Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 10.06.24 
Природни науки
   >> Науки за земята
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Геодезия и ...нови [re: cтyдeнт]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 19:20



допълнение - учителите който уважам заради компютърните им знания са Маринов и Кунчев.

извинявам се за острите думи към асистентките ( за Ламбева и Антова само топли чувства, те са мацки

) , ама тука сте се събрали и "студентите много глупави", не че и ние не говорим така за някой, ама неможе така.. трябва да има уважение :). Аз уважавам всички преподаватели, все пак всички сме хора..
е има и такива който се оплакват по форумите и се кефят като гърчат "веселите" студенти



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: AмoнPa]  
Авторcтyдeнт пo reoдeзия (Нерегистриран)
Публикувано06.09.06 19:27



преподавалите по геодезия са все точни хора според мен.
Говоря за 90% от хората, тези който ходят по полетата и селата, а не дремят по цял ден на бирото и да смятат засечки и полигонови мрежи.

Един човек, който в голяма част от времето си общува със обикновени и сърдечни хора няма как да е лош :).
Родителите ми имат геодезическа фирма от 10г. и съм ходил много с тях по селата, познавам много хора от селата.. българи, турци, цигани. Като се запознаеш с толкова много хора, сякаш започваш повече да виждаш хубавото в хората, както и по лесно да ги преценяш :).

Когато се отнесеш към някой преподавател с уважение в 90% от случайте получаваш същото.
Просто тия хора са свикнали да ги уважават, където и да са :)



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: cтyдeнт]  
АвторFilio (Нерегистриран)
Публикувано09.02.07 21:19



Тези твойте асистентки ми бяха колежки

и осще тогава неблестияха със знания , а повече с болезнена амбиция. Мога само да ви съчуствам.....



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: Пarepиcт]  
Авторdada (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 14:10



kakakaaka



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: Stani]  
АвторHeли (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 23:52



ехооооо и аз уча задочно в МГУ, призанвам си че съм там заради геодезията, а не заради маркшайдерството

И като съм я учила геодезията вече щест години преди това не ми е кой знае кой какъв проблем (само дето ме скасаха по геодезия I - то си беще мия грешка) искам само да знам - след колко века има вероятност да си взема изпита по математика при тази усойница. Дано да е преди да завърша



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: Пarepиcт]  
АвторWellDone (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 18:12



Виж сега, повечето даскали в УАСГ сте тъпунгери, научили сте 2 неща в повече и гърчете студента и се самоизтъквате постоянно, ходите със стари изтъркани дънки надути кат световни шампиони. Завърших миналата година Геодезия, декана съм го чакал 5 пъти по 4 часа за да ме изпита на измислените му предмети. Ръководителя на катедра Земеустройство, щерката на ректора, Ив. Здравчев са хората които бяха запазили психическия си тонус в този хаус наречен УАСГ. А за Веринско - по-добре не пращайте хора в тази мизерия....



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: Пarepиcт]  
Авторtele5 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 10:53



geodesia



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: tele5]  
Авторtele5 (Нерегистриран)
Публикувано31.10.07 10:56



molia pomognete ako u4ite ili rabotite v germania kato geodesist



Тема Re: Геодезия и ...нови [re: 5roses]  
Авторбaй Гaньo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.07 09:39



По приказките мога да те оценя, ама съвсем точно. Не познавам твойте преподаватели по Геодезия, но ти нищо не си разбрал/а - щом можеш да твърдиш, че кадастърът е направен и край, всичко е свършено! Та ти не знаеш какво е това "кадастър", как може да го сравняваш с някакакъв си финал. Та това е една информационна система, която непрекъснато трябва да се актуализира. Всяко едно изменение в недвижимата собственост на гражданите трябва да се отразява в него. А ти сигурно не знаеш, че тази система се състои от две части - графична и текстова. Графичната е предмет на геодезическата дейност, а текстовта - на юристите. Това е една система за обиране на данъците на хората, т.е. за подържане на фиска на една държава! Сигурен съм, обаче че ти не си никакъв геодезист! Ти си един оператор, научил си някакви операции върху тоталната станция и смяташ вече, че земното кълбенце се върти около тебе. Ти си един оператор, а оператор може да стане всеки хванат за яката от улицата и бъди сигурен, че за един ден ще го науча на всички хватки не само с т.с. , а и с GPS, между впрочем ти сигурно не си чул зда тази машинка и за какво служи тя!?





Тема Re: Геодезия и ...нови [re: Пarepиcт]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 21:04



Според мен споровете са излишни... Може ли някой студент или преподавател да ми каже може ли да преобразува .дхф файл, който е в координатна система от '50 в сащия но да баде в координатна система от'70 ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.