Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:10 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Светлинното тялонови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано31.08.13 11:04



Ами добре, ама промените обикновенно идват от жаби които не са си в гъола...
Пък докато Буда и братовчед му ги тресе нервна криза заради един тон чисто материалистични проблеми които са си натрупали покрай този им тип дейност(на кой лодкар колко да платят и кой да намерят най-лесно да им лее асфалта), то тибетеца все така си тича в дълбока медитация над земята разнасяйки пратки и колети насатам натам... Може би не особенно качествено и напълно в гъола си, но ако човек си е ок вътре в себе си, всеки гъол е приемлив, пък леещите асфалта да му мислят...

А е достатъчно на неколцина от тях да им стане интересно тоз човечец как всъщност тича така(и дали пък това не е външно следствие от вътрешни промени, които си струват) и целият гъол може да се промени.

Пък нашият тибетец и промяна да не стане си е ок, има тичането с което засилва връзката си с всичко всеки път когато го прави и което не би заменил за асфалт и други подобни неща дори и да има възможност.

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato

Редактирано от Samhain на 31.08.13 11:07.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: Samhain]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано31.08.13 14:30



обичам приказки, истории, притчи с необикновен край


надявам се Кайли, а и други да са се забавлявали поне, колкото мен

благодаря!!

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Светлинното тялонови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано31.08.13 14:45



И аз. :)

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано01.09.13 17:25



"Покаяние е да, да признаеш, че не си прав, ама не само на думи, не ментално, ми от дън душа."

Преди години, изучавайки АБВ-то на Християнството много съм разглеждал въпроса относно Тайнствата, както и съм размишлявал, след порция чудене, в какъв ред са те - в какъв ред се случват на последователя.

Тогава бях убеден, че Покаянието предшества Кръщението (водното), защото няма как в сърцето на човек да се появи любов, ако то е обхванато от вътрешни противоречия, от беззаконие.
Относително съм бил прав, но в същото време съм грешал, защото човек не може да направи и крачка в тази посока, без в него да започне да навлиза Божията Милост.
Никой не е способен да види, камо ли да признае погрешките си и да се разкае дълбоко от/за тях, ако в него не започне да навлиза Милостта.

Самата Любов е Закона и затова е казано, че тя по естеството си го изпълнява.
Понятие от Закон, понятие за престъпността, за злостта не може да има човек, ако в него не започне да се прокарва т. н. "Христово съзнание".

И наистина - в Християнството тайнството Покаяние стои след тайнството Кръщение, а Кръщението е водно - т. е. от една страна то е разяснение на/върху живота, на Закона, на принципите и ти получаваш мигновенно разбиране върху него, а от там и дълбокото прескърбие от/поради предишните си дела на неправда.
Виждаш прекрасно колко много си огорчил света/Бога/себе си, колко много си наранявал, какъв убиец си дефакто.
Да, въобще не преувеличавам. Всички сме убийци, с дума, с мисъл, с действие.

В самата Любов стои Закона, с всичките му постановления.
Та Кръщението, водното, от една страна е яснота по редица въпроси, а от друга е точно това, което описа съфорумеца кабалист - Йесод се пълни. Там, в Йесод е първоелемента на Водата, и след като там е внесено още Вода, то тя неотрализира Огъня на изгарящите емоции - балансира Ход и Нецах.

Водното Кръщение е изграждането на Малката Меркаба и изгрева на Тиферет (сърцето и Любовта/Светлината Хасадим).

Огненото Кръщение е нещо съвсем различно, но и двата вида Кръщение са в следствие на Светлината Хохма/Божията Любов/Милост, като водното е често чрез посредничеството на някой учител/водач/светец.

И наистина - в по-старите църковни сгради именно във външното предверие е имало съд/вана с вода, където се е извършвало Кръщението на физическо ниво.
Днес това е запазено само в Римокатолицизма под формата на някакво малко шадраванче със светена вода.
В Православието най-често на това място има бутилирана светена вода! Рядко има голям съд за умиване с кранче, подобно на чешма.



Редактирано от edinica_nula на 01.09.13 17:36.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: edinica_nula]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано01.09.13 18:07



Ми не знам, аз не работя с много факти и теории, въпреки че знам много, още повече не знам, но и никога не съм се интересувала от знанието.
Интересувам се от озаренията, нещо, което не знам, не съм мислила, не съм се занимавала и изведнъж идва като гръм от ясно небе.
Така работя, от озарение, на озарение.
Идеята за покаянието ми дойде отвътре под формата на усещане, дори не съм се занимавала с християнството.

И сърцето никога не е обхванато от противоречия, умът е.
Умът анализира, сърцето синтезира.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано01.09.13 18:38



"никога не съм се интересувала от знанието.
Интересувам се от озаренията, нещо, което не знам, не съм мислила, не съм се занимавала и изведнъж идва като гръм от ясно небе.
Така работя, от озарение, на озарение.
"

В Бхагавад Гита се казва, че човек не бива да се бърка, че той работил.
Това само като приятелска вметка.


Иначе точно за това нещо писах, което ти наричаш озарение:
"от една страна то е разяснение на/върху живота, на Закона, на принципите и ти получаваш мигновенно разбиране върху него
...
от една страна е яснота по редица въпроси
"

В Християнството това нещо е наречено още "Словото" ("Словото дойде връх него и го изпълни..."), или "Логосът", а в Каббала е неизписания Сафирот - Даат - Разбиране (с главно "Р", което не е плод на аналитично, концептуално размишление)...

Ами браво, радвам се за теб и за това, че получаваш озарения. Да са ти честити! Явно си ги заслужаваш и надявам се да разбираш дълбоко това, че заслужаваш де. Но както и да е.



Тема Re: Светлинното тялонови [re: edinica_nula]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано01.09.13 18:54



От млади години забелязах, че всички умствени концепции се променят с новите факти, акупунктурата лоша, после добра, шоколадът вреден, после полезен, докто озарението е вечно и не се влияе от новопостъпващи факти, затова реших, да не си губя времето да се занимавам с разсъждения и умозаключения.

Смятам, че особено в последните времена всеки е започнал да получава озарения, то без озарение нищо не разбираш, умът знае и бръщолеви, но човекът не е интегрирал нищо.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Kaily]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано01.09.13 19:38



Добро решение си взела. Пожелавам ти щастие!



Тема Re: Светлинното тялонови [re: edinica_nula]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано01.09.13 19:52



Амин дай Боже за всички!

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Светлинното тялонови [re: Cилвия M]  
Автор Samhain (flame within)
Публикувано02.09.13 11:49



"Тогава размишлявайки за социалната обстановка и потребителската кошница, и ред други простотии, усетих вибрациите. Ама тоя път хич не бяха за изпускане. Едната (по-умната) част от мен си казваше – спри с тез глупости, но другата (по-глупавата) по-любопитната част, да кажа, й отвръщаше – абе я стига хленчи и съветва. "

Астрална проекция ли имаш предвид?
Нещо това все още не мога да го правя когато искам... Как точно излизаш, ако се появят вибрации ги следваш ли?
Ако е така то можеш ли да излезеш по собствено желание или само в определени моменти?

Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle. Plato



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.