Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 19.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: ...нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 13:19



любимия ти божо

Май рядко четеш какво пиша.


Май бързо забравяш какво пишеш...



Тема Re: Допълнение.нови [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 13:20



Та значи казваш, че те са писали, че павликяните са дошли от Армения с езика, който говорят и досега?



Тема Re: ... [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 13:20



Например? Ти чете ли последната тема за Божо в клуба?



Тема Re: Допълнение.нови [re: koмитa]  
Автор Tpaвъл (бунтар)
Публикувано16.06.06 13:46



Дори някои в бележка под линия добавят: "За всички, които не могат сами да си навържат логически нещата и специално за Комита от клуб "История".



Тема Re: Допълнение.нови [re: Tpaвъл]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 13:55



Искрено се съмнявам.



Тема Re: Допълнение.нови [re: koмитa]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано16.06.06 16:58



Пак те питам, има ли писано по този въпрос въобще от някой?

Не исках да се намесвам в малката ви дискусийка, но понеже за втори път задаваш този въпрос, не се сдържам да си кажа мнението. А то е, че

ПО-ПОРОЧЕН ВЪПРОС ОТ ТОЯ НЕМА!

Какво значи дали някой е писал нещо по тоя въпрос? За някои неща не е писано нищо и едва ли ще бъде писано. За други са писани само глупости. За трети тепърва ще се говори и пише.
Все едно да отричам съществуването на уникалните песни, които пееха моите баби, само защото Миладиновци или други етнографи не са ги записали до днес. Ами пропускът си е техен.
И то не е пропуск, просто са се разминали. Не може ли първи да ги запиша аз? Може и ще стане.

Ами да вземем историята. Има писани един куп работи. И още толкова неписани дори в най-подробната регионална история.
Например ти знаеш ли какво е станало на връх Вежен в Стара планина две недели след падането на Търново?
Цялата книжнина на света да изчетеш, пак няма да научиш отговора на този въпрос. Отговора могат да ти го кажат само десетина човека, единият от които съм аз. Ако тия десет души не предадем знанията си нататък, ще си отнесем едни данни за нашата история в гроба. А това, че не сме записали знанията си, няма да означава, че събитията не са се случили.
---

Травъл е прав, че има и четвърти неща, до които се стига логически, а има и предположения, които може да са верни с някаква вероятност. За тях трябват проучвания, усилени търсения, разпитвания дори на бабичките по селата, ако щеш. С "писал ли е някой за това" не решаваш никакъв проблем.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

Редактирано от RexMysorum на 16.06.06 17:02.



Тема Re: Допълнение.нови [re: RexMysorum]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано16.06.06 17:05



Така си мислиш. Много добре знам какво се е случило на връх Вежен 10 дни след падането на Търново. Случило се е следното-родолюбиви монаси, непокварени от остъпника патриарх Евтимий, са отишли там и са закопали книги. В книгите пише, че траки-готи-скити-сармати-българи-славяни е едно и също. Пише че българите са автохтонни на Балканите. Пише че истинското християнство е българското и богомилството. Пише че кирилицата е измислена 2 хиляди години преди Христа и са я знаели само просветените. Пише че българите са Богоизбрания народ. Познах нали?



Тема Re: Допълнение.нови [re: koмитa]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано16.06.06 17:09



Познах нали?

Изумително е, но в общи линии позна.

Имаш само две-три излишни изречения и някои думички, по-силни от необходимото.

Звучиш така, сякаш имаш нещо против мнението ми, че дали е писано нещо или не е, не решава никакви спорове. Аз познах ли?

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-



Тема Re: Допълнение.нови [re: RexMysorum]  
Автор БлaropoдeнCaмypaй (непоносим)
Публикувано16.06.06 17:11



Покажи ги тогава тези книги. Може да има истина в тях.

"Истинските слова не са красиви,
красивите слова не са истински."
Лао Дзъ


Тема Re: Допълнение.нови [re: БлaropoдeнCaмypaй]  
Автор RexMysorum (трако-скитянин)
Публикувано16.06.06 17:17



На кого да ги покажа? На Божо или на не по-малко чалнатия Комита? Виж ги и двамата какви номерца въртят. Докоснал ли се е някой до политиката, логиката му става извратена по един и същ начин.

Оня ден Комита Пищовски призна поражението си относно ранното християнство на българите, а преди пет минути ми се прави на много забавен с разни коментари.
На такъв човек какво да му показваш?

Аз му обяснявам принципни неща, той ми се лови за един пример, за да си показва магариите.

Докато са на власт Божовци и Комити, нищо не показвам и нищо повече от скритото няма да разкривам. Нек' си тънат в собственото невежество. За всичко си има време, нашето иде, но още не е дошло. Има още тиня да се оттича и плява да се отвява.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.