Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Timo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано12.01.09 21:40



Първо, трябва обществото да е преценило, че си му полезен. Самооценката ти може и да е погрешна. Второ, мен какво ще ме сгрее ти къде си, когато мен ме няма? Или когато ям със сламка. И в двата случая няма да съм полезен и ще трябва по някакъв начин да се компенсира липсата ми. Пари за осигуряване на битови условия, обучение, реализация и т.н. на местата на които до сега аз съм давал, естествено ще са нужни. Ще ги дадеш ти, защото заради теб не мога да ги давам аз. Нещо нелогично? Сега, ако не можеш да убодеш кучето в гъза и няма от къде да плащаш, ще влизаш в затвора. За назидание на всички които не могат да убодат кучето в гъза. Ако имаш потенциал за световен шампион ще ти се назначи персонален психолог, ще ходиш на подпис в РПУ'то понеделник, сряда и петък, ще тренираш като луд защото имаш да изкупваш вина ... и пак ще станеш световен шампион. Това ще ти даде възможности да осигуриш средствата които с твоето нехайство или небрежност си отнел от други хора и частично ще мислиш, че си изкупил вината си. Важното е да осъзнаваш, че си виновен. По тази причина трябва да се минава и през психолог преди крайното решение на съда. Доколко осъзнаваш извършеното и доколко превенцията във вид на престой в изправително заведение ще повлияе положително или отрицателно на бъдещото ти развитие.



Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Meмeнтoмopи ()
Публикувано12.01.09 23:50



Продължаваш да мериш с двоен аршин и да усложняваш излишно нещата.Пил ли е?Пил.Газил ли е?Газил.Вменяем ли е?Вменяем.Няма никакво значение ако закона беше закон дали тва е Перо Колибаров от Хърлец или Максим Стависки.А така като почнеме да сменяваме закона заради отделния човек това вече не е закон.Като нема закон секи прай квото си иска което щеше да е прекрасно ако в един момент това което му се иска на един не противоречеше с това което му се иска на друг.Те за това са измислени законите преди всичко -да уреждат нещата .И "равенство пред закона" е основна аксиома в правото и е записана в конституцията.Щото нема ли равенство-нема и закон





Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Meмeнтoмopи]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано13.01.09 12:41



, и малко се размислипреди да тръгнеш да грачиш за равнопоставеност,еле пред законите слабоумнико.

Всички биле равни-на майка ти путката е равна................

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: *Плaмeн*]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано13.01.09 13:49



Кротко де, Византиец. Темата е сериозна и принципна! Законът трябва да спомага на обществото и на конкретния индивид. Равенството се основава на персоналния подход. Равнопоставеността е, че всеки има право на максимум защита и помощ от обществото за да осъзнае грешките си и да не ги повтори. Подходите за осъзнаването могат да бъдат най-различни и се предопределят от качествените показатели на конкретния индивид. Възможност за възприемане на ситуацията и съпътстващите я факти, самооценка, желание за пълноценно възстановяване на щетите съобразно възможностите му и т.н. Затворът е крайна мярка за тези, които към момента на деянието са осъзнавали какво извършват и възприемат извършеното за нормално. Тогава е належащо индивидът да бъде изолиран от обществото, защото е възможен рецидив. Има примери от съдебната практика, когато за подобно деяние, наказанието е било и много по-високо. Например за сина на един врачански полицейски шеф. Можеше и по-малко, но изцепката на адвоката му "Ми те сички пият и карат! Той к'во?" определено "помогна". Вероятно и клиентът му е бил на същото мнение. Т.е. възможността за рецидив вече е на лице. "Аз не съм виновен щото сички са така! Искам да съм като сички!"



Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано13.01.09 17:44



Абе боли ме хуя за тоя бе.Преди да ги утрепе не го бях чувал-не съм фен на тоя спорт.Не искам да участвам в никави петиции нито полюции-да се спасява педераса.Ама ме подразни оня философ по-горе дето аха и щеше да ни убеди всички тука че пред законите сме биле равни хахахахаа
Малоумник!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Sargon lll]  
Автор House m.d. ( Sapiens)
Публикувано15.01.09 13:35



Народът много отдавна е казал "Не плачи на чужд гроб, че не знаеш на какво му плачеш - на главата ли, на **** му ли..."

"Неназованите неща не променят смисъла си..."


Тема Re: Максим Стависки в панделата! [re: Sargon lll]  
Автор brada (новак)
Публикувано15.01.09 18:22



а ако в един момент разбереш че не е бил виновен,как ще се почустваш,защото вариантите са два-вторият е ,че не стависки е преминал осовата линия а другата кола и то по свидетелски показания,но нещо не ги чуха



Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: brada]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано15.01.09 18:30



То си има следователи за тая работа бе.Това е челен удар.
То да не е като да изядеш една баничка без никой да те разбере?

Дори и да се абстрахираме от това че е употребил алкохол,което по дефолт го прави виновен,делото не може да започне без заключение на следователи.
Свидетелски показания може да има всякакви,но следите от прозшествието сами по себе си говорят кой-какво, и едва ли свидетелски показания биха могли да повлиаят сериозно на процеса.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Bakлин Xpиcтoв]  
Автор Timo ()
Публикувано15.01.09 20:05



Ти верно си доста задръстен. Как мислиш дали майката и бащата на момчето мислят колко е полезен на обществото? За кмет като се кандидатираш другпът ще ти трябва и малко мозък че да спечелиш.
При теб ползата може да е всичко но не при всички е така!!!!





Тема Re: Максим Стависки в панделата!нови [re: Timo]  
Автор Bakлин Xpиcтoв (по идеите)
Публикувано16.01.09 01:08



Обърни внимание, че не те са настоявали да се обжалва и, че сега, като ги попитаха дали ги удовлетворява присъдата (Ебати въпроса! Око за око, зъб за зъб ще излезе.), отговорът беше, че и 100 години в затвора да стои, момчето няма да се върне. Т.е., не искат да се занимават с глупости.

Говоря за ползата от конретния индивид. Вервай ми, за мен лично, полза от Стависки - точно никаква.

Когато се кандидатирах за кмет, залагах на факта, че от това ще понеса само загуби и негативи, но имам идеи които искам да реализирам. Народът не повярва, защото малодушието и злобата надделяха. Можеш да попиташ сегашния кмет, след като спряха парите защото това го вълнуваше, колко пъти си е задал въпроса "Идиот ли съм или да, като се хванах на това хоро?". Просто той е друг човек и е далеч по-близък до разбирания на хората. Тук специално гласуваха против, а не за. Такива са си. Не им е дошло времето.

Между другото, Емилия Масларова и спирането на Стомана Перник, реализираха голяма част от идеите ми. Сега остава Енергото и ВиК'то да проявят малко вътрешна воля и да не клякат пред факта, че това е евтин електорат (50 кинта за глас) и нещата ще се наредят в напълно разумни рамки. След това, който иска да му е хубава улицата, да вади кирката, лопатата и метлата и да си я прави хубава. Е, за какво ми е да ставам кмет, като това което исках вече става???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.