Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 20.09.24 
Запознанства
   >> Запознанства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: така си енови [re: FULlO]  
АвторFULlO (Нерегистриран)
Публикувано22.05.04 19:40



OT ZELIA FORUM CE VIZDA 4E BCEKI CI IMA MHEHIE TOBA E OK
PROCTO ZADRUZTE CI GO ZA CEBE CI I ( KEEP ON GOING)



Тема Re: Хайде сега измислици...нови [re: Дeдo Tpифoн]  
АвторVelina (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 15:10



Djado Trifone, she imash da vzemash! Az na malko kasni godini si namerih mojata polovinka i sega giveja shastlivo omagena za nego. No ako znaesh kolko vreme mi otne namiraneto na takav svesten i pochten mag-blizao10 godini. Zashoto 90% ot balgarskite mage sa absolutni bokluci i muhlovci genite shat ne shat trjabva da izbirat ot tjah. Kato otidesh na pazar kupuvash tova koeto ima. Ako ne go haresvash stoi si gladen, respektivno stoi si sam. Balgarskite geni ne sa vinovni za tova che balgarskite mage ne sa kachestveni kato cjalo.



Тема Re: Жените са тъпи, особено българкитенови [re: Дeдo Tpифoн]  
АвторVelichka (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 15:26



Vinagi sam dargala na parvoto vpechatlenie. To govori mnogo za choveka stiga da mogesh da chetesh pravilno! Az lichno otsjavam ne samo magete, no i horata po princip po tova dali mogat za 10 minuti da kagat pravilno 3-4 izrechenija bez gramaticheska greshka, pravilno strukturirani i smisleni izrechenija. Dali mogat pravilno da misljat i da se izrazjavat zashoto Dumite sa otragenie na umstvenija bagag na choveka. Taka az oshe v parvite njakolko minuti razbiram kulturata i duhovnoto nivo na sabesednika. Za vazpitanieto mu sadja po povedenieto. A sled 2-3 nasochvashi vaprosi se orientiram i za akala. Sitoto mi varshi otlichna rabota. Taka che e izklucheno da haresam takav tip mage, za koito taka razpaleno govorish. Verojatno si pregivjal ili si bil svidetel na nesho, koeto silno te e vpechatlilo i ottam sadish za povedenieto na balgarskite geni kato cjalo, koeto e absolutno nepravilno i silno preuvelicheno. Vtorata mi profesija e psiholog i ako gelaesh moga da ti pomogma kompetentno.



Тема Човека е прав ....нови [re: Velichka]  
Авторaнaл o kвиcт (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 23:04



но кой ли го разбира....

Жените са си тъпи и гадни същества, които вместо да ти кажат нещо направо предпочитат да забъркат някоя интрига....

Замисляла ли си се след като си психоложка защо 90% от аудиторията на сапунените сериали са жени ???

Ще ти кажа това е от страста им да се докажат колко могат да мислят.
От страста им да покажат че планетата Земя се върти на ос минаваща между краката им
Че от тях по велики няма.
да ама не ...
С интриги и евтини номерца ... ти ще ми кажеш какво се получава!!!



Тема Re: Жените са тъпи, особено българкитенови [re: Дeдo Tpифoн]  
АвторPA3БИPAЧ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 03:29



Такаааа....

Първо здравейте!


Мисля, че е време е да раздам МОИТЕ Оскари, Аскери, Златни Глобусчета, Палмички и Самолетчета за най-добри коментари по темата.

АЗ съм РАЗБИРАЧ, вервайте ми! По-голем съм психолог и от Величка с втора професия психолог. Ако не ми вервате, вижте темата за гипсираната...кратуна. Или май нещо друго беше. Няма значка.

Дай да разграничим представителите на двата пола.
Почваме с мъжете, жените остават за десерт като нежен пол, еееех, пак намазахте, ама какво да ви правим, нали трябва после и вие да се реванширате в леглото!

Първа награда получава:
Аматьор
Много много добри коментари, все едно сме близнаци! Познаваме ли се?
Втора награда:
Дедо Трифон - все пак е написал темичката, има много неща верни, които другите членове допълваха и коригираха.
Трета награда:
Анди и Кинг - ще си я поделите, пичове, няма как, макар че бяхте малко цинични, много верни неща казахте.


Десерт - жените:
Първа награда:
Нева - много точна дисекция, като при това се опита да ограничи междуполовия конфликт! Браво!
...само не разбрах това за изчезващите мъже, ако това е обида, ще те дисквалифицираме, ще ти дойдем на гости и ще ти вземем със сила (МЪЖКА) наградата от витрината
Втора награда:
Двойната Надя с коментара си за мърлявостта и неугледния външен вид! Доста се посмях! И трябва да призная, че си права.
Трета награда:
Величка и Велина - Велина за нейния героичен подвиг да търси 10 години (мнението ти за мухльовците обаче те закопа, това съм го слушал вече, да не си от Варна?) и Величка - заради втората й професия (така да се каже май ми е колежка (аз не си изкарвам парите като психолог де), обаче това за първото впечатление не беше съвсем правилно и затова не можа да се бориш за по-призово място.

Всички останали, да почиват, да лекуват рани, идват нови дни, има нови състезания


За съжаление, мили деца, нещата са много по-комплицирани, отколкото си мислите, особено в отношенията български мъже-български жени. Това за 90% мухльовци и фльорци е трагично, не отговаря на истината, но вече порочният кръг е завъртян и връщане назад няма.
Смятам, че просто има огромно НЕРАЗБИРАНЕ между половете и най-важното - ЛИПСА НА ЖЕЛАНИЕ за разбиране. Всеки си мисли, че той знае всичко и че жените са така и така и мъжете така и така.
Истината е само една - половете се състоят от индивиди, от личности, които са...РАЗ-ЛИ-ЧНИ! С коренно различно мнение и поглед върху живота. Аз съм щастливец, защото много съм се интересувал по въпроса, много книжки съм прочел, много опит имам.

Най-основното, което мога да кажа по идеите на Дедо Трифон, е, че жените правят тези неща, защото са СИЛНО ЕМОЦИОНАЛНИ СЪЩЕСТВА. Те се ръководят от това къде ги духне вятъра, разбирай емоцията, много по-лесно от нас - мъжете. И затова няколко мили приказки, усмивка, хубава кола и почерпка в това вълче за България време отварят доста врати за обиграните свалячи. Извинявам се, че няма да се съглася с там, която от дамите коментираше, че ги разпознава от 100км. Изпечените свалячи са толкова добри (те затова са изпечени) и толкова добре си вършат работата, че изобщо няма да усетите за 2,3, 5 дни, па камо ли за 2,3,5, 10 минути. Аз например съм изпечен сваляч. Обаче вече не ми прави кеф постоянно да убеждавам нови и нови жени (уморен съм ) и най-накрая искам да се закотвя за перфектната жена и да създам семейство.
Един изпечен сваляч не цели да ви вкара в леглото. Поне не от първата, втората, третата вечер. Той цели да се влюбите в него. Тогава и секса е секс, тогава всичко е като в приказките. Разликата с приказките е, че изпеченият сваляч иска нещата да се развиват по неговата свирка (разбирай да станете идеалната жена по негов тертип или да палите мотора). Той не е склонен на компромиси. И тогава става най-лошото - скъсвате и изпеченият сваляч след 3 дена е с нова жена, за да се повтори цялата система.
Аз бях такъв, но сега съм склонен на компромиси. Това е разликата. Разбрах, че човек не мога да го променя, мога да го приема такъв, какъвто е, тогава и той може да ме приеме с моите слабости. Всъщност любовта е точно това - да обичаш един човек въпреки недостатъците му И ТОЧНО ЗАРАДИ ТЯХ!!!


Та така, малко се отклоних. Исках да кажа, че жените много бързо се влюбват поначало и затова си патят. А се влюбват точно в такива изпечени свалячи. А към не толкова опитните и малко по-срамежливите НО ТОЧНИ момчета те проявявят страничните ефекти от опарването, бих казал ТЕЖКОТО ИЗГАРЯНЕ дори - осъзнават, че са прецакани и започват да се правят на недостъпни и режат на поразия ТОЧНИТЕ, но срамежливи и не чак толкова отракани и изпечени момчета.
И аз бях срамежливо момченце, но което РАЗБРА, че ако нещо не направи и не хване нещата в свои ръце, ще си пие напитката в ъгъла на бара, докато други мазньовци заговарят желаните жени. И така се превърнах лека полека в ИЗПЕЧЕН СВАЛЯЧ!

И както вече казах жените с висока самооценка - жените мечта, за които повечето само сънуват, режат обикновените и порядъчни мъже...ЗА ДА забравят ВЕДНАГА за страничните ефекти, като срещнат поредния изпечен сваляч. И така колелото се върти...

ЛЮБОВТА Е ИГРА, КАКТО И ЦЕЛИЯТ ЖИВОТ! И както в живота или си на масата и кльопаш кълките; или си до масата и обираш остатъците; или си пред вратата, респективно прозореца, и гледаш как някой друг яде, а ти се облизваш...
ВСИЧКО Е ИГРА, МИЛИ ДЕЦА...



Не е че българките са кофти хора, те просто са объркани, недоверчиви, студени. Поне първоначално. Заради обстоятелствата. Ама айде кажете ми мен кво ме топли каква е причината?!? Аз искам интелигентно, красиво, приятно, усмихнато и завладяващо със чар същество от женски пол до себе си и изобщо не ме интересуват причините. След кратки опити да вразумя това същество, ако не успея, аз просто губя търпение и й показвам вратата. Мисля, че българките са силно комплексирани. За съжаление. Не искам да се обиждате. Аз просто говоря с факти. Дори и при що-годе нормалните жени има признаци на комплекси. На недоверие. На третиране на поредния мъж като един от останалите боклуци. Без ни най-малко намерение да му признаят, че той е личност - различно по своему от всички други! Питам се - толкова ли е трудно ПОНЕ в началото, мама му стара, да си наложи да гледа позитивно, да ме уважава и третира като "МЪЖЪТ", а не да я убеждавам с часове, с дни, с месеци.
Аз така правя - уважавам ближния до доказване на противното - а именно докато той не ме разочарова. И НЕ, МИЛИ ЖЕНИ, НЕ приемам разочарованието толкова дълбоко и тежко, просто съм си сложил предварително един щит и се отнасям любезно, с уважение и нежност, макар да не очаквам същото от отсрещната страна. Когато получа подобно отсреща, и то бързо, съм СИЛНО изненадан! Защото това се случва наистина рядко...за съжаление!
Сега всички мои приятелки твърдят, че съм невероятен, че просто съм различен, че аз съм единственото доказателство в живота им, че има мъже, които са САМО ПРИЯТЕЛИ на жените, НАЙ-ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ, без сексуални мотиви, приятели, в качеството, в което може да се счита една личност...САМО...от СЪЩИЯ ПОЛ!
Ама питам се, защо ли дори с това изказване моите най-добри приятелки показват това недоверие и този комплекс, че мъжете са ГАДОВЕ ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО!?!? НЕ МОГАТ ЛИ ДА ПРИЛАГАТ И ТЕ ТАЗИ ТАКТИКА КАТО МЕН - ТОЧНО ОБРАТНАТА НА ТЯХНАТА и тогава ще има повече приятно изненадани човешки същества и от двата пола и ще има един по-приятен и по-идеален живот и свят, в който всички малко повече се обичат.
Вие, мили дами, не знаете ли, че мъжете всъщност искат да им поизлъскате егото, да им покажете, че като влязат в стаята се забелязва присъствието им?
И от своя страна те на свой ред при този жест ще се държат нежно с вас, ще проявява тънък хумор (който жената разбира), ще пазят жената като самороден диамант.

За мъжете да кажа няколко неща - около 60%, хайде две-трети са хвани единия удари другия - несретници, мухльовци (това е дамски израз), неуспяли, пияници, скандалджии, твърде нескопосани, прости, селяни, свалячи, плажни гларуси и големи всезнайковци без намерение да зачитат мнението на другия.
Но останилите една-трета са доста нормални мъже, нито много преуспели, нито много умни, нито много тъпи, нито големи свалячи, нито скандалджии или пияници. Но те просто не блестят от 100 километра и жената трябва малко да си префокусира оптичната система на сетивата! И да не пренебрегва тези възможности, качвайки летвата твърде високо. Изслушайте ги, дайте им шанс, и няма да останете разочаровани!
Човек има право на уважение до доказване на противното! Ръководете се от тази моя максима и животът ви ще се преобърне на 180 градуса, както моят!


И знаете ли какво, аз не съм някакъв кисел гъз, аз винаги търся НОРМАЛНАТА жена, земната жена, жената, която сутрин отива на работа, вечер пазарува (на другата вечер аз го правя), прибира се, готви, аз режа салатата, евентуално би гледала евентуалните ми деца, кара ме да се чувствам уютно, кара ме да се чувствам желан, секса й доставя удоволствие, просто с нея цари хармония. Е това иска мъжа. Заеби супер красавиците, ултра моделите и хиперсексбомбите. Преди всичко човек трябва да е с някой на неговото ниво - само тогава може да се чувства щастлив!

Искам да кажа и нещо за българките и българите - по начало сегашната реалност много пречи - това е една ИЗРОДЕНА реалност. Ценностите са извратени. Жените търсят пари, мъжете търсят секс. Няма никаква толерантност към ближния, всичко е нагоре с краката в морално отношение! Може би и това ще се оправи...един ден, но човек не трябва да чака. Човек трябва да е активен и активно да търси щастието си!

Има и малко останали нормални хора - една четвърт от двата пола и човек трябва просто да пресее малко кандидати и обезателно ще намери подходящия...рано или късно.

Аз сега съм в Германия и искам да ви кажа, че германките са просто невероятни! Едно и първото е, че са много хубави - това че са дебели е един мит - във всяко общество има такива индивиди, но тук са малко, като в България; по-скоро телосложението им не е толкова клечкаво и нежно като на българките, но това дори повече ми харесва, щото означава, че жената е здрава и ще роди и отгледа здрави деца. Да, тук не се обличат чак толкова често толкова елегантното като българките, но когато се налага го правят и то много добре!
Но най-важното, което ме заплени, е, че те са истински жени, жени, за каквито винаги съм мечтал, без комплекси, без мания за величие и пари. Тяхната единствена мания е да намерят "МЪЖА" и да създадат здраво семейство, в което ще цари хармония. Техните желания са толкова човешки, толкова реални, толкова...искрени и оправдани, че просто съм онемял.

И това го разбрах доста бавно и постепенно, трябва да призная, че отначалото псувах постоянно немците и ги намирах за студени, роботизирани, смотани люде, които живеят по учебник. Понякога обаче да живееш по учебник може да доставя по-голямо удоволствие дори от това да не знаеш какво ще ти се случи утре и да има тръпка. Това беше моето проникновение, което направих не много отдавна и което коренно промени схващането за качеството на живота ми тук.

И сега, честно да си призная, не искам да се захващам с българка, било то и най-красивата, защото просто българките ми се струват доста по-неприемливи за партньорки в емоционално, морално и ако щете интелектуало и ценностно равнище. Не искам да се задоволявам с по-малкото, ако мога да имам по-голямото. И това НЕ са парите, искам да подчертая!

Просто германките знаят как да дават и как да те накарат С ЖЕЛАНИЕ да дадеш и ти това, което те очакват от теб.
Брат ми, който също е в Германия, има от няколко месеца приятелка германка и е много доволен от качеството на връзката, аз още нямам, но също действам много упорито и целенасочено по въпроса. Стискайте ми палци!

Та ето как се стигна до всичко това...Аз вече съм загубена кауза за българките, но ще се радвам, ако сте ми разбрали посланието и се захванете да не изгубите и другите от останалата една четвърт ТОЧНИ български мъже.

Малко инфо за мен, писателят на този разказ - на 25г. съм, уча Магистърска програма по Международен Бизнес в голям и респектиран университет и аз като всички вас се надявам по-бързо да срещна перфектния партньор - в моя случай партньорка

Ще съм искрено изненадан, ако някой(я) се хване за моите думи и ме опровергае, защото всичко това, което казах в моя километричен постинг си е самата истина и нищо повече или по-малко от истината, напълно бях безпристрастен и към двата пола.

Наградите, които раздадох, са си ЛИЧНО МОИ, аз ги раздавам, който не ги иска, да ходи да пасе лападец на поляната пред Енергокомбината
Това на шега разбира се

Благодаря ви за вниманието! Благодаря, че ми изчетохте романа!
Искрено се надявам да съм ви накарал да се замислите за собствената си себеоценка и погледа върху останалия свят и най-вече върху другия пол!
Ако е така, значи наистина съм успял и целия този труд не е отишъл на вътъра!

Благодаря още веднъж!
Слави



Тема Re: Жените са тъпи, особено българкитенови [re: PA3БИPAЧ]  
Авторumniza (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 17:55



За много неща си прав, Разбирачо, по принцип и Дедото е прав за много неща за жените. Ти повече се опитваш да ни вникнеш в психиката от него, а той просто си лее огорчението или мнението на воля, но в едно е прав - ние, жените сме в повечето случаи тъпи гъски: необразовани, неосъзнати, първосигнални, любвеобилни, мазохистки отвсякъде, неспособни да се учим от крушенията си и налитащи все на едни и същи .... Винаги много съм вярвала на мъжа - той, силният, закрилникът, почтенният, умният...може би от този идеализъм са произлизали всичките ми любовни разочарования. Не виня него, виня себе си и стигам до изводите на Дедо, колкото и нелицеприятни да са ни. Не, че бих се подвела от някой лъскавичък пич, ами защото и при уж свестните, грубовати мъжаги с гордото име Болгар, стигах до едно и също - рой комплекси, купища страхове, силен нюх към материалното, желание за подчиняване и какви ли не още атрибути от речника на Фройд. Ами аз не искам да съм им вечната майка или психоаналитик или пък подлога за отпадъците, произведени от неосъзнатата им тъмна страна. Хайде, кажете ми тогава, къде да се срещнем ние, мъжете и жените - всичките неудовлетворени, всичките с чуството, че са прецакани. Уж съм интелигентна, уж разбирам много .... но нещо не съм доразбрала. Разбирам само, че всички са едни бедни, нещастни същества, виещи от болка и молещи за милост - до едно време. После се превръщат я в дребни или едри мошенници, я в свалячи, я в самовлюбени бизнесмени, а пък жените: от алчни кучки до неспасяеми мазохистки, прибивани всяка нощ от мъжа си (вие по-добре знаете нюансите). Може би животът ни е толкова тежък, обърнат с краката нагоре, както казваш ти. При всяка връзка имаме да мислим за толкова взаимноизключващи се работи: шефът е в мензис, колата спря, той обича ли ме все пак, детето няма обувки, уволняват ме, тая що не си..., бойлерът изгоря, ще му дам да се разбере аз на него ... Говоря за нормално работещите, сродностатистически българи. Висящите в дискотеките не са ми позната порода.
Абе абсурден ни е животът, от там - няма хармония, няма любов, всичко се изражда в някакво натегачество, само и само да останеш на повърхността, къде ти тука някаква любов... Да, знам го това, за Германия. Там хората са други, нормални, с ненакърнени чувство за достойнство, за ценност. Държавата им дава едно рамо, не се чувстват прецакани отвсякъде и дишащи като риби на сухо. Там може да избуява и чисто, безкористно приятелство, и любов в идеалния и вид, без сянката на апартамента, колата или друг бонус по пътя към нея.
Продажни са повечето българи, това е моят скромен опит с тях. Хем комплексари, хем сметкаджии. Не ги виня, виждам, че трудно се оцелява в нашата джунгла с идеализъм в светналия поглед. Тук просто няма светнал поглед. Тук няма даже и усмивка.
Няма да забравя една усмивка в Мюнхен. Чаках на светофара и една жена отсреща просто много мило, дружелюбно и без никаква видима причина ми се усмихна.. просто така, защото и на нея и беше хубаво и излъчваше тази хубавост и наоколо, зарази и мене, после и аз се усмихнах, сигурно заразих някой друг и така всички ходихме хубаво заразени из този прекрасен град и излъчвахме любов и радост от живота... Ето това трябва да се случи и тук и тогава..., може би...
За българките - много красиви има, евала на породата и природата ни, но и ние зацикляме в материалното, младите момичета се гърчат в нямането, чудят се накъде, а акълът им още не се е развил и тръгват по най-лесното - продават се. Много продажна нация станахме: мъжете почнаха да ни завиждат на проституирането, пък после и те си плюха на ръцете и се изродиха: или жиголо, или мазен каририст (може политик), или откровен педераст. Какво остава за малкото неекспортирани още български хубавици - за младите е ясно, а по-възрастните се превръщат в огорчени лелки, влачещи сто заболявания, сто безработни роднини + болен мърморив мъж на гърба си.
Абе, момче, ходи в тази голяма, хубава и зелена държава и дано ти излезе късмета. Дано забравиш по-бързо срамното си минало на разбивач на женски сърца, сваляч, трепач и пр.булгаристански геройства и стигнеш до стойностните чувства. Благодаря, че ме светна за някои неща. Ние половете, като два отделни свята, трябва от време на време да се учим един от друг, да се споделяме. И да се опитваме да бъдем само и единствено едно: почтенни един към друг, каквото и да ни струва това.



Тема Еееех...живеем в калпаво временови [re: umniza]  
АвторPA3БИPAЧ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 22:53



Умнице,

доста добре си се справила и ти с писанието си! Браво!

За някои неща обаче, които се отнасят до мене, бих искал да не се съглася:

"Абе, момче, ходи в тази голяма, хубава и зелена държава и дано ти излезе късмета."
Значи, аз СЪМ в тази голяма.... държава. От година и половина. Къде по-нататъка да отида в тази държава?

За хубава и зелена държава, то можем да кажем същото и за България. Даже България може и с по-зелени краски да я обрисуваме
Защо ли си мисля, че имаш предвид това заради по-високия стандарт на живот тук и че хората карат по-хубави и нови коли?
Тук в тази тема ставаше въпрос за съвсем други неща като предимства и недостатъци, комплекси, положителни и отрицателни качества на българките (а и на българите) и как да се избягват или лекуват. Как човек да оцени доброто в хората (било то мъже или жени), въпреки проблемите и така просто да се извиси над обстоятелствата.
Затова трябват много качества, несъмнено, но аз ви казах, че е възможно и ви и показах начина. Всеки решава сам за себе си в каква насока ще се развива, но просто оплакванията с нищо не помагат.
Аз в България, въпреки многото проблеми, и въпреки че нямам особено количество пари (аз и семейството ми), никога не съм се чувствал зле. Дупките по улиците не са ме карали да избеснявам, или пък че не карам кола (никога не съм имал, дори тук в Германия), или пък че не нося модерни дрешки.
Но това, че хората не са усмихнати, че са груби, арогантни, че жените са първосигнални, кой-съм-аз, великан(к)и и вечно недоволни (не говорим че всеки 4 от 5 се интересуват силно за пари, за пари не говорим, врътнах ключето и го пуснах в канализацията) - ВСИЧКО ТОВА много ме дразнеше, и ме дразни все още. Аз съм чувствителен човек, що се отнася до общуване с хората. Не че не го понасям и не се оправям в такава обстановка, ама не ми харесва, щото съм много общителен и много позитивистично настроен човек.
И просто сърдитковците и вечните недоволници винаги са ме отвращавали.

А късметът ще ми излезе, ако работя активно за реализирането му. Надявам се, чували сте израза "помогни си сам, да ти помогне и господ". Та затова съм уверен в постигането на нужните резултати.

А в твоя постинг нещата пак се завъртяха около парите. Около тези пусти пари. Че всяко ЛОШО чудо, което се е случило в България е заради пари. Е НЕ Е ТАКА! ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ! В началото на 20ти век, когато българските семейства са имали 7-8 деца и не са могли и да мечтаят, че някога ще се возят на нещо различно от каруца, били са бедни и къщите са ги строили години наред, СА БИЛИ ЗА СМЕТКА НА ТОВА ЩАСТЛИВИ!?! Е как го постигнаха този резултат?!?
Или по комунистическо време, когато хората са имали доста пари, но самата система ги е притискала?
Добре, аз как можах, без да съм богаташ, да се държа нормално, и да гледам позитивно, или поне да излъчвам позитивна енергия около мен, чудя се!
А това, дето МЛАДИТЕ МОМИЧЕТА се гърчели в нямането и се чудили накъде, ми, не знам дали си стигала до идеята, че и МЛАДИТЕ МОМЧЕТА, поради причината, че също живеят в България, са се гърчили и са изпадали дори в тежки депресии (НЕ визирам себе си!), защото освен, че са бедни, коя млада що-годе хубава мома ще ги вземе, като нямат достатъчна финансова сигурност. Това по твоята логика...младите моми са като ветропоказатели в България, където ги духне вятъра (разбирай, където се хванеш повече за зелено). Тях не ги коментираме. Коментираме общия случай.
Вече не мисля и че ако забогатеем невероятно, дори да сме на равнището на Германия, нещо ще е по-различно в морално отношение...
Защото сме ОБЪРКАНО племе! Никой не знае точно какво иска, камо ли пък да се бори за него, БЕЗ ДА СЕ ОБЯСНЯВА! Просто българите сме един "Muffel"-народ (вижте го в речника), който винаги е болен-недоволен. Тази скоропоговорка заедно с "да не изстине и да не се мине" абсолютно коректно отразяват нашето общество като цяло.
Е не че няма изключения, всяко правило си има изключения, но гореописаното, както се сещате е ПРАВИЛОТО!

Да ти кажа, Умнице, личи си, че си интелигентен човек, но говориш за липса на повече усмихнати хора и по-ведро, по-радостно, по-спокойно излъчване на българите, но от самия твой постинг лъха песимизъм и разочарование. Е как очакваш от другите тогава това, което ти самата не даваш. Е ЗА ТОВА ГОВОРЕХ! Ето затова нямам повече желание за интимни отношения с българки. Ето затова предпочитам германките. Сами си направете изводите!

Аз исках да посея разбирателство, а ти, извинявай, но сееш разкол. Поне така се почувствах от думите ти.

"Дано забравиш по-бързо срамното си минало на разбивач на женски сърца, сваляч, трепач и пр.булгаристански геройства и стигнеш до стойностните чувства" -> това ме обиди, да ти кажа честно.
Защо мислиш, че се срамувам от миналото си и ми е било зле да излизам с по-голямо количество жени от връстниците ми? Да ти кажа честно, чувствах се доста добре! Кой казва, че съм бил точно разбивач на женски сърца? Просто исках връзката да протича както на мен ми е угодно, като поставях ултиматуми.
Така като ме заклеймяваш, мислиш ли, че ме караш да размисля в оценката си за българките??? Аз се опитах да дам светлина по въпроса, а ти ми го върна тъпкано и през носа! Това ли ти е благодарността?
Ти може би не усещаш, но ТОЧНО с тези думи разби защитата на всички представители на твоя пол и се подписа под думите на всички представители на моя пол относно тази тема. Сама си си виновна. И както и всички българки като теб сами си си виновни. Аз не искам никого да съдя, гледам себе си и ако мога помагам. Но явно не много хора са като мен, особено по-голямата част от българките.
Ето е за такива причини, не съм имал някои особено дълга връзка, не че не съм искал. Просто съм отказвал да приема недостатъците на българката, много големи са ми се стрували. Сега си понижих изискванията в тази област, но то нямаше и нужда, защото германките удовлетворяват и предишните ми високи изисквания
Аз съм бил нестойностен човек, значи да разбирам, ДОРИ съм бил "трепач", с "булгаристански геройства" (неща, които никога не съм твърдял!). Благодаря ти! Вече съм почти сигурен, че и в следващия ми живот вече няма да докосна българка! А вече предполагам, че и представителите на силния пол, които четат моите редове се убеждават в същото.

Не съжалявам българките! Те са си виновни за ПОВЕЧЕТО (не чак всички) нещастия, които са им се случвали през живота. Тук искам да отбележа малко циничния, но всъщност много верен коментар на King. Човека каза, че бил в 4 различни държави и никога не е виждал по-.... от българките. Зад многоточието се сещате какви думи седят. Аз съм на неговото мнение. Това е положението, това е фактът. Българките могат да се конкурират единствено от рускините, но дори при тях разслоението е по-голямо -> има много пошлост, но има и много достойнство, култура, почтеност, интелигентност.

За "разбивач на женски сърца" не знам доколко може да се каже, защото в повечето случаи кратко след като сме скъсвали ПО ВЗАИМНО СЪГЛАСИЕ (различни гледни точки за връзката), момите са си хващали друго гадже и са забравяли бързо-бързо неприятните моменти при приключването на връзката си с мен.

Та това беше уточняващото ми писмо,
съжалявам, че все пак се намери човек да ме разкритикува. Еееех, какво да се прави - живеем в несъвершен свят, в несъвършено време!
Дано следващият ни живот е поне малко по-розов!

С пожелания за здраве и успех,
Слави



Тема Re: Slaviнови [re: PA3БИPAЧ]  
Авторoptimistkata (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 14:38



Здравейте, мило ми бяло лястовиче!

Няма те си на представа дори, колко успокояващо ми подейства вашето резюме - наистина като балсам за душата:)
Ще си позволя АЗ да раздам наградите на публиката:
1-ва награда(тя ще се яви и единствена):
Момчето, което обърна гръб на българката: СЛАВИ
Но, не бих ви критикувала:( Дори не бих си и помислила, все пак и аз си имам приятелки, и колкото и да ги обичам, не съм сляпа.
Знаете ли, миналата година бях на студентска бригада в САЩ. Тръгнах съвсем сама, без познати - реших да си подиря късмета сама. Не че е някакъв риск въобще, но все пак.......
Та мисълта ми беше на какви хора попаднах.
Първо да кажа няколко думи за мен самата: Оптимист до мозъка на костите си, вярваща до глупост дори в доброто начало у всеки, необвързана емоционално поради ред причини(най-вече защото не съм попаднала на човек, който да ме оцени по достойнство), надяваща се да подобря английския си, да видя нов и различен поглед върху живота, въобще с отворени обятия посрещнах Новия свят.



Тема Re: Slaviнови [re: optimistkata]  
АвторPA3БИPAЧ (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 21:59



Здравейте, мила (изберете си един цвят) оптимистка!

Мисля, че не сте си довършила постинга! Не сте забелязали или...
Бладодаря за наградата! Трогнат съм! Е, все пак доста се потрудих, докато понапиша постингите се. Въпреки че пиша по десетопръстната система, и това отнема време все пак...
Но наградата Ви няма да ме накара да променя изгражданото ми с години мнение за българската жена и някои български черти като цяло.
Българката, ако не сте разбрала, ще повторя, не ми допада като характер и като отношение към мъжете, към хората като цяло. Иначе е хубава! И това ме топлеше като бях млад, а сега това е прекрасно, но НЕдостатъчно. Искам да кажа, че всичките тия фактори в БГ, които винаги се изтъкват, като мръсотия, безпаричие или труден живот, никога не са ме съкрушавали. Дразнех се на простотията на някои хора, на комплексираността, на грубостта и арогантността в много случаи и на нещата в българката, описани по-горе (да не се повтарям). И се радвам, че ги намерих тук. И това не стана лесно. Само преди 3-4 месеца не можех да търпя немците. Аз съм от година и половина тук. Щото не ги познавах, нямах приятелчета германци. Сега коренно си промених отношението.

Знаете ли, и тук ще различите българката от 100км. Тук малко българки излизат с българи...щото има немци. А немците имат пари, немците дават паспорт. Е, аз съм РАЗБИРАЧ, излизал съм с тукашни българки, за да разбера, че само си губя времето. Вие сега ще кажете, че и аз гоня користни цели, ами мислете си каквото искате, не съм Ви вързал ;) Аз говоря само истината от моята гледна точка, без да си измислям, и ИЗОБЩО не ме интересува дали някой ми вярва или не. Като Жана Д'Арк, която повела народа си съм...направо :))) Истината обаче, е че ми харесват хората в Германия, че ми е приятно да общувам с тях. Особено с жените им. Е това е.

Знаете ли, като се замисля, сега бих останал в Германия, нещо, което ми беше немислимо преди няколко месеца - само защото открих, че, както казах, хората тук са ми по-приятни и жените - по-жени, ИЗОБЩО не става въпрос за пари или жизнен стандарт. Аз с моята диплома и познанията ми също ще взимам доста приятна заплата в България.


Това са подробности. Въпроса е, че САМО глупак ще се задоволи с по-малкото, за да откаже по-добрия избор. Е, аз не съм глупак. Имам определени изисквания към жените и българките просто не могат да ги изпълнят. Не е че не искат, просто не могат. Летвата ми е вдигната явно прекалено високо за съгражданките ми. Те теглят фургон с комплекси зад себе си. Това и Звездният Човек да си, рано или късно ще Ви писне да го теглите заедно с тях. Като цяло говоря за българките. Радостно е да има изключения - ако има, ЗАПОЗНАЙТЕ ме с тях! ...А ДОТОГАВА I will stick to the German girls.

А това, че сте оптимиска, е много похвално! Не разбрах в какъв аспект сте оптимистка, за да го коментирам, то и аз съм такъв, ако става на въпрос.


Та така...ти можеш да си пишеш каквото си искаш (упс, извинявам се, нали си говорим на Вие), и на сантиметър няма да ми мръднеш мнението, без значение дали имаш приятелки, сексбомби, или мечки гризли. Аз достатъчно съм се опитвал да подскажа на българките, с които съм общувал, какво трябва да пооправят в характера си и позицията в живота и обществото, за да се превърнат в истински жени, но без голям успех, та...нека и други да се пробват ;+))) Аз се пенсионирам и мисля да се отдам на блажени занимания с германки, благодаря Ви за вниманието!

Мисля, че автоматически отговорих с това и на Вашата реплика с обърнатия гръб.

Също да отбележа - ако тълкувате постинга ми като резюме по американските стандарти, ще си позволя да Ви поправя, защото резюме е нещо съвсем различно - това е хвърчащото листче хартия, което давате на уважаемия работодател. Това, моето тук може да се определи като постинг, писание, съчинение, роман, ферман...но...не е резюме!

А като сте били в USA, знаете ли правилата на бейзбола...поне?
Като си довършите постинга, може да коментираме и USA.
Иначе не се разбира за какво говорите точно!
Благодаря!



Тема Re: Slavi [re: PA3БИPAЧ]  
АвторKiko (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 01:53



Zdravei Slavi!
Napravi mi interesno vpechatleie sravnenieto na balgarkite s germankite. Dai da izjasnim malko ponjatijata. Kak se razbirash s germankite kato balgarski oshe ne znaesh!? Interesno i kak za edna godina si opoznal "haraktera" /pravilnata duma e psihologija, haraktera e individualna harakteristika / na germankata, sled kato opoznavaneto na balgarkata ti e otnelo da rechem 25 godinki. Kakvo plamenno i patetichno izkazvane tipichno za mladeg na tvoite godini. Cjalata ti plejada otgovarja na izraza: "Pazi Boge sljapo da progleda".
Imam njakoi vaprosi i zabelegki kam teb, ako moge:
" Имам определени изисквания към жените и българките просто не могат да ги изпълнят. Не е че не искат, просто не могат. " BRE!
E, dai gi tezi iziskvanija, po-konkretno gi izbroi i nomerirai!
"Летвата ми е вдигната явно прекалено високо за съгражданките ми. "
Koito visoko hvarchi barzo pada.
"Те теглят фургон с комплекси зад себе си."
Posochi molja te po-konkretno za kakvi kompleksi stava duma kato predi tova opishi kakvo razbirash pod kompleks.
A eto i edno protivorechie:
"А това, че сте оптимиска, е много похвално! Не разбрах в какъв аспект сте оптимистка, за да го коментирам, то и аз съм такъв, ако става на въпрос. "
Sled kato si optimist po priroda bi trjabvalo da si optimist i za BG-geni.
A kakav Prometei se izkara sas slednite redove:
"Аз достатъчно съм се опитвал да подскажа /kak si go pravil/ на българките, с които съм общувал, какво трябва да пооправят /a zasho trjabva da se modelirat po TVOI obrazec?/ в характера си и позицията в живота и обществото /kakva e TVOJATA pozicia?/, за да се превърнат в истински жени". / ti ISTINSKI mag li si spored teb? I kakvo oznachava ISTINSKA GENA?/. Zashoto takova ponjatie njama!
Obache razbiram che ti si istinski mag, o, kakvo govorja - TI SI BOG-tvorish, pouchavash, sadish! Evala!
I kakav e tvoja harakter i tvojata giteiska pozicia za da se nauchat ot teb BG-geni? Zashoto lichnija primer e nai-dobrija uchitel.
Genata navsjakade e GENA nezavisimo dali e balgarka, kitaika, arabka i t.n. Kato emocionalnost, fiziologija, razbirane jenata si e gena, PROSTO zashoto nosi genite-XX xromozomi v genetichnija si material i po tova se otlichava ot maga s negovite XY hromozomi. I bG-gena i ungarskata i nemskata nosi sasho dvete XX hromozomi v sebe si. Razlichijata idvat ot kulturno-istoricheskoto razvitie, vazpitanie, religija, rodova pamet, cocialen status.
No ti govorish kato tipichen ogorchen i otritnat ot bg-gena mag, koito smjata che kato edna chugdenka mu se e usmihnala vednag /uslovno kazano/i eto-tja givee w 3000 godina, a ne e izostanala neandertalka kato BG-kata.
Az sasho poznavam mnogo gugdenki, patuvam mnogotai-kato estestvoto na rabotata mi e takava. Navsjakade po sveta ima hubavi i po-malko hubavi geni i mage, zdravi i bolni geni i mage, debeli i slabi, umni i naivni, hitri i podli, dobri i blagorogni, umoreni i bodri, kulturni i obrazovani, negramotni, shastlivi , ugrigeni, puritani i s razpusnati nravi, prostitutki i momahini i t.n. ... Zavisi v kakav moment ot svoja givot sreshash daden chovek i s kakav tip hora obshuvash predimno i v kakva sreda giveesh i saotvetno na tova oformjash svoja mirogled. PROSTO TAKAV E SVETA!
Aide stiga tolkova, che mai ti dosadih.
Kato vljaza sled mesec pak v kluba she pisha oshe!Dotogava she sam v Chehija i Slovakija.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.