Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:32 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Йога
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Tъcaч (Сахаджмедитация)
Публикувано16.07.13 16:21



Петата чакра – Вишудхи, е чакрата на дипломацията, на общуването с другите и на чувството за необвързаност. За да се отвори тази чакра и Кундалини да премине през нея, трябва да се освободим от чувството за вина. Тенденциите да доминираме другите и да се чувстваме доминирани от някого, комплексите за малоценност изчезват, когато този център бъде захранен от Кундалини. Това е чакрата, която ни помага да чувстваме връзката си с остналите хора, с цялата Вселена, да усещаме, че сме частица от цялото, а не изолирани субекти.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: lenticularis]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:18



И мен - врата! (ама може и да са И сухожилия де)
Теб кои кости/стави те болят?


Редактирано от Naki на 17.07.13 09:24.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: ozomatli]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:21



За останалото - браво! Щом и по корта си хукнал да тичаш, начи си о.к.
Не е точно така! Кортът/тенисът за мен е нещо лесно - преди играех всеки ден, докато не получих контузия в ахилеса/петата, преди около год. и 1/2-2 г.
Та не е точно това критерий.



Минах на каране на колело + леко йога (не всеки ден) + тенис на корт + ходене/джогинг бос по тревичката + фрисби пак бос(и) + йога за двама (в легло) . Засега става добре, ама имам много да работя по себе си.


Редактирано от Naki на 17.07.13 09:22.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Tъcaч]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано17.07.13 09:25



Аха. Уж го знам това, ама мерси много за напомнянето.


На моменти усещаХ (сега е по-добре), че имам бая сериозни комун. проблеми.




Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.07.13 12:42



Забелязала съм, че като ми се появят на мен някакви проблеми, след половин, една до година и половина започват масово да се оплакват от същото.
Аз миналата година от началото и от по миналата даже страдах от гърло, ухо, нервен плексус на врата, четвърта сливица, зъб и не знам още какво - все за различни доктори, но все съсредоточено на едно място около врата и следователно пета чакра. Та явно пета чакра масово започва да се отваря.

А основното предназначение и е връзка с висшия аз на човека, ние сме две части - нашето физическо аз заедно с физическия ум, егото, личността и пр. и нашето висше аз, връзката между двете е доста залиняла през хилядолетията, но сега започна да се отваря, за да станем пак едно цяло - аз и моят висш аз.
Затова пета чакра се чисти и отваря и се появяват всякакви проблеми около нея.


Напоследък ме боли цялото тяло, все едно са ме били и насинили и като пипна, боли като травмирано, един ден едно, друг ден друго, нагоре надолу, не знам какво е, но да не вземе след месец или година да почне масов болеж...

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.07.13 16:06



Незнам, четох по диагонал но щом и близките ти се оплакват от същото трябва да провериш за легионела или някоя плесен която се развива някъде. Инак на врата ти се намира

жлеза!

Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Timo]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.07.13 17:04



Инак на врата ти се намира щитовидната жлеза!
НЕ, не се. Намира се в предната част на шията, а отзад на мен и на теб (и на всички, де

) е врата.


Редактирано от Naki на 26.07.13 17:16.



Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Kaily]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано26.07.13 17:11



Това, че те боли цялото тяло, не е на добре, според мен е от хората около теб, а ако си в голям град - и от липсата на природа/чист въздух!
При мен болката е основно във врата, гърлото, очите (работя много с компютри, имам може би неточни и леко надрани стъкла на очилата - трябват почивки, ама аз не ги правя редовно) и постоянно ми се напомня, че трябва да съм около във/вода (което аз засега не правя)...






Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.07.13 17:50



Не и не, аз съм със завеси.



Успехът се гради на знания и собствена религия!

Тема Re: Болящи врат и гърло?нови [re: Naki]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано26.07.13 18:35



В отговор на:

При мен болката е основно във врата, гърлото, очите (работя много с компютри, имам може би неточни и леко надрани стъкла на очилата - трябват почивки, ама аз не ги правя редовно)




xTheEye е малка програма която потъмнява за секунди екрана на монитора на всеки 20 минути напомняйки за почивка - , в дъното. През почивката погледа се задържа за кратко на неподвижни обекти от обкръжението съчетано с целенасочено мигане за овлажняване очите. Обектите могат да бъдат близки и далечни, а най-добре е когато са съчетани.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.