Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Samhain]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано07.10.13 14:25



Там е работата обаче че самите светци са постигнали това което ти наричаш светлина работейки във и чрез догмите на Православието а не извън или против тях. Също така веднъж вече достигнали това което ти наричаш светлина а аз святост те утвърждават тези догми и предупреждават тези след/под тях да не се отклоняват от тях. Ако прочетеш посланието на Св Йоан Рилски или книгите за Старец Порфирий, Паисий и т.н. ще видиш точно това.

Защо в България нямаме някой като Св Йоан възникнал в Ню Ейдж или в Русия няма Серафим Саровски. Според мен защото Ню Ейдж обещава но не може да изпълни обещанието си. Един вид мами. Това много добре го обяснява един протестант (аз не споделям прот. идеология и някои от другите му изказвания но той разглежда много добре специално този въпрос тук:
http://preemptionbroadcast.podomatic.com/entry/2011-10-28T14_37_23-07_00)

Въпреки че много търсих и ходих да гледам източни духовни лица от ню ейдж просто няма фигури които да ми вдъхват доверие и на 1% в сравнение със светците. Защо да им вярвам тогава на духовните наставления. Много години им вярвах поради духовно невежество обаче вече не им вярвам. Въпреки че пак казвам са ми по-комфортни пак не им вярвам. Даже съвременните БГ 'практици' на двете течения са много далече един от друг. Колкото и да ми е симпатичен Венци Евтимов съвсем друго е че има някой като Дядо Добри http://saintdobry.com/

Жана Д'Арк няма смисъл да се разглежда в изолация защото Западната църква като цяло още при (а и няколко века преди) схизмата се е трансформирала по-скоро в политическа и силова структура отколкото духовна такава. От там и от ересите които са възприети идват всякакви извращения като силови покръствания (вкл на сърби през втората световна), инквизиции, изгаряния, целибатно свещенство с последствие педофилия и т.н. Освен изгарянето на Жана Д'Арк Кат. църква също така е виновна в изгарянето на български атонски монаси и миряни.
http://sveta-gora-zograph.com/manastira/slova.php?id=6



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana 21]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано07.10.13 15:43



Ами да, аз не отричам - ню ейджа в момента се базира основно на алчност, объркване и лъжа, ама поне не налагат на хората как да живеят.

А стойностните неща там се виждат трудно, всички които можеха да дадат нещо, което си струва работеха в относителна тишина(като го казвам имайки предвид поне 5-6, човека с чиито практики съм се занимавал от години и от които нямам нужда да приемам нищо на доверие, практиките говорят за себе си).

Ама за тях няма да видиш семинари или обяви, принципите са такива, който трябва ги намира. Имаше малко изключения преди време, които се объркаха да влязат в mainstream-а, ама тях ги изби в други посоки.

Въпрос на път според мене... Ако православието ти пасва - супер.
Мене не ми и светците не ги усещам особенно силно, за разлика от някои от хората в Тибет например, а и по-чистичките от ню ейджа. Ама това предполагам също е въпрос на път, всеки усеща силно това което му е по-близко.


Иначе аз лично съм много положително настроен към погледа на Валум Вотан към календара на маите. Ако вярваме на това ню ейджа свърши на 26 юли 2013, както края на хипарите е бил към 16-17 август 1989. И двете са се знаели предварително и за мене и двете свършиха това за което бяха. Съответно сега изчезва и ню ейджа, както тогава изчезнаха децата на цветята, ако човек е проследил как течението се развива през годините е доста лесно да се види разликата последните няколко месеца.

Така че ню ейджа не е вечно очакване на нова епоха, очакваха се конкретни неща които вече минаха. Зяпах през годините как се развива, така го очаквахме, така стана.

Ама и от тази гледна точка сравнение между християнството и ню ейджа ми се струва малко ненужно, ню ейджа(истинският) създаде това което имаше нужда, почти всички останали в течението, са просто хора които въобще и не са разбрали каква е идеята на цялото нещо, съответно няма как да разберат че е свършило.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato


Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana 21]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано07.10.13 18:41



Това може да му е истинската природа



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Samhain]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано07.10.13 18:59



Струва ми се че не е възможно да има повече от 1 истина за живота след смъртта както няма повече от 1 истина за живота преди смъртта. Далеч не оспорвам че отделни ню ейдж практики са успешни за постигане на определени цели и че ти си намерил 4-5 такива, въпроса е дали са успешни или вредни за най-важната цел--спасението на душата. Теб това не те ли интересува или ако си постигнеш някаква цел това ти валидира цялата система?

Например:
"Тук източника на „дарбата” е съвършено ясен. Изтънчвайки тялото чрез специална диета, изпълнявайки определени упражнения от хата йога, задълбочавайки се в нейното философско учение, медитирайки често с повторение на мантри, човек се излага на прякото въздействие на определени космически сили, присъединява се към тяхната „иерархия”, в резултат на което получава посвещение и определени „дарования”. При системата йога е разработена точна и ясна методика: правиш това и това, и получаваш свръхестествени способности. И действително това се случва. Но откъде и на каква цена? По този въпрос източните учители не обичат да дават обяснения и по принцип се основават на безличната космическа енергия и на вътрешния потенциал на човека. Аз всичко мога сам, със свои сили, казано по-просто – аз сам съм си бог. Това е същата тази мисъл, заради която възгордялият се Деница, паднал от небесата и станал сатана (Ис.14:14)."
http://www.budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=513:-1&catid=54:2010-06-04-20-22-35&Itemid=91

Автори като Клаус Кенет в Born to Hate Reborn to Love наскоро преведена и на български казва че източните духовни практики водят към отдалечаване от Бога и самообожаване (той самия се е занимавал с повече от половин дузина ню ейдж и източни духовни практики преди да стигне до този извод. (www.klauskenneth.com/pages/books.html)



Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: 9 Grass 8]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано07.10.13 19:05



Пожелавам ти да откриеш Истината защото природата е до време





Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana 21]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано07.10.13 19:25



Една от най-началните техники в Тибет е съзнателното умиране, при което в медитация разпадат елементите от които се състоим, след това преживяват трите светлини които се преживяват според тях при смърта и т.н.

Там гледат нещата по-простичко, съответно знаят кой къде ще се прероди и т.н. не знам дали ти е попадало, но в момента в който Далай Лама умре вече се обявява в кое бебе се е преродил и доколкото знам работи доста точно(поне така твърдят, не знам дали винаги е точно, но за определени лами, преражданията които дават определено са смислени, зяпайки живота на детето след това).

Та за живота след смърта, ми не знам дали можем убедено да кажем, че християнството е оцелило верният подход. Египтяните също са наблягали на това доста, има инфо в книгата на мъртвите(то май точното е "книгата на пътя към светлината на деня). Те са го разглеждали също различно и някои от нещата тръгнали от там (например "пътят на лъвът") за мене са изключително стойностни.

Религии много, подходи много, единият вариант е с практика човек да уточни кое става за него и кое не. Другият вариант е да приеме на доверие, доверието е нещо много готино. От друга страна повечето попове съм останал с впечетление, че говорят заучени неща за живота след смърта, а повечето окултисти са напълно наясно къде се отива преди да се върнем пак тук и по напредналите са били там много пъти преди да умрат.


За мене бога е вътрешен. Искра светлина в нас е, не е нещо седящо на облаче чакащо да умрем за да ни съди. Ето готино стихотворение по темата:


Не знам дали истината е една, за мене истината е толкова различна колкото са различни и хората които я търсят.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato

Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana 21]  
Автор Lord_Darth_Vader (power)
Публикувано07.10.13 19:49



Защо трябва да му е пукало на Шивананда за болните?!
Не знаеш ли, че по принцип лекарите не лекуват близки, за които им пука, защото ако им пука, не се грижат за тях адекватно и често допускат грешки от прекалена загриженост?
Шивананда се е борел срещу собственото си его, а болните просто са били средството. Грубо, но това е истината. Исус е бил същият - хич не му е пукало за никой, просто е търисл начини за смирение и е използвал за целта 12 будали дето са го следвали.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana21]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано07.10.13 19:58



Православие и йога... Фани единия, та удари другия.



Все пак ако имах власт православието бих го забранил и изкоренил, а йогите ще оставя да си се заебавляват щом им харесва.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Samhain]  
Автор Eliana 21 ()
Публикувано07.10.13 20:07



Аз не виждам как от един общ живот тук на Земята след смъртта душите тръгват към различни пътища и дестинации. Най-вероятно всички пътища водят към Божия съд (първо частен за определяне мястото на душата до Страшния Съд след това Страшния Съд). Това го описва добре Серафим Роуз http://pravoslavietobg.blogspot.co.uk/2012/09/1_12.html

Паскал също би се съгласил със своя известен Облог, който има следният вид:
Вариант А: Вярваш в Бог: Ако Бог съществува, отиваш в Рая и печалбата ти е безкрайна. Ако Бог не съществува, загубата ти (вложеното в погрешното ти вярване) е крайна и следователно – пренебрежима в сравнение с безкрайността.
Вариант Б: Не вярваш в Бог Ако Бог съществува, отиваш в Ада – загубата ти е безкрайна, печалбата ти е нулева. Ако Бог не съществува, печалбата ти е крайна, и следователно – пренебрежима. Следователно, да вярваш в Бог е по-изгодно, от колкото да не вярваш.

А относно Ботев тук има статия за него: http://budiveren.com/index.php?option=com_content&view=article&id=792:-xv-xxi-3-&catid=46:2010-02-23-19-42-02&Itemid=77

От организация за защита на Православните скотове "Малко стадо"





Тема Re: Има ли Православни тук?нови [re: Eliana 21]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано07.10.13 20:15



Мене Ботев ми пасва. :)
Ама това със скотовете е малко кофти, аз го пуснах заради първите четири реда понеже нали вътрешен бог, пък там е така.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato

Редактирано от Samhain на 07.10.13 20:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.