Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 16.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: az имам [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано18.11.09 12:04



--Пророди ли ти лозичката Велика.Да ти кажа ,че се съмнявам че е такава на снимката.Така е нарязан листа, но не е толкова нагънат.Аз имам от този сорт, 3та година и ми прородиха, но хем слана ги парна, хем мана ги хвана, явно няма да ги бъде при мен.Иначе, зърната наистина са като синя слива, та даже и на вкус напомнят на нея.



Тема прав си!нови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.11.09 12:52



Оказа се някакъв късен бял сорт със силен мискетов аромат, догодина ще си го класифицирам какъв е точно.
Прецакали са ме мангалите на Женския пазар


Напролет ще ида в някой разсадник и ще си напазарувам 20-30 лозички, решил съм на едно от лозята в единия край да подсадя повече десертни, предимно ранозрейни и по-екзотични.



Тема Re: прав си!нови [re: Kиpo]  
Автор roroboro (непознат )
Публикувано18.11.09 14:31



---Аз Великата си я купих от един човек от Перущица две връзки, като пропътувах 200км. специално заради тях.Но пък човека се оказа точен, и лозичките му са хубави, присадени са на SO4 и нямаше ментета.И бяха доста порасли и със силни корени, та си помислих че са превкоренявани.Но се оказа че просто така си расте сорта-много буйно, и още първата година повечето лози изкараха леторасти над 3м. по дебели от палец, може да е смешно но някои не можах да хвана с ножицата напролет.Та този човек ме накара да си купя и от десертния сорт "Молдова" една връзка.Който зрее по време с Болгара, и аз не го исках .Та сега от двайсетина лозички (3год) набрах трийсетина килограма.Болести него не го ловят, а как буйно расте, да му е кеф на човек да го гледа.Брах ги след като падна първия ранен студ(-5).Смачках гроздето, и ко оставих да ферментира за оцет.После отделих сока.И какво ми беше учудването като видях много тъмночервен сок със хубав аромат.И сега си пия от "оцета" и много добре се усещам.Захарноста му бе 16% та сега пия слабоалкохолно винце, но много червено и някак си плътно.



Тема тъщата има от тоя сортнови [re: roroboro]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано18.11.09 22:26



Вкарали са(молдовския) сибирски ген (Витис Винифера Амурензис) и по принцип би трябвало да държи и до около минус 30 зиме, плодните пъпки. Звучи невероятно, но е факт от литературата.
Инак, да, твърдо ще намеря накоя връзка в хубав разсадник или дори ИЛВ в Плеен даге напролет.





Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: spasss]  
Автор spasss ()
Публикувано11.03.10 22:50



Повдигам темата, намерих сорта! Миналата година си купих от пазара в Стара Загора един брой и от Mr Bricolage един брой. И двете се хванаха. Тази година отново ги има в Бриколажа. Освен това са пуснали и другия супер едър черен български сорт - Сияна /Сияйна по някои от книжките за лози/.

Ак имате отзиви за двата сорта, споделете резултати, моите още са в период на растеж.



Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано12.03.10 10:02



Свирни, ако намериш някъде Май 5



Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: Kиpo]  
Автор spasss ()
Публикувано19.03.10 21:49



Май (Чауш x Май-10 (Жемчуг Саба x Болгар))

Май-3 (Карабурну x Жемчуг Саба)

Май 10 (Жемчуг саба х Болгар)

[ВСИ „Васил Коларов", г. Пловдив, Болгария]

Там сигурно знаят нещо. Какво му е уникалното на тоя Май 5? Защо точно това търсиш? Сигурно е някакъв хибрид между Перла и някакво друго десертно грозде. За какво ще го ползваш?

Карабурну - Болгар клон 14 Синонимы: Датье де Бейрут, Болгар, Афуз Али, Алеппо, Розаки, Розакия, Розети, Реджина и др.

Жемчуг Саба - Синонимы: Чаба дендье, Перлина Саба, Перл де Чаба, Перла чабанська и др.





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от spasss на 19.03.10 21:57.</EM></FONT></P>

Редактирано от spasss на 19.03.10 22:04.



Тема за ядененови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано19.03.10 23:10



Уникален хибрид- червен, а зрее дори с една идея по-рано от Чаба Гьонге. С прилагане на 1-2 трика буквално ще го накарам да зрее, когато все още има недоузряли сортове череши:))
Късни, разбира се, но - факт, Чиста маниащина от моя страна, признавам, вкусово едва ли е кой знае какво, ама...





Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: spasss]  
Автор ycмиxни ce (пак се усмихни)
Публикувано22.03.10 12:36



Ако си от София ,на женския пазар има магазин . аз от там си я купих.



Тема Re: Сорт ВЕЛИКАнови [re: ycмиxни ce]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано22.03.10 13:40



В НИКАКЪВ случай не от Женския пазар. Мангалоидите там разбират от лози, колкото аз от патагонски диалекти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.