Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 25.05.24 
Запознанства
   >> Запознанства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Има ли тук хора които са живялинови  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано09.04.05 12:47



в голям град а после в провинцията и могат да сравнят живота в тях?

Винаги съм живял в големи градове, почти нищо не знам за живота в българската провинция, нито за климата на различни градчета или за хората там.

Предстои ми да се връщам в Бг. и не съм толкова сигурен че София е най доброто място за живот, въпреки че се родих и отраснах там (преди мнооого години). Писнало ми е от лудницата там, от мръсотията, от дребната престъпност и от кофтия климат есента и зимата от които вече отвикнах.

Ще ви бъда много благодарен ако ми дадете някаква информация за някои малки градове в Бг. с по мека зима, по малко дребна престъпност и с по приятни хора.

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Има ли тук хора които са живяли [re: Пaнтeлeй]  
Автор puh4e (nevinno)
Публикувано11.04.05 16:25



тази мисъл и на мен ми се върти в главата,искам да се махна от този откачен и мръсен град с най-невъзпитаните хора,които можеш да си представиш..
имам къща -вила в гр.Рила и ти препоръчвам мястото- много е красиво и е само на 100км.от София -едновременно с това не е съвсем глуха провинция- на пътя за Рилски манастир е и на 10 мин от Благоевград.



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: puh4e]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано11.04.05 19:36



Ако не беше написала че има ГРАД Рила, нямаше и да знам.

Интересно ми е как хората в малките градовесе отнасят към новодошлите да живеят в тяхния град? Приемат ли ги нормално, или винаги с подозрение...недоверие...завист?

Ако някой има опит в това моля да сподели.

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Автор puh4e (nevinno)
Публикувано11.04.05 22:15



tam specialno niama problemi s novodoshlite, naselenieto e 3000 4oveka,ох, обърках пак езиците,sorry,а от тях 800 са в испания,младите,естествено и си идват лятото.Много приятни и културни хора от София и Плодив имат вили там, и пенсионери има които са се върнали, така че облика не е така селски..а пък картинката е пасторална, въздуха кристален а гледката към Рила и Пирин -невероятна...доколкото разбрах последния път когато говорих с жената,която я стопансва, доста англичани и немци си търсят къщи там
Аз съм родена в София,живея в най-хубавия квартал и съм учила на пъпа на града дето се казва, но трябва да кажа е то вече просто не е град за живеене,незнам -безразборно строителство,простащина ,боклуци,блъсканица,абсолютно незачитане на другия и т.н. да не продължавам че не искам да се замислям..
Въобще има прекрасни места, съхранени, важното е да има добра комуникация и пътища- какъв е проблема?Хайде успех, рекламирах ти Рила,но хубави места много
успех в избора,на прав път си!



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: puh4e]  
АвторxXx (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 23:50



Aha tochno taka e v Sofia i az veche go karam prez prosoto kakto se kazva shtoto inche shte si skysash nervite a ot tiah chovek si razsipva zdraveto. A predi kolko beshe gotino. Taka che teglish edna.......... na vsichko i pochti vsichki ili se mestish.........v Rila.



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: xXx]  
Автор puh4e (nevinno)
Публикувано12.04.05 00:02



то и край морето може но не край курортите че е същото като в София че и по-зле пък за цените да не говорим



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Автор tamara+ (ухилена)
Публикувано12.04.05 09:54



решението ти е добро. софия ми се видя доста грозен и мръсен град, а жителите - ужасно цинични и нахални. Аз бих ти препоръчала дълбоката Странджа, но спокойствието, чистия въздух, мистиката и откритите хора се съчетават с лоши комуникации, отдалеченост и минимално количество живи хора наоколо. Заключението е, че не става за млади хора и за постоянно пребиваване, макар, че е добро място за скриване от света. Тъй като съм пристрастна бих те насочила към малките села разположени в близост до морето /не на брега на морето/, на юг от Бургас. Хем до минути пътуване виждаш морето, хем си в комфорта на селския живот. Хората край морето са по-живи, истински и романтични. Да си призная онова за град Рила също звучи добре. Аз, обаче, ако исках планина, бих си избрала Родопи...всъщност не знам ... със сигурност ще те объркаме, но поне може идеи да събереш ...

неидентифициран разхождащ се субект


Тема Малко по-различен съветнови [re: Пaнтeлeй]  
Автор Uteshitel (Istinski)
Публикувано12.04.05 17:38



Ти си знаеш защо се връщаш в БГ, но моят съвет е - не се връщай! Щом като имаш толкова пари, та можеш да си избираш къде да живееш без да те интересува дали ще има какво да работиш (не че съм привърженик на София, но да ти припомня, че най-много работа има там - заедно с мръсотията и простотията, да, но има и поминък) - на твое място бих си избрал някоя държава с хубав климат (щом си отвикнал от кофти климат, макар че не се сещам какво й е лошото на есента в София, айде за зимата съм съгласен - и аз я мразя) - Южна Африка, Венецуела, Бразилия, Доминиканската Република, - в Щатите - Сан Диего, Санта Моника, в Австралия не е лошо също - чух че в град Perth имало много българи и т. н.



Тема Re: В продължение на предишния ми постинг:нови [re: Пaнтeлeй]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано13.04.05 19:21



Забравих да подчертая че не търся секс, или "спътница в живота", а търся информация, желателно обоснована на личен опит.

Може би тук не е най подходящия форум за това (надявам се сега модератора да не ме бан'не за това), но не искам и да ме разбират погрешно - че това е някакъв нов опит за свалка (или нещо по лошо) за жени от провинцията.

Ако ви е неудобно да говорите в открит горум, лични бележки са добре дошли

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 19:28



няма такова нещо, недей се притеснява; в Лясковец е много хубаво; намира се близо до Велико Търново




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.