Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:14 28.06.24 
Запознанства
   >> Запознанства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови  
Автор Prince (Мечтаещ)
Публикувано29.01.02 15:21



Какво ще кажете за еретичната идея, че контактите в нет-а, запознанствата и дори секса в него се родиха в следствие на нуждите на самите хора от фантазия и като противодействие на реалността.

Когато светът е стана безмилостен към мечтите ни, когато започна да толерира само грубостта и насилието - тогава чувствителността и фантазията се изместиха просто на друго място - НЕТ - а- по-толерантно към тях, където човек може да е такъв, какъвто винаги в мечтал да бъде - Е, вярно , не съвсем истински, но ....

От друга страна тук можеш и да бъдеш и съвсем истински - за което иначе ще бъдеш порицан от обществото - нека само някой да си направи труда да прочете сексуалните безумия в този клуб :))

И така - Ние всички лъжем в нет-а - някои повече, някои по-малко - но дали това не е отнетият ни стремеж към фантазията, към приказното, към "Лабиринт", "Хари Потър" ? Тук в нет-а рискът да ти изсмеят е малък, пък и си защитен, дори да го направят.






Small Brains talk about people, Average Brains discuss events, Great Brains discuss Ideas.


Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Prince]  
Авторlnna (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 17:11



moje bi njakoio lyjat,no sym popadala na mnogo prijatni hora,to4no 4rez net-a,i ne bih kazala 4e sym bila izlygana,prosto 4owek trjabwa da otsjawa otsre6tnata strana.Mnogo byrzo se razbira koga sybesednika lyje,oswen ako ne lyje mnogo umelo,i ne e stanal we4e spec w towa.



Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: lnna]  
Авторranen_4as (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 20:16



az sam absoliutno saglasna s tva 4e si4ki lajat.. prosto ne moe pone mani4ko da ne sa te izlagali.. ili moje no ako si bil da kajem edin pat v neta i tva e..
mene sa me lagali 4e sa si imali gadjeta, 4e bili piani ili 4e sa bili piani, 4e pu6at ha6i6 i t.n. daje ima takiva det si izmisliat nekav problem koito ne sa6testvuva samo za da karat horata da gi sajaliavat i da se opitvat da im "pomognat" no pomo6t za lajcite trudno se namira.. samata az kogato biah malka lajeh non stop poneje v 4atovete niama6e mnoo hora na moite godini.. tvardiah 4e sam na 24 kogato biah na 9-10..




Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Prince]  
Автор DakotaМодератор (отверт)
Публикувано30.01.02 11:13



Всъщност може би имаш в предвид, анонимността в Интернет?

Лошото е, че свободата е обратнопропорционална на времето, в което си в Интернет. Ако си от по-дълго време, започваш да имаш все повече познати, някои от които и лични, а още по-лошото е, ако всички твои лични приятели знаят с какъв ник влизаш. Тогава винаги има вероятност някой от тях да види какъв си всъщност. В тази връзка, ако човек не може да бъде такъв, какъвто е в живота, едва ли Интернет щ е е неговата обетована земя. От друга страна, в случая когато си отскоро в мрежата това е наистина така.

Лошото е, че дори да си смениш ника, хората те познават по начина на писане и т.н. Затова най-добре е да бъдем! Непукизъм му е майката.

За лъжата: наистина ли по време на виртуален секс, отсрещната страна прави тези неща...или дори си ги мисли...или е от отсрещния пол...или...всичко е плод на въображението. Светът става виртуален.

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго

Редактирано от Dakota на 30.01.02 11:14.



Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Dakota]  
Автор Prince (Мечтаещ)
Публикувано30.01.02 15:40



Vsyshnost imah predvid prestruvaneto i govoreneto na neistinni, koeto e chesta praktika pri zapoznanstva s nepoznati :)

Mislq, che moze da si anonimen i vypreki vsichko da govorish istinata za sebe si - v obsht porqdyk vseki moze da spodeli mnogo istinni neshta za sebe si, no tova naj-mnogo da go klasificira v nqkakva grupa hora, bez tova da go izmykva ot toploto ubezishte na istinskata anonimnost.

Pri masovo nahluvashtata alienaciq v sveta e estestveno vseki da iska da byde anonimen - no znachi li tova, che trqbva da promenq svoq fizicheski ili psihologicheski profil pred drugite ?

A za konkretnite sluchai imah predvid, kogato se vodi lichen razgovor s chovek, kojto ne poznavash - napr. po ICQ - togava mozesh da izmenish syshtnostta si kakto pozelaesh. E, ima nqkakyv chance tova da e gadzeto ti, koeto te proverqva, no veroqtnostniqt procent e nishtozen :)

Small Brains talk about people, Average Brains discuss events, Great Brains discuss Ideas.


Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-" [re: Prince]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано30.01.02 20:52



По скоро е обратното.Поне според мен. В живота повечето хора играят роля. Тук всеки може да се отпусне и сподели нещо което навън не може. Тук можеш да питаш за всичко и ще получиш много интересни отговори и мнения.
Напрегнатия живот не ни дава възможност (поне при мен е така) да се виждаме редовно с истинските си приятели. С колегите си не е препоръчително да изпадаш в откровения. И тогава на помощ идва НЕТА На всичко отгоре тук има много интересни и стойностни хора.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува


Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Prince]  
АвторNepoznata (Нерегистриран)
Публикувано01.02.02 11:48



Chovek triabva da se opari niakolko pati , predi da razbere, che tozi vid komunikacia nosi sled sebe si i riskove : ako si anonimen - mojesh svobodno i bez pritesnenia da izraziavash i opisvash chuvstvata i mechtite si, no idva edin moment, kogato iziskvat ot teb da izlezesh ot tazi anonimnost - i togava idva strahat.....strahat da ne ti se podigraiat ili da ne te othvarliat....strahat da ne badesh naranen otnovo i togava ti pak se zatvariash v cherupkata si.....i taka do sledvashtia pat......moje bi za tova "nie" ne smeem da badem chestni i otkroveni - po-lesno e da pishesh "neangajirashti poslania" i togava niama risk, niama bolka...........ne sme "dorasli" duhovno za takav vid komunikacia i izraziavane na dushevnia ni sviat........jalko.....



Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Prince]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано02.02.02 14:56



контактите в нет-а са си нещо добро
някой от тук писалите каза, че трябва да се опариш един-два пъти, за да разбереш какво е точно. мисля, че е прав. но не мога да се съглася, че всеки лъже. наистина има хора, които говорят неистини. но, съгласи се, необходимо ли е да се споделят всички лични неща с хората, които са ти непознати? случвало ми се е много пъти да премълча нещо за себе си - не държа всеки да знае къде работя, къде живея, телефона ми или други лични неща. Пък и ми се струва, че след едно определено време, което е много индивидуално за всеки един от нас, човек се научава да различава какви са хората, които пишат от другата страна. наистина е пълно и с комплексирани хора, които си мислят, че като са анонимни и могат да си позволят всичко в нета. Аз смятам обратното - човек колкото и да се анонимен в нет-а, толкова и не е. Заради това е по-добре да бъде себе си. Рано или късно всичко излиза наяве.

усмихни се! утре може да е по-зле!


Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Karinka]  
Автор DakotaМодератор (отверт)
Публикувано02.02.02 22:38



Всъщност никой не оспорва правото ти да премълчиш лични неща...Въпросът е именно за лъжата...въпреки, че спестената истина е половин лъжа, има разлика.

"Никоя армия не може да спре идея, чието време е дошло." - Виктор Юго


Тема Re: Лъжата в Мрежата - "+" и "-"нови [re: Dakota]  
Автор Karinka (членка)
Публикувано03.02.02 16:40



не съм съгласна, че спестената истина е половин лъжа
освен това светът е толкова малък, че все отнякъде изниква по някой познат на познат на познатия в нета и всичко си излиза на яве
не ви ли се е случвало?

усмихни се! утре може да е по-зле!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.