Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Лозарство и овощарство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Дайте съвет...нови  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано02.06.08 23:11



с какво да покрием асмата,за да я предпазим,поне малко,от градушка?Знам,че има някаква мрежа,но нищо повече....Предварително благодаря

!

Редактирано от *Mими* на 02.06.08 23:42.



Тема всеки път , минавайкинови [re: *Mими*]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.06.08 09:14



през Петрохан, съответно Берковица, виждам една прекрасна ябълкова градина малко преди първото мостче след града, вдясно, в посока Монтана-Видин. Там ябълчетата са покрити с някаква мрежа, която на мен ми прилича на вариация на мрежите срещу комари, но с малко по-едри дупки. Честно казано, не съм в час каква е точно, някое от следващите пътувания непременно ще спра да я разгледам. Инак, възможността да се усмихвам на прогнозите за лабилизация на времето през летния период и да дишам спокойно, блазни и мен. Но при мен иде реч за твърде големи площи, икономическата изгода подлежи на претегляне и пресмятане.


А асмата, особено, ако бях в градобитен район без защита от площадки, непременно бих покрил!
Ако живееш на такова място, може да сложиш и обикновен по-здрав полиетилен.

Редактирано от Kиpo на 03.06.08 09:14.



Тема Re: Дайте съвет...нови [re: *Mими*]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано03.06.08 10:17



Асмата е около 30кв.м.,не мисля,че ще ни излезе толкова скъпо да я покрием с нещо.Като гледам и половинката ми как се грижи за нея...направо "грее"

,но от както си купихме къщата(преди 3-4год.)все не можем да я оберем като хората.1-вата и3-тата год.я очука градушката,2-рата гроздето започна да се напуква преди да е озряло добре...такива ми ти работи.Преди няколко дена на места в Шумен падна много голяма градушка(слава богу не беше покрай нас)и за това се замислих какъв начин може да има за да опазим асмата.Пък и като гледах съпруга си как по свой начин преживяваше предишните поражения...сърцето ми се "късаше".За това помагайте моля!



Тема значи нямаш проблемнови [re: *Mими*]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.06.08 10:24



по-добре мрежа против комари с по-едри дупки


Закрепването трябва да измислите сами.
И Трябва да има някакво разстояние НАД самата асма. За съжаление нямам опит, разсъждавам интуитивно. Полиетиленът ще даде двояк ефект- ще ускори узряването на гроздето заради парниковия ефект, но трябва да се пръска срещу ОИДИУМ най-вече, асмите по-страдат от тази болест, отколкото мана. А и ако е покрита отгоре, практически няма как да се намокрят листата за развитието на шибаните спори на причинителя на втората.
Действайте.



Тема Re: значи нямаш проблемнови [re: Kиpo]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано03.06.08 10:34



Благодаря! Ето какво открих за мрежите току що

ако някой прояви интерес да погледне.



Тема Re: значи нямаш проблемнови [re: *Mими*]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано03.06.08 11:42



Ценно инфо, благодаря!





Тема Re: значи нямаш проблемнови [re: *Mими*]  
Автор yellow_green ()
Публикувано03.06.08 21:16



Те са няколко фирми, които предлагат тъкани и мрежи за защита:) Мрежата за предпазване от градушка е малко по-ситна и може да ти предпази асмата и от птици:)

Палачинката си има две страни



Тема Цени? [re: *Mими*]  
Автор spasss ()
Публикувано04.06.08 10:29



Някакви цени можеш ли да споделиш?



Тема цените са тамнови [re: spasss]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано04.06.08 11:53



само че те изнудват да се регнеш.
Ориентировъчно, цената за един декар е колкото струва самият декар:-)
За равнинната част на страната не е икономически оправдано за големи площи. За асма- купувай.





Тема Re: цените са тамнови [re: Kиpo]  
Автор *Mими* (Рак)
Публикувано04.06.08 14:28



Днес разбарх от къде мога да си закупя в Шумен въпросната мрежа.Не съм я видяла,но ми казаха ,че цената за 40 кв.м. е около 11,00лв.В най-скоро време ще отида до магазина и ще споделя с вас видяното.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.