Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 15.06.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Геология,Минералологиянови  
Автор 6 * 9 (суперкомпютър)
Публикувано08.11.05 15:38



Ами да си кажа, аз съм програмист, ама напоследък чисто любителски интереса към тази наука силно ми се засили. Да съм откровен засили се от 1 седмица след като видях снимката на един геолог сред природата как си копа:))) Както и да е стори ми се много романтично, та се чудих дали някой печен геолог не би ме разходил малко така да покопаеме малко:)))) Пък и да се науча на туй онуй:)))) Предлагам пълна подкрепа в областа на компютрите в замяна:)))))

The art of war is of vital importance to the State.It is a matter of life and death...


Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: 6 * 9]  
Авторavada_cedavra (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 03:37



Dobre,tova 4e si programist e xubavo,az sy6to u4a informatika v sofijski.Vij sega,trqbva mi e-book Ice Sheets and Late Quaternary Environmental Change
na Martin J. Siegert ama prevedena na bylgarski.Bi li mogyl da mi pomogne6???? 6te ti byda bezkr. blagodaren



Тема vermiculite ???нови [re: avada_cedavra]  
Авторsulcofan (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 17:33



Nyakoi da mi lake pls. ot kade moje da se nameri VERMICULITE , mnogo mi tryabva !!!



Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: 6 * 9]  
Авторamonra (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 16:04



pi4 az sym u4il geologiq i mineralologiq
imam i u4ebnik, a na men mi trebvat materiali za web dizaym ako iska6 da se vidim v icq ili skype ako nqma6 vyjmojnost pi6i mi na mail-a rusolov@abv.bg ili tuk v kluba
no za kopane trebva da si poprikazvame s moite prepodavateli te 6te ni pomognat mnogo se uvajavame s tqh

ICQ nomera mi e 192610737
a skype imeto mi e bordiur



Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: amonra]  
Авторnikolasa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 01:35



znaete li az sam na 13 godini i lubimite mi temi sa ;tornadotata vulkanite i cunamito iskam da stana geolog ili okeanolog i da rabotq po profesiqta si .mnogo obi4am tezi 3 prodni `s1zdqniq`
te sa mi v kravta .neznam dali mojete da razberete za kakvo rovorq az ne s1m zavisliva no zavijdam na geolozite i okeanolozite i to mnogo. davam sarveto si nqkoi den da moga da vidq tornado ili da izsledvam vulkani ili da pomogna za sazdavaneto na sistema za preduptejdenie za cunami .tova e moeta lubov az obi4am tezi `sazdaniq` ako iskate da mi pomognete s malko lubopitna imformaciq
pi6ete na ludetinka1@abv.bg i v skype sam ludetinka1





Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: nikolasa]  
Авторnikolasa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 01:43



tezi `sazdaniq ` gi 4uvstvam prekaleno blizko ! iskam da se svarja s nqkoi geolog ako moga na prili4na cena da si zakupq nqkoq knijka ili u4ebnik ako trqbva da si go presnema no hora razberete az sam na 13 i tazi strast napira v men ! tova uvle4enie napira v men ot blizo 4 -5 godini tq ne e mlada lubov a e stara i o6te ne dostignala i sredata si nadqvam se da ne zagasne skoro za6toto e po dobre da se zanimavam s tova otkolkoto s narkotici!!! pomo6t iskam informaciqpls ako znaete saitove metnete gi na e -maila mi pls pov1rvaite mi ako moga bih se premestila da jiveq na vulkan zada se zanimavam s tezi nauki!!
skype:ludetinka1 e-mail:ludetinka1@abv.bg





Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: 6 * 9]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 17:20



виж 6*9 това с копането не е баш копане,а търсене на специфични скални парчета,които се предполага че са под повърхността и само части от тях с се показват отгоре.Така че в началото можеш да минеш и без геолог,ако разбира се нямаш някаква слабост към геолозите или някой геолог специално,въоръжи се с едно чукче с по здрава дръжка и торба,ама не чувал ,че трудно се носи,и хвани баирите.Походи час два ,три,ама по голи баири,оглеждай камъчетата,колкото юмрук и нагоре,може и по малки,събери 5-6 кила различни камъчета,по големшките ги чукваи на две или повече,занеси си ги в къщи и тогава потърси някой,който да ти поприказва за това. Успех и търпение,освен много знания ще ти трябва и доста търпение,но ще бъдеш възнаграден за труда,а ако ти омръзне,поне ще си опитал.И се постарай камъчетата поне да изглеждат различни,и им казвай скални късове-те заслужават уважение-преди нас са на тази Земя.



Тема айде с меннови [re: amonra]  
Авторzlatna kapka (Нерегистриран)
Публикувано10.08.06 00:30



аз пък от 10 години се прехласвам по златото. работници - да копат и да носят после - не са излишни ;), а и не плащам в брой, ами направо в злато :))))).
това на майтап... мисля да ходя на експедиция да разглеждам древни вулкани, разломи и др. щуротии и да мисля къде се е натикало златото.



Тема Re: Геология,Минералологиянови [re: brada]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 12:53



Здравейте, не мисля че тук му е мястото но аз уча геология в училище ии имам едно домашно....понеже в интернет никаде не намирам информация за това...се моля ако може някой да ми помогне...Домашното се състои в това да опиша системите минерали...тесерална; хексатонална; тетратонална; ромбична; моноклинна; триклинна...с по няколко изречения за всеки вид...ако нмякой помогне ще съм му много благодарен ...иначее 2ката ме зове :)



Тема Re: Геология,Минералогия [re: Hиkи]  
Авторзa дoмaшнoтo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 03:07



Ники,

Търси в Кристалография - Сингонии. В Българската (също Руска и друга... ) научна литература повече се използва терминът сингонии (сингония = mineral crystal system).

(И да си научиш домашното с мерак

, че да се зарадваш на реда и красотата в кристалния свят).




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.