЙoaнMизийckи]  
Автор Rex_Mysorum (Чудотворец)
Публикувано09.05.07 00:28



Ватикана. Ватикана преживя своя първи съдебен процес за притежаване на дрога, съобщи в. "Дейли Телеграф". Служител в Светая светих на католиците бе хванат с 87 грама кокаин и осъден на строг пост и молитва за 4 месеца. Съдът на Ватикана даде присъдата, въпреки че в правото на града държава няма закон, който да предвижда наказание за дрога. Наркотикът е открит в бюрото на служител на Ватикана, чието име не се споменава, а специална комисия на Понтификата се заела с разследването на случая. Джанлуиджи Мароне, съдия във Ватикана, каза, че използването на дрогата е "вредно за здравето, морала и религията" и присъдата е дадена "въз основа на международната практика за борба с дрогата". Във Ватикана обаче дрога все пак се е употребявала и преди - любимата напитка на папа Лъв XIII, който е починал през 1903 г., е било вино с малко кокаин в него.



<o><O><o>
Където е текло пак ще тече!

Тема Re: Хванаха дрога във Ватикананови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.05.07 06:21



Служител в Светая светих на католиците бе хванат с 87 грама кокаин и осъден на строг пост и молитва за 4 месеца
Този каква абстиненция ще го тресе горкия...



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.