Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бхагават Гита и капитализъм/социализъм  
Автор grg (член)
Публикувано24.03.13 17:02



Наскоро започнах да чета Бхагавват Гита и веднага се натъкнах на неща с които не съм съгласен - там пише, че човек трябва да работи, без да е привързан към плодовете на труда, от не-егоистични подбуди. Мисля, че това е резултат на капиталистическа "конспирация" - щом нямаш право да очакваш плодове от своя труд, значи всичко, което получаваш от капиталиста, за своя труд, е нещо като подарък, а не задължение. Значи, винаги трябва да си доволен за своето възнаграждение, и да не се бориш за работнически права. Един вид анти-теза на социализъм и класова борба.

Не ме разбирайте грешно, аз не съм за Комунизъм, ама вообще без работнически права не е правилно!



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: grg]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано24.03.13 17:47



А пише ли за какъв чеп тогава изобщо да я работи тази работа - труд без плод, таратор без краставици. (щото няма мляко)

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: grg]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджмедитация)
Публикувано25.03.13 11:45



Силата, която имаме не е наша.
Затова така пише в Гита.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: grg]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано25.03.13 14:22



Идеята да не се привързваш към плодовете на труда си, а да работиш, да работиш, да работиш... Така ума ти ще се прикрепи към действията и действията ти ще станат бездействени действия.

Щом постигнеш изкуството на бездействените действия ти си в центъра на действията, без да правиш нещата. Правиш всичко, но не го правиш защото действията не те обвързват. Изкуството на действието което няма причина и не води до следствие е точно карма йога, защото бездействените действия са такива. Те не произтичат от карма и не водят до карма. Всяко бездействено действие е завършено и не обвързва.

Изкуството на бездействените, необвързващи действия се постига чрез четирите принципа - интегритет, автентичност, отговорност и обогатяване.

Интегритета изисква да изпълняваш поетите ангажименти към себе си и другите. Да не допускаш ума ти да има съмнения когато действаш. Ако интегритете стане начин на живот действията и ума се сливат, ума се овладява, а духа остава освободен да блести. Чрез действията и спазването на четирите принципи се постига духа.

Бхагавад Гита е огромно удоволствие да се чете

Редактирано от 9 Grass 8 на 25.03.13 14:27.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: 9 Grass 8]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано25.03.13 14:53



За каква отговорност си говорим, след като нямаш отговорност за плодовете на собствения си труд - да поемеш ангажимент към другите, но да не ти дреме за резултата е пагубно и лицемерно, и води до ...... съвременна Индия.

Да Гита наистина е удоволствие да се чете, но нищо повече от това - ака така с простото да работиш, да работиш и да работиш се постигаха посочените състояния, то просветлени хора най-масово щяха да се срещат сред робите.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни


Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: exaybachay]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано26.03.13 18:27



Става въпрос за непривързване към плодовете от труда си, а не да работиш и да не си отговорен какво работиш. Няма връзка със съвременна Индия, връзката е само, че текста идва от там, но е стар на повече от 5000 години.

Гита не е нещо откъснато и измислено, а стил на живот, който води до овладяване колебанията на ума, затихването му и постигане на духа.

Целия текст се състои в диалог между бог Кришна и воина Аржуна. Аржуна е в състояние на крайна обърканост защото трябва да се бие на бойното поле срещу хора които уважава и обича, а Кришна го окуражава да влезе в битката.

Бхагавад Гита е безценно духовно наследство неподатливо на времето, най-съвършения текст на духовна тема.

Редактирано от 9 Grass 8 на 26.03.13 18:33.



Тема Опит за изнуданови [re: grg]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано27.03.13 11:40



В отговор на:
Автор: grg
Тема: Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъм

Наскоро започнах да чета Бхагавват Гита и веднага се натъкнах на неща с които не съм съгласен - там пише, че човек трябва да работи, без да е привързан към плодовете на труда, от не-егоистични подбуди. Мисля, че това е резултат на капиталистическа "конспирация" - щом нямаш право да очакваш плодове от своя труд, значи всичко, което получаваш от капиталиста, за своя труд, е нещо като подарък, а не задължение. Значи, винаги трябва да си доволен за своето възнаграждение, и да не се бориш за работнически права. Един вид анти-теза на социализъм и класова борба.

Не ме разбирайте грешно, аз не съм за Комунизъм, ама вообще без работнически права не е правилно!




Да се разбере Бхагават Гита ако човек чете САМ при това на превод, без да е чел цялата Махабхарата е невъзможно! Няма значение колко си умен. Просто не е възможно. Трябва да има знание за контекста на цялата Бхагават Гита. Само тогава може да се разбере без чужда помощ. В противен случай трябва да се намери някой който вече знае отговора, някой на който му е било обяснено. Разбира се в днешно време в интернет е възможно да се намери правилният отговор с гугъл. Но има толкова много глупости писани по въпроса, че ще бъде доста трудно за един начинаещ да открие правилният отговор между многото глупости.

От време не време някой задава наистина автентичен въпрос. Човекът явно мисли и вижда противоречия, но не може да намери отговора, струва му се, че има грешка в думите на Кришна.

В същност цялата Бхагават Гита се върти около въпрос подобен на този зададен в горният постинг. Арджуна пита дали не е по правилно да се напусне бойното поле от колкото да се бие на него. С други думи дали не е по правилно да се откажем от действие, от колкото да се впуснем в действие.

В Бхагават Гита се използват две думи които класически се превеждат така:

САНЯСИ – този който се отказва от действие.
ТЯГИ – този който се отказва от плодовете на действието.

Но това е непълно обяснеие!!! По точно обяснение на двата термина е следното:

САНЯСИ – този който избягва действия които ще бъдат направени поради силно желание, поради силна идентификация, поради силна емоционалност, поради пълно въвличане и очакване на някакъв резултат от действието. Когато човек е в такова състояние, най добре е да не предприема действието, да се откаже от него, да бъде САНЯС!

ТЯГИ - е човек който се отказва от плода на действието, от резултатите на действието. Но това е по скоро мислена настройка, това е изграждане на вид отношение към резултата от едно действие. Не винаги е възможно да се откажем от плода на действието. Например ако някой направи катастрофа поради нехайност и изгуби двата си крака, той трябва да ПРИЕМЕ плода на своето неразумно действие, просто няма как да не го приеме!



Кое е по правилното, кое трябва да се направи, да се откажеш от действието или да се откажеш от плодовете на действието???

Това е само схематизиране на проблема! Да се постави точният въпрос и да се даде точен отговор не става с две изречения!!!!! НО Е ВЪЗМОЖНО И НЕ Е ТОЛКОВА ТРУДНО!!!! Като начало може да се препоръча човек да изчака докато силната страст го подтиква към действие, да обмисли, да се самонаблюдава. Да се направи една пауза. Колкото по силно е желанието за едно действие, толкова по наложително е да се направи пауза, обмисляне, преди да се впусне човек към акция.

Всеки сам трябва да намери за себе си от кое действие да се откаже и кое действие да предприеме. Има строги правила и подробни описания как всеки сам за себе си да реши кое да прави и кое да избягва. Как да се избягва привързаност? Как човек да реши каква е неговата лична настройка, кои гуни преобладават в даден момент? Кое е дълг и кое не? Кое желание е в корена което те подтиква към дадено действие и как да се неутрализира? Каква е тройната природа на деятеля, на действието, да резултатите от действието, на начина по който е извършено действието, и т.н. и т.н.? Дали едно действие се върши за да се служи на егото или то се върши с цел да се помага на другите!?

Едно и също действие за един човек е добре да бъде извършено, за друг човек е по добре да бъде избегнато. Всеки трябва да се придържа към своята ДХАРМА! (повечето от „йогите” дори не могат да направят разлика Дхарма и Карма!!!) Когато човек изпълнява своето задължение, това което е неговата лична природа, без да очаква резултати от действието, без да се идентифицира, без да се въвлича, без да позволява на ума му да броди по миналото и бъдещето, тогава той е на правилен път. Щом като не му е Дхарма, защо трябва да се въвлича в някакво действие? Щом като е негова Дхарма, защо трябва да избягва подобно действие?

Първата дума на Бхагавта Гита е МАМА! Последната дума на Гита е ДХАРМА! Така цялата Бхагават Гита е между думите МАМА ДХАРМА което означава МОЯТА ДХАРМА!!!! Каква е моята Дхарма, какво трябва да правя и какво не, какво е добро за мен и какво не. Това е предметът и на цялата Веданта философия.

Едно правилно представяне на Веданта е важно ако не за друго поне да се избегнат глупави интерпретации от рода на тази на Търсача например… Имаго си затвори форума за съжаление… Бих направил тук едно изложение на Веданта но… старото условие си остава… трябва да бъда модератор… Хихихии не знам дали това може да мине за изнуда на башмодераторите в Дира…


Редактирано от oтБpaxмaн на 27.03.13 14:00.



Тема Re: Опит за изнуданови [re: oтБpaxмaн]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано27.03.13 20:06



Жизнената линия какво е? Всички животи и прераждания.
Кармата какво е? Недовършените действия в тях.



Тема Опит за изнуда - продължениенови [re: 9 Grass 8]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано27.03.13 21:27



Правите груби грешки! Съветвам ви и вас да не се занимавате любителски с Бхагават Гита. Намете добър превод с хубави коментарии, четете по малко но редовно, със самостоятелна работа за година две ще започнете да разбирате. Ще бъде добре ако имате контакт с някой който знае материала, за да може да ви коригира.

Ето и грешките които забелязах че правите:

В отговор на:
Автор: 9 Grass 8
Тема: Re: Опит за изнуда

Жизнената линия какво е? Всички животи и прераждания.
Кармата какво е? Недовършените действия в тях.


Това е грешка която правят най често в Теософското общество, още от времето на Блаватска. Кармата това е тоталната сума от всички васани – Санчита, Прарабда и Агами. Едно действие дори и да го извърши човек това не означава нищо. Едно действие може да доведе до образуване на нови васани. Самите васани също са безкрайни. Ако човек се опитва да завършва всички действия, това няма да доведе до никъде. Върти се в затворен кръг. Изходът е друг. Унищожването на Васаните става по безброй начини, но всички те са категоризирани в три основни направления – Карма, Бхакти и Джнана йога. Оставете на страни бабешките интерпретации на мадам Блаватска :)

В отговор на:
Автор: 9 Grass 8
Тема: Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъм

Идеята да не се привързваш към плодовете на труда си, а да работиш, да работиш, да работиш... Така ума ти ще се прикрепи към действията и действията ти ще станат бездействени действия.


Не знам това пък от къде сте го взели?! Май си е чисто ваше изобретение? УМЪТ ДА СЕ ПРИКРЕПИ към действието????? И така действията щели да станат бездейни???? Тази грешка е по груба и по недодялана от първата горе!

Прикрепването на ума към каквото и да е води до привързаност! Човек не трябва да има привързаност към нищо, включително и към действието, независимо какво е то. Дори и КЪМ най съвършеното действие, дори и най висшето действие, дори и най благородното действие, НЕ ТРЯБВА ДА ИМА ПРИВЪРЗАНОСТ.

Само когато няма привързаност, само тогава има бездейно действие. Това се получава когато деятелят е с правилна идентификация. Когато се идентифицираш с тяло, ум и интелект, и его, тогава си вътре в кюпа. Когато се идентифицираш с Атман, с чистото съзнание, тогава единствено може да се постигне НЕпривързаност. Това се постига отново с правилно осъзнаване, с правилно наблюдение, с правилна будност. Да може човек да разграничава кое е преходно и кое вечно.

ПП Не давам обяснения!! Само подхвърлям отговорите за да видя каква ще е реакцията на башмодераторите ….



Редактирано от oтБpaxмaн на 27.03.13 21:30.



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано28.03.13 00:00



Джак Изнудвача! ;)

Ти знаеш (!) отговора на въпросът. Твоят въпрос. Дали си заслужава да дадеш познание по начин, който единствено ти можеш. Дали ще го оценят, дали ще го разберат, каква ти е файдата на теб... Всички тези неща са изяснени директно в самият ти съвет към другия участник.

А и не мисля, че е случайно, че се включи точно когато стана дума за непривързано действие.

Говорим си тука... :)))



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано28.03.13 12:34



Еее най важната причина я изпусна

Много съм любопитен да разбера каква е мафията зад Дира!???



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано28.03.13 13:22



Добре, питай :)



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано28.03.13 19:31



За какво ти е, ти на мафията не можеш да хванеш края, нито пък ще имаш и шанса да се докоснеш до някоя истина в тази насока. Излишно любопитство и напразно ангажиране на съзнанието.

Явно ти е чуждо безрезервното, непринудено, лишено от мотиви действие - заради самото действие. Т.е. теоретизираш, знаеш ги на теория уж... ама липсва реално приложение.





Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.03.13 00:50



В отговор на:

Автор: KREDOR™
Тема: Re: Опит за изнуда - продължение

Добре, питай

Ошо едно време разправяше, че работата на учителя не е да дава отговор на въпросите на ученика, но да му УБИЕ въпросите!!! Хмммм... Безпътният направи точно това сега, уби ми всички въпроси които имах. Ще трябва да мине време за да мога пак да задавам въпроси. Та изглежда Безпътният е голям учител, убива въпросите на питащите

Няма въпроси, има просветление, има въпроси, няма просветление

Ама хайде да питам пак де. То е ясно, че Дира е в пряка връзка с Марк Зукерберг, ама в каква връзка е със Сорос? От там ли му се пълни джоба?



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор huanji ()
Публикувано29.03.13 09:43



Страхувам се Брахманий, че си на доста погрешна следа...



Тема Може и да греша..нови [re: huanji]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.03.13 12:44



В отговор на:
Автор: huanji
Тема: Re: Опит за изнуда - продължение

Страхувам се Брахманий, че си на доста погрешна следа...


Даа... може и да греша?

Но все пак има някой индикации... които показват че може да съм прав. От къде на къде на моята страница във фейсбук се появяват неприкъснато информации и коментарии на Дир? Аз посещавам доста различни сайтове и Дира най малко. Но Дир е сред най активните спамове във Фейсбука. Просто не мога да го махна. Налива своите "новини" и своята гледна точка за това какво става по света. Защо? Защото Дир е в пряка връзка с Фейсбук.

Другото което е по важното, Дира проповядва расова и дискриминация и насъсква вражда между малцинствата в България. Специално внимание се обръща на умраза към циганите и към македонците. Точно това е политиката на Сорос. В същото време в Дира се пускат само най най розови статийки за евреите, за еврейството и т.н. Посочват се негативните страни и недостатъци на българите и на всички малцинства в България, НО НЕ СЕ ПОСОЧВА НИТО ЕДНА ОТРИЦАТЕЛНА ЧЕРТА НА ЕВРЕЙСКОТО МАЛЦИНСТВО!?!? Хмммм страно изключение.. Но точно това е политиката на Сорос.

Има клуб в Дира който е специално предназначен за да се псуват циганите, а няма клуб в който да се разглеждат дори положителните черти на евреите? От страх да не се получи точно обратното предполагам?

Онова което мен ме интерисува е основата, тези които пишат по клубовете. Някой от тях ми се струва че са дори на заплата Нещо като парт тайм джоб, странична работа за допълнителен доход

Забележителни са диалозите между някой стари членове в клубовете, което ме кара да съм сигурен че нещата са доста по "конспиративни" от колкото изглежда на пръв поглед.



Тема Re: Може и да греша..нови [re: oтБpaxмaн]  
Автор KREDOR™Модератор (кирилизатор)
Публикувано29.03.13 14:03



Ти сам беше давал примера на друг участник в клуба: дори да представиш доказателства за разпространяваната от теб версия за Освиенцим, дори да хванеш за ръката Хитлер, да го заведеш при другия участник и той самия да потвърди въпросната версия - дори и тогава другия може да си каже, че сте се наговорили с Адолф. :)))

Така че... просто няма смисъл да те убеждавам в каквото и да е, и все пак ще те помоля да не флудваш повече темата "Бхагават Гита и капитализъм/социализъм".



Тема Re: Може и да греша..нови [re: KREDOR™]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано29.03.13 17:06



Трий всичко което не е по темата

или което смяташ за добре да се трие,

Няма смисъл да ме убеждаваш в нищо, но ако искаш да ме убедиш, направи ме модератор и ще започна да приемам доводите по сериозно...

Редактирано от oтБpaxмaн на 29.03.13 17:07.



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: oтБpaxмaн]  
Автор 9 Grass 8 ()
Публикувано29.03.13 20:11



Тук има неща които ми се струват по-иначе....

Това с непривързаността мисля се получава когато ума се привърже към действието и така духа или атмана остава непривързан и освободен.

Струва ми се че играчите са трима .

1. Физическо тяло което е подвластно на законите за причината и следствието,
2. Ум който се люлее от едно състояние на положителти емоции към депресивни състояния
3. Необусловено съзнание, чист дух

Това с привързването на ума към действията се прави, за да може ума да затихне и духа да остане изчистен.

Самото привързване на ума към действието е интегритет. Интегритета е да изпълняваш обещанията които даваш на себе си и към другите и изпиташ състояние на завършеност.

Умът трябва да се прикрепи към действията и да потъне в тях. Действията трябва да бъдат завършени и да нямаме терзания и вълнения. Това е начина чрез интегритета.

Когато сме съзнателно интегрирани не поемаме отговорности които не можем да изпълним. Интегритета и еднавременно Яама е Нияма. Той е единството между словото и действията. Не случайно всичко започва с "В началото бе словото".

Та накратко. Непривързаността ако е непривързаност на ума сме в напълно объркмане за това кое е духовен път. Духовния път, пътят към духа е да вържеш неспокойния ум. За това той трябва да се привърже към действията, защото той не може да бъде безучастен. Безучастен е само духа.

Духа е като небосвода. Нищо не му влияе. Ума е като морето в непрекъснато вълнение. Действията в които ума е въвлечен напълно са действия извършвани с яснота. Действия извършвани с яснота и осъзнатост водят до достигане на духа.

Формулата е Яснота + Действия * Транформация на съзнанието ни

С тези тези на Брахман, че ума трябвало да се откъсне... струва ми се объркано.



Тема Re: Опит за изнуда - продължениенови [re: 9 Grass 8]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано30.03.13 04:11



В отговор на:
Автор: 9 Grass 8
Тема: Re: Опит за изнуда - продължение

Струва ми се че играчите са трима .

1. Физическо тяло което е подвластно на законите за причината и следствието,
2. Ум който се люлее от едно състояние на положителти емоции към депресивни състояния
3. Необусловено съзнание, чист дух


Играчите са милион и в същност само един. Един е Атман. Друг няма. Но когато Атман се идентифизира с нещо, той СТАВА ТОВА НЕЩО С КОЕТО СЕ Е ИДЕНТИФИЦИРАЛ!!! Единното става множество. Когато Атман се идентифицира с тялото, той е нещо различно от Атман който се е идентифицирал с Ума или с Интелкта. Когато Атман се идентифицира с "Иван" той е различен от "Петър". Но в крайна сметка все си е Атман. Просто е заспал, заблуден, погрешна идентификация. Едното си мисли че е станало множество.

КОГАТО АТМАН СЕ ИДЕНТИФИЦИРА С УМА ТОЙ СТАВА "УМ"!!

Умът трябва да се убие! Убий Ума. Това се повтаря безкрайно и в будизъм и в йога и във всяка една даршана. Няма нужда от ум. Това означава че на първо место се слага Атман. Ума става просто едно помощно средство, една приставка. Но Атман не се идентифицира с ума.

Струва ми се че сте повлиян от някакви западни интерпретации и затова не разбирате. Не споменавайте думата ДУХ!! От там идва объркването ви!! Научета какво е това Атман. Употребявайте само тази дума. Думата дух е европейска работа.

Атман това е чисто съзнание! Ум това е обусловено съзнание. От тук започнете и оставете на страни европейските философии на християнсво и тем подобни.
От там идва и цялата ви грешна интерпретация.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: grg]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано09.04.13 11:24



Просто помисли над въпроса, че това нещо е създадено в условията на едно родово-племенно общество, в което обаче вече се е появила аристокрация. И "плодовете на труда" са били на този, който ги е изработил, докато не дойде някой по-силен от съседното племе и не му ги вземе.



И ще разбереш защо хората навремето не са се стремили към "материални блага". Просто вероятността да ги съхранят в повечето случаи е била минимална.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: Black Wolf]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано12.04.13 12:38



Йога е универсална наука и може да се прилага навсякъде, в т.ч. и естествено в съвременния бизнес!



Примерно, ключът към дългосрочния успех на инвеститора или бизнес притежателя е добре да е емоционално неутрален и към печалбата, и към загубата - те просто са част от играта. Обсебвайки се от резултата, човек губи обективен поглед върху самата игра, разбирането спира и се превръща в обсебен от емоции комарджия, който в края на краищата губи.

Ето защо е полезно да се фокусираме върху самото действие, вместо да се обсебваме от резултата на това действие, като по този начин загубим адекватността си.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.04.13 17:43



От разговорите с хора, които въртят бизнес и се занимават с източни неща (БИ най-вече) излиза, че ако си равнодушен бързо фалираш...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: Black Wolf]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.04.13 17:13



Е, фалитът (респ. загубата) и да си не-равнодушен... все е най-вероятният резултат от дадено бизнес начинание или инвестиция, особено за начинаещите...

Дългосрочно печелившият трябва да умее и да печели, и да губи - което ще рече да не се главозамайва от печалбата и съответно отчайва от загубата. Най-добре е да се учи и от двете и да става все по-добър.

Иначе рано или късно идва и окончателният "фалит"/ смърт... Шива...

, което иде да покаже, че вечни неща нема.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: бeз ycилиe]  
Автор huanji ()
Публикувано16.04.13 22:02



Все по- добър и все по- добър, докато стигне до там да се откаже не само от плодовете, но и от самите действия.





Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: huanji]  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано16.04.13 22:05



На последното му викат санясин.



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: бeз ycилиe]  
Автор huanji ()
Публикувано16.04.13 23:07



Това имах предвид. :)



Тема Re: Бхагават Гита и капитализъм/социализъмнови [re: бeз ycилиe]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано17.04.13 00:39



Това е май най-доходния бизнес, защото абдалите сами ти снасят... Без да си мръднеш пръста.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.