Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 01.05.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема йога сбирка на планинанови  
Автор micro2 (непознат)
Публикувано26.04.13 09:21



Предлагам на хората занимаващи се с йога да се съберем на планина през лятото.
Подходящите места са няколко:
1. Местност Паничище и хижа Пионерска над с. Сапарева баня
2. Местност Кирилова(партизанска) поляна над Рилски манастир
3. Поляните около хижа Трещеник или летовищв Семково
4. Местност Попина лъка или къмпинга над г. Сандански
5. Района около хижа Пирин
6. Поляните около хижа Смолянски езера.
Времето за начало на сбирката можем да уточним, но по принцип планините са удобни през периода юли-август.
Спането може да бъде на палатки, в хижа или планински хотел/почивна станция. Аз лично ще бъда с кемпер и мога да се закача навсякъде.
Храната най-вероятно трябва да си осигуряваме сами или да ползваме от хижите или хотелите. Аз съм привърженик на ведическата кухня и от тия съображения ще си приготвям храната сам.
Транспорта си осигуряваме сами. Аз тръгвам от Варна и ако се съгласуваме с други желаещи мога да возя още 5 човека.
Финансиране за организация и инфо-обучение да няма. Можем да споделим опит и знания на доброволни начала. Мисля, че аз бих предложил доста интересна информация на желаещите по отношение на йога и ведически знания.
Ако правилата на форума не допускат обсъждане на тази тема тук, тогава ще трябва да се свържем чрез скайп, имейл или друга подходяща форма.



Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: micro2]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.04.13 13:44



Като ще ходите на Партизански поляни, що не мръднете малко по-нататък към Тиха Рила или даже Рибните езера?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: йога сбирка на планина [re: Black Wolf]  
Автор micro2 (непознат)
Публикувано26.04.13 14:51



Чудесна идея. Само, че доколкото си спомням няма удобен път за кемпер до Рибни езера. За разходка става. Някой ден може да се прескочи до Рибни езера, стига да има желаещи да бивакуваме на Партизанска поляна.





Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: micro2]  
Автор huanji ()
Публикувано26.04.13 15:30



Кебапчета ще може ли?





Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: micro2]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.04.13 17:02



Кемпер?!? Раницата на гръб и ходом марш, за това става въпрос. С кемпер и баба знае...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: huanji]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.04.13 17:03



И бира.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: Black Wolf]  
Автор lenticularis (непознат )
Публикувано26.04.13 23:22



да зема и аз да дойда тогава





Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: lenticularis]  
Автор huanji ()
Публикувано27.04.13 10:11



Ми хайде де.



Съзнанието е по- горе от тялото. При положение, че човек не е ортодоксален хатха-йога бастун, може да прави отклонения в храната и питиетата без да си разбалансира чакрите, стига да поддържа добро настроение. Но влоши ли емоцията, за секунди чакрите се сриват.

Така, че човек с претенции, който не приема другите е по- грешен от веселящите се. Не случайно е казано, че бедните духом ще наследят Царството Божие...



Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: huanji]  
Автор edinica_nula (познат/непознат)
Публикувано29.04.13 18:38




Абе то май от идеята за ненасилие се изхожда, въпреки, че при изхожденето, макар и ял марули, пак намирисва...
Инак то може и с някаква киселина човек да си пробва здравината на чакрите и силата на свързването (йога), ако му е до това и ако се изрепчи с голи гърди срещу "препоръката" - онази, която е свързана с три важни изпитания: "Матей 4 1.Тогаз въведен бе Исус от Духа в пустинята, да бъде изкушен от дявола.
2 И като пости четиридесет дни и четиридесет нощи, напокон огладне.
3 И дойде при него изкусителят и рече: Ако си Син Божий, речи тези камъни да станат хлебове.
4 А той отговори и рече: Писано е: Не само с хляб ще живее человек, но с всяко слово което изхожда из Божиите уста.
5 Тогава го завожда дяволът в светия град и поставя го на крилото на храма,
6 и казва му: Ако си Син Божий, хвърли се долу; защото е писано: На ангелите си ще заповеда за тебе, и на ръце ще те подигат, да не би да препънеш в камик ногата си.
7 Рече му Исус: Пак е писано: Да не изкусиш Господа Бога твоего.
8 Пак го завожда дяволът на една планина много висока и показва му всичките царства световни, и славата им;
9 И казва му: Всичко това ще ти дам, ако паднеш да ми се поклониш.
10 Тогаз Исус му казва: Махни се, Сатано; защото е писано: Господу Богу твоему да се поклониш, и само нему да послужиш.
11 Тогава го остави дяволът; и, ето, ангели пристъпиха и служеха му.
"

Щот от друга страна, обусловеното съзнание, ужким тъпо, но в същото време е хитро в тъпотата си и е до безкрай способно на това да си оправдава васаните...

Къде шега, къде истина...

Редактирано от edinica_nula на 29.04.13 18:39.



Тема Re: йога сбирка на планинанови [re: huanji]  
Автор lenticularis (новак)
Публикувано30.04.13 12:52



така е, както казваш за съзнанието


аз не ядях мисо около 8г и не близвах алкохол, но сега пак започнах по малко месо (то и преди съм яла съвсем по малко) и биричка

...и добре ми се отразява на съзнанието

...а за веселящите се:
чували ли сте за веселящия се Буда (или дзен беше май), който, слизайки високо от планината, където медитирал и достигнал Просветление, вървял надору по пътечката към хората с кошничка в ръка, в която се виждали полски цветя, вкусна храна и бутилка вино
- и той вървял и си подсвирквал...



Редактирано от lenticularis на 30.04.13 12:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.