Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:33 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: lenticularis]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано27.10.13 23:28



знаеш , трънки, ако знаеше, щеше да разбереш, какво имах предвид за концентрацията!

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: LordDarthVaderl]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано27.10.13 23:33



хайде, не ми отговаряй повече, защото знаеш откъде знам!






Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: lenticularis]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано27.10.13 23:52



въобще не знам каква концентрация и медитация си практикувала, но определено трябва да наблегнеш на релаксацията.
Най-малкото, защото е задължително условие за концентрацията...



Силата е нищо без контрол!

Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: LordDarthVaderl]  
Автор huanji ()
Публикувано28.10.13 09:10



Ако неподготвен влезе в релаксация ще получи кризи, какво остава за медитация...

Просто има много за чистене и то няма как да се случи безболезнено. Защото умът иска да се предпази от практиката, която ще го трансформира, сиреч - асани, пранаяма, бандхи, очистителни и пр. затова си намира оправдание в просветленски теории и понеже вече е над нещата, няма нужда от нищо друго.

Истината е прозаична и този филм съм го гледал при стотици хора...



Тема Re: Ето сутрата за медитация - 3.2нови [re: lenticularis]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано28.10.13 12:55



Обект на медитация може да бъде всичко!





Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: 9 Grass 8]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано28.10.13 16:57



Благодаря за отговора!
Чел съм въпросните сутри, в различните им преводи.



Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: huanji]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано28.10.13 18:31



точно това исках да кажа и аз, но изглежда не ме разбраха.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Концентрация и Медитациянови [re: huanji]  
Автор Naankadavul (Naan_kadavul)
Публикувано29.10.13 17:14



Малко споделяне на опит и от мен: всеки път, щом стигна предела, който мога да поема като жизнена енергия във физическото тяло, се появява прекрасният букет от познати неща: страх, съмнение, гняв, нетърпение, самосъжаление(тъга) и т.н. и т.н. Разравям нови пластове и намирам нови "съкровища". Излизат като блатни мехури - без предупреждение и много смърдят.



Сценариите са общо два, все с вариации:

1. Появява се желание да загубя (малко) енергия и отново да си бъда пак познатият стар Аз, да се чувствам отново 'нормално'.
2. Ако количеството енергия, което е съм вкарал е повече, стават сакатлъци. За сега устисквам.

Какво може да се направи: връщане, отново и отново, до изчистващите базови практики. Тези практика затова са базови, защото всичко на тях се крепи. Чистиш, укрепваш, подсилваш и ако ти стиска, отново отиваш в непозната територия с надеждата да стигнеш до някое съкровище, след като пребродиш голяма част от личния си Ад.

Ни йе леснУ!

___________



Тема Дхарана, Дхиана и Самади [re: edinica_nula]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано29.10.13 17:51



Първа фаза на модификация на ума
Когато Наблюдаващия ум (и сетивен апарат) на Наблюдателя се идентифицират или не се идентифицират с обекта на наблюдението си, Наблюдаващия ум губи реалността и преминава в някоя от модификациите на ума.

Дхарана
Наблюдаващия ум (и сетивен апарат) на Наблюдателя се насочи без да се идентифицира или не идентификация към обекта на наблюдението си, и Наблюдаващия ум изразява себе си в обекта.
В този случай Наблюдателят наблюдава Наблюдаващия и неговото изразяване върху обекта и това е Dharana.

Дхиана
Наблюдаващия ум (и сетивен апарат) на Наблюдателя е насочен без да се идентифицира или не идентификация към обекта на наблюдението си, и Наблюдаващия ум изразява себе си в обекта.
Обекта също се отпечатва върху Наблюдаващия ум и двете Наблюдаващ и обект губят границите си и се сливат е медитация.
В този случай Наблюдателят наблюдава сливането на Наблюдаващия и обекта и това e Dhyana.

Самади
Наблюдаващия ум (и сетивен апарат) на Наблюдателя и обекта се сливат губейки границите си, след което навлизат в пространството на Наблюдателя.
Обекта, Наблюдаващия и Наблюдателя пребивават в едно общо пространство и това e Samadi.



Тема Re: Концентрация и Медитация [re: Naankadavul]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано29.10.13 19:13



В отговор на:

1. Появява се желание да загубя (малко) енергия и отново да си бъда пак познатият стар Аз, да се чувствам отново 'нормално'.




ееей, това ми е адски познато и винаги ми се случва, когато събера много енергия, не знам само дали е защитен механизъм или просто от многото енергия ставам самонадеян и дързък и се усещам, сякаш ерюнергията е безгранична и може да си се харчи без мярка ....

Силата е нищо без контрол!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.