Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано17.06.13 08:24



Не ви ли каза, че Шивананда е рептил и жалък преписвач от Патанджали и др. свещени текстове?

Нека всеки да си има своите разбирания, но да не ги налага на останалите. Разбира се, ние сме в България, където ако не излезеш на улицата и не го изхвърлиш някой със се бюрото, той няма да излезе от самозабравата. Накрая и до там ще стигнем, но първо ще се върви по правен път. Сега пускаме регистрация на една духовна федерация, която ще работи освен другото в направление думата йога да се освободи от собственост, тъй като по същество това е незаконно. Все едно да си регистрира някой думата Индия или духовност и да раздава фрайчайзи на всички останали. Просто има понятия, които не могат да бъдат запазвани.

Освен това искаме, тази федерация да помогне на всички инструктори, които нямат финансова възможност да организират занимания, като им окаже нужната помощ във всяко едно отношение. Т.е. да се подпомогнат дребните риби, които са в неизгодна позиция.

Направо ти казвам, че в момента инструкторите са уплашени. Недоволстват, но като дойде време да развеят знамето, бягат и се крият. Но няма да виня никой, духът се изгражда с времето и практиката.





Тема Re: Малко изнуданови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.06.13 10:03



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Малко изнуда

Не ви ли каза, че Шивананда е рептил и жалък преписвач от Патанджали и др. свещени текстове?


Аре стига бе

Той видя някой мои неща във фейсбук и попита дали се интерисувам от конспирации. След това подхвърли за извънземните, което аз веднага отвърлих като глупост. От там на сетне всяка комуникация с него е прекъсната. Но не знаех че е стигнал до там да обвинява Шивананда че бил гущер Хехехехе това е вече твърде много. Не вярвам той да е толкова тъп, по скоро играе някаква двойна игра. Мисля също че той е лекар!? Не съм сигурен, но ако е истина пази боже да отиде човек да се лекува при лекар който вярва в гущери

Иначе прав си до някъде, не трябва да се винят хората, които и да са, каквото и да са направили. Онова което трябва да се вини са ГРЕШКИТЕ КОИТО ПРАВЯТ ТЕЗИ ХОРА!!

Човек е като компютър, както го програмираш, така функционира. Този възглед е прав не само от гледна точка на атеизма, но и от гледна точка на йога!!!!!! Каквито ти са васаните, такова ти е държането и действията.

Да се вини компютъра е глупаво нали? Тогава всички програмисти щяха да работят с чуковете и да трошат тези компютри които правят глупости. Програмистите сменят програмата и компютъра започва да роботи нормално.

В Йога пък се сменят Васаните. Който има правилни Васани, функционира логично.

Така, че всички сме в процес на развитие.

Ако стане нещо, викайте ме на улицата с вас съм Даже може да започнем още тук една хубава тема в която да показваме глупостите на Българската Федерация по Йога. Ако модератора не пощръклее, ще пусна темата след два три дена!! Все пак Дира е в крак с гугъл и търсачката дава връзките!!! Кеф



Тема Re: Малко изнуданови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.06.13 11:26



Това е изключително абсурдно наистина. Подкрепям инициативата да се премахне това недоразумение да се узурпира думата "йога" в България и бих помогнал, доколкото мога.

Една идея. Дали не може освен действията, които можем да си предприемем тук у нас и да сигнализираме на Индия, на посолството им у нас, че някакви наши нещастни бай-ганьовци се опитват... да узурпират думата йога по подобие на светата инквизиция. Това е скандално и за Индия, които въпреки че тази дума оттам идва... дори и там е пълен абсурд да има такива опити! Да не говорим пък че тук бай-ганьовците го правят, щото си мислят така - "България е село, нашто село, дай сега да колим и бесим тука за йогата."

Доколкото знам преди е имало май опит да се "патентова" мантрата "Харе Кришна" от ИСККОН, ако не се лъжа, но Индия са се намесили енергично против този опит да се узурпира името на Кришна от една идиотска секта. Така че препоръчвам и вариант да се сигнализира на посолството на Индия по правилен начин и бих помогнал в тази насока, както и с други идеи.

Ако сатиянандите са замесени, то нищо чудно, това си е сериозен бизнес ("йогата") в цял свят, а и у нас също се развива с бурни темпове последните години; все пак и тия лайна, които се маскират като "йоги" (да, точно лайна са, защото един йогин не би се стремил така грубо към власт), искат да узурпират изцяло пазара у нас. Явно сектата на Ниранджан е плъзнала мощно у нас, свързала се е с влиятелни политици и бизнесмени, за да си прокарат идиотските намерения като закони.

Това е още едно доказателство колко нечитава е гнусната секта от тип Сатиананда-Ниранджан. Мо-чката горкото, едно време ми се звереше като отварях тема в тази насока.

Къде си, ма мочкоооу?? Виждаш ли ко правят твойте мили любимци, а? Мафиото-подобни бай-ганьовци. "Йоги"





Тема Re: Малко изнуданови [re: бeз ycилиe]  
Автор mo32® (Naan_kadavul)
Публикувано17.06.13 12:31



На такъв страстен призив, не мога да не се отзова.

Разбира се, предпочитам фактите, пред емоциите.

В момента БФЙ провежда йога обучения съвместно с НСА. Всякакви дипломи, сертификати и удостоверения, издадени без знанието и одобрението на БФЙ, са невалидни в Република България.

От прочетеното оставам с впечатление, че става въпрос за спортната йога. Федерацията е регистрирана и лицензирана към съответното министерство и развива съответния неолимпийски спорт. За справка
Без да съм се задълбочил в материята, предполагам, че по друга линия няма никакъв проблем да се преподава йога, стига да не попада в полето на спорта, където има закон и се изисква всички федерации да са легитимни т.е. утвърдени от държавата.

Остава въпросът, по каква друга линия може да се развива Йога.

Доколкото разбирам цялата работа с Йога (и други подобни занимания) е да се плащат данъци на държавата, както всяка една търговска дейност. Ако обаче има някакво сдружение, фондация или асоциация, тогава дейността е регламентирана и няма проблем. Важното е да се издават касови бележки.

Другият начин е, да се преподава към някакъв център, който да има грижата да плаща данъци и е юридическо лице.

Третият начин е, който практикувах в продължение на година е, да се събираме хора, за да споделяме и практикуваме заедно, като си делим наема т.е. печалба няма.

Колкото до думата "йога" ако тя не е обект на защита като търговска мярка, това лесно може да се провери, който и на ушите си да седне, не може да забрани нейното използване.

За Сатиянанда и хората, които преподават тази система в България, отношението ми се базира на лични впечатления. На времето също ми предложиха да почна курс за инструктор в НСА, но вежливо отказах и никой повече не отвори дума, нито пък ме е кандардисвал повторно. Както не са ме убеждавали да практикувам, нито са ми рекламирали тяхната система като единствена и неповторима. Това е.
Далеч съм от Йога като асоциации, сдружения, бизнес и конкуренция. И не ме вълнуват.
Ясно е, че там където има група от хора и става дума за пари, винаги има интриги и борба за власт (и пари). Разликата е, че се представя в захаросаната опаковка на "духовност" и "осъзнатост". Имам дълъг опит с различни асоциации, федерации и прочие.

___________



Тема Да не гърмим напразно с пушките!!нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.06.13 13:12



Рашко Зайков от Пловдив има права от световната федерация да води обучения на инструктори и го прави по цял свят...с изключение на България.

и след това пак казваш:

Рашко беше получил одобрение от Пловдивският Университет да проведе съвместно с него обучение на инструктори, но от федерацията са му се обадили и са го заплашили. Кой точно не помня като име, но той може да каже... Но е факт, че се е отказал от курса.

Да обаче според сайта на БФЙ името на Рашко Зайков фигурира сред ОНБАШИИТЕ, тоест сред най най важните, той е в управителният съвет!?!?!?!?!



На 15 октомври 2006 г. се състоя Общо събрание на Федерацията. Бе избран нов Управителен Съвет в състав:
инж. Кирил Коларов - председател;
инж. Донка Генова - заместник председател;
членове:
Вера Захариева-Чакова - йога клуб "ВЯРА"- София;
Петя Стаменова - клуб "ЦАРЕВЕЦ" - В. Търново;
Румяна Илиева - спортен клуб "МАРЕА" - Варна;
Люба Шулева - спортен клуб "ХРИДАЯ"- Бургас;
Рашко Зайков - йога клуб "АМРИТА" - Пловдив;
Стефан Илчев - йога клуб "ЛОТОС" - Плевен;
Стефан Стефанов - Габрово;
Тодор Захариев - "Българска Йога Асоциация" - София


Та по тази причина не виждам да е бил кой знае колко ощитен. По скоро може би има някакви "вътрешни борби" из федерацията и всеки гледа да вземе големият кокъл. Еее Рашко май не се е вредил този път, но следващият ще го включат

Та преди да излизаме на улицата да защитаваме Рашко Зайков, дай да видим какви са точно фактите. Да не гърмим на празно с пушките де!!!



Тема Re: Малко изнуданови [re: mo32®]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.06.13 13:19



Все пак хуанджи се занимава с това в момента и му имам доверие, явно е брутално вмешателство, поне на мен ми изглежда абсурдно някой от "висока инстанция" да удря печати относно това кое е йога и кое не! Разбира се това в Индия просто няма как да стане...

Ясно е, че става дума за бизнес и да се узурпира разрастващия се пазар на йога у нас. Целта е да се обхванат хора с по-повърхностен интерес към йогата, които още нищо не знаят, тепърва започват да се интересуват и да попадат в мрежата на бай ганьовците.

Но макар и да касае пазара на йога, пак е некоректно, защото и на едно по-повърхностно ниво (като хата йога, йога за бременни и т.н.) йогата пак може да бъде полезно нещо и въобще е против всякакви принципи на свободата на предприемачеството и конкуренцията



Интересно дали примерно Шибенду като дойде в България някой да го хване за яката и да му каже: "Какъв си ти бе, къде ти е сертификатът, дали ли сме ти разрешение да говориш за йога?" Все още не е конкуренция, но знаем ли, ей сега вчера и онзи ден доста хора дойдоха на посвещение, за последните 10 години не е имало толкова... така че току виж се озъбили и към него

Но така или иначе, относно организациите за нещо като йога, което все пак е нещо повече от спорт, фитнес и т.н. бизнес, водят до това. Виж колко мъдро е разбирането на династичната линия още от времето на Лахири Махасая да не се създават организации, защото истината не може да се организира. Всяка организация подлежи на корупция и разложение, дори в името на духовността.



Тема Re: Малко изнуданови [re: бeз ycилиe]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано17.06.13 14:04



В отговор на:
Автор: бeз ycилиe
Тема: Re: Малко изнуда

Интересно дали примерно Шибенду като дойде в България някой да го хване за яката и да му каже: "Какъв си ти бе, къде ти е сертификатът, дали ли сме ти разрешение да говориш за йога?" Все още не е конкуренция, но знаем ли, ей сега вчера и онзи ден доста хора дойдоха на посвещение, за последните 10 години не е имало толкова... така че току виж се озъбили и към него


Еееех ако мога да го хвана Шибека за гушата или за оная работа, ама не директно да си цапам ръцете, гнус ме е, ами индеректно, с някакви механични приспособления

и да го питам къде му са доказателствата за фантазиите като "династична йога" или йоги на по 10000 години

И като му стисна топките да му изхвърчат очите

Или пък Нирмала Деви кога беше жива да я ръгна в шкембето докато излезе от там всичката насъбрана мръсотия която беше отишла и в главата и... ехееее сладки сънища

Но съм съгласен с теб, не може да се слага ограничение на Йога. Йога като цяло е религия, измислица. Ако спрем едните, трябва да спрем всичко. Затова най добре е да има "демокрация" там и един други сектите да показват грешките си...

Пак казвам, съгласен съм с теб, трябва да има свобода в Йога, не да се прави диктатура на само на едно единствено направление. Нека и Шибека да ходи да разтяга лукуми, нека и Търсача да продава портрети на Нирмала, нека и Дъновистите да ходят да кензат на Рила, така се прави сечено на основните религии като християнство, мюсюлманство, и т.н.



Тема Re: Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.06.13 14:22



Ами нали пуснах тема преди последната лекция, в петък. Що не дойде? Имаше възможност и който иска да задава въпроси.

Аз също мога да ти отговоря и съм ти отговарял, ама ти или си забравял, или... се правиш, че си забравил!



Та... относно Бабаджи... Шибенду никога не съм чувал да е казвал, че е виждал йога на 10 000 години. Ти някъде това може да си го прочел грешно от контекста, или да си го изтълкувал тенденциозно, та да имаш повод да плюеш. Иначе това, което съм чувал, беше първия ритрит, на който бях - че се е срещал с някакъв хималайски учител, за когото учениците твърдяли, че е Бабаджи, но какъв е, дали е бил той - за него това си остава загадка.

Та така... Ама що не дойдеш някой път да зададеш директно въпросите към Шибенду, той не се крие? Или май само ти се криеш, ама по форумите си баш най-големият разбирач?

И още един въпрос - що така плюеш само и предимно по дребните риби от йога бизнеса? Например освен Шибенду, който е от най-големите ти "потърпевши", плюваш и по умрелата вече Нирмала, по някои и друг дребен тарикат, що не плюваш и по най-ужасните мафиоти, каквито са от школата на Бихар? Дори един палячо като Прем Рават е дребна риба в сравнение с тях. Може би само хомосексуалистът Шри Шри се доближава до мащабност на мафията.

Да не би да не го правиш от колегиални отношения, щото един път беше намекнал май, че твоите учители, които ти дали сертификата (Партхасарати, Даянанда или нещо такова, не им помня на всичките тарикати имената) за йога учител, са в колегиални отношения с бизнес структурите на Сатиянанда-Ниранджан?

Абе и на теб не ти е чиста май работата???



Тема Re: Малко изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано17.06.13 14:23



"Пак казвам, съгласен съм с теб, трябва да има свобода в Йога, не да се прави диктатура на само на едно единствено направление. Нека и Шибека да ходи да разтяга лукуми, нека и Търсача да продава портрети на Нирмала, нека и Дъновистите да ходят да кензат на Рила, така се прави сечено на основните религии като християнство, мюсюлманство, и т.н. "

Така си е, само заради това дори си струва да сме радетели за свободата на предприемачеството и инициативата!





Тема Re: Малко изнуданови [re: huanji]  
Автор lenticularis (новак)
Публикувано17.06.13 17:09



всички сте от един дол дренки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.