Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: micro22118O7]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано02.02.15 17:43



"Става дума за основните звуци, които съставляват азбуката. Понеже азбуката е свързана с буквите искам да направя разграничение. Звуците са носители на ведическа информация, докато буквите, знаците с които се означават звуците са възникнали по-късно и затова буквите към нито един език нямат ведическа стойност."
" Позволявам се да не се съглася със изложеното мнение, че ведическото знание се ОСНОВАВА САМО НА СЕТИВОТО СЛУХ."
Dvete mneniq mi izglezdat protivorechivi.
Ako mozete bih iskal da mi analizirate dumata jokha, i smisulut na slovosuchetanieto hatha jokha.



Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: micro22118O7]  
Автор dobrindebulgaria (ентусиаст)
Публикувано02.02.15 17:50



Moze da se oprilichi i na porazen sus srela v gurba bik ot toreador.



Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: dobrindebulgaria]  
Автор micro22118O7 (новатор)
Публикувано03.02.15 10:13



Бикът е свързан със звукът "Г" и със веществото мелатонин. Според ригведа структурната формула на мелатонина прилича на бик=вришабха:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/db/Melatonin.png/800px-Melatonin.png



Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: dobrindebulgaria]  
Автор micro22118O7 (новатор)
Публикувано03.02.15 11:16



Да допълня за звуците и буквите. Когато започнах анализа на ведическия санскрит очаквах, че и знаците с които се обозначават звуците ще помогнат за дешифриране на знанията. Дори един физик от Варненския медицински институт неволно ме подведе. Когато коментирах с него и колегата му за връзката на звуците със определени вещества от човешкото тяло, той ми каза, че намерил изследвания, които доказват връзката на звуците и буквите. При произнасяне на определен звук над определено техническо съоръжение се изписва съответната буква. Намерих изследванията и се оказа, че се "изписват" буквите на латиница?!? Подробния анализ и редицата експерименти със това съоръжение ми дадоха да разбера, че всичко е илюзия, тоест няма изписване на изображение на звука. Тези резултати и някои други информации ме наведоха на мисълта, че най-вероятно буквите са създадени по време когато ведическия санскрит е забравен. По-късно когато разшифровах основните звуци на санскрит, разбрах, че наистина знаците нямат ведически произход. Може да сравните картинките на глутамина="К" и мелатонина="Г" със съответните букви на деванагари.
क= kа, к; ग =gа, г
От тук си правя извода, че този който е съставял санскритския език е виждал, имал е зрителна информация, това е ставало с участие на сетивото зрение. А този който е създавал знаците, буквите не имал представа от истинското значение на съответния звук, за неговата връзка със структурната формула на съответното вещество.
За думата " jokha". Тази дума не я намирам в речниците от санскрит. Което може да означава, че или не е на ведически санскрит, или не е изписана точно или е една от редките малко използвани думи. Ако има възможност, дайте ми думата в някой текст. Мога да ви предложа анализа но ако не е санскритска дума ще се получи безсмислица. На всичко отгоре имайте в предвид, че анализа на определена дума изисква работа по 2-3, понякога и повече дни работа. Ако е често използвана дума има шанс да имам готов превод. За новите думи на база звуковия състав си съставям няколко хипотези и търся информация във интернет за потвърждаване или отхвърляне на дадена хипотеза.
Намирам я в този текст, който е на хинди, не е ведически санскрит:tulasI prema payodhi kI tAte nApa na jokha ..взето от :gosvaamii tulasiidaasa kR^ita dohaavalii . Но пък в речника на хинди не я намирам...?
Трябва ми жокер

.



Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: micro22118O7]  
Автор andite (пукната кратуна)
Публикувано03.02.15 13:54



Интересно ми е какво си разшифравал за значението на думата "йога" във ведическия санскрит.




Тема Re: йога- живот за заможнинови [re: andite]  
Автор micro22118O7 (новатор)
Публикувано04.02.15 09:38



Вече писах веднъж но ще разширя информацията.
ЙОГА е съставена от две срички- ЙО и ГА. Те показват, че след активиране на мелатонина -"Га" следва метаболизиране на простагландини тип Е2(ПГЕ2)-"ЙО", превръщане на тези простагландини в неактивни метаболити, които се екскретират от тялото. И това е в резултат на активиране на коензима никотинамид аденин динуклеотид= NAD+. Или по-кратко казано да постигаш йога означава да увеличиш производството (де ново) на това вещество NAD+. Или вместо да изговаряш увеличавам новосинтеза на коензима никотинамид аденин динуклеотид, просто изговаряш йога.
От няколко статии намерени в нета се разбира, че мелатонина има активно място за свързване с NAD+, при което се активира и неутрализира реактивните кислородни видове, причина за появата на ПГЕ2, а отделно NAD+ е единственото вещество което метаболизира ПГЕ2.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.