Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:29 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Йога
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.03.13 22:49



Не намираш ли известно противоречие в думите си?



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: huanji]  
Автор ratna ()
Публикувано11.03.13 09:19



Знам какво стои, без него техниката е едно нищо...

освен енергия , какво друго може да стои ?
а може и да е съзнание някакво , кой знае какво е



Бях доста запалена по йога преди години и практикувах асани , дихателни техники , мантра-медитации , релаксации , но освен трансове и виене на свят нещо друго не постигнах .
Вече почти не правя никакви практики . Но понякога ми се иска да направя няколко рунда суря намаскар и веднага усещам странните "движения" по гръбначния стълб . Не е задължително след практиката , но може и на следващия ден .
Това с виенето на свят произхожда от тези странни движения , които чувствам по гръбнака и се случва през нощните часове . Направо е ужас .
Опитах да говоря с лекар за това , но ме гледаше като изтребител , защото самия опит да му обясня изглежда лишен от всякаква логика , а няма как да му покажа състоянието , в което изпадам , защото радостното е , че това се случва от време на време .
Но вече се страхувам , защото нямам обяснение .



Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: oтБpaxмaн]  
Автор ratna ()
Публикувано11.03.13 09:21



Нямам разочароване от системата , но няма и яснота за какво става дума . Някои гурувци сигурно знаят , но си мълчат , гледат си бизнеса хората



Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: ratna]  
Автор huanji ()
Публикувано11.03.13 10:19



Благодаря на бога, имал съм учител и не са ми се случвали никакви проблеми с йога. Водя нова група и имаше човек с подобни оплаквания, които вече изчезнаха. Беше правил някакви ню ейджърски медитации в комбинация с Петимата тибетци(естествено неправилно изпълнявани) и преактивирал аджна. После блокаж в областта на седми шиен прешлен и невъзможност на тази енергия от главата да се спусне надолу. Както и бъбреци. Комбинацията трета и шеста чакра е класика. Преустанови всичко, което е правил до момента и започна да концентрира в мин-мън(срещуположната точка на пъпа, безопасна за натрупване на енергия. Целта беше да се отведе енергията от главата към нея), както и да играе комплекса от Класическата йога, които преподавам. Единица_нула добави китайски масаж, за да отвори каналите и нещата си дойдоха на мястото, но отне 2-3 седмици. Плюс много топла водичка за гасене на огъня от бъбреците.

При теб се насочвам към определени неща, на лични може да го коментираме. Но грешката не е в йога.





Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: Black Wolf]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано11.03.13 18:17



В отговор на:
Автор: Black Wolf
Тема: Re: Аз съм врял и кипял в този бизнес

Не намираш ли известно противоречие в думите си?


Не знам какво имаш предвид?



Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Ajay ()
Публикувано13.03.13 08:31



Е, добре, Брахман. Нямам проблем нещата да стоят така, наистина, само че не ми се вярва. Защото Ниранджан не е отишъл при Сатянанда като младо момче, а още на 4 годишна възраст и още тогава се е знаело, че ще бъде приемник (не заместник). Има купища снимки, на които може да се види това. И наиситна ли можеш да вярваш на приказките на някой си, който вероятно има мотив да мрази, вместо да си бил на място и така да си узнал неща. Това, което пишеш, не е от първа ръка научено, а чрез някой. Но пак казвам, нямам емоционална причина да не искам да си прав, просто изразявам съмнение.



Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: Ajay]  
Автор oтБpaxмaн (на Брахман)
Публикувано13.03.13 14:10



В отговор на:
Автор: Ajay
Тема: Re: Аз съм врял и кипял в този бизнес

Е, добре, Брахман. Нямам проблем нещата да стоят така, наистина, само че не ми се вярва. Защото Ниранджан не е отишъл при Сатянанда като младо момче, а още на 4 годишна възраст и още тогава се е знаело, че ще бъде приемник (не заместник). Има купища снимки, на които може да се види това. И наиситна ли можеш да вярваш на приказките на някой си, който вероятно има мотив да мрази, вместо да си бил на място и така да си узнал неща. Това, което пишеш, не е от първа ръка научено, а чрез някой. Но пак казвам, нямам емоционална причина да не искам да си прав, просто изразявам съмнение.


Това което пишеш също не е от първа ръка а от някой друг. Все пак моето е ит по първа ръка, освен ако си говорил със Сатянанда и той ти е казал истината. Вярно е че Ниранджананда го вземат от 4 години в ашрама. Но не е вярно че още тогава са го избрали за наследник на Сатянанда. Тонове от снимки не могат да докжат това. Виж ако покажеш някой клип от онова време на Сатянанда в който той самият казва че малкият е избан за негов наследник, тогава ще ти повярвам. Нали така избират следващият Далай Лама - още от малко дете и всички знаят това. Подобна традиция обаче НЕ СЪЩЕСТВУВА във ашрамите в Индия. Там учителят събира като малки деца своите ученици, но до докато те не пораснат и не се проявят, той не избира сред тях свой наследник.

Иначе си прав, този англичанин може би преувеличаваше, от къде да знам.

Що се отнася до мотивите които ме карат да пиша, те не са емоционални а рационални. На базата на това което знам и чувам интуицията ми показва че е възможно да има ПОДОБНА далавера. И съм сигурен че въобще далавери има и се правят яки



Между другото от 15 часа българско време започва поредната лекция на свами Партхасарати върху Бхагават Гита която се предава директно от Ченай (бившият Мадрас) в Индия. Който разбира английски може да гледа. Лекциите се предават на живо до краят на тази седмица, всеки ден от 15 часа българско време и траят по час и половина. Свами Партхасарати е този при който съм учил в Индия и от който научих доста неща. Не че ги приемам всички, но има много разионални мъдрости които може да се прилагат във всекидневният живот, имат чиста практическа стойност. Това е което е истинско ценно от всичките индийски философии. Може на някой да му бъде от полза... Лекцията се изнася в типичният стил който с говори в традиционите ашрами в Индия. Първо пеят стиховете върху които свамито ще говори, след това той говори върху всеки един стих по отделно. Тъй като публиката са индийци, той говори понякога на Тамил, местният език, но не много и обикновено само за да каже някой шега. Той също обича да цитира Шекспир и да се увлича в тази посока, ще видим как ще се развие днес.



ПП Не забравяйте да щракнете с мишката по следата на екрана за да започне видеото. Точно в 15 часа ще започне, не по рано не по късно...

Редактирано от oтБpaxмaн на 13.03.13 14:12.



Тема Re: Аз съм врял и кипял в този бизнеснови [re: oтБpaxмaн]  
Автор Ajay ()
Публикувано14.03.13 12:45



Благодаря:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.