Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:20 17.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Фотография
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема към по знаещитенови  
Автор onion (лютив)
Публикувано10.12.02 17:02



поздрав...
реших че тук мога да получа ценна информация, интересува ме от къде мога да си намеря фотоапарат втора ръка на поносима цена , става дума и за compact и за SLR апарати... искам да си закупя един такъв като за начинаещ фотолюбител ?
и вторият въпрос: какво бихте ми препоръчали като съотношение качество:цена ?
благодаря предварително
поздрав...



Тема Re: към по знаещитенови [re: onion]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано10.12.02 17:18



ох... за съотношението качество-цена мога да ти напиша трактат... кажи колко пари би дал и какво качество гониш?
(Примерен отговор - 500-1000лв и цветни снимки до А4.)

-----------



Тема Re: към по знаещитенови [re: Zmeu]  
Автор onion (лютив)
Публикувано10.12.02 18:02



поздрав...
ами виж аз съм съвсем бос в тази област все още , пък и както може да се очаква от положението в България - не много добре с финансите... ако може да ме насочиш към нещо което е подходящо за човек като мен (начинаещ и неразбиращ)
поздрав...



Тема Re: към по знаещите [re: onion]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано10.12.02 18:06



Canon EOS 300 ~ 500-600лв предполагам.

-----------



Тема Re: към по знаещитенови [re: onion]  
Автор CMEHA (8М)
Публикувано10.12.02 18:11



Смена 8М за 10 лева.. с немски визьор (от Байрета, залепен с изолирбанд, но не е много грозно).
Единствен недостатък - скъсан ремък на калъфа, но може да се занити отново.



Тема Re: към по знаещитенови [re: CMEHA]  
Автор onion (лютив)
Публикувано10.12.02 18:35



поздрав...
ами аз имам 2 Смени 8 в нас , само дето не знам дали бачкат , ако не бачкат ще ти се обадя , въпросът ми е става ли за нещо този вотоапарат , в смисъл дали стават снимки или просто ще си щракам с него само ?
поздрав...



Тема Re: към по знаещитенови [re: onion]  
Автор 12XP (Зенит)
Публикувано10.12.02 19:43



Не обиждай апарата, става за всичко - обаче е за съвсем начинаещи ( е поне е няколко класи над Скина като оптика и възможности). При добро желание и подготовка стават добри снимки (от гледна точка на съвсем начинаещ).
А Змея е прав, че на тази тема тук може да се спори с години, така че не очаквай тук да намериш конкретен отговор на този въпрос.
Ще получиш много и противиречиви мнения (всеки си има вкус), ама ти първо разгледай няколко апарата в ценовата област която те интересува и след това им виж характеристиките и възможностите - в Интернет има инфо за почти всичко.

От мене толкова, защото сега ще се намери някой, който да каже, че не съм прав и т.н. както става обикновено тук. Но нали за това е клуб всеки да си каже мнението



Тема Re: към по знаещитенови [re: onion]  
Автор 12XP (Зенит)
Публикувано10.12.02 19:44



Забравих да кажа, че не съм от по знаещите





Тема Re: към по знаещитенови [re: onion]  
Автор Levent Muncho (фукльо)
Публикувано11.12.02 11:00



Мога да ти продам един Rikoh K10 - почти неупотребяван с три твърди обектива 50 мм/2, 135/2.8 и 28/2.8 за 450 лева.
Апарата е метален, SLR, има вътрешнокадрово измерване, има програма за автоматични скорости, но може да работи и без батерия, тогава работят само 2 от скоростите. Има програмка за +- 2ЕV при автоматичния режим. Синхрон за светкавицата 1/125 sek. Самоснимачка.
Това е то - най-доброто съотношение цена/качество.
Ако някой предлага по-добро да си каже.

Продавам също и един компактен Olympus LT zoom 105 за 300 лева. Той е луксозен като дизайн /целият е от кожа и метал/ но не е много подходящ за професионална работа. Стават чудни снимки за спомен с него. Той пък е съвсем неупотребяван, спечелих го като награда и съм изснимал с него 2 филма.

Как изглеждат апаратите можеш да видиш с някоя търсачка, нямам снимки под ръка.

088 94 73 70
Joro

Редактирано от Levent Muncho на 11.12.02 11:21.



Тема Re: към по знаещитенови [re: 12XP]  
Автор onion (лютив)
Публикувано11.12.02 12:39



поздрав...
много съм ти благодарен въпреки че не си от "по знаещите" :))) ше го преживея :)))
ще направя точно това което казваш , четене , четене , и пак четене ... и ще видим , мерси пак
поздрав...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.