Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Болящи врат и гърло?  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано30.06.13 16:41



Вишудхи ли беше това? Как се чисти/маха блокаж там?
В момента аз, моите родители и приятелката ми всички ни боли гърлото.
С нея ходим на хатха йога от средата-края на декември 2012. (Родителите ми не се занимават с йога, но майка ми е много активна - ходи на фитнес, тае-бо, зумба и още други неща.)

Цитирам (за приятелката ми): Схванати са ми врата, рамото и врата, врата ми е като счупен.
За мен е основно само врата (и нали гърлото де, ама то от 1-2 дена), но аз понякога спя по-малко, та може би оттам и да идва донякъде, защото чета книги опрян на възглавницата.

И в петък направих глупост - трябваше да ходим да караме колело извън града, но аз все отлагах къпането и тръгнах да караме почти веднага след къпането, а и не си взех резервни/по-дебели дрехи. Та май тогава настинах, на връщане беше спускане, и яко ни обдуха вятъра. Иначе приятелката ми дъждовете не и понасят, има настинка от поне 2-3 седмици.


Редактирано от Naki на 30.06.13 16:51.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Yogin ()
Публикувано30.06.13 20:37



Въпреки създалата се ситуация не губете кураж и воля и не прекъсвайте Йога практиката.Напротив - засилете я защото ТОЧНО сега имате най-много нужда от Йога.
За гърлото е подходящо да се прави гаргара с Амароли.Казвам го от опит.Много помага.
Дерзайте и успех...



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано30.06.13 23:39




много ме разсмя твоя въпрос и обяснения

да не сте се зумбирали всички, заразени от майка ти?



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано01.07.13 03:58



Ако разрешиш, един коментар от човек, дет не е голям разбирач на йога и блокажи, ма има опит с на пръв поглед странни и необясними болежки тук-там.

Първо, трява ти да установиш дали проблемът иде от костта или от мускула. Щот има голяма разлика и дава добри насоки за причината. Второ - ма не по значение - често се оказва, че и проблемът, и решението са много по-прости и лесни, отколкото си мислим. Не целя да изпоназасягам разни крехки души наоколо, ма съм останала с впечатлението, че ний, "духовните люде" имаме склонност да изнасилваме драмата от комедията, т.е. като ни излезе пъпка на гъза са чувстваме задължени непременно да я обясним с половин тефтер абстракции и намеса на мистични сили. Нищо лошо няма в тоя ни ентусиазъм по чудесата на безкрая, но простичките и познати правила не е задължително да са скучни и безполезни.

N.B.: Човешкото тяло е уникална машина за оцеляване, която ежедневно преборва куп напасти - и след това, докато спим, се самовъзобновява. Но дори и тая машина си има граници на поносимост към натоварване. Като те чета, всички в семейството ти сте доволно активни - еле па ти, дето не спиш много, караш колелета мокър и недооблечен, четеш в поза "задрямал пияница" и - както започва, съм сигурна че продължава с още разни подобни маймунства. В това също няма нищо лошо (лично мнение: даже напротив), ма като ша искаш от тялото си да удържа на приключенския ти дух, трява и да му даваш съответните по-специални грижи и качествена почивка.

По въпроса с простичките и често срещани проблеми: болящият врат или гърло е една от най-тривиалните човешки неуредици. Съвсем наскоро имах подобен проблем с врат и ляво рамо. Една сутрин бях толкоз зле, че си държах главата за косата, за да си умия зъбите, щото врата ми тотално отказа да съдейства и болката беше толкова силна, че не можех и да го пипна. И аз, като теб, първоначално седнах да се чудя какво пак съм прецакала нейде из практиките или преди сто и двайсе години, когато и дяволът не помни кво може да са е било случило. Пък после взех та са замислих как от сума ти време два пъти седмично ходя на тренировка и се връщам с колелото - общо 24км (като част от тренировката) и си са вея по вятъра, ей тъй, препотена, без нищо, което да ми пази врата (ненавиждам шалове, еле поло) и без значение колко градуса е навън. Също са случва да изляза и с мокра коса (отнема цяла вечност да изсъхне, не ползвам сушоари, бла-бла, дрън-дрън сто оправдания...). И стигнах до извода, че е ено цяло чудо, че е отнело толкоз време манджата да изкипи - да не говорим, че с такова нищо и никакво ми са е разминало.

Лечението отне точно два дни и половина. Включваше няколко разтривки със загряващ крем с ибупрофен (тва маха възпалението), тройна доза витамини B, C и D (водоразтворими - абсорбират се по-пълноценно и освен тва горницата се изпикава) и накрая, като се повъзвърне силата на мускулите - раздвижване: навеждане на главата напред, назад, настрани, въртене в кръг - колкото се може по-бавно и отпуснато. Освен туй се заимах с кърпа за врат! Много е вълуваща - на черепи



Туйто. Рекох да река, пък кой знае.

п.п.
Ако спиш по корем, можеш да пробваш без възглавница.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.07.13 10:58



Струва ми се, че не вземаш на сериозно 2 неща: възпалената чакра и желанието човек да се мъчи с месеци с разни алабализми, вместо да си реши проблема за два дни с конвенционални средства за "обикновени" хора.

Ако не е нещо наистина сериозно, схванат врат и болно гърло може да се излекува с компрес, леки масажи, чай с мед и т.н. За засилване на плацебо ефекта, може да се ползват медитации, мантруване и гледане на портрети на духовни учители. Абсолютно е забранено да се слуша чалга, щото уврежда чакрите, тъпанчетата и заразява душата с лоши вибрации. Ако случаят с чалгата е неспасяем, препоръчвам мазане на пръстите с олио, поне да не се дига гюрултия.

За напреднали адепти и лекуване по двойки - игра на чичо доктор... Това е друга тема и спирам до тук.



___________



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: mo32®]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.07.13 11:28



Не така с лошо де!

Може би верно леко неправилно и тенденциозно формулирах темата в началния постинг.
Ще ползвам ибупрофен и другите неща. Дано на мен и на приятелката бързо ни мине.
Всъщност, мен често и отдавна ме боли врата, ама си нямах идея, че има начин да се лекува, защото имам една друга стара травма на петата/ахилеса, и така съм се фиксирал на нея, че нито тя минава (което става като се фокусираш върху болестта и измамния "факт", че си болен), хем другите болежки ми се струват маловажни, което явно е грешка и то.


Редактирано от Naki на 01.07.13 12:25.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.07.13 11:35



Много, много благодаря!


Днеска още ще пробваме.

Иначе аз от гърло/настинка много рядко боледувам, ама тука с тези неколко седмици почти непрестанен дъжд и глупостта да тръгна с малко дрехи (което обикновено не правя като карам колело и е студено) и т.н. си казаха думата.




Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано01.07.13 12:22



Колкото по-лошо (и горчиво), толкова повече мори гадовете.

Шегувам се.

Обърни си внимание на врата. И на цялата стойка, щото главата ти е закачена за тялото. Изкривяването, ако има такова, идва от долу нагоре. Застояване и неправилен седеж доста влошават нещата. Напрежение и стрес пък втвърдяват мускулатурата на врата, която притиска артериите и се получава главоболие (да не се бърка с "главоболието", което жените получават при намеци за секс ).

Виж, за стойката и за раздвижване, Йога помага много. Ама лошото е, че трябва повече практика и по-малко мислене. Както казваше един пич-йогин, ако нямахме глава, тялото само щеше да се лекува, ако въобще се разболяваше.

Погрижи се за себе си, приятелката сама ще се оправи.

___________



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор huanji ()
Публикувано01.07.13 22:47



В момента тече една малка вирусна епидемийка и твърде много хора ги засегна по същият начин, който описваш. Понеже правя масажи, изведнъж се изсипаха хора с подобни оплаквания, а после на заниманието имаше двама със схванат врат. И това при положение, че преди две седмици да кажем, нямаше и един човек с подобни оплаквания.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: mo32®]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано03.07.13 02:32





Чалгата е в терапията за раздвижване след проблеми в таза. За врата и рамената ползваме Двойки, тройки, осмици - по личен вкус. Масовките са най-сигурната работа - концерт например. Ако симптомите са нееднозначни и случаят е загадка за медицината - носете си кубинките и скачайте в погото - гарантирано си тръгвате излекувани от главата до петите



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано03.07.13 02:36



Как върви? Казвай тука - минава, не минава? Ко трява ша изнамерим още способи.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.07.13 20:29



Попремина ми до голяма степен!


Добавих плезене на езика с отворена уста към слънцето, за да се загрее гърлото.
Лошото е, че йогата я правя само 2 пъти седмично, ама ще я увеличавам.
Самопроизволно почнах днес-вчера да правя вкъщи йога, май ще почна вече и дома (досега само в групата - немах желание за у дома).
Почнах и пак да играя тенис на корт, бях го спрял за 2 седмици+1-2 дена, заради една контузия, за която ще пусна отделна тема.
Сега основно имам лека болка във врата, сополи и леко болящо гърло. Утре мисля да ходя на фитнес и после йога.




Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.07.13 20:30



За щастие и аз и приятелката ми НЕ сме фенове на чалгата.


EDIT: Мерси за куфеещето и танцуващо бебе - кефи!


Редактирано от Naki на 03.07.13 22:35.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано03.07.13 22:20



Добавих плезене на езика с отворена уста към слънцето, за да се загрее гърлото

Не смея да си представя как лекуваш запек



За останалото - браво! Щом и по корта си хукнал да тичаш, начи си о.к. Ако ти писне от сополите, можеш да си натъпчеш носа със счукан чесън. Не са майтапя. За 10тина минути ша ти са струва, че мозъкът ти изтича през носа и очите, ма след туй ша си кат ноФ

Последната идея, коят щи дам, е за плана ти да правиш йога всеки ден: почни с няква много кратка и лесна програмка, дето няма да е голям зор да се прави ежедневно. Като свикнеш с нея и без пропуски - добавяш още. Инак рискуваш да ти прегори ентусиазма още на първата седмица и да са приключи с всичките велики планове дотам.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: huanji]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано03.07.13 23:21



и тая "малка вирусна епидемийка" ще засегне така "йогите"?
- не вярвам





Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано03.07.13 23:23



моето мнение е, че поведението на това бебе не е нормално...



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: lenticularis]  
Автор huanji ()
Публикувано05.07.13 07:37



Е, ти да не мислиш, че всички практикуват всекидневно.





Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор dobrindebulgaria (член)
Публикувано07.07.13 19:42



Ostavash na edno hranene na den privecher i predi nego izpivash chasha voda,sled koeto si zapochvash da si triesh osnovata na ezika s tri prusta,dokato predizvikash useshtane za povrushtane.Vednaga trjabva da se izhrachish.Oblekchava momentalno.Tolkova dni kolkoto e neobhodimo.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: huanji]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано08.07.13 01:02



аз мисля, че практикуват всекинощно





Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор lenticularis (минаващ)
Публикувано08.07.13 01:05



офф, мен пък ме болят разни кокаляци



Редактирано от lenticularis на 08.07.13 01:23.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Tъcaч (Сахаджмедитация)
Публикувано16.07.13 16:21



Петата чакра – Вишудхи, е чакрата на дипломацията, на общуването с другите и на чувството за необвързаност. За да се отвори тази чакра и Кундалини да премине през нея, трябва да се освободим от чувството за вина. Тенденциите да доминираме другите и да се чувстваме доминирани от някого, комплексите за малоценност изчезват, когато този център бъде захранен от Кундалини. Това е чакрата, която ни помага да чувстваме връзката си с остналите хора, с цялата Вселена, да усещаме, че сме частица от цялото, а не изолирани субекти.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: lenticularis]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:18



И мен - врата! (ама може и да са И сухожилия де)
Теб кои кости/стави те болят?


Редактирано от Naki на 17.07.13 09:24.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:21



За останалото - браво! Щом и по корта си хукнал да тичаш, начи си о.к.
Не е точно така! Кортът/тенисът за мен е нещо лесно - преди играех всеки ден, докато не получих контузия в ахилеса/петата, преди около год. и 1/2-2 г.
Та не е точно това критерий.



Минах на каране на колело + леко йога (не всеки ден) + тенис на корт + ходене/джогинг бос по тревичката + фрисби пак бос(и) + йога за двама (в легло) . Засега става добре, ама имам много да работя по себе си.


Редактирано от Naki на 17.07.13 09:22.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Tъcaч]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:25



Аха. Уж го знам това, ама мерси много за напомнянето.


На моменти усещаХ (сега е по-добре), че имам бая сериозни комун. проблеми.




Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.07.13 12:42



Забелязала съм, че като ми се появят на мен някакви проблеми, след половин, една до година и половина започват масово да се оплакват от същото.
Аз миналата година от началото и от по миналата даже страдах от гърло, ухо, нервен плексус на врата, четвърта сливица, зъб и не знам още какво - все за различни доктори, но все съсредоточено на едно място около врата и следователно пета чакра. Та явно пета чакра масово започва да се отваря.

А основното предназначение и е връзка с висшия аз на човека, ние сме две части - нашето физическо аз заедно с физическия ум, егото, личността и пр. и нашето висше аз, връзката между двете е доста залиняла през хилядолетията, но сега започна да се отваря, за да станем пак едно цяло - аз и моят висш аз.
Затова пета чакра се чисти и отваря и се появяват всякакви проблеми около нея.


Напоследък ме боли цялото тяло, все едно са ме били и насинили и като пипна, боли като травмирано, един ден едно, друг ден друго, нагоре надолу, не знам какво е, но да не вземе след месец или година да почне масов болеж...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.07.13 16:06



Незнам, четох по диагонал но щом и близките ти се оплакват от същото трябва да провериш за легионела или някоя плесен която се развива някъде. Инак на врата ти се намира

жлеза!

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Timo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.07.13 17:04



Инак на врата ти се намира щитовидната жлеза!
НЕ, не се. Намира се в предната част на шията, а отзад на мен и на теб (и на всички, де

) е врата.


Редактирано от Naki на 26.07.13 17:16.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Kaily]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.07.13 17:11



Това, че те боли цялото тяло, не е на добре, според мен е от хората около теб, а ако си в голям град - и от липсата на природа/чист въздух!
При мен болката е основно във врата, гърлото, очите (работя много с компютри, имам може би неточни и леко надрани стъкла на очилата - трябват почивки, ама аз не ги правя редовно) и постоянно ми се напомня, че трябва да съм около във/вода (което аз засега не правя)...






Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.07.13 17:50



Не и не, аз съм със завеси.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано26.07.13 18:35



В отговор на:

При мен болката е основно във врата, гърлото, очите (работя много с компютри, имам може би неточни и леко надрани стъкла на очилата - трябват почивки, ама аз не ги правя редовно)




xTheEye е малка програма която потъмнява за секунди екрана на монитора на всеки 20 минути напомняйки за почивка - , в дъното. През почивката погледа се задържа за кратко на неподвижни обекти от обкръжението съчетано с целенасочено мигане за овлажняване очите. Обектите могат да бъдат близки и далечни, а най-добре е когато са съчетани.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.07.13 21:47



а според мен е от новите енергии, които слизат, преработват тялото, а то не е свикнало, от разместване на тънките тела, което се отразява като неустановена болка на физическото и прочее такива феномени на прехода

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Kaily]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано27.07.13 00:00



Мда, Арх./Ангелите, астралните същества, както и разни ВнеЗемни същества, както и Духовните Учители постоянно рАботят над/върхУ нас (някои от тях повече докато спим) , и затова ЩЕ става все по-трудно за НЕсвикналите, както и за тези, които не са с балансирани чаКри.
В книгите на Дорийн Вирчу пише, че може чакрите да са с всякакъв размер, но той трябва да е еднакъв за всички чакри - доколко е вярно, не знам...


Околната среда, хората около нас, както и (липсата на) чистата природа също оказват голямо влияние.


Редактирано от Naki на 27.07.13 00:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.