Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 25.04.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема някои да знае...  
Авторlot (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 15:51



Каква е методиката за борба с така наречените слепи кучета.Но да не е тази с лопата а нещо по умно.



Тема Re: някои да знае...нови [re: lot]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано25.05.05 16:06



Заравяш празна бутилка от бира, гърловината да стърчи.
Вятърът като духа, създава инфразвук, който плаши "говедото"!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: някои да знае...нови [re: lot]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано25.05.05 16:09



Заравяш празна бутилка от бира, гърловината да стърчи.
Вятърът като духа, създава инфразвук, който плаши "говедото"!
Схемата на разположение на бутилките е съобразена с мястото, така че да "озвучи" цялото място!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: някои да знае...нови [re: Maлoyм 2]  
Авторlot (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 12:14



Благодаря за съвета ще го пробвам. Очаквах по вече мнения по въпроса. Хората от край време се борят с това животно. Нека и други споделят опита си. Благодаря!!!!



Тема Re: до Малоум2нови [re: lot]  
Авторlot (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 12:23



Все пак на какъв диаметър се разпространява звука, за да знам на какво разстояние да заровя бутилките. И колко трябва да се зарови бутилката.



Тема Re: до Малоум2нови [re: lot]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано27.05.05 14:19



Не съм пробвал, само съм го чувал.
Но на тази база - инфразвук , май има направени ел.устройства (за комари- там е ултразвук- дължината на вълната е съизмерима със собствените трептения на животинката и й пречи - на пОлета, например, затова "бяга" от зоната на излъчвателя).
Дълбочина около 2/3 от бутилката, уплътнява се около нея, за да могат вибрациите да се предават на почвата. Те се предават и по въздуха. Че и по забитите колчета, ако има такива.
Ама на кво разстояние? - не знам. Предвиди около 3м диаметър. Сподели кво стаа? Ще е полезно и за други.
Бях писал в друга тема, че при инфразвук преди земетръс ей такива подобни гадинки излизат панически на повърхността.
Та ако излезе - прасни му оловото м/у очите и тва е!
...

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re:За устройствотонови [re: Maлoyм 2]  
Авторlot (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 20:19



Щеше да бъде добре да е изпитан метода, но защо да не опитам. Аз доста се рових из НЕТА и намерих разработено ел.устройство,което излъчва вълни подобни на тези преди земетръс.Но не знам някой да го е изпитал и да има отзив.
Има и други методи.Приготвяне на различни видове димки, които ги изкарват за кратко време на повърхността. Но на мен ми е достатъчно да ги изгоня просто. Това което ми предложи засега ми хареса, но остава да видим дали ще действа.
Ще изчакам 2 седмици и ще пиша.



Тема Re:Няма файданови [re: lot]  
Авторlot (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 10:19



от бирените шишета, но пък аз продължавам да опитвам всякакви методи за прогонването му, затова ще съм благодарен за други съвети.



Тема Re: до Малоум2нови [re: lot]  
АвторOO7 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 11:29



Хващаш едно сляпо куче /по-добре ако е малко/, одираш му кожата и я изгаряш като събираш получената пепел и разпръскваш част от нея в района който искаш.Нужни са малки количества
Това не е майтап а напълно сериозен начин за борба с вредители който се прилага и в западна европа.
Ти си решаваш дали да го приложиш и провериш или да го подминеш



Тема Re: до Малоум2нови [re: OO7]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано29.07.05 11:53



Благодаря!

Не, бе! Аз нямам "слепи кучета"
Само бях чувал за метода с бутилките, ама твърдят, че не работи!
Дано собственика на сляпото да погледне, кво препоръчваш, че да се избави!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.