Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:29 05.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Направи си сам
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сонда 10-15 мнови  
АвторCoндaч (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 13:29



Гледах един филм и някакви каубойци въртяха една ръчна сонда за вода.
Мога ли сам да си направя за село една ръчна сонда - да дълбае около 10-15 метра и фи около 5-6-7 см?



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: Coндaч]  
Авторcoндиpaщ:-) (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 18:26



...може, но става доста бавно и попадне ли се на камък..нова дупка :-). Тръби 1/2 цола с дължина над 7м, вече трудно се удържат вертикално от сам човек без да се разглобяват. Дупка с Ф 50мм, дори и в пясъчлив терен не се запълва, включително и във водоносния слой и по-лесно се пробива. Изобщо....тясната дупка е за предпочитане



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: coндиpaщ:-)]  
АвторCoндaч (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 22:29



Сигурно не е толкова просто - как се свързват тръбите, какъв е режещия елемент, как се върти?

Трябва ми стоп кадър от филм аи после да копирам конструкцията



Тема Re: Сонда 10-15 м [re: Coндaч]  
Автор velsi (отскоро тука)
Публикувано18.05.06 22:33



Мога да ти препоръчам програмка-плеър, с която да си направиш стоп кадрите. На мене ми трябваше по същата причина и съм много доволен.



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: Coндaч]  
АвторCoндиpaщ:) (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 21:10



....наистина е много просто,затова пък трудоемко:),но сам за 1-2дена съм правил дупки до 7м....8м без никакви подпорни триноги ,без чужда помощ. Изобщо мястото бях го "перфорирал"....
..."технологията" е много проста...само малко въображение е нужно и никакви чережи....
..и така....представи си една метална тръба с ф 50мм,която се върти,докато се запълни с пръст около 10см. Пръстта остава в тръбата като тапа, тръбата се изважда и се получава дупка..:). Почиства се, после пак се напъхва в дупката и такаа..... по 10..по 10см..та чааа..к до 7-8 метра. Над тази дължина трудно се изправят "сондата", трудно и бавно се почиства, създава голям момент под действието на собствената си тежест, трябва да се разглобява...
..това е само по "технологията" ...ако си сериозен и проявиш интерес, мога много неща да ти разкажа не само как да си направиш сонда, но как и кладенец да издълбаеш....
Да имаш вода, да си независим, да поливаш, дори да пилееш без да се замисляш, че после трябва да се плаща...какво по-хубаво от това...

P.S.....и да не ме разбереш погрешно, трябва да ти кажа, че тесните дупки са за предпочитане, но само при сондиране



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: Coндиpaщ:)]  
АвторCoндaч (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 07:08



По повод на това ти изречение:
"P.S.....и да не ме разбереш погрешно, трябва да ти кажа, че тесните дупки са за предпочитане, но само при сондиране",
мога да ти кажа, че съм абсолютно съгласен с теб - русите и зеленооките са за предпочитане

Трябва да намеря някакви чертежи или дори сонда на старо - друго си е автоматизацията



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: Coндaч]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано20.05.06 07:22



Мога да ти помогна да си направиш сонда за около 10 нметра дълбочина , като за стени на отвора (дупката се използват парчета по 1м. от водосъдържателя на бойлер). Проверена във практиката но само в крайречни наносни райони.

....ДА МУ БЕРА ЛАЙКАТА....


Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: мyнти]  
АвторCoндйo (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 15:05



СОНДИРАЩ и МУНТИ -драснете ми и двамата на меил - vencche@abv.bg.

Ще имам нужда и за двата вариянта(с тръба 2 цола и за кладенец по номера на Мунти.
Почвата ми е песачлива и има вода на плитко.



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: Coндиpaщ:)]  
Авторvoyager (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 13:33



Стига ве,тесните дупки са за предпочитане НЕ само при сондиране



Тема Re: Сонда 10-15 мнови [re: voyager]  
АвторCoндйo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 14:00



Мунти,Сондиращ -дайте меили да поговорим в детайли за двата метода за6тото и двата ще са ми необходими да ги започна до 1 седмица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.