Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 30.04.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
*Кратък преглед

Тема ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.  
Авторkoмпи (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 23:20



http://nezavisim.net/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=63&Itemid=15
вижте саита.
ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ-КАКВО ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПРАВИ ЗА ДА ГО ЗАБАВИМ ПОНЕ
Тази тема трябва да е на централно място,във всички форуми.
Тук нещата са наистина сериозни няма да се измъкнем безнаказано,тази зима беше най големия писък на природата(+15 С) зимата направо ужас,ако някой си има и най -малко понятие от климатични закони.
Но доста е изписано по темата и не бих казал че е преувеличено,но да престъпим на въпроса!
КАК ДА ПОМОГНЕМ НА ЗЕМЯТА,Можем ли да намалим вредните емисии всеки по отделно и всички заедно?!
ДА!!!
И тука всеки ще каже как ,ами дайте да помислим малко като хора и водачи на автомобили.
От къде можем да започнем...
1.ами всички които карат бензинови двигатели могат да минат на газ или метан.
(неяма да е супер за двигателите им ,но газта и метана са напрактика безвредни)
За дизелите-БИОДИЗЕЛ макар и да се намира оскъдно :eko:
2.Някои автобуси и камиони безвъзвратно трябва да се спрат от движение.
(Автобусите от градскиря транспорт са на водещо място,по вреда на околната среда макар и да звучи краино)
3.Ами да се лишаваме от любимото возило колкото се може по често,особенно за къси разстояния.(колелото е супер решение в този случай,изпитано средство)
4.Да заменим обикновенните крушки с енергоспестяващи,такива каквито не излъчват топлина.
5.Изгасяте ли излишните електроуреди всякога(телевизори,компютри,радио и др.)
6.Засаждайте дървета особенно в градовете,там където живеете.
7.Не палете огън за щяло и нещяло,не толерираите подобни мероприятия (запалено бонище е особенно вредно ).
8.Не си мислете че **евритинг шъ съ упрай** от самосебе си.

И този списък може да стане много дълъг ,но е важно наистина да ПРИЛАГАМЕ горепосоченото.
НИЕ НЕ ПРОСТО СМЕ НАСЛЕДИЛИ ЗЕМЯТА ОТ НАШИТЕ ДЕДИ, А СМЕ Я ВЗЕЛИ НАЗАЕМ ОТ НАШИТЕ ДЕЦА!!!
Дайте да направим една основна тема от проблема Глобалното затопляне!






Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: koмпи]  
Автор ГълъбицaМодератор (наперена)
Публикувано02.04.07 12:02



Пусни си The day after tomorow и после бегай да си купиш канадка и дахщайн-ки





Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: Гълъбицa]  
Авторkoмпи (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 14:33



Аз сън ги гледал,а ти гледай филма на Ал Гор "Неудобната истина",който има Оскар.Иако имаш деца или смяташ да имаш им обясни сега или занпред,че може да не доживеят естествена си смърт поради глобалното затопляне.
аиде и със здраве



Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: koмпи]  
Автор Naughty_Mighty_Razor (unparalleled)
Публикувано03.04.07 18:17



ей сега ако съм брокер на недвижими имоти ще инвестирам яко в земи на полюсите





Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: Naughty_Mighty_Razor]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 20:10



Къде го видяхте това глобално затопляне.От прозореца на топлите апартаменти,ми излезте сред майката природа да видите какво направи мартенския студ на плодните дръвчета.
Ако продъжи така,ще виждаме плодове само на картинки.Между другото в нашия район миналата есен не видях дюля.За тази есен не знам.
Природата си знае работата.Последните години се наблюдава тенденция на топла зима и на студена пролет и хладно лято и и това надали е функция на глобалното затопляне.
Между впрочем по добре топло,отколкото студено.
Написах



Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: Гълъбицa]  
Автор kompi (непознат )
Публикувано13.04.07 14:00



Темата за глобалното затопляне не е евтина пропаганда ,никои не ни агитира това е за по будни и интелигентни хора и е по съвест,и хич не е преувеличена напротив умишлено се заглушава както и на времето чернобил и вредата от цигарите,от заинтересовани кръгове.
Но тук проблема е далеч по мащабен и застрашава всичко и всички.
Знаете ли че в човека от 21 век се срещат над 400 тежки химикала които ги няма в природата а са изкуствено създадени от нас и попадат в организма от външни източници като бавно ни затриват.
Преди да се променят нещата в тази посока ,би трябвало да се промени мисленето т.е. да не решаваме проблемите със същото мислене с което сме ги създали!
но нека да посоча какво аз прилагам от горепосоченото-на първо място пестя всички ресурси по възможност(Храна ,вода ,ел.енергия и др.)засъдих един бял бор тук в норвегия където съм в момента и с излишната вода от домакинството поливам още няколко дървета.
А иначе във Варна се движа почти само с колело,като сае прибера организирам почистване пред блока,спирам използването на химични препарати в домакинството и тези които е възможно ги сменям със сода бикарбонат ,природни продукти и др.
Но наи важното според мен което се опитвам да направя е като информирам колкото се може повече хора по въпроса за Глобалното затопляне(посах на БТВ,на Мин.на околната среда,на центроветапо Опазване на околната среда и водите няколко форума и т.н.) ,защото някои просто си мислят че "такова животно нема" и в това е голямата ми болка,а тези които знаят и не помагат а напротив просто не искам да ги коментирам,много страдания създават на себе си и на околните.
Но все пак имам оптимизъм че повечето хора са наясно и не олагат за утре.

Помогнете този проблем да стане достояние до повече хора ,та да наклоним везните към по добро,нека да спасим разумната природа.

загрижен



Тема Моля за вашето мнение:нови [re: koмпи]  
Авторkoмпиp (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 23:50




Вижте мнооого внимателно.
Как ще коментирате?
Моля за обективност!



Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: kompi]  
Автори (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 11:08



компи,

тази тема и на мен ми е на сърцето.
Най-неприятно от всичко за мен лично са газовете от автомобили и автобуси.
В някои градове в Европа/Франция/ повечето автобуси се движат на газ и са природно екологично чисти, но автомобилите... без думи.
Някои марки коли като Рено от скоро продават еко-коли, които са със специален двигател, мисля че има и още няколко такива марки, от френските.
Тези коли, които най-много замърсяват са старите, аз си мисля, че трябва по някакъв начин да се изтеглят от пазара, като помисля в България само как всяка 2-ра кола е втора употреба и идва от Европа...
Може би трябва да има и повече хора, които да се заемат с екологичните въпроси.
Аз имам въпрос към вас в този форум, защото може би сте по запознати от мен,
къде в Бг може да се следва Екология, с какво се кандидатства?
Мисля, че зависи от хората, и ако всеки стане малко по-буден за този проблем.
Всеки може да направи нещо малко.
Например найлоновите торбички в магазините, които не се разграждат в природата - Във Франция в супермаркетите вече почти не дават найлонови чантички - всеки си носи купена специална пазарска чанта/така беше едно време и в Бг, нали?/, на щандовете се продават такива еко-чанти. Самите французи пазаруват с плетени кошници

или чанти на колелца.
Та аз ви агитирам да си вземате 1 пазарска чанта и да отказвате найлоновите торбички за щяло и нещяло, ако е нещо малко, което си купя мога да го сложа направо в ръчната си чанта.
В Бразиля мисля също, че масово използват био-гориво, от едно растение, което се нарича colza на френски. Само че дори и във Франция правителството не прави много, за да го въведе в употреба, и да, както каза ти, компи, дори въпроса се опитва малко да се пренебрегне, така че да не му се обърне толкова внимание, ами какво ще стане с петрола, за това...Но хората напоследък покрай тези филми, а и новините, започват да осъзнават и сами, че зависи само от НАС самите.
Спомних си сега, че в този репортаж за колите с био-гориво, че може и с олио да се кара кола е, не това е варианта, но био-горивата особено на растителна основа според мен, а има и едно предсказание, че в бъдеще ще се използва слънчевата енергия и в транспорта..



Тема Re: ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ!Какво да правим.нови [re: и]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 15:54



Земята е надала Вик за помощ само че ние не искаме и да чуем .И ако продължаваме така / а не виждам никакво желание за промяна/ тя ще трябва да се осводи от нас. Въпрос на оцеляване.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.