Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Светлинното тялонови [re: Owlbear]  
Автор NVJ (непознат)
Публикувано30.12.13 13:14



Не е точно по темата, но като стана дума за лек Ци Гун, лама лунгомпа и
даже шоу, ето един особен пример (не е от източните традиции):

"Казак-характерник", методика за бягане.

http://www.youtube.com/watch?v=oqvCC2rHW5c

Загледах се как държи тялото и се движи.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: NVJ]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.12.13 14:20



Не разбирам какво казват, ама се движи интересно. :)
При тибетците подхода е различен обаче май, те първо имат медитации върху вътрешната луна или нещо подобно за няколко години, после идеята май е че почват да тичат от самосебе си, тоест май не тренират толкова самото тичане, само медитират пък то става в някакъв момент.

Поне с такова впечетление съм останал, още не съм задълбал натам, понеже автора на книжката където се описва, го преглъщам трудно напоследък. :)

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Owlbear]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано30.12.13 18:45



Нормално е това да си го помислиш. И аз си го помислих, разбира се.
Пък и сигурно ще се намерят и хора, които да намерят разни и други неща, с които биха могли да му развенчаят славата. Кой знае?!

Както Динамо, примерно. Не, че съвсем напълно вярвам на левитацията му пред статуята, или на ходенето му по вода. Има доста неща негови обаче, които са си баш майсторство в умението му.



Ако е реално това на нашия човечец, тибетеца , щях да си помисля две неща. По-рано. Дали търси внимание, или просто се радва на живота?! От любимата ми "сапунка", дето се казва. Сега знам, че го прави, за да разберат/повярват хората, че притежават невероятни способности/възможности. И единствен ума се явява пречка (не е най-правилната дума) - за зло, или за добро.

Обърна ли внимание на журито. Че и публиката. А направи ли ти впечатление, как върви човекът, след като му е свършило "представлението". И очите му. Тия пушеци и димове, компетенциите ще рекат, че са заради разни работи. На мен ми се струва, че са, като плясване с ръце на учителка в детската градина, когато иска да привлече вниманието на децата да погледнат в нея. Т.е. в случая "да го събудят".

Доколкото си спомням, при ония другите бягащи тибетци, в материала, който четох - те, докато бягат са в медитация. И разбира се, че е станало, след практика. И събуждането им в него момент би било катастрофа. Ако добре помня - може да умрат. Колко е вярно, не знам за тях

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Светлинното тялонови [re: onmyown-189576]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано30.12.13 20:17



Така е, ама за целта не е нужно да е истинко. Ще вярват и да не е, пък практиката показва, че в повечето случаи такива неща не са истински, дадени така.

Имаше преди години един руснак който преподаваше телепортация на дребни предмети. Казваха че работи при всеки втори който го пробва, веднага, при другите отнема месеци. Едно от правилата му беше никога при никакви обстоятелства няма да го демонстрира самия той.

Някъде ставаше въпрос защо, на което човека беше отговорил, че просто защото изглежда като фокуснически номер, че дори и по-малко въздействащо. Докато ако човек сам го направи, няма значение че не изглежда като нищо особенно, ние самите знаем какъв смисъл има защото от нас идва.


Та си мисля че тези неща са тихи, има ги разбира се, предполагам не малко хора в клуба могат такива неща които изглеждат невъзможни и всички сме пробвали да говорим за това и знаем какъв ефект има. Все пак не случайно сме дали години в тези теми, ама никой от нас не е седнал да ги баца на всеослушание, просто защото няма нужда, а и не изглежда впечетляващо, изглежда съвсем нормално и естествено за тези които разбират, лъжа или не се вижда от останалите.

Иначе преди дуднех за такива неща, сега според мене е абсолютно безсмислено. Които е готов, има предостатъчно доказателства само като се огледа, който не е готов или се ядосва или просто изключва.

Ама се отплесвам... :)
Идеята е че като изключим онзи с кораловите замъци и още няколко такива случки в повечето случаи, ако е дадено на всеослушание вътре не работи. Мисля че е като купата с похлупака, почнат ли всички погледи да зяпат към нещото и то си загубва искрата, ако въобще я е имало.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Owlbear]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано30.12.13 20:55



Разбирам, за какво говориш. Имам различно от твоето мниние. Което не е и от значение.

Сетих се и за едновремешното си "откритие" за суетата - че всичко е суета. Еклисиаст.

Та снощи гледах един автобиографичен филм за Шико Шавиер, бразилски медиум. Там също отново ставаше въпрос за суетата. И за дисциплината. И не само. Не, че нещо ново научих.



Т.е. след един век - точно нищо не се е променило.

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Светлинното тялонови [re: NVJ]  
Автор onmyown-189576 (:-)
Публикувано30.12.13 21:06



Много интересно видео. Невероятно е. Точно, като подарък.



Човекът просто танцува. Нямам по-подходящи думи да обясня, какво беше усещането ми, докато го гледах.

Преди около две години гледах съвсем истински учител, на видео разбира се, как го прави, подобно на него. И толкова се набиваше на очи, сякаш няма други ученици наоколо. Днес търсих същото видео. Не само, че не го открих, а някак си изглеждаше по- земно, ли?! Не зная.

Напомня ми и на едни други леки упражнения. И изобщо... - благодаря.

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Светлинното тялонови [re: onmyown-189576]  
Автор Owlbear (Lion Path)
Публикувано31.12.13 14:26



Ама според мене не всичко... Има пица, водопади, тичане заради самото тичане, и стоножки които се обуват един час... Не е всичко суета...

Намерих си книжка от тоз човечец, прочетох малко от историята му, мрачничко, ама сигурно е имало нужда. Ще попрочета като мога.

Always, someone,
somewhere is fighting for you.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.