Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 16.04.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема геология и креационизъм  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано24.01.10 20:09



Сега чета една книжка на креационисти та ми стана любопитно до колко някой от доводите им могат да бъдат основателни тъй като нямам много добри познания в геологията



Така то единия въпрос предполагам трябва да е направо за астрономия за космическия прах дето е трябвало да се натрупа на луната

Иначе те коментираха високото му съдържание на никел който пък не се среща толкова много във земната кора и океаните и следователно земята нямало как да е толкова стара

Така обясняват и за хелия който се освобождава от урана и се натрупвал в атмосверата. До колкото знам това е лек гас и сигурно имат предвид горните слоеве на атмосверата, ама те твърдят че той не напуска до край земната атмосвера и освен всичко планетата поглъща хелии от космоса. И то хелии би трябвало да бъде в невероятни количества ако земята е толкова стара.

Следващия им довод върху който и грам понятие си нямам е за аргон-40 който се получавал при разпад на радиоактивен калии, бил прекалено малко в нашата атмосвера. Освен това било остановено че магнитното поле на земята намалявало на половина на всеки 1400г.
Имаше и други неща но на мен ми се видяха откровено фантасмагорични или преиначени. А щом бяха сложили и няква теория от 18 век че слънцето се свивало с 0,1% на всеки 100г нещо което със сигурност не е вярно.
Тенденцията май е обратната да стане червен гигант



Тема Re: геология и креационизъмнови [re: БoянlYl]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Quaestor N.R.)
Публикувано24.01.10 22:30



питай по-добре в клуб астрономия или физика. Тук е умряла работа.

Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 24.01.10 22:31.



Тема Re: геология и креационизъмнови [re: БoянlYl]  
Автор Leila Lei (непознат)
Публикувано04.09.11 12:45



Високото съдържание на метали в праха на Луната, ако това е, което тги претеснява, идва от разбилите се в нея астероиди.

Хелият е лек елемент. За да го задържи нещо, ще му трябва силна гравитации, т.е. маса (и налягане). Значи говорим за звезда, а не за планета. Това важи в още по-голяма степен за водорода.

Магнитното поле на Земята не намалява на половина на всеки еди колко си години. Ако беше така, досега щеше да е... да го няма направо. По-правдоподобната теория, която има и доказателства е, че магнитните полюси сменят местата си, т.е. посоката на магнитното поле се обръща веднъж на няколко стотин хиляди години (сега не мога да си спомня точната цифра, не съм енциклопедия, затова подробности тук -

). Преди да настъпи смяната, магнитното поле отслабва и след това отново се възстановяна.

Тези креационисти за мен са кретенисти. По-лесно им да си измислят някоя глупост, вместо да търсят научно обяснение.

Редактирано от Leila Lei на 04.09.11 12:45.



Тема Re: геология и креационизъмнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано13.10.11 12:34



АтмосВерата си е е.ала майката и е пълна с гаС. Какво има да се занимаваш повече?

А когато се жениш, трябва да гледаш дали жената обича Бога и Църквата.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.