Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Общ ОТГОВОР пример със СимхаАсананови [re: otBrahman]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано02.01.14 11:44



Pulen diletaqnt.



Тема Re: Общ ОТГОВОР пример със СимхаАсананови [re: otBrahman]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано02.01.14 11:58



Направи си и "кундзала"- това е повръстане на изпита вода".Преди хранене дилетант.



Тема Re: Продължавай да ме съжалявашнови [re: otBrahman]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано02.01.14 12:08



И мен искаха да ме писат криминално проявен, но не успяха...И аз иска



Тема Re: Продължавай да ме съжалявашнови [re: otBrahman]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано02.01.14 12:11



Diletant.



Тема Дай сериозни доводинови [re: dobrindebulgaria]  
Автор otBrahman (на Брахман)
Публикувано02.01.14 12:22



В отговор на:
Автор: dobrindebulgaria
Тема: Re: Общ ОТГОВОР пример със СимхаАсана

Pulen diletaqnt.


Дилетант но продължаваш да четеш и да следиш това което пиша

Явно подсъзнателно рабираш че научаваш от мен важни неща, но егото на промитият ти от фалшиви гуровци мозък, не иска да признае този факт.

Опитай се когато искаш да докажеш нещо, да го подкрепиш с факти. Дай цитат от писанията да речем Само така да джавкаш не върви, не си убедителен Както и да е, опитвам се да ти помогна, но няма да е за дълго, ако не приемаш то си е за твоя сметка, за май направих толкова до колкото ми е възможно...



Тема Re: Добър въпрос!нови [re: dobrindebulgaria]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.01.14 17:04



Не, според мен аскеза и отшелничество са ненормални неща. То по принцип йога не е баш нормално нещо, но в древността изглежда са си били о'кей.

Иначе и 44 етапна да е традицията - все тая. Като си далече от истината за нещата нищо не помага.



А ашрама е място за хохавели и за цицане пари от тъпи европейци. Нищо друго.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Добър въпрос!нови [re: Black Wolf]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано02.01.14 18:30



Според мене зависи от мотивацията.

През 1973 година Kyabjey Rinpochey е имал лекции върху Наропа(има готино описание в предговора към версията на Наропа с коментари от Тсонгхапа). На нея публика е била голяма група тибетски монаси, отшелници и йоги. Ето откъсче от преговора:

"Младшия инструктор на Далай Лама се счита за един от най-великите живи учители в Тибет, и се е приемал за жив буда от Тибетската общност. Новината за лекциите се разпространи бързо през лагерите на бежанците от Индия и Непал, и големи лами започнаха да се стичат към града от всички посоки. Един монах които ми посочиха беше прекарал 40 години в медитация в планините. Имаше дузина други, минали 20 или повече години на отдръпване в самота..."


Това за лекция върху вътрешният огън... И напълно го разбирам, практикувал съм най-първите стъпки от там, и определно мога да кажа, че човек няма енергия след това за много градски дейности, съответно и днес правя практики от там през седмици/месеци. Идеята че всеки ден ще практикувам с нашия начин на живот е абсурдна.

Ненормалност... Разбира се, нищо от това не е нормално(тоест не влиза в повечето норми на човечеството), но за мене не малко от хората живеещи в пещери, го правят просто защото имат много по интересни неща с които да се занимават които изискват пълно отдаване. В момента в който има нещо за тях, ще дотичат и в града, че и ще седят в музейни зали за да чуят лекции, нещо което не са правели десетилетия.

Та в случая говорим за отдръпване от обществото не защото някой има нещо против обществото, а просто защото има много по интересни неща за правене, които понякога искат тишина.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.

Редактирано от Owlbear на 02.01.14 18:35.



Тема Нашият опитнови [re: Owlbear]  
Автор Naankadavul (Naan_kadavul)
Публикувано02.01.14 19:47



има много по интересни неща за правене, които понякога искат тишина.


Китайците имат една поговорка, която гласи, че ако не можеш да намериш тишина в себе си, няма да я намериш и на върха на планината. Мисля, че е по-коректно да се каже, че някои занимания изискват уединение, а не "тишина".

Човешката сфера е навсякъде около нас, дори и вдън гора да се скрием. И по-важното - вътре в нас.

Колкото до уединението, то прекрасно може да се намери насред най-голямата лудница на големия град. Човешката сфера(внимание) спи вечер и е най-слабо рано сутрин. Живял съм с години с трима съквартиранти в един апартамент и никога не ми е било проблем да практикувам. Нито пък да имам уединение.

Не съм имал семейство и за семейни хора не мога да зная как е. Мои приятели ползват семейството като извинение, за да не практикуват. Не зная, не съм бил на тяхно място.

Проблемът не е дали има или няма хора около нас, а доколко търсим Фнимание, изява и признание за постъпките ни от хората около нас. Не е трудно да се практикува, трудно е да се практикува в анонимност и без показност, така че хората около нас да не знаят с какво се занимаваме.

Като се научи на това, ученикът трябва да преподава и да тества доколко му пука за хорското мнение. Но тук отиваме към система на обучение... с учител. Изпълнение на задачи, дебнене на навиците и опъване на нервите до краен предел, така че постоянно да стигаме границите си. В такава обстановка няма мним покой и бягство от дразнителите. Ето затова служи учителя - да ти даде задача, която да ти смачка егото. Сам човек избира все мекото и лесното...

А сред природата се ходи да се търсят места на силата, с подходяща енергия и прочие. Който бяга от социума е на много грешен път...



___________

Редактирано от Naankadavul на 02.01.14 19:53.



Тема Re: Нашият опитнови [re: Naankadavul]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано02.01.14 22:53



"- Добър вечер! - рекъл за всеки случай малкият принц.
- Добър вечер! - отвърнала змията.
- Върху коя планета съм попаднал? - попитал малкият принц.
- Върху Земята, в Африка - отговорила змията.
- А! Значи няма никого на Земята?
- Тук е пустиня. В пустинята няма никой. Земята е
голяма. - казала змията.
Малкият принц седнал върху един камък и вдигнал очи към
небето.
- Питам се дали звездите не са осветени, за да може всеки
да намери своята един ден. Виж моята планета. Тя е
точно над нас. Но колко е далеч!
- Толкова е хубава! - възхитила се змията. - За какво си
дошъл тук?
- Имам грижи с едно цвете.
- А! - възкликнала змията.
И двамата замълчали.
- Къде са хората? - подновил разговора малкият принц. -
човек се чувства малко сам в пустинята...
- Човек е сам и сред хората - казала змията. "

Викане на някои неща сред тълпи от хора преди години беше най-готиният начин да мога да ги разбера/опозная. Те се засилват от всеки човек на който въздействат...

Сългасен съм, човек може да е сам и сред хората, ама не ставаше за това въпрос.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Нашият опитнови [re: Owlbear]  
Автор Naankadavul (Naan_kadavul)
Публикувано03.01.14 08:48



ама не ставаше за това въпрос.

Ставаше въпрос за ашрами и отшелничество. За ашрамите, надали някой от тук пишещите има богат опит с тях, че да може да сравни ашрамите на различни учители от различни йога течения.

За отшелничество да не говорим. Съмнява ме да има такъв, който да познава отшелник, да не говорим сам да е пробвал такъв живот...

Та за мен темата е изказване на лично мнение, без личен опит. Харесвам това, не харесвам онова, защото така мисля. В тоя ред на мисли, мога да напиша каквото и да е, първата небивалица, която ми дойде на ума и пак ще съм по темата.

Виж, ако някой споделяше личен опит, а не просто какво мисли или е чел, тогава нещата щяха да са други. Вземам предвид, че това е просто форум и тук главно пишем за не неща, които не познаваме.



Нямах предвид, че сме сами сред хората. Самотата е психологическо състояние и е свързана със самосъжаление и незадоволени очаквания. Уединението е "работно" състояние. Практиките, в частност йога, не нищят някакви хленчещи състояния, а имат за цел да ги поправят, за да има време за важните неща.
Накратко, идеята ми беше, че човек може да получи уединение и насред човечарника на обществото, както и че не е напълно сам, дори и сред най-големия пущинак, защото общата човешка енергия покрива цялата земя, както атмосфрерата, биосферата и т.н. Смисъл от уединение сред природата има, когато се търсят места на силата, за да подпомогнат практиките по заземяване и да се използва силата на Земята.

Туй то.

___________




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.