Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Светлинното тялонови  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано13.08.13 16:42



Може ли знаещите да обяснят какво точно е това, как се активира, какви визуализации се използват и други такива, моля?

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор vitaminko (аудиот)
Публикувано15.08.13 18:10



Натискаш копчето и готово. Ако не светне провери за изгоряла крушка, бушон и дали въоще има крушка.

1913


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано16.08.13 07:49



Светлината е част от илюзията на този свят и булото на светлината трябва да падне. Всякакви такива идентификации са продукт на ума.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано16.08.13 10:11



Никой ли не знае?
Убедена съм, че Хуанджи навремето беше споменавал нещо за него, преди години, за някои йоги, които можели да останат в телата си от светлина и да не умират физически.

Сега много упорито навсякъде се говори за това светлинно тяло и че земята е в период, в който всички могат да го направят, не само малцина йоги.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано16.08.13 10:18



Чудна работа, като ходя да пазарувам във "Фантастико", един няма да говори за такива работи... :))

(това не толкова към същността на въпроса, колкото към обосновката)



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано16.08.13 12:44



Някой свършват ударени от статично електричество. Не знаех, че йогите имат подобни цели, но щом като настоявате...



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор 9 Opeл 8 (:-)
Публикувано16.08.13 17:46



Убедена съм, че Хуанджи навремето беше споменавал нещо за него, преди години, за някои йоги, които можели да останат в телата си от светлина и да не умират физически.

Даша-Джорджо Итигилов - от времето, когато още търсех перфектния човек



Сега много упорито навсякъде се говори за това светлинно тяло и че земята е в период, в който всички могат да го направят, не само малцина йоги.

сигурно Меркабата на Друнвало

и пО като за йога клуб - няма нищо по-яко от кундалини

нямам претенции да съм от "знаещите", като карлсон -

"Че съм умен - умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека."



Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано17.08.13 12:39



Светлинното е етерното. :)
Идеята е че с натрупването на разбирания определени места от етерното започват да светят.
Когато цялото започне да свети се променят функциите на различни неща(дълга тема).
Като кипенето на водата... седи си спокойно там, докато температурата се вдига без знак че стават някакви процеси, изведнъж като стигне дадена температура качествено се изменя всичко.
След като е активирано достатъчно от него, вече започва да става въпрос с какъв тип светлина работи самото то. Различни типове светлинно тяло имат различни практически разлики върху това до къде могат да стигнат и какво могат да смъкнат тук.


Та как се активира, ами с разбиране на света наоколо. Техники и практики много, ама в крайна сметка, колко от светлинното тяло функционира се базира на това колко човек е опознал/интегрирал от света в който е.

Хора писали за това... ами много, горе-долу повечето готини неща които са ми попадали за практикуване или минават през изграждането на това или то е края на системата, но го имат по един или друг начин.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Samhain]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано17.08.13 14:03



Аз знам за два начина и двата трябва да се употребят -
1. Изчистване на убежденията, почистване от постулати, емоции, погрешни менталности и емоционалности. Това е трудният момент, но мен не ме бърка, от години се занимавам с това почистване.
2. Практически визуализации и медитации, ето тук питам, защото явно точка 1 е достатъчно почистена вече и е време за точка 2.

Междувременно продължих да ровя и оставам с впечатление, че изграждане или осъзнаване на светлинен стълб и излъчване от сърцевината са техниките.

Универсална многомерна енергийна решетка на човека

*Долният енергиен център е на 60 см под краката и свързва човека със земята.
*Горният е на 60 м над главата и го свързва с висшите му енергии.
*Сърцевинната енергия под формата на стълб е от горния до долния център, състои се от светлина и чиста енергия.


А ето малък превод от руски, който направих

Светлинното тяло, в което протичат процеси на калиброване, т.е. негативните шаблони се превръщат в опит и мъдрост, а позитивните шаблони се изпълват със сила и създават основа за творчество, за увереност, за стабилност, се превръща в основа за създаването на съвършения човек от шестата раса. Този човек има всички качества, необходими за живот в променящия се свят.

Светлинното тяло, напълнено с високи вибрации, ще помогне на човек да се сдобие със способността да оцелява и в най-неблагоприятните условия, да съхрани здравето си и да помогне на околните в сложен период.

Състоянието на светлинните тела и състоянието на цялата цивилизация, в която тези хора съществуват, са тясно взаимосвързани. Придобиванети на хармонично състояние, центрирането дори на неголямо количество хора влияе на състоянието на пространствено-временния континуум.

Светлинното тяло на просветления човек се явява в тънките планове като фар, към който се стремят хората. Те не разбират защо са привлечени от човек, достигнал баланс в светлинното си тяло, но се стремят към общуване с тези хора.

Колкото повече хора успеят да се центрират, толкова по-големи шансове има цивилизацията да преодолее опасните катастрофи и кризи.

Състоянието на пространството сега има нестабилни параметри. Слънчевата система влиза във Фотонния пояс. Силите и енергиите се променят. Дори силите на молекулярно взаимодействие се променят, затова се намалява и здравината на механизмите. Колебанията на магнитното поле достигат огромни стойности.
Трептенията се учестяват и се увеличава тяхната амплитуда. Всичко това оказва влияние на навигационните прибори, на здравето и самочувствието на хората.

В такъв нестабилен свят е много важно всеки събудил се да запази душевно равновесие и точката си на центриране в света и да помага на другите да постигнат равновесие и центриране.

Обединението на хора, които вече съзнателно удържат състояние на центриране, в групи от единомишленици създава острови на стабилност, към които се стремят хората.

Цялата планета започва съединение със своята клетка от пространствено-енергийната решетка. Ще настъпи момент на присъединяване на земята с нейната точка на центриране. Тогава ще започне онова, което наричат „Великия преход”, „Квантов скок”, „Апокалипсис”, „Край на света”. Само че това ще бъде не край, а начало на Златния век на планетата Земя.

Съединението на планетата с нейната точка на центриране ще положи началото на активацията на четвърта плътност. Ситуацията в света ще се промени дотолкова, че само обединението на всички държави в едно неделимо цяло ще има смисъл.

Днес колективната дейност на сътрудниците на светлината е важна и необходима. Колективни мероприятия, като например Медитацията за мир на 20 май оказват огромно влияние на населението на планетата. Такива мероприятия пускат в менталното пространство мисълформи, напълнени с огромна ментална сила. Тези мисълформи взаимодействат с всеки човек на планетата. Много хора започват да изпитват духовна жажда и да се пробуждат. Такива мероприятия могат да бъдат организирани и от неголеми групи.

Например има група, която всяка събота в определен час пуска „Вълна на добро и любов”, която измива земята. В този час хората се обръщат с лице на изток и произнася мислено или на глас: „Нека бъде добро и любов в душата ми! Желая добро и любов на близките си. Желая добро и любов на всички хора по земята и всичко съществуващо във вселената!”
Подобни инициативи се появяват непрекъснато, ако не ви е безразлична съдбата на цивилизацията, присъединявайте се, не стойте встрани, включвайте се в зараждането на новия свят, живейте в него!

25.05.2007 г., Имхотеп


Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано17.08.13 15:07



Еми аз преди години го активирах с архангелите. Ставаше доста бързо, ама доколкото знам в момента това е с други функции и не могат да се ползват така.

В тантра и запалването на вътрешният огън го активират като поемат характеристики на богове(в клона който ми пасва основно Херука), това още работи доколкото знам. Накратко визуализираш че си конкретен бог с мандалата му и опитваш да се усетиш така(в смисъл богове с които се работи в тантра де, не произволни богове от произволни религии).


Чи-гун го има също, Чиа имаше в някоя от книжките за "създаване на безсмъртна част от нас", а и повечето неща свързани с чи-гун имат някаква форма на създаване на нещо подобно, обикновенно спомене ли се нещо такова става въпрос за спояване на етерното тяло със светлина - съответно събуждане на светлинното.

В ню еиджа го имаше много, определени настройки могат да активират светлинното тяло. Ама като повечето неща от ню еиджа повечето инфо е мътилка, но пък някои неща ако човек си ги открие работеха поне за мене.

В момента не работя много с такива неща, така че не мога да ти препоръчам нещо конкретно. От старите неща, тези които ползвахме тогава сега са се затворили за хора, доколкото знам.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.