Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Йога и Даонови  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано30.03.16 12:41



Какво мислите за това?






Тема Re: Йога и Даонови [re: andite]  
Автор pulnoletie19nepulnoleti17 (пристрастен)
Публикувано30.03.16 15:53



Да обичаш не е грях.



Тема Re: Йога и Даонови [re: andite]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.03.16 20:29



Зяпал съм доста интервюта с хора признати за специалисти по Традиционна Китайска Медицина(на английски е TCM - Traditional Chinese Medicine) в Китай и съм комуникирал с хора които са практикували това десетки години, включително и хора водещи организации за TCM в Азия, и общата позиция е че Класическата Китайска Медицина се базира на класическите текстове(нандзин, нейдзин и т.н.).

От тях идва стабилноста на всичко което се учи днес.

Човек който говори против съвременната медицина, същевременно твърди че практикува традиционна китайска медицина, но не изполва класическите текстове, не се интересува от елементите на хората и отгоре на всичко е учил един месец, а преди това е работил с акции на wallstreet, ми е малко трудно да преглътна...

Половината от практиките, така като гледам, са просто по-краен вариант на ТЕС-а. Вместо да се потупват се шамаросват. ТЕС-а(който също ползва китайските меридиани) за мене е доста проверено, че работи, та някаква част от това сигурно също работи, ама дали е нужно в този вид е друга тема...

А фактът, че има хора починали докато са практикували това, ясно показва, че не е панацея, дали са починали от него или не явно не ги е излекувало, даже напротив.

Казано накратко за сега мисля да стоя по-далече... Ще проверя след година, две дали има други отзиви, за сега инфото в нета на английски е доста негативно.

Ако имах достатъчно съмнения бих питал във форум за традиционна китайска медицина, има много добри форуми с части за това, из които се моткам(на английски, но предимно хора от Азия пишат), само че конкретно за този човечец ми се струва твърде съмнително за да си струва...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 30.03.16 23:30.



Тема Re: Йога и Даонови [re: Owlbear]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано31.03.16 16:10



Ще проверя след година, две дали има други отзиви, за сега инфото в нета на английски е доста негативно.

Ами и аз си направих труда да се поровя в нета и знаеш ли какво установих?
Че критиките са от западни медии изключително


Този източен лечител явно набира популярност , а е хвърлил сериозно предизвикателство към Фармацевтичните гиганти, които като нищо могат да купят който и да е журналист.




Тема Re: Йога и Даонови [re: andite]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано31.03.16 17:19



"Че критиките са от западни медии изключително "
Мхм, и то предимно англичаните, които последните години силно са се насочили срещу такива неща, включително и срещу религиите така като гледам... като насока, преди беше основно водено от хора като Stephen Fry, Derren Brawn и т.н. които бяха доста популярни там... Поне преди няколко години... Сега явно все още е проблем...

Ама навсякъде го обвиняваха за детето с диабет, пък там няма никакви доказателства, че системата е била причината(пък и се съмнявам да е, някъде опитваха да извъртят, че е престанало да взима лекарства заради това, ама и за това нямаха доказателства)...

Изтеглих малко видеота и книжки, нещата са им безплатни което е доста готино... така като гледам не се шамарят чак пък толкова силно, че някой да се претрепе...

Та не знам...
Отворен съм към идеята, ама ми трябват доста повече доказателства, че работи.

Та за сега мисля да мина на режим на изчакване... : )
Дали работи силно, ще поживеем ще видим...
Сигурен съм че ако хора пробват и свърши работа за тях ще напишат... Ако не тук то някъде наоколо все ще намерим...

Чисто логично погледнато знам че подобни неща могат да работят(не само ТЕС-а) все пак цялата акупресура е на тази база, въпреки че в доста различен вид, все пак си иска доста знание на елементите както и меридианите за да намериш удачните точки там... Ама ще видим... Те из Азия се радват и на неща като Mian Xiang(което е четене по лицето, идеята че можеш да видиш цялата съдба на някой по точки в лицето му), което ние го пробвахме доста подробно и никаква работе не свърши... Та това че има последователи не гарантира, че работи, но съм напълно съгласен, че това че англичаните му скачат пък от своя страна не гарантира, че не работи...

Та ще видим, аз гледам да "keep an open mind, about it"... Но не смятам, да се шамаросвам, без доста по-стабилни доказателства, че бачка по-силно от другите подобни неща(ТЕС-а например). : )

Във всякакъв случай мерси за линка, интересно инфо, независимо как ще се развие...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край

Редактирано от Owlbear на 31.03.16 17:20.



Тема Re: Йога и Даонови [re: Owlbear]  
Автор pulnoletie19nepulnoleti17 (пристрастен)
Публикувано01.04.16 00:05



До 40 щтанги, бокс ,карате...
СЛЕД 40 БОЛКИ ОТ КРЪСТА,АРТРОЗА,АТРОФИЧНИ ИЗМЕНЕНИЯ...И ОСТАВА... ЙОГА.



Тема Re: Йога и Даонови [re: pulnoletie19nepulnol]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано01.04.16 00:45



В Китай, преди години,в традиционната китайска медицина за която споменаваме тук, са имали интересен начин на лекуване. На лечителите се е плащало докато семейството е здраво, в момента в който се разболее е преставало да им се плаща, защото не са си свършили работата.

А работата им е била с Ба Дзъ, И Дзин(истинският, не това което стана популярно на запад), както и други системи, да следят елементите на хората и да знаят кога ще се променят. Преди тези промени, както и през останалото време, със съвети за храна, къщата им и важните моменти в живота им се грижат елементите да не излязат извън баланс и хората няма как да се разболеят.

И до днес от части се практикува така, но смяната на системата там е променила доста неща, и за повечето практикуващи традиционна китайска медицина, в Китай, има своите трудности...

А нещата които са вървели с нея, понякога в части от Китай не са толерират въобще(доколкото знам дори и сектата на слепците, които изключително ми пасват като учение от нещата там, северният и клон е трябвало да бяга заради проблеми с власта). Поне така знам, не знам всичко което е ставало, но идеята е че нещата там сега са трудни...

Обратно на китайските системи(което все пак всичкото е чи-гун просто различни гледни точки към него), този момент за наблюдаване на всичко през елементите се намира навсякъде там, от дадени неща които са популярни при нас като Фенг Шуй до неща които повечето хора тук никога не са чували като Qi Men Dun Jia, което между другото е изкуство за избиране на подходящият момент, (първоначално направено за битки, работи и за каквото и да било друго, виждал съм хора да го ползват, за да предскажат кога член на семейството на човек, който никога не са срещали е починал, и то с шашкаща точност).

В индийската йога този момент ми липсва. Като цяло индийският подход не ми пасна особенно... Имат някои близки неща китайците и индийците, но за мене СМ е много по-пълно, цялостно и дълбоко.

Чисто моя позиция, всеки е свободен да практикува каквото му душа желае, разбира се.

За радост, света не се разделя на щанги, бокс карате и йога... има много, много други неща към които можем да се насочим...

Вечен е само мигът. – Месечка, Приказка без Край


Тема Re: Йога и Даонови [re: Owlbear]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано04.04.16 11:34



Това , че не е дипломиран доктор и , че се е занимавал с финанси не е проблем според мен , защото той нищо негово не предлага.Популяризира традиционната китайска медицина и в своите лекции указва на своите източници.
Харесва ми холистичния му подход към лечението.
Препоръчва да се забравят имена на болести като например -високо кръвно, диабет и др., защото това е върхът на айсберга и в основата си всяка болест е комплексна .
Критиката му към западната фармацевтика и медицина е логична:


In effect, there is no definitive standard for “normal” blood pressure; it relates to one’s age, physique, mood, and many other factors. It also changes from day to day, and fluctuates with one’s mood and activities. Doctors and drug producers set standards and label diseases to establish benchmarks for reference and to boost drug sales. Taking antihypertensive drugs inevitably induces more disorders, such as liver, kidney, stomach and eye problems, and even more drugs will be needed to treat those new diseases. Many hypertensive patients die after years of medication, yet it is found that their deaths are not caused by high blood pressure. In this sense, the name “hypertension” is quite misleading.
Another good example is diabetes, whose name is also misleading due to the use of blood sugar indicators. Your doctor tells you that you are diabetic and should take hypoglycemic drugs, and then tells you if your blood sugar is not under control, it will easily lead to heart problems, even glaucoma (an eye disease) in severe cases. This is the kind of knowledge taught in medical schools all along. Without knowing it, doctors are brainwashed by drug producers to act as salespersons for their drugs.


"My Health, I Manage!
E-Tao Paida & Lajin Self-Healing"




Тема Re: Йога и Даонови [re: Owlbear]  
Автор pulnoletie19nepulnoleti17 (пристрастен)
Публикувано07.04.16 02:58



И да се разделя, определено не съм написъл това.
Имам съвсем бегли знания за китайските системи и определено не ми се навлиа в това...
Индийската Йога не е за всички,както и българската

.



Тема Re: Йога и Даонови [re: andite]  
Автор pulnoletie19nepulnoleti17 (пристрастен)
Публикувано07.04.16 03:02



Препоръчал е вероятно и да си забравят торбичката с елмази,когато му илизат от менталните зависимости...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.