Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:55 22.06.24 
Запознанства
   >> Запознанства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re:бъди по-решителен!нови [re: Пaнтeлeй]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 11:16



разбирам, че искаш да откриеш най-хубавото място за да се устроиш там, но се съмнявам, че е възможно да има такова, което да удволетвори всичките ти претенции; винаги може да се открие някой недостатък, пък било то и съвсем неоснователен; по скоро в България трябва да се чудиш кое точно райско кътче да си избереш, тъй като те са едно от друго по-хубави; от предложенията все недоволстваш или не одобряваш нещо-то не може всичко на куп; като се налага ще свикнеш наново, не е чак толкова непосилно, така звучиш като глезла,макар че и аз въобще не обичам студа, но няма да позволя да се превърне в пречка за заселването ми на дадено място; смятам, че душевното спокойствие, хармонията и наслаждението, което тя носи трябва да се предпочетат пред удобствата на техниката, далеч не толкова незаменими; не, че ги отричам напълно, но ако имаш с кого да си прекарваш времето със сигурност не би предпочел компютъра;
моето предложение, което според прочетеното би те устроило напълно е ЛЯСКОВЕЦ; той отговаря на всичките ти критерии и изисквания,само за зимата не мога да гарантирам, но то е и индивидуално разбирането за студ; ако има други,прочели темата от Лясковец или региона биха ме подкрепили;



Тема Re:бъди по-решителен!нови [re: aз]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано16.04.05 16:29



защото така звучиш като глезла?!?

А ако обясня защо съм решителен, тогава кой знай как ще ме наречеш - самохвалко...фантазьор...лъжец?

Достатъчно реалист съм за да знам че няма "най-хубавото място за да се устроиш там" и умея да правя компромиси. Това че "мисля на глас" и казвам неща които други биха скрили е малко странно, но това съм аз.

Права си че България навсякъде е красива (освен Кремиковци, може би), не знаех че като казвах свойте мнения за предложените неща звуча недоволен, или как го каза ти ?звучиш като глезла.

Имам доста ясна представа за мястото което търся - сравнително малък град с мека зима, (не курортен град), с по ниска престъпност, с нормални и неозлобени хора и с нормални удобства като ТВ,Интернет, телефон и т.п.

Знам че звучи много по привлекателно да кажа че душевното спокойствие, хармонията и наслаждението, което тя носи трябва да се предпочетат пред удобствата на техниката, далеч не толкова незаменими,... но ако имаш с кого да си прекарваш времето със сигурност не би предпочел компютъра;

АМИ ако не искам да се правя на най готиния, привлекателния и романтичен тип на света? Или НЕ СЕ абстрахирам от (или да скрия) факта че ще живея сам и ми е важно да имам ТВ и Интернет, за да не се катеря по стените от скука (или да не вадя душата на някоя "спътница в живота" в ново и непознато място)?

Е, такъв съм аз, мисля на цял глас и споделям в открит форум своите "ЗА" и "ПРОТИВ" относно вашите предложения.

Ако досаждам някому, или не съм му приятен, моля да ме игнорира - затова съм и регистриран.

Ако на някой му се дискутира по темата - готов съм да чуя всякакво мнение и се извинявам предварително ако отговора ми не му се хареса - нищо лично, ей богу...наистина нищо лично

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Дълбоката Странджа звучинови [re: tamara+]  
Авторtg (Нерегистриран)
Публикувано16.04.05 20:35



Какви пълчища туристи, не говорим за Несебър все пак. Туристи може да наминават но е далеч от представите за курорт. А влианието на летището е много слабо, дори не можеш да предположиш че има такова защото самолетите не минават от там
Е това си е моята мечта все пак, всеки си има различно разбиране. За мен е важно мястото да е спокойно, близо до цивилизацията и да се стига по хубав път, да има телефон, телевизия и бърз интернет а най-много ми харесваше че с колело покрай морето можеш да излезеш право в бургаския център.
Е да но в живота никога става това, за което си мечтаеш и се налага да се примириш с някой неща (в случая да се откажеш от някой екстри).



Тема Re: Дълбоката Странджа звучинови [re: tg]  
Автор tamara+ (ухилена)
Публикувано18.04.05 11:26



ти явно много харесваш сарафово, аз обаче - не толкова. като морско чедо си имам друго мнение по въпроса и то наложено от времето, практиката, отношението на местните и др.
....м-да, няма самолети, а само летящи чинии ...хи-хи-хи...значи така - с колело до центъра, а? пробвал ли си крайбрежните кръчми с пържена цаца и бира? то при това "велосипедиране"...ха-ха-ха...сигурно с изплезен език си финиширал в централната част... ясно е, че си държиш на големия град, дори и когато почиваш... аз обичам повече разходките с крака, но и с велосипед не отказвам...

неидентифициран разхождащ се субект


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Автор spec (член)
Публикувано18.04.05 14:52



Ще се опитам да се върна към темата, коят оси поставил. Завършил съм в София, преди това и след това живота ми е минал извън нея. Не смея да давам рецепти, но мога да разкажа две-три позабравени истории - дано не е досадно за хората, които биха прочели...
Май познат ми разказа за негов приятел, напуснал София преди години, купил си къща в Бургаско. Сега пак иска да се върне към София, а е трудно. Та, тав в малкото градче , в бургаска област, имало някакъв странен човек. Нетипичен. Виждат го хора, носи кофа с вода, а в нея , риба. Къде я носиш ? - Хванах я в реката, нося я в язовира /имало някакъв такъв , изоставен, или езеро/. За какво ти е? Е, като дойдат хората да ловят , да има... За хората. Друг случай- изоставен мост , разсъхнал се, изгнил. Същия човек го поправя, прави маси /сковава ги/, пейки, съвсем примитивно, сред природата. За какво го правиш? Като додат хората, да има къде да починат... ЗА ХОРАТА... Ей това ЗА ХОРАТА не бях го чувал от много години , направо ме втрещи... Това са истински истории, които може би ви звучат нелепо и нереално. Факт са. Нищо повече.
Друг случай. Мой познат си купи къща в родопско село, няъкде близо до връх Снежанка. Отивмат с камион , тухли, керемиди, за ремонта. Започват да разтоварват. След малко няколко съседи идват и се включват. Сред тях - и възрастна жена, над 70-80 години. Моя познат и казва: Лелче, недей, моля те. А тя: Как щете оставя , без да ти помогна...
И друг случай - в едно забравено от всичко и от всечки селце, някъде насевер от Любимец, срещнахме роднини/покрай наследствени истории, някогашни земи и т.н./. Та видях съсед, който е познавал баба ми и дядо ми, доста говорихме. Няма да забравя една фраза - приблизително: "баба ти идядо ти млади си отидоха... А ние с моята баба останахме. Дълбока излезе нази душа, не иска да излезе"... ДЪЛБОКА.
Нищо особено, но попита за хората извън големия град. Това са мои примери, но всеки може да даде и примери от друго естество. Как беше - имаше на времето един много хубав български филм, с Невена Коканова и Владимир Смирнов - "Най-добрия човек, когото познавам". Та там имаше една фраза - Един човек може да бъде добър или лош. Зависи на коя страница ще отвориш душата му...



Тема Re: Има хора...и хора, къде са човеците;-)))нови [re: spec]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано20.04.05 13:12



Една от причините да живея в малък град са точно хората които си описал в твоя постинг.

'Айде да кажем че първия си пада малко...чудак, и ти го нарече "странен" човека. Другите случаи са напълно вероятни и май типични за провинцията.

Знам това от личен опит - в Бг имам една 15 г Лада (НО САМО на 50,000 км), и веднъж на връщане от морето тя...почна да не тегли и загасваше при скорост над 50 км/ч или на място с по високи обороти. Мислех си че са ми дали замърсен бензин или смесен с дизел (беше преди десетина години).

В една бензиностанция източих стария бензин и сложих нов...след десетина км. същото...и вече се стъмваше. Довлякох се до някакво селце с мисълта че ще спя там а на заранта ще търся влекач до голям град с автосервиз....

Спрях да питам едни хора пред една кръчма къде може да се преспи, и преди да си отворя устата, един ми каза - човек, имаш проблем със свещите, я отвори да видя.

Почнах да мрънкам нещо за автосервиз, а той ми вика - я отваряй бе, няма в Лада нещо да не знам. Без да се замисля с една ръка направи нещо и вика - я запали да чуем...мАтора работеше като швейцарски часовник. Казвам му, благодарско, колко ти дължа, а той се смее и казва - черпи тук 3-4 бири, в едната от свещите проводника се беше освободил, 'айде лек ти път

Та...затова в дълбоката провинция си отивам - там хората са други.

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Авторbubu (Нерегистриран)
Публикувано27.06.05 15:15



az bih vidala savet.Naprimer mozete da otidete v selo Shipka.4uvala sam mnogo dobri otzivi.Ako vse pak vi e haresalo pishete mi na adres bubulu4kina@abv.bg



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Авторcлaдypaнaтa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 15:49



Ами заповядай в Русе.Тихо,спокойно.Със затихващи функции.Работа-бол,народа го мързи да бачка..В петък всичко живо отива на село и е пусто като след бомбардировки.КУПОНА Е ПЪЛЕН.



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: cлaдypaнaтa]  
Авторcлyчaйнa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.05 18:43



Да кажа нещо и за Свищов- абсолютен уникат.
Страхотна атмосфера - с изключение на август, през цялата година е пълно със студенти - млади хора, интересни, дръзновени. Зареждат атмосферата с жизненост. Вървят забързани с тетрадки в ръце, пият многочасови кафета или се държат за ръце с усмивка и унесени погледи.
Като цяло комуникативността е добра. Има кабелни телевизии, интернет и ... преподавателско лоби /тук се включва всичко живо, което има отношение към Академията - секретарки, шофьори, озеленители...всички, които не са безразлични към студентския живот/.
Града е пропит от младост и живот, въпреки че няма много работещи предприятия.
Това го пиша за да ти дам друг поглед към целта - заселване на ново място. Вместо да "се катериш по стените" когато ти е скучно - винаги можеш да намериш интересен събеседник на какви ли не теми. Просто в града има дух и атмосфера.
Зимата е както на повечето места в северна Б-я, но е по-мека от Плевен и Русе-преживява се. Лошото са честите земетресения във Вранча /планина в Румъния/. Другото негативно са пътищата - все ги ремонтират и все не стават. Цигани почти няма. Има турци, но те са много на ниво - чисти, образовани и поне аз не съм забелязала каквото и да било деление на етническа основа. Това го споменавам във връзка с питането за цигански набези. Стават кражби, но те са от гастрольори, често младежи, които търсят злато и пари. За съжаление в Б-я такива не са изключение и в други населени места. Законите ни са такива, че не си защитен.
Майка ми е в Ст.Загора - климата е по-добър от Свищов, защото зимите са по-меки. Града е с много липи и прави улици - може да ти хареса. Има комуникации и интернет.
Успех в избора!



Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: cлyчaйнa]  
АвторZoki (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 11:37



Аз също ти предлагам да пробваш в Стара Загора .Града не е много голям,много е спокоен и е доста по-чисто отколкото в София.Хората са приятни и можеш да намериш доста приятели.Така и немога да свикна с мръсотията на столицата и с вечно заетите и недружелюбни хора




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.