Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Всичко за Кхечари Мудранови  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.05.13 02:58



Къде са жалките шибековчета?

Да оставят глупостите на Шибендо, да се хванат здраво с английският, и да четат най най хубавата книга която съм виждал за Кхечари Мудра.

Книгата е невероятен труд на автора. Човекът е сравнявал десетки различни оригинални писания, дума по дума. Говорил е с безброй хора, професори, практикуващи йоги и т.н. Правил е всякакви справки и сравнения за всяка дума, за всеки израз. Самият превод започва от 133 страница на английски. Преди това е даден оригиналният санскритски текст. Авторът използва цяла система от същращения и отправки, за да покаже различията в различните писания. Книгата е изключително богата с всякакъв материал, дадени са мненията на стотици експерти, учени практиканти и т.н. (Включително и Аянгър и неговите глупости които е казал във връзка с Ваджроли, Сахаджоли и Амароли Мудрите!!!)

Мисля че име вече съвсем частичен превод на книгата на български, но дали е качествен не знам? Както и да е, свалете книгата от този линк по долу, ако не става, ще я пусна на друг линк... Наистина извънредно богата на информация, страшно интересна, не само за хата йога, но и като философия и като история, и като фактология, книгата е направо енциклопедия един вид. Заради съкращенията е трудно да се чете всичко, но те не са нужни освен ако човек не иска доказателство за правилният превод.

Книгата се казва "Кхечари Видя от Адинатха" - "The Khecarıvidy a of Adinatha"





Тема Re: Всичко за Кхечари Мудранови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано13.05.13 09:05



Дай сега по- сбито да го разкажеш за какво иде реч.





Тема Re: Всичко за Кхечари Мудранови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.05.13 09:30



Нали знаеш какви ми са интересите в момента

Та да направим сделка. Аз ще давам инфо, ама и да получавам инфо. Като при това ще е добре сам да си го вземам, защото нещо нямам доверие...

Както казах книгата дава страшно много информация, много неща не съм чувал дори. Преводача е говорил с хора които са практикували, които знаят, които са постигнали. Говорил е с медицински лица също. Например Кхечари мудра може да се изпълни без да се прави каквато и да е предварителна подготовка!!! Тоест дава се начин за да се вкара езика направо внебцето. Защо е нужно тогава да се правят подобни продължителни подготовки? В обяснителните бележки към преведа и са дискутирани безброй подобни въпроси. Пряват с връзка и с будизъм!!! Буда също е препоръчвал Кхечари мудра?!?! Не знаех!! Всичко е подкрепено с безброй цитати, и с обяснения и откъде е взето. Книгата наистина си заслужава да се преведе.

Сигурен съм че ако се преведе, Шибендо ще спре да идва в България, защото никой няма да му обръща внимание на глупостите



Тема Re: Всичко за Кхечари Мудранови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано15.06.13 14:07



Мисля че име вече съвсем частичен превод на книгата на български, но дали е качествен не знам?
Ако разполагаш с повече инфо за това, моля, свиркай. Не съм на "ти" с английския, а линка не се отваря (при мен). Темата ме интересува отдавна


Сърдечно ти благодаря предварително !!

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Re: Всичко за Кхечари Мудранови [re: Cилвия M]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.06.13 18:24



Нямам никаква друга информация за българският превод освен това че някой МОЖЕ БИ е превел частично книгата. Възможно е да е и друга книга, не знам! Ще кача книгата на някъде за да може да се изтегля от там... при мен също линка не работи сега, но преди работеше ... най вероятното са го затворили защото е нелегално копие предполагам





Тема Re: Всичко за Кхечари Мудранови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Cилвия M (:-)
Публикувано15.06.13 18:44



благодаря ти много за всичко!!


навремето така си остана до никъде тая мудра, да видим сега как ще е?!

Накрая разбрах, че не виждат...

Тема Линк към книгатанови [re: Cилвия M]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.06.13 21:25



Това е линк към книгата която я качих току що в Транзита



Линка ще работи май само няколко дена!? Ще гледам да я кача в някой сървер за постоянно по нататък.

Моля и другите юзери да кажат успяват ли да свалят книгата? Наистина е нещо страхотно. Просто не съм виждал нищо по добро за Кхечари Мудра от това тук. Написано е с невероятна вещина, с много труд. Има цитати от десетки "специалисти" които са практикували тази мудра, най големите от Индия, най известните! Шибенду го няма там, за съжаление на шибендовците

Книгата е писана с много коментарии но обработена с методите на съвремените компютри. Така всяка сутра от писанието е съпроводена с кратки отправки за това какво е мнението на различни капацитети в тази практика. Дадени са само по няколко букви и цифри за съкращение, но веднага може да се разбере кой точно е имал подобно мнение и по чий авторитет е направен съотвеният превод или коментар!! Така книгата става безценна, едва ли някога изобщо ще може да се напише нещо по добро за Кхечари Мудра. Преди създаването на компютрите подобна книга е невъзможно да се напише изобщо. В същност така предложеният превод представлява сбор от преводите на десетки специалисти и известни имена!! СУПЕР!!!



Тема Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано15.06.13 21:35



Хайде да се опитам пак с изнуда!!

Ако стана модератор на клуб йога, ще започна да превеждам и да давам най основните неща от книгата, не цялата но всичко което си заслужава, ще давам и любопитни подробности с които книгата е пълна почти на всяка страница!! Аз самият не ги знам също. Това е цяла енциклопедия!

Един пример! Книгата твърди че бебетата когато са в утробата на майката, те са в Кхечари Мудра!??? Не знам дали е вярно, имам познати доктори трябва да питам? След като се родят, те трябва да излезнат от това състояние като езика им се предвижи отпред в нормално състояние?? ...

Сега доста от хората тук се справят с английски добре, например модератора, и на тях не им пука дали ще превеждам или не. За тях това не е изнуда. Но за хората които не знаят английски мисля че те могат да окажта НАТИСК!???? Хихихии

Ха сега де? Бой по модераторие



Тема Re: Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор ozomatli (master disaster)
Публикувано15.06.13 22:20



Ако стана модератор на клуб йога, ще започна да превеждам и да давам

Демек, ако не станеш, ша продължиш да си бъдеш същия широкоуст льольо, дет явно има време и ресурси, ма са стиска кат пАча трътка у студена вода и на практика му дреме на уя за знанието и обмяната на инфо и опит





Тема Re: Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано15.06.13 22:46



В България мафията влезе в йога по начин, който дори не съм сънувал. Не знам дали по света има такова нещо. А ти за един клуб си тръгнал да се притесняваш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.