Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Безмислено заниманиенови [re: Samhain]  
Автор Eliana21 (непознат)
Публикувано12.10.13 14:51



Казваш Бог винаги е на твоя страна. Значи ако тръгнеш да биеш някой на улицата Бог пак ще е на твоя страна. Да разгледаме твоята идеология:
1. Бог няма личностни характристики и е една аморфна маса която е на твоя страна независимо от това ти какво мислиш и правиш.
от това произлиза че:
2. Бог е нещо като енергийно поле от което си черпиш сили и любов независимо за какви деяния. На върхът на всичко на този свят си ти самия който решава какво да прави и получава за всичко само наградки.

Не усещаш ли че това е ултра гордост която в твоя ум те поставя над Бога?
Естествено че може да има безусловна любов и съдене. Ако си баща на 2 деца едно от което се разбеснее и тръгне да бие другото и се озове в лудница ти и двете ще обичаш безусловно. Това не означава че ще пуснеш болното си дете да навреди на здравото.

До този извод е достигнал също Платон който цитираш:
" Платон се оказва много по-благочестив от такива (еретици), защото той Един и Същи Бог признавал за правосъден и благ, имащ власт над всички и извършващ съд, говорейки така: „Бог, Който също така е първоначалното Слово, владеейки началото, края и средината на всички съществуващи неща, праведно действа и се отнася към тях съобразно с тяхната природа, но с Него винаги върви правосъдието, наказващо онези, които отстъпват от божествения закон”[2]. "
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=886:2013-09-11-16-04-56&catid=68:2013-09-23-20-11-48&Itemid=181

По-формално това е изразено от Св Григорий от Ниса:
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=859:2013-07-15-07-35-19&catid=68:2013-09-23-20-11-48&Itemid=181

и нашия съвременник свещ. Даниил Сисоев
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=765:2012-12-26-20-30-56&catid=68:2013-09-23-20-11-48&Itemid=181



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Eliana21 (непознат)
Публикувано12.10.13 15:04



Така мислиш най-вероятно защото опита на човека да намери Истината е свързан с усилие пък ти изкаш да си прекараш краткия живот 'без усилие.' :)



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana21]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано12.10.13 15:20



Не е така относно авто-хипнозата защото изцеления получават и невярващи. Също така аз съм получавала въздействие от икона на Св Богородица години преди да се запозная с догматиката на Православието и преди да имам и най-бегла представа за какво става въпрос. ......

архетипи



нещото, което за мен е Бог, може и това да бъде 'вместо Бог съществува разумен радио предавател', леко "външно", но, като усещам, че е супер за мен - що не?! не ми се ходи в Атон, какво да търся там ?!

с риск да се повторя (попетя), преди време разбрах, че Пападжи и той човечецът е достигнал до едно от "моите просветления" - когато човек открие Себе Си, няма смисъл да търси Бог

сега, както казва един от съседите - отивам да взема един топъл душ, като не мисля, че ще е последния

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Безмислено заниманиенови [re: Eliana21]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано12.10.13 15:20



Платон не ми пасва особенно, цитата ми пасва. :)
А ти го гледаш наобратно, не казвам какво съм чул или ми пасва като идея.
В случая не става въпрос за философия, става въпрос за това след огромно количество практики и години с тях как конкретно усещам най-високото ниво с което работя за момента. Както много от клуба могат да споделят предполагам(за това сме тук).

Не бих могъл да го споря, с такива потоци работим. Дали теоритично е възможно, и как хората приемат съденето на другите не виждам никакво значение - нищо не би се променило независимо дали ти се струва "мъдро" или не.

Както и да е, нещата са както са, със сигурност има и по високи нива и някои от тях ще са различни, но съденето отпада много ниско, няма да вкарвам термини щото едва ли има значение.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato


Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Cилвия M]  
Автор Eliana21 (непознат)
Публикувано12.10.13 15:30



Приятен душ и действително дай Боже да не последния. На въпроса защо да ходиш в Св Гора-там жени не пускат така че ти би могла да отидеш на друг манастир но по принцип:

"Ако можехте, поне мъжете да отидете в Света Гора за известно време, за десетина дни, без радио, телевизия, без вестници и друга информация, за малко ще се успокоиш. Ще живееш поне за кратко само Божия живот. За тези дни умът ти малко ще се очисти, ще се филтрира и когато след това се върнеш в света, всичко ще ти се струва лудост. Ще ти се струва болно, ще виждаш, че всички неща не вървят добре и ще се чудиш: къде бях и къде се оказах? Тук хората се хвалят с греховете си, а на Света Гора се покайват – грешиш и се каеш, а тук превръщаме греха в тържество, в начин на живот, във флаг, с който се гордеем и го рекламираме.

За тази лудост е говорел св. Антоний преди векове, като казва, че в последните времена хората толкова много ще полудеят, че ако видят някой познат, който е наред, ще се съберат всички около него и ще му казват: ти си луд, а ние сме си наред! И ще смятат здравомислещия човек за луд. Естествено хората ще имат своето право: в своето безумие техният ум не може да разбере различните от тях, просветлените от Бога хора, които имат Божията благодат, чийто ум си е на мястото и който вижда чисто Бога, света, хората, живота. Хората без Христос не разбират това, те излъчват на друга честота. Все едно говорите на различни езици."
http://dveri.bg/component/com_content/Itemid,100789/catid,67/id,17858/view,article/



Тема Re: Безмислено заниманиенови [re: Samhain]  
Автор Eliana21 (непознат)
Публикувано12.10.13 15:53



Не зная на какво ниво си, но ако си разгледаш живота и не видиш там помощ за безпомощните (със смирение), разкаяние за греховете, усилия за спазване на Божиите заповеди и евангелските напътствия и търсене на Истината може би е време да преразгледаш 'потоците'. Любовта е ценна в комбинация със смирение, сама по себе си даже не може да се нарече любов а някакво отражение на самолюбието която днес е любов утре е безразличие други ден може и омраза да стане.

Аз мога да споделя че окултните и източни практики произвеждат еуфория и опиянение в практикуващия докато в същото време му раздуват егото и му пречат да служи на хората с таланта и възможностите му които са му дадени от Бога. Той се има за нещо повече от околните. Всичко се свежда до това че сам човек се заблуждава с практика може да достигне 'израстване' и даже 'просветление'. Това обаче аз не го вярвам защото не виждам изобщо светци от източни практики (въпреки че ходих да ги търся там) а колко много има в Православието. http://www.youtube.com/watch?v=JDHS7T8fH0Q
http://karelin-r.ru/demobj/63/1.html

Успех и си подбери ник на по-високо ниво. :)

Редактирано от Eliana21 на 12.10.13 16:03.



Тема Re: Безмислено заниманиенови [re: Eliana21]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано12.10.13 16:01



:)

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato


Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana21]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано12.10.13 16:19





Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana21]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано13.10.13 11:35



без усилие = рая, но тук и сега на земята, не "някъде там, другаде, след смъртта"...



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: бeз ycилиe]  
Автор Eliana21 (непознат)
Публикувано13.10.13 20:46



Рая ние даже не може да си го представим тук в неочистената си физическа форма защото "око не е виждало, ухо не е чувало и човеку на ум не е идвало това, що Бог е приготвил за ония, които Го обичат." Него могат да го предвкусят на земята само светците и праведниците които са много далеч от нас по отношение на смирение и духовна чистота.

Това за което ти говориш е еуфорично състояние в което човек тук може да се вкара както казваш ти без усилие с помощта на фантазии или на душегибелни средства като наркотици и психо-соматични манипулации от рода на медитацията. Тази еуфория, която признавам си е съвсем реална и много приятна, само може да попречи човека в опита му да привлече Божията благодат чрез която на човек му се дарува рая защото отдалечава човека от изпълнението на Божиите заповеди: човекът е зает да си губи времето в служене и обожаване на себе си вместо на Бога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.