Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 23.06.24 
Запознанства
   >> Запознанства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Яяя, да не сме били комшии?нови [re: puh4e]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано13.04.05 19:33



Аз съм родена в София,живея в най-хубавия квартал и съм учила на пъпа на града дето се казва,

Я да видим къде е пъпа на града - според мен той е Ръкси/Графа, и училищата там са 6то и 7дмо...или "осмо" ли беше...зад МВРто?

Рила (града...па и планината) звучат чудесно, но съм отвикнал на българската зима - студ и сняг...та ако имаш други идеи - давай

Това което казваш че няма проблеми с новодошлите...би ли обяснила причините?

Дали там хората са свикнали вече с новодошли, които всъщност общо взето подобряват стандарта на живота, или по принцип хората от провинцията са по толерантни, по добри от средния "нов софиянец".

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Дълбоката Странджа звучинови [re: tamara+]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано13.04.05 21:45



чудесно, но лошите комуникации - по зле - привикнах с телефон, ТВ, Интернет и кола...на първо време ще ми бъде трудно без тях.

Другата ти идея ми звучи по добре- Тъй като съм пристрастна бих те насочила към малките села разположени в близост до морето /не на брега на морето/, на юг от Бургас. Хем до минути пътуване виждаш морето, хем си в комфорта на селския живот. Хората край морето са по-живи, истински и романтични

Хората които познавах по черноморските градчета и села не бяха най свестните, но предполагам че са развалени от "летуващите" по морето и сезонния бизнес. А хората по навътре наистина ли са по свестни?

Това не е ли Странджа в същност? И по такива села може ли да се вземе малък апартамент/етаж от къща под наем целогодишно? Или и там е стигнала лудоста да продаваш къща на чужденци за десетки хиляди юро?

А по тези села не вилнеят ли цигански катуни/банди, които обират всяка къща в която няма хора...с чифте?

Ако имаш някаква допълнителна информация за която не съм се сетил да питам, кажи я, моля те - не се обърквам толкова лесно, отдавна съм голямо момче

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Малко по-различен съветнови [re: Uteshitel]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано13.04.05 22:29



Приемам всички съветидано да не ми се разсърдиш ако ти кажа защо твоя не приемам.

Бил съм в повечето места които си споменал - някъде работих няколко месеца, някъде като турист за 2-3 седмици.

Не ми се живее 50 м, или 500 м, или 5,000 м от хора които масово умират от болести, или живеят в мизерия. Не ми се живее между хора които са коренно различни от мен по цвета на кожата, по езика, и може би...навиците на живота, битието, манталитета. Който не е живял дълго време в чужбина едва ли ще разбере за какво говоря - не се обиждай, нищо лично, и не парадирам с богатия си жизнен опит - просто констатирам факт.

Не съм бил в Австралия, но ЧАК ДО ТАМ не ми се ходи (въпреки че имат чудесни винааз съм по виното).

Калифорния, Орегон са ОК, но не живея в САЩ и не ми се ходи там на стари години за постоянно. Ако бях живял в щатите, Орегон би бил моя избор - и море ( к'во море, ОКЕАН!!!) и планини, и гори...и свестен климат! И свестни хора в rural America - малко странни, но deep down свестни хора - бил съм там, видях го...може и да греша, разбира се - аз съм общителен и "положителен" тип и се разбирам със всички.

Защо се връщам в България а не в друго място...защото се родих и отраснах в Бг, и въпреки че живея повече от 30 г извън Бг. и се абсорбирах където живея, и успях да постигна повече от което и родилите се тук мечтаят за него , аз съм си българин.

Единствено поради тази причина предполагам че ще ми е по удобно да живея в Бг., защото не се чувствувам много по различен от хората в България (ако оставим финансовите възможности настрана).

На моята възраст вече не е здравословно да ям повече от една пържола на ядене, или да пия повече от бутилка вино на ден, да се спи добре на повече от едно легло на вечер е абсурдно и да се помисли за това.

Та...това ми са причините защо си мисля за България. Сигурно греша някъде и съм готов да изслушам критиките, не само твойте, но и на другите посетители в клуба.

Надявам се да не ви е било скучно, с бутилка добро вино понякога прекалявам с постингите си

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: Пaнтeлeй]  
Авторtg (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 22:34



Много ще ти е трудно да намериш отговор на въпросите си във форум, това е важна стъпка и решението е обикаляне.
Казваш, че досега си живял големи градове как ти се струва да зарежеш всички удобства на града и да се завреш в дълбоката провинция. Просто няма да се получи, направи компромис между града и селото и се установи в някой по-отдалечен квартал или село на 10-тина км от голям град. Има такива селца и аз към такова съм се насочил. Искаш мек климат, значи трябва да огледаш югозападна или югоизточна България.
Бих ти дал едно перфектно решение но сега и ние търсим там а става трудно, всяко питане вдига цените, хората се побъркаха



Тема Re: как ти се струва да зарежешнови [re: tg]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано14.04.05 00:39



всички удобства на града и да се завреш в дълбоката провинция?

Май го бях написал някъде - точно това направих преди 4 месеца - зарязах големия град (около милион, през деня) и живея в градче с около 20,000 жителя, на 50 км от големия град...и ми е кеф!!!

Вярно е че телефоните, ТВ и интернета са безупречни, и има всички услуги наоколо...но все пак е промяна.

Като се гледам с кого общувам и как живея, и да бяха не 20,000, а 2,0000 пак бих се чувствувал добре - пия си кафето в две кафенета, купувам си продуктите в 2 магазина...кимвам усмихнат здрасти на комшиите без да обеля дума...Кеф, Коко, Кеф...както във вица.

Кажи ми нещо за климата в Юго западна България...въпреки че там са планини - Рила, Пирин и Родопите, наистина ли в южните райони зимата е по мека?

А хората (в югозападна България са повечето македонци, специални хора) наистина ли свестни, и това за македонците са...митове?

От твоя опит, има ли там къщи/етажи/апартаменти за под наем, или само за купуване?

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: как ти се струва да зарежешнови [re: Пaнтeлeй]  
Авторtg (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 05:09



Няма да съм ти много от полза за югозапада, такава слава им се носи на местните но не познавам толкова хора от района, че да си правя изводите, ще вземе някой да се обиди (виж банскалии са друго нещо )
Петрич и Сандански са градове с мек климат в първия живеят около 35 000 а във втория около 45 000. Там зимата е мека но лятото е горещо, което си е гадничко, на мен зимата ми пречи по-малко но жегите ме убиват. За сега интернета е проблем в тези райони (е не е като да няма) но скоро БТК ще пусне DSL и там.
Курортите по морето също не са добър избор - лятото е лудница, зимата мъртвило. Ще хвърши една кола пари за да живееш на място където ще ти се вземе здравето. В Приморско например хората са кофти, в Созопол също не са много за хвалене, Синеморец е по-друго нещо, хората са мили (поне такива бяха) но много се откъсва от цивилизацията. Селата в Странджа като цяло са обезлюдени а цените са много високи заради тази побърквация с чужденците. И зимата си я бива там, не че е много студено но валежите са обилни може да те затисне някой голям сняг :) Абе говорим си за български села все пак, в повечето няма канализация даже, какво да си говорим за интернет и кабелна.
Вариант са по-спокойни квартали около Бургас и Варна.
На мен слабост ми е Сарафово (бургаски квартал) много спокойно, зелено с хубав плаж. Лошото е че къщите там вече не се пипат (на мен не са ми по джоба ) но се строят доста кооперации и там се говори за по-човешки цени.
Взимай нещо в Бояна или Драгалевци с мутри за съседи, София ще ти е на 10-тина км и ще си имаш всички удобства.
Това е положението в България, искаш ли удобства ще ги получиш само в голям град. Няма ги тези добре уредени местенца с по 20 000 души където си се преместил.



Тема Re: Дълбоката Странджа звучинови [re: Пaнтeлeй]  
Автор tamara+ (ухилена)
Публикувано14.04.05 09:47



------- хи-хи-хи...тая "дълбока странджа" дето си си я харесал от писанията ми, в никакъв случай няма да съвпадне с полезното за теб. Касае се за села, доста отдалечени от Бургас /той е най-големия близък град до тях/, липса на периодичен транспорт, с население около 30-50 човека/ако броим и кучетата и котките/, никакви комуникации, никакви удобства в домакинството. А ако имаш и потомство, ще усетиш жестоката липса и на болница /отново в бургас/. Т.е. абсолютно непригодна за теб е "дълбоката странджа". Както ти казах, ако искаш да изчезнеш от лицето на земята, за кратък период от време, тогава става и то при какви спартански условия! За цигански набези не може да се говори, защото безлюдността е всепоглъщаща. Подобни нападения има в селищата, разположени на 1 час път от Бургас /напр. около гр.Средец/. Със сигурност, обаче може да те хапне някой вълк или чакал.
-------цените в дълбоката странджа на селските къщи са смешно ниски/къщите са стари, много и то/, даже апартаментите останали от едно време когато е имало заселване на странджа-сакар /така съм чувала/ се продават на безценица. Единствено / добре де, да кажем преимуществено/ българи са открили прелестите на този край и си изграждат вили. там въздухът е чист, няма промишлен район в близост, то нищо няма в близост, ако съм по-конкретна. Горите са широколистни, толкова ценно богатство и все още оцеляло, защото тези гори се създават с десетилетия, не както бързорастящите иглолистни гори, нетипични за моя край. Къщите са наследствени най-вече и това също създава проблем с наемането или закупуването им. Тц...не стават за теб. По-вероятно е да кацнат извънземни /говори се, че има и такива..хи-хи-хи..., отколкото да прекарат, напр. интернет/.
-------мнението на tg е много добро. за теб е необходимо нещо съвсем близо разположено да голям град. Тъй като цените са вече отчайващо високи на подобни имоти, тогава просто си купи или наеми апартамент/вила, къща/ в луксозен квартал на голям град.
-------не споделям мнението на tg, че кв. Сарафово на гр.Бургас е добър избор. Ами летището, ами пълчищата летовници, а шумните заведения целогодишно, а???
-------климатът в югоизточна българия е следния - зима - мека, ако падне температурата под 0 градуса, казваме, че е особен студ навън. Рядко вали сняг - 1 път, най-много 2 пъти през зимата, който се задържа по 1 ден. лятото - около 32 градуса - топло, усеща се влажността от морето и приятно подухващ морски бриз. Вечерите са очарователни. Дори и при 37, 39 градуса пак е приятно. Есента - мека, прохладна. Пролетта - слънчева, много топла.
-------наистина за твоя избор са нужни обиколки, а не просто приказки.
-------не е ли глупаво/неразумно/ да се завръщаш в българия
-------ако си решил за кратък период от време да дойдеш и да си починеш, тогава просто отиди в курортно място и се наслади на чист въздух, уникални гледки на природата и анонимност ...

неидентифициран разхождащ се субект


Тема Re: Има ли тук хора които са живялинови [re: tg]  
Автор puh4e (nevinno)
Публикувано14.04.05 18:00



tg,как му е името на това -перфектно решение-,ако не е дълбока тайна?



Тема Re: В какво се провиних пред теб,нови [re: tg]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано14.04.05 19:10



та да ме пратиш в " Бояна или Драгалевци с мутри за съседи, София ще ти е на 10-тина км и ще си имаш всички удобства.

МАЙТАААП

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.


Тема Re: Дълбоката Странджа звучи гот. Ъ?нови [re: tamara+]  
Автор Пaнтeлeй (непознат)
Публикувано14.04.05 19:51



Много хора ме питат този въпрос - не е ли глупаво/неразумно/ да се завръщаш в българия . Отговорих на Утешителя вчера защо мисля да живея точно в Бг. а не в друга държава.

TG няма да изкаже перфектното си решение, и с право - всяко запитване повишава цените.

Нямам нужда и да си купя апартамент какъвто ти описваш, защото го имам вече, но ми е прекалено голям за мен, наистина не ми е нужен.

Засега питам за информация, да видим какво ще излезе

Не ми се иска да правя впечатление с "умни" цитати.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.