Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройнов  
Автор Йога клуб Патанджали (непознат )
Публикувано11.07.13 17:21



Здравейте,
Информираме Ви, че излезе от печат книгата "Духовност без викалпи" на Дамян Василев и Димитър Пройнов. Тя е базирана на цикъл от лекции, изнесен в Йога клуб "Патанджали" и разглежда детайлно мястото на рационалното мислене по духовния път. Подложени са на критично обсъждане редица популярни у нас и в чужбина гуру култове, религиозни крайности, представи от окултен, псевдонаучен и конспиративен характер.

Повече за книгата, както и глави за свободно теглене

и .



Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: Йога клуб Патанджали]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано11.07.13 19:56



Благодарим Ви.

Вие Димитър Пройнов ли сте?



Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: KREDOR™]  
Автор Йога клуб Патанджали (непознат )
Публикувано11.07.13 20:42



Моля, ще се радваме всеки да намери нещо полезно и интересно за себе си в книгата.
Да, аз съм.



Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: Йога клуб Патанджали]  
Автор huanji ()
Публикувано11.07.13 20:50



О, Раджа, чудех се къде се губиш, ти книга си писал. Сигурен съм, че е интересна.



А бастуна кога ще изплюеш, или да пиша книга по въпроса?



Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: Йога клуб Патанджали]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано12.07.13 12:43



10 грама практика са повече от тонове теория!



___________



Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: Йога клуб Патанджали]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано12.07.13 21:11



Господарю,

Искрено се надявам тази Ваша книга да ми даде достатъчно основания да се замисля дали да не оттегля обвинението в религиозност, което отправих към Вас преди известно време.

В този смисъл, тази книга би могла да бъде изключително ценна за мен и Ви благодаря искрено за това, че споделяте информацията за нея.


Трябва да Ви съобщя, обаче, че в случай, че ме разочаровате ще предизвикате моята непокорност и аз, взаимствайки гореспоменатата идея, също ще напиша книга за Вашата твърдост. Сам разбирате, че докато подминавате с височайша усмивка първата, то моята далеч няма да остави тялото и умът Ви равнодушни.


Оставам с надеждата, че Вашата гениалност няма да ме разочарова. В противен случай, възнамерявам най-сериозно да ви накажа със своето сладко отмъщение.

Покорно Ваша,
orchid

Вселената обича Скоростта!


Тема Re: Нова книга от Дамян Василев и Димитър Пройновнови [re: Йога клуб Патанджали]  
Автор Tъcaч (Сахаджмедитация)
Публикувано14.07.13 10:22



"Колкото и да ни е симпатично едно божество като Шива (особено в
компанията на Ганеша и Парвати), няма причина да смятаме, че то
реално съществува на планината Кайлаш или в някакви други селения." - Духовност без митология

Да се отрича митологията е все едно да си режеш клона на, който седиш.

Субективните доказателства се считат за доказателства, и когато Атма Сакшаткар се установи, чрез издигане на Кундалини, човек достига до Истината-САТ, чрез просветленото съзнание - ЧИТ.

Божествата имат отражение в отделните чакри.

Пред името на божествата се слага "Шри", когато се обръщаме към тях. В противен случай се обръщате към всеки с тези имена, а не към Божественото.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.