Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:52 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: blood2]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано07.11.13 17:54



Ако съм умирал? :-)



Тема Re: За рая и аданови [re: edinica_nula]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано07.11.13 17:55



Прочетох, съгласих се с изложеното, нищо от което не указва липсата на рай и ад след смъртта. Напротив дадения от теб текст от Преп. Теогност казва:
"непрестанно бъди трезв и бодър, поради ходещите наоколо ни чисти демони, винаги подтикващи ни към злото и коварно дебнещи ни до самия край на живота ни, - и до самия изход трепери за себе си, поради неизвестността на бъдещето, бидейки създаден изменяем и изменчив поради своята свободна воля." Точно това казва и Св Павел като казва да работим върху спасението си със страх и трепет.

Тези и множество други текстове точно това ти казват--внимавай в картинката защото животът тук е временен а задгробния вечен и вечната ти участ зависи от това какво правиш, говориш и мислиш тук. Аз бих ти препоръчала да прочетеш повече неща от Св Игнатий Брянчанинов.

""В днешно време главният им (на бесовете) труд е да се уронят всички истински идеи за Бога и за всичко Божествено и да се възвеличат идеите за човека в неговото паднало естество - и с това да се подготви възвеличаването на онзи човек, който ще се превъзнесе повече от Бога по предреченото от св. апостол Павел. Същата идея, която е погубила човечеството в рая! Само че сега тя се развива по-обширно" (Светител Игнатий (Брянчанинов) 7а, писмо 264).

"Ти виждаш сега колко важна е за спасението насоката, придобивана от изучаването на Светите отци, колко е рядка тя и до ден днешен силна и необорима. Ти виждаш колко са тънки козните демонски и колко незабележимо оплитат човека: ти виждаш как съвременните хора са лъжливи, как лесно може да бъде излъган спасяващият се" (Светител Игнатий (Брянчанинов) 7а, писмо 204). "



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: edinica_nula]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.13 17:55



Нямаш доказателства. Материята умира и не се възстановява.



Тема Re: За рая и аданови [re: Eliana 21]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.13 17:56



И теб ли демон те е обладал? Демек да не си сатанистка?



Тема Re: За рая и аданови [re: Eliana 21]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано07.11.13 17:57



"нищо от което не указва липсата на рай и ад след смъртта."


:-)
Затова твърдя, че не си чела както трябва.
Никога не съм твърдял обратното и даже изрично писах в две от мненията ми.
:-)
Чети внимателно! Ако искаш правилно да разбираш де.



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: blood2]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано07.11.13 17:58



Добре, оставаш с това си убеждение.





Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: edinica_nula]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.13 18:00



Добре ви е като сте луди и имате таланти и способности по рождение.



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: blood2]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано07.11.13 18:01



Ами какво чакаш, полудей и ти?! :-))



Тема Re: За рая и аданови [re: edinica_nula]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано07.11.13 18:02



Kaто нямаш нищо против, защо изобщо ми го казваш - ако имаш нещо против, тогава е редно да го кажеш, но като нямаш, значи нямаш и толкоз.



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: edinica_nula]  
Автор blood2 ()
Публикувано07.11.13 18:03



Не съм чак толкова луд, че да смятам че сте нормални. По-скоро искам да умра и да се отърва от земните мъки, нали и без това живота няма смисъл.




Страници по тази тема: << 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.